7143 Yapılandırma Ödeme Kredi Kartı-Vergi Borçları İçin!

0

2018/03 dönemi öncesi ödenmemiş trafik cezası, öğrenim kredisi, MTV borçları v.s. gibi tüm vergi borçları 7143 sayılı yasa ile yeniden yapılandırılmıştı. Daha önce 7143 yapılandırma ödemesi nasıl yapılır başlıklı yazımızda 7143 yapılandırma borç ödemesinin nereye ve nasıl yapıldığı v.s. gibi yapılandırma borç ödeme 7143 konusunda ayrıntılı bilgi vermiştik. Vergi borçları için 7143 kredi kartı ile ödeme işleminin nasıl yapılacağı konusunda ise bu yazımızda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vergi borcu 7143 yapılandırma sorgulaması nasıl yapılır ?

İnternet vergi dairesi aracılığı ile 7143 yapılandırma borcu sorgulama ve ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu menü aracılığı ile;

  • Trafik cezası yapılandırma sorgulama,
  • Vergi 7143 ödeme planı sorgulama,
  • kyk borç yapılandırma sorgulama,

Kısaca 7143 vergi borcu sorgulama ile ilgili tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Online 7143 yapılandırma borç sorgulaması için lütfen aşağıdaki aşamaları takip ediniz;

  •  https://intvrg.gib.gov.tr/ adresini kullanarak internet vergi dairesine giriş sağlayın.
  • İnternet vergi dairesine kimlik bilgileriniz ya da e devlet şifreniz ile giriş sağlayabilirsiniz.
  • İnternet vergi dairesine giriş sağladıktan sonra 7143 sorgulama ve ödeme menüsü için Borç Sorgulama ve Ödeme-Yapılandırılmış Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme-Vergi Türü/7143 Sayılı Kanuna Göre Yapılandırılmış Borçlar menüsüne giriş yapmanız gerekiyor.

7143 yapilandirma sorgulamasını bu şekilde yapabilirsiniz. Gelelim 7143 yapılandırma kredi kartı ile ödeme işleminin 7143 ödeme ekranından nasıl yapıldığına.

Kredi kartı ile 7143 ödeme, intvrg 7143 kredi kartı ile ödeme!

7143 yapılandırma kredi kartı ödeme işlemi de yukarıda belirtilen sorgulama menüsü ile aynı. Sorgulama sonucunda çıkan borcunuzu seçin, kredi kartı bilgilerinizi girin.  Böylece Borç Sorgulama ve Ödeme-Yapılandırılmış Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme-Vergi Türü/7143 Sayılı Kanuna Göre Yapılandırılmış Borçlar menüsünden 7143 yapılandırma internetten ödeme işlemini kolayca tamamlayabilirsiniz.

7143 yapılandırma ödeme bankalardan yapılır mı ?

7143 yapılandırma borcu ödemesi yapabileceğiniz bankalar aşağıdaki gibidir. 7143 yapılandırma ödeme anlaşmalı bankalar:

vergi-yapilandirma-odenen-bankalar
7143-odenen-bankalar

Bankalardan 7143 ödeme yapmak için sizden yapılandırılmış borcunuza ilişkin tecil dosya numarası istenebilir. 7143 yapılandırma bankadan ödeme için istenen bu tecil dosya numarası yapılandırma ödeme planında yer alan bir numaradır. Aslında 7143 yapılandırılmış borç ödeme işlemi T.C. numarası üzerinden de yapılabilmekte. Ancak bazı bankalar 7143 yapılandırma ödemesi için sizden bu numarayı isteyebilir. Bu numara yapılandırma ödeme planınızda yer alır. Eğer yapılandırma ödeme planınızı kaybettiyseniz bağlı olduğunuz vergi dairesinden alabilirsiniz. Böylece tecil dosya numaranızı da öğrenmiş olursunuz.

7143 yapılandırma ödeme ekranında borcum çıkmıyor nedeni nedir ?

7143 online ödeme yapmak için yaptığınız sorgulama sonucu borcunuz çıkmıyorsa 7143 yapilandirma ekranindan kaynaklı sistemsel bir hatadan da olabilir. Eğer yapılandırma ödemenizi düzenli yapmadıysanız yapılandırmanız bozulmuş olabilir. Bu yüzden de borcunuz çıkmıyor olabilir. Böyle bir durum halinde vergi daireniz ile iletişime geçmenizi öneririz.

7143 yapılandırma ödeme nasıl yapılır v.s. gibi konulardaki tüm sorularınızı yazının sonundaki Soru Sor bölümünden sorabilirsiniz. Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.