7326 Bağkur Yapılandırma Ödeme Nasıl Yapılır ?

7326 Bağkur yapılandırma ödeme nereye ve nasıl yapılacağı hakkında yazımızda ayrıntıları bulabilirsiniz.  09 Haziran 2021 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7326 sayılı yasa ile bağkur borçları ile daha önce çeşitli kanunlar gereği dondurulan hizmet sürelerinin ihya yapılandırma işlemleri yapılmakta. Bu kapsamda yeniden yapılandırılan borçların hem online hem de bankalar ile PTT şubelerinden ödenebilmesi mümkün olmakta. Lafı uzatmadan ödemeyi nasıl yapabileceğiniz hakkında ayrıntılara geçelim.  Dilerseniz bağkur yapılandırma başvurusu nasıl yapılır başlıklı yazımızdan yeni bağkur affı yasası hakkında takip etmeniz gerekenleri ve ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

7326 bağkur yapılandırma ödemesi nasıl yapılır?

Ödemeler T.C. kimlik numarası ile yapılabiliyor.  Ödeme işlemlerini tüm bankalar ve PTT şubeleri, ATM’ler ve online bankacılık kanallarından;

 • Yapılandırma ödemesi SGK Ödemeleri-4/1-B Kendi Nam ve Hesabına Çalışma Tahsilatları-Prim Kendi Nam ve Hesabına Çalışma ( Geçmiş Dönem ) – 7326 Bağkur Yapılandırma menüsünden,
 • 7326 ihya yapılandırma ödemesi ise SGK Ödemeleri-4/1-B Kendi Nam ve Hesabına Çalışma Tahsilatları-Prim Kendi Nam ve Hesabına Çalışma ( Geçmiş Dönem ) – 7326 Bağkur İhya Yapılandırma menüsünden ödenebilir.

Kredi kartı ile 7326 bağkur yapılandırma ödemesi nasıl yapılır ?

Dilerseniz 7326 yapılandırma ödemelerinizi Sosyal Güvenlik Kurumu kredi kartı ile prim ödeme sisteminden de kolayca ödeyebilirsiniz. Bunun için e-devlet şifresi ve aktif bir kredi kartı yeterli olacaktır. Kart ile SGK 7326 yapılandırma ödemesi yapmak için;

 • İlk evvel buradan T.C. numarası ve e-devlet ile kart ile prim ödeme sistemine giriş sağlayın ⇒ SGK kredi kartı ile prim ödeme sistemi girişi.
 • Sisteme girdikten sonra Sorgu Türü-4/1-B Kendi Nam ve Hesabına Çalışma Tahsilatları-BağKur Geçmiş Dönem- 7326 Yapılandırma Tahsilatı ya da 7326 Bağkur İhya yapılandırma tahsilatı menülerinden ödeme yapabilirsiniz.
İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“7326 Bağkur Yapılandırma Ödeme Nasıl Yapılır ?” üzerine 4 yorum
 1. Merhabalar…
  (10/2000-05/2011) tarihleri arasında vergi mükellefiyeti ve Bağ-Kur sicil numaram mevcut.
  ödenmiş sigorta primim yok
  2008 de sigortalılık sürem sıfırlandı ve sonrasında diğer sigortalılık sürem de silindi
  7326 sayılı bazı alacaklara yönelik yapılandırmadan nasıl faydalanabilirim.
  Konu ile alakalı yazılarınızı büyük bir merak ve heyecanla okudum.
  Sigorta prim günlerimi ihya edip borçlarımı yapılandırabilir miyim?
  Sonsuz teşekkürler…

  Yanıtla
Yorum yapın