7326 SGK Yapılandırma Başvuru Formları

7326 SGK yapılandırma başvuru formlarını bu sayfamızdan indirebilirsiniz. Yapılandırma başvuruları 09 Haziran 2021 tarihinden itibaren başladı ve 31 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek. İşverenler ve bağkurlular için her ne kadar başvurular elektronik ortamda e-devlet ve e-bildirge üzerinden yapılacak olsa da başvuruyu online yapamayanlar için formlar sayfamızda paylaşılmıştır. Yapılandırma ile ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 2021/20 sayılı genelge yayımlandı.

 • SGK affı detayları ve yapılandırma başvurusunda izlenecek yol için SGK affı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 • Bağkur af başvurusu ve detaylar için ise bağkur affı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 • Yazımızın devamında tüm borç türleri için başvuru formları paylaşılmıştır.

SGK 7326 yapılandırma başvuru formları

Tüm borç türleri için başvuru formlarını aşağıdan indirebilirsiniz;

 • 4a işveren SGK prim, işsizlik, damga vergisi, idari para cezası başvuru formunu buradan indirebilirsiniz ⇒ 7326 SGK işveren yapılandırma başvuru formu indir.
 • 4b bağkur prim borç yapılandırması, ihya affı başvuru formunu buradan indirebilirsiniz ⇒ 7326 bağkur yapılandırma başvuru formu indir.
 • İş kazası ve meslek hastalığı, malullük ve ölüm halleri ile genel sağlık sigortalısına ve bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilere yönelik fiiller nedeniyle ödenmekle yükümlü bulunulan borçlar için yapılandırma başvuru formunu buradan indirebilirsiniz ⇒ indir.
 •  4(a) isteğe bağlı (506/mülga 85. md), 4(a) topluluk (avukat/noter) (506/mülga 86. md), yurtdışı topluluk (5510/5-g), kıs. sür. çalışanlardan ay içerisinde eksik kalan günlerini isteğe bağlı olarak ödeyenler, 5510/ek 5,ek 6, 2925 tarım sigortalılarının 7326 sayılı kanun kapsamında borçlarının yapılandırılmasına ilişkin başvuru formunu buradan indirebilirsiniz ⇒ indir.
 • 5510 sayılı kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının ( c) bendi kapsamında sigortalı çalıştıran kamu işverenlerin emekli keseneği ve kurum karşılığı ile prim borçlarının 7326 sayılı kanun kapsamında yapılandırılmasına dair başvuru formunu buradan indirebilirsiniz ⇒ indir.
 • 5510 sayılı kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının ( c ) bendi kapsamında sigortalı çalıştıran kamu işverenlerin idari para cezası borçlarının 7326 sayılı kanun kapsamında yapılandırılmasına dair başvuru formunu buradan indirebilirsiniz ⇒ indir.
 • 5510 sayılı kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının ( c ) bendi kapsamında sigortalı çalıştıran kamu işverenlerin ek karşılık prim borçlarının 7326 sayılı kanun kapsamında yapılandırılmasına dair  başvuru formunu buradan indirebilirsiniz⇒  indir .
 • 5510 sayılı kanunun ek 9 uncu maddesi kapsamında 10 günden fazla sigortalı çalıştıran işverenlerin 7326 sayılı kanun kapsamında borçlarının yapılandırılmasına ilişkin başvuru formunu buradan indirebilirsiniz ⇒ indir.
 • 5326 sayılı kabahatler kanuna göre tarımsal kesinti sorumlularına idari para cezası borçlarının 7326 sayılı kanun kapsamında yapılandırılmasına dair başvuru formunu buradan indirebilirsiniz ⇒ indir.
 • 5510 sayılı kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının ( c ) bendi kapsamında sigortalı çalıştıran kamu işverenlerin  fiili hizmet süresi zammı ve itibari hizmet süresi prim borçlarının 7326 sayılı kanun kapsamında yapılandırılmasına dair başvuru formunu buradan indirebilirsiniz indir
 • Fazla ve yersiz ödenen iş göremezlik ödeneği, gelir ve aylık borçlarının yapılandırılmasına ilişkin başvuru formunu buradan indirebilirsiniz indir.
 • Alt işverenin başvurusu üzerine asıl işverenin muvafakati için verilecek dilekçe örneğini buradan indirebilirsinizindir.               
 • Asıl işverence yapılan başvuruya istinaden alt işveren olarak  başvuruda bulunulmayacağına dair dilekçeyi buradan indirebilirsiniz ⇒ indir.
 • Kapsama Giren Borçlar Dolayısıyla Açılan davadan Vazgeçildiğine Dair SGK’ya verilecek olan taahhütnameyi buradan indirebilirsiniz ⇒ indir.
 • Yapılandırma kapsamına giren borçlar nedeniyle açılan davadan vazgeçildiğine dair mahkemeye verilecek  Taahhütnameyi buradan indirebilirsiniz ⇒ indir.
İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“7326 SGK Yapılandırma Başvuru Formları” üzerine 8 yorum
 1. Merhabalar .yaşlılık aylığı için e devletten başvuru yaptım.geçen hafta varide no girilmiş evrak beklemede yazıyordu.Bugün baktığımda halkla ilişkilerde diye ibare vardı dys de .halkla ilişkilerde ne demek acaba.teşekkürler.

  Cevapla
 2. merhaba ömer bey 2007 -2012 yıl bağ kur dondurlu yenı çıkan 7326 yapılandırmayla alırsam bu günler ıçın nekadar para ödemem gerekıyor

  Cevapla
Yorum yapın