Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak 2020

0

Emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak 2020Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl emeklilerin ikramiyeleri erken ödenecek. Bayram ikramiyesi ödeme tutarlarında bir farklılık olmayacak. Ödeme zamanı ise emekli tahsis numarasının son rakamına göre belirlenecek.

Bu yazımızda emekli ikramiyelerinin ne zaman ödeneceği, kimin ne kadar alacağı ve konu hakkında kafanıza takılan tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Emekli ikramiyesi ne kadar 2020

İkramiye ödemesi bir defaya mahsus olmak üzere;

 • Emeklinin kendisine 1000,00 TL,
 • Tek başına aylık alan dul eşe 750,00 TL,
 • Çocuklarla birlikte aylık alan dul eşe 500,00 TL, çocuklara ise 250 TL,
 • Tek başına yetim aylığı alanlara 500 TL,
 • İş kazası ve ya meslek hastalığı geliri alanlara iş gücü kayıp oranı kadar. Yani %10 rapor varsa 100 lira gibi.

İkramiye ödemeleri maaş hesabına otomatik olarak yapılıyor. Bunun için herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yok.

Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek 2020

İkramiyelerin ödeneceği tarih emekli tahsis numarasının son rakamına göre belirlenmekte. Emekli tahsis numaranızı bilmiyorsanız nasıl öğrenebileceğiniz ve nasıl sorgulayabileceğiniz konusunda bilgi için https://sgkbilgisi.com/emekli-tahsis-no-sorgulama/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Tahsis numarasının son rakamına göre ödenme tarihleri aşağıdaki gibi olacaktır;

 • Bağkur emeklisi ile dul ve yetim bağkur maaşı alanların ikramiye ödemeleri 11 Nisan 2020 tarihinde,
 • Emekli sandığı memur emeklisi ile emekli sandığı dul ve yetim emekli maaş ikramiyeleri 11 Nisan 2020 tarihinde,
 • SSK emekli tahsis numarası sonu 9-7-5 olanlar 7 Nisan 2020 tarihinde, 3-1-8 olanlar 08 Nisan 2020 tarihinde, 6-4 olanlar 09 Nisan 2020 tarihinde, 2-0 olanlar ise 10 Nisan 2020 tarihinde ikramiye ödemelerini alabilecekler.

Emekli promosyon ödemenizi aldınız mı ? 1500 liraya kadar olan promosyondan yararlanmak ve en yüksek emekli promosyonu veren bankaları öğrenmek için hemen https://sgkbilgisi.com/emekli-promosyonu/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Emekli ikramiyesi sorgulama 2020

Emekli ikramiyeleri online olarak sorgulanamamakta. Ancak emekli maaşlarınızı, emekli maaşlarında kesinti olup olmadığını e-devlet üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. E-devlet sisteminde emekli maaşı sorgulamasını;

 • SSK emekli maaşı için 4A Aylık Bilgisi,
 • Bağkur emekli maaşı için 4B Aylık Bilgisi,
 • Memur emekli maaşı için 4C Aylık Bilgisi menülerinden sorgulayabilirsiniz.

Son dakika emekli ikramiyesi haberleri

Emeklilere ödenen tüm ikramiyeler ile ilgili son dakika gelişmelerini ve tüm haberleri sayfamızda takip edebilirsiniz. Ayrıca devlet memuru iseniz ya da işçi iseniz emekli olduğunuzda alabileceğiniz emeklilik toplu ikramiyesini hesaplamak için hemen https://sgkbilgisi.com/memur-emekli-ikramiyesi-hesaplama/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bayram öncesi maaş ödemeleri ve ikramiyeler konusundaki tüm sorularınızı yazının sonundaki Yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.