2020 Stajyer Maaşları Yatacak mı ?

38

2020 Stajyer Maaşları Yatacak mı ? Son zamanlarda stajyer öğrencilerin en çok sordukları soruların başında bu gelmekte. Malum pandemiden dolayı okulların yüzyüze eğitime açılması zor olarak görülmekte.  Uzaktan ve online eğitim devam edecek gibi görünüyor. Peki stajyer maaşları yatacak mı ?  Staj parası yatacak mı 2020 sorusunun cevabına geçmeden önce güncel 2020 stajyer ücretine stajyer maaşı 2020 sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Stajyer maaşları yatacak mı son dakika gelişmesi nedir ?

Maaşlarla ilgili hem Milli Eğitim Bakanlığı ilgili birimleri, hem Kamu Kurumları, koordinatör öğretmenler ve Kamu Kurumları ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda varılan kanaat şudur;

 • Kamu Kurumları maaşları ödeyebilmek için Milli Eğitim Bakanlı’ğından yazı bekliyor. Bu yazı gelmeden ödeme yapamıyorlar. Sonuç olarak Kamu Kurumlarında maaş ödemeleri ile ilgili belirsizlik devam ediyor ve yazı bekleniyor. Yazı gelirse ödemeler yapılacak. Biz ödemelerin yapılacağını bekliyoruz.
 • Özel sektörde devlet desteği  ödenmeyeceğinden çoğu özel sektör işvereni maaşları ödemeyecek gibi görünüyor. Özelde staj yapanların maaşların ödenip ödenmeyeceği tamamen staj yaptıkları işyerinin inisiyatifine kalmış yani.

Özelde staj paraları neden yatmıyor 2020 ?

Bu aralar o kadar çok soru geliyor ki. Özellikle bazı öğrenciler herkesin maaşı yattı benim stajyer maaşları neden yatmıyor sorusunu sormaya başladı. Özelde staj görenlerde bu daha fazla. Bildiğiniz üzere stajyer çalıştıran işletmelere çalıştırdıkları stajyerlerin çalışan sayısına göre 1/3 ya da 2/3’ünü devlet ödüyordu. Koronadan dolayı destek Nisan ayından sonra yapılmayacak. Böyle olunca da özel sektör işverenlerinin çoğu maaş ödemeyecek gibi görünüyor.

Staj maaşı yatacak mı konusunda resmi bir açıklama yapılırsa sayfamızdan duyurusu yapılacaktır. Lütfen yazımızı okuduktan sonra sorularınızı sorun. Zira sorularınızın cevabını yazımızda verdim.

Bu arada eğer Kamu’da ve özel sektörde  sigorta primleriniz ödendi ise maaş da ödenecek anlamına gelebilmekte. Staj hizmetlerinize ilişkin sorgulamayı e-devletten yapmak için hemen Staj Sigortası Sorgulaması Nasıl, Nereden yapılır ? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Stajyer maaşları neden yatmıyor 2020 konusu hakkındaki sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

38 Yorum
 1. Ahmet

  Sağlık okuyorum devlet hastanesindeyim Mart ayının maaşı Nisan ayında ödendi ondan sonra Nisan Mayıs ve haziran ucretleri yatmadı sizce hepsi birden yatirilicakmi?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yazı bekleniyor. Eğer gelirse evet toplu ödenir.

  2. Ayten

   Iyi gunler sağlık lisesi öğrencisiyim en son nisan ayında mart ayının ödemesi yapıldı. Nisan mayıs haziran ödemesi yapılmadı. Son durum nedir ödeme yapılacak mi?

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. İşletmeniz ile görüşün. Kimin ne yaptığı belli değil bu süreçte.

 2. Mehmet

  Merhaba, sgk kurumunda staj yapıyorum mayıs ayına kadar maaşım sorunsuz bir şekilde yattı. Acaba haziran ayı ödemesi de yapılır mı?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Mebden yazı bekleniyor. Eğer gelirse ödenecek.

 3. Kerem

  Ben diyarbakır il sağlıkta staj yapiyorum kordinatör hocamizdan artık maaşlar yatmiyacak diye mesaj geldi bize öncedende yatmicak demisti ama bi ayın maaşını yatırdilar dünde aynı şekilde artık maaşlarınız yatmicak dedi sizlerde daha bakaliktan yazı gelmemiş diyosunuz ??

  1. Ömer Meriç

   Demekki gelmiş sizin kuruma. Bilemiyorum.

 4. Elanur

  Mayıs ayına kadar sorunsuz ödenen maaslarimiz Haziran ayında da ödenecek mi farklı hastanelerde staj yapan arkadaşlarımıza msj gelmiş bir daha maaş ödenmeyecek diye öğretmenlerimiz öyle söylemişler fakat bizim hastane için Nisan Mayıs için geri ödeme yapılacakmis öyle diyorlar dogruluk payı var mıdır

  1. Ömer Meriç

   Heryerden farklı bir cevap geliyor. Biz de sizinle aynı durumdayız. Net bilgi sahibi değiliz maalesef.

 5. Ahmet

  Haziran ayının maaşları yatıralacak mı

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Henüz net değil.

 6. Efe

  Kamu kurumları staj maaşı yatacak mı mayıs ayında aldık koordinatör hocalarımız haziran ayında alacaksınız dedi

  1. Ömer Meriç

   Alacak dedilerse yatacaktır.

 7. Elanur

  Hala bir bilgi yok mu çünkü meslek liselerinde anaokul öğretmenligi yapan stajyer öğrencilere geçen hafta Haziran ayı ücreti yatırılmış fakat sağlık stajyerlerine hala bir bilgi verilmiyor neden acaba

  1. Ömer Meriç

   Her kurum kendisi farklı bir uygulama yapıyor. Uygulamada birlik yok maalesef. Bu yüzden biz de net bir bilgi veremiyoruz.

 8. Elanur

  Merhaba Ömer bey belki sizin bir bilginiz yok ama sağlık bakanlığı tarafından yazı gönderilmiş ve sağlık kuruluşlarında görev yapan stajyerlere ücret ödenmemesine karar verilmiş resmi yazi bugün elime ulaştı maalesef Haziran ayı ücretleri yatırılmayacak daha önce verilen ücretlerin geri alınması konusunda resmi açıklama yakın zamanda yapılacakmış

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bilgilendirme için teşekkürler. Kötü olmuş bence. Ama yapacak birşey yok.

 9. Merve

  Öncelikle sadece haziran ayı maaşı mı yatmicak yoksa mayıs ve haziran ayı tamamiyle mı yatmicak ve bu kadar adaletsiz ve düşüncesiz bir karar nasıl verilebilir itiraz edilebilicek makamlara toplu bir şekilde mağduriyetimizi bildirmeli ve hakkimizi ararmaliyiz bizim bunca yil bu satjda emeğimiz ve hakkımız var normal liselerden farklı ders farklı muamele gördük puanımız anadolu liselerine yetmesine rağmen şimdide hastahanelerin bu denli düşüncesiz tutumu biz gençlerin en önemli olan şu yks döneminde biraz daha alçak gönüllü olmalılardı bu böyle hak görüldüyse bizlere bende ilerde hiç bir iyi niyet beslemicem

 10. Ali

  Mültecilere ve yurt dışına yardımda durdurak bilmeyen devlet stajyerlerin aileleri işten atılırken ihtiyaç duydukları stajer maaşını kesiyor gercekten bu kadar mı vatanımızda vatandaştan sayılamıyoruz!

 11. Osman

  Hocam SGK da staj görüyorum haziran maaşı yatacak mı

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bir bilgimiz yok maalesef şu an için.

 12. Mete

  Hocam Mayıs Staj Ücretinde Son Durum Nedir

  1. Ömer Meriç

   Bir bilgi sahibi değilim maalesef.

 13. Hakan

  Merhaba Ömer Bey. E devletden baktığımda 5 ay sigorta primi ödendi olarak gözüküyor bu daha önce yoktu bugün baktığımda o şekildeydi. O halde Mayıs ayı ücreti ödenecek mi yani. Yazdığınız yazıda öyle diyor

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Evet ama bazı Kurumlar sigortayı yatırıyor maaşları yatırmıyor. Biz de ne cevap vereceğimizi şaşırdık açıkçası. İşletmeniz ile görüşmeniz gerek yatar ya da yatmaz diyemem.

 14. Emin

  Merhabalar haziran ayını bitirdik haziran ayı stajyer maaşıyla ilgili bibilgi geldimi acaba ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bazı Kurumlar Haziran ayı dahil ödemeleri tamamladı.

 15. Mete

  Selamun aleyküm Son yorumunuzda haziran ayı ödemeleri tamamlandı demişsiniz nasıl tamamlandı ben sanayide staj görüyordum mesela

  1. Ömer Meriç

   Tamamlandı demedim. İyi okuyun. Çoğu kurum dedim.

 16. Emre

  Merhaba ben ilkokulda staj görüyordum şuana kadar bütün maaşlarım yatmış durumda haziran ayının maaşı yatıcak mı acaba ilçe milli eğitim bakanlığı yatırıyor ücretimi

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Çalıştığınız işletmeden bilgi alın. Herkes kafasına göre uygulama yapıyor.

 17. Aydın

  Ben adalet alanında özel sektörde çalışıyorum nisan maaşları kamuda çalışanlara yattı bize yatmadı şuan onlarada yatmıyo meb ne zaman açıklama yapar tahminen

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Maalesef bilemiyorum.

 18. Emre

  Mobilya stajyerliği yaptım . 630 lira yatması gereken 420 falan yattı. Mart ayı içinde 350 lira yattı neymiş 15 tatili olduğu için neyse . Ve bulunduğum ilçenin mal müdürlüğü yatırdığı için hangi paranın hangi ay için olduğu belli değil ve bazı ayların parasının yatmadığını düşünüyorum. Bunu ziraat bankasına giderek uygulamada sadece son üç ayın gözüken bilginin daha öncesini görebilirmiyim ? Ve ayrıyetten bu eksik paralar yatacak mı bir karar sonuç var mı bunun hakkında

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bunların hepsi hakkında bilgi için staj yaptığınız işletme ile görüşün.

 19. Gülçin

  Merhaba ben özel bir bankada stajerlik yaptım garanti bbva da en son şubat maaşım yattı o da nisan ayında yatırıldı defalarca aradım yatar denildi yatırılmadı bilgi verir misiniz ne yapmam gerekiyor?

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar Gülçin HANIM. Bilgiyi yine bankadan almanız gerek.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.