Bim Maaşları 2024 & Çalışma Şartları ve Saatleri

Bim maaşları 2024 yılında ne kadar oldu? Ülkemizde en yaygın market ağlarından birisi olan Bim personele sağlamış olduğu imkanlarla iş hayatına atılmak isteyenler için de diğer marketlere göre daha fazla tercih sebebi olmaktadır. Bu yazımızda Bim çalışanları ne kadar maaş alıyor 2024 Bim çalışma saatleri ve maaşı konularında tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

Bim çalışma şartları 2024

Bim çalışma şartları ve Bim’de çalışmak için gerekenler şunlardır ;

 • En az lise mezunu olmak,
 • 30 yaşı tamamlamamış olmak ( Yönetici, mağaza sorumluları için geçerli değildir ),
 • İletişim becerisi yüksek,
 • Tercihen daha önce market sektöründe çalışmış ve deneyimli olmak,
 • Satış ve pazarlama yeteneğine sahip olmak.

Eğer yukarıda belirtilen şartları sağlıyorsanız başvurunuzu online olarak Bim İş Başvurusu sayfasından yapabilirsiniz. İlk başvurunun ardından personel ihtiyacı ve deneyimleriniz de göz önüne alınarak başvurunuz değerlendirmeye alınır. Sonrasında ise;

 • Eğer işe uygun görülürseniz İnsan Kaynakları sizi arayarak görüşmeye çağırır.
 • Mülakat yapılır. Mülakatta işte klasik sorular sorulur. Kendinizden bahsedin, 10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz, Neden Bim Market gibi.
 • Bu sorulara net ve kendinizden emin cevaplar verin.
 • Mülakata gitmeden önce Bim marketin tarihçesini, yöneticilerini, açılımını, Şirket Misyon ve vizyonlarını adınız ve soyadınız gibi ezberleyin.
 • Mülakat sona erdikten sonra sizi arayacaklarını söylerler.
 • Eğer olumlu sonuçlanırsa sizden işe giriş evraklarını da toparlayarak belirlenen tarihte işe başlamanız istenir.

Bim’de part time çalışmak 2024

Bim parttime olarak da personel çalıştırabilmektedir. Parttime çalışacak personeller için de aranan şartlar ve başvuruda izlenecek yol aynen yukarıdaki gibidir. Bir farklılık bulunmamaktadır. Kısmi süreli çalışanlar için bim market maaşları 2024 yılında güncel olarak aşağıda belirtilmiştir.

Bim personel çalışma saatleri 2024

Gelelim bir diğer husus olan Bim personel çalışma saatlerine. Genel olarak Tüm Türkiye’de Bim mağazalarının açılış saati 09.00 kapanış saati ise 21.00’dır.

 • Tam zamanlı çalışan personel günde 8 saat çalışır. Sabah açılışa gelenler yani 09.00’da mağazayı açacak olanlar 08.30’da işe başlarlar. Bunlar 16.30’da çıkarlar.
 • Açılışa gelmeyecek olanlar da genel olarak 13.30-21.00 saatleri arasında çalışırlar.
 • Parttime çalışan personel için ise çalışma süresi 4 ya da 4,5 saat arasında değişmektedir.
 • Çalışma vardiyaları mağaza sorumlusu tarafından ayarlanmaktadır.
 • Tam zamanlı çalışan personel için haftalık çalışma süresi 45 saati, kısmi süreliler için de bunun 2/3’üdür.
 • Bu süre üzerindeki çalışmalar için fazla mesai ödenmesi ya da fazla çalışılan sürelerin izne çevrilmesi gerekmektedir.

Bim personel maaşları 2024

Gelelim asıl konumuz olan Bim çalışan maaşları 2024 güncel tutarlarına. Ödenecek Bim eleman maaşları 2024 tutarları çalışanın pozisyonuna göre farklılık göstermektedir.

 • Maaşları asgari ücret esas alınarak ödenen bekar ve çocuksuz bir çalışan için asgari geçim indirimi dahil net maaş 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle için 17.002,00 TL olacaktır. Ancak Bim maaşı genel olarak asgari ücretin %10-15 üzerinde olmaktadır. Bu durumda ortalama net 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle maaş 18.500-19.500 TL aralığında olacaktır.
 • Bu bilgiler çerçevesinde mağaza sorumlusu yani Müdür dışındakilere ödenen Bim 2024 personel maaşları 20.000-22.000 TL civarında olacaktır.
 • Tam zamanlı bim kasiyer maaşları 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle ortalama 18.500-19.500 TL civarındadır.
 • Yönetici yani mağaza sorumlusu ve parttime bimde çalışan maaşları 2024 tutarları aşağıda verilmiştir.

Bim part time maaş 2024

Özellikle öğrenciler ve tam zamanlı çalışacakların en çok araştırdıkları konu Bim ne kadar maaş veriyor 2024 olmakta ? Bildiğiniz üzere kısmi süreli diğer adı ile part time çalışma 4857 sayılı Kanuna göre belirlenmiş ve bir çalışmanın kısmi süreli sayılabilmesi için haftalık çalışma süresinin en az 2/3 oranında çalışılmış olması gerekmektedir. Dolayısıyla tam zamanlı süresine göre 2/3 oranında çalışanların Bim’de aldığı maaş ise ortalama 9.067,00 TL civarında olmaktadır.

