7143 SGK Yapılandırma 12. Taksit Son Ödeme Tarihi 30 Haziran 2020

0

7143 SGK yapılandırması için son ödeme tarihi 30 Haziran 2020 tarihinde yapılması gerekiyor. 7143 sayılı yasa kapsamında kalan ödemelerinize ilişkin yapılandırma ödeme planına Yapılandırma Ödeme Tarihleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ödeme yapılmazsa ne olur, ödeme süresi uzatılacak mı ve ödemeler nasıl yapılır ? Tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

7143 SGK yapılandırma 12. taksit ödenmezse ne olur ?

Eğer daha önce 2020 yılı içerisinde ödemeniz gereken yapılandırma taksitlerinizden ikisini geç ya da eksik ödemediyseniz 12. taksit ödemesini 30 Haziran’da yapmasanız da yapılandırmanız bozulmaz ve devam eder. 01.01.2020-31.12.2020 tarihleri arasında ödenmesi gereken taksitlerden ikiden fazlasını eksik ya da geç ödemeniz halinde yapılandırma ihlal olacağından bozulacaktır. Bu durumda yapılandırma kapsamında ödenen tutar kadar yapılandırmadan yararlanırsınız. Kalan kısım da bozularak gecikme zammı ve faizi  ile beraber hesap edilir.

7143 SGK yapılandırma ödemesi nasıl, nereye yapılır ?

Yapılandırma ödemesi için birçok seçenek vardır. Bunlar;

  • Banka gişelerinden ödeme yapma,
  • ATM’den yapılandırma ödeme,
  • Online bankacılık kanallarından ödeme,
  • Kredi kartı ile SGK ödeme sisteminden ödeme.

Özellikle ödemede en çok zorlanılan konu olan bağkur ve işveren 7143 yapılandırma ödemelerini nasıl yapacağınız öğrenmek ve online ödeme gerçekleştirmek için hemen 7143 SGK Yapılandırma Ödeme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Haziran 2020 SGK yapılandırma ödeme süresi uzatılacak mı ?

Şu an için son ödeme tarihi 30 Haziran 2020 Salı günü. Uzatılması beklenmiyor. Ödemenizi ay sonuna varmadan yapmanızı öneririz. Zira yoğunluğa bağlı olarak sistemler kilitlenebilmekte. Eğer sistem hatasından kaynaklı olarak ödeme yapılamazsa ödeme süreleri uzatılabilir .Uzatılma olması halinde sayfamızda duyurusu yapılacaktır. 2020 yılı yeni SGK affı çalışması olabilir. Yeni bağkur, işveren yapılandırma konularında tüm gelişmeleri Sgk Affı 2020 sayfamızda bulabilirsiniz.

Yapılandırma ödemeleri hakkındaki sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.