Kurban Bayramı Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak 2021

0

Emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak 2021Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl emeklilerin ikramiyeleri erken ödenecek. Bayram ikramiyesi ödeme tutarlarında geçen seneye göre artış yapılmıştı. Ödeme zamanı ise emekli tahsis numarasının son rakamına göre belirlenecek.

Bu yazımızda emekli ikramiyelerinin ne zaman ödeneceği, kimin ne kadar alacağı ve konu hakkında kafanıza takılan tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Emekli ikramiyesi ne kadar 2021

İkramiye ödemesi bir defaya mahsus olmak üzere;

  • Emeklinin kendisine 1100,00 TL,
  • Tek başına aylık alan dul eşe 825,00 TL,
  • Çocuklarla birlikte aylık alan dul eşe 550,00 TL, çocuklara ise 275 TL,
  • Tek başına yetim aylığı alanlara 550 TL,
  • İş kazası ve ya meslek hastalığı geliri alanlara iş gücü kayıp oranı kadar. Yani %10 rapor varsa 110 lira gibi.

İkramiye ödemeleri maaş hesabına otomatik olarak yapılıyor. Bunun için herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yok.

Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek 2021

İkramiyelerin ödeneceği tarih emekli tahsis numarasının son rakamına göre belirlenmekte. Emekli tahsis numaranızı bilmiyorsanız nasıl öğrenebileceğiniz ve nasıl sorgulayabileceğiniz konusunda bilgi için  emekli tahsis no sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Tahsis numarasının son rakamına göre ödenme tarihleri aşağıdaki gibi olacaktır;

Kurban bayramı bu yıl 20 Temmuz Salı Günü başlıyor. Önceki yıllara baktığımızda her yıl emekli ikramiyelerinin bayramlardan 1 hafta önce ödendiğini söylemek mümkün. Bu yıl da 10 Temmuz 2021 tarihinden sonra ikramiye ödemelerinin yapılmasını bekliyoruz.

Emekli promosyon ödemenizi aldınız mı ? 1500 liraya kadar olan promosyondan yararlanmak ve en yüksek emekli promosyonu veren bankaları öğrenmek için hemen  emekli promosyonu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Emekli ikramiyesi sorgulama 2021

Emekli ikramiyeleri online olarak sorgulanamamakta. Ancak emekli maaşlarınızı, emekli maaşlarında kesinti olup olmadığını e-devlet üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. E-devlet sisteminde emekli maaşı sorgulamasını;

  • SSK emekli maaşı için 4A Aylık Bilgisi,
  • Bağkur emekli maaşı için 4B Aylık Bilgisi,
  • Memur emekli maaşı için 4C Aylık Bilgisi menülerinden sorgulayabilirsiniz.

Son dakika emekli ikramiyesi haberleri

Emeklilere ödenen tüm ikramiyeler ile ilgili son dakika gelişmelerini ve tüm haberleri sayfamızda takip edebilirsiniz. Ayrıca devlet memuru iseniz ya da işçi iseniz emekli olduğunuzda alabileceğiniz emeklilik toplu ikramiyesini hesaplamak için hemenmemur emekli ikramiyesi hesaplama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.