Bim müdür maaşları 2024

Gelelim Bim mağaza sorumlusu yani Müdür Bim maaşı 2024 tutarlarına. Genel olarak deneyimliler ve üniversite mezunları arasından seçilen mağaza sorumlusu isminden de anlaşılacağı üzere bulunulan markette en üst amir yani sorumlu kişilerdir. Bu sorumluluğa bağlı olarak mağaza sorumlularına diğer çalışanlar göre daha fazla aylık ödenmektedir. Ortalama olarak ödenen Bim müdür maaşı tutarı 22.000-24.000 TL civarındadır. Bu deneyime ve diğer ek ödemelere göre farklılık gösterebilecektir.

Bim bölge sorumlusu maaşı ne kadar ?

Bölge sorumluları Bim çalışanı maaşı arasında en yüksek maaş alan gruplar arasında yer alır. Net olarak şu kadar maaş ödenir demek zordur ancak ortalama olarak 24.000-26.000 TL arasında maaş ödenmektedir. Maaşlar sorumluluk derecesi, kişinin evli ya da bekar olması ve daha birçok faktöre göre değişebilir.

BİM personel maaşları özetle tablo halinde aşağıdaki gibi olacaktır;

Bim Kasiyer Maaşları18.500-19.000 TL arası
Bim Part Time Maaş9.000-10.000 TL arası
Bim Müdür Maaşları22.000-24.000 TL arası
Bölge Sorumlusu Maaşları24.000-26.000 TL arası

Bim maaşları ne zaman yatar 2024?

Bim maaşları ayın kaçında yatıyor? Maaşların ödenmesi için ayın bitmesi ve varsa fazla mesai, rapor, ücretsiz izin gibi hesaplamaların tamamlanarak maaşın bankaya gönderilmesi gerekiyor. Hesaplama işlemi ve maaşın bankaya gönderilmesinin ardından maaşlar her ayın 10’u gibi çalışanların hesaplarına geçmektedir.

Bim maaşları hangi bankaya yatıyor ?

İşkur aracılığı ile işe girenlere İşkur süresince maaşlar Halk Bankası aracılığı ile ödenmektedir. İşkur iş başı eğitim programları ya da diğer programlarla Bim’e başlayan ve sonrasında kadroya geçenlere ise maaşları Garanti BBVA aracılığı ile maaşlar ödenmektedir.

Bim çalışan yorumları 2024

Eğer BİM’de çalışan iseniz ve ya daha önce çalıştıysanız ve ya iş başvurusu yaparak çalışmayı düşünüyorsanız görüşleriniz diğer arkadaşlar için değerli olacaktır. Bu yüzden konu hakkındaki görüşlerinizi yazı altındaki Bim’de çalışmak yorumlar kısmından iletmeniz sizden sonrakilere de yön gösterici olacaktır. Ayrıca daha önce yapılan Bim çalışanları yorumları ve Bim depo çalışanları yorumlarına da göz atabilirsiniz.

Bim, A101 Şok maaşları 2024

Bim, A101 Şok maaşları genellikle birbirine yakın tutarlarda ödenmektedir. Her bir marketin 2024’te kasiyere ödeyeceği ortalama maaş tutarı 9000-9500 TL aralığında olacaktır. Sayfamızda Şok ve A101 için maaş bilgilerini ayrıca bulabilirsiniz.

Bim maaşı ne kadar sorusunun cevabını yukarıda vermeye çalıştık. A101 için iş başvurusu yapmayı düşünüyorsanız A101 Maaşları ne kadar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BİM izin günleri

Bildiğiniz üzere BİM haftanın 7 günü açıktır. Böyle olunca belli bir izin günü yoktur. İzinler genellikle Mağaza sorumlusu tarafından belirlenir. Personelin özel olarak bir gün için talebi yoksa haftalık izni mağaza sorumluları hangi günde kullandıracağını kendisi belirler.

Bim ofis çalışanı ne iş yapar?

Bim ofis çalışanları genellikle evrak işleri ile uğraşırlar. Belgelerin düzenlenmesi, maaşların hesaplanması, sekreterlik hizmetleri, çağrı merkezi işlemleri gibi işler ofis çalışanları tarafından yapılır.

Bim çalışanları kaç saat çalışıyor?

Bim vardiya saatleri saat 09.00-21.00 saatleri arasında 2 vardiya olacak şekilde belirlenir. İş Kanununa göre çalışanların haftalık çalışma süresi 45 saati geçemeyeceğinden Bim çalışanlarının da mesai süreleri bu esas alınarak belirlenir. Günlük ortalama çalışma süreleri 7,5 saattir.

Bim depo çalışanı ne iş yapar?

Depo çalışanları bölge bölge belirlenen Bim depolarında görev alırlar. Malın teslim alınması, yüklenmesi, depo düzeninin sağlanması gibi temel işleri yerine getirirler.

Bimde gt ne demek?

GT-Günlük Temsilci anlamına gelir. Bim’de her mağazanın bir sorumlusu vardır. Mağaza sorumlusunun izin ya da mazeret gibi herhangi bir nedenle işe gelmediği gün GT-Günlük Temsilci belirlenir ve mağazanın geçici yetkilisi olur.

Bim’de nasıl çalışılır?

Bim’in çalışma saatleri 09.00-21.00 saatleri arasıdır. Bu saatler aralığında 2 vardiya belirlenir ve personel bu iki vardiyada görev alır.

BİM ücreti ne kadar?

Bim çalışanlarının maaşı asgari ücretin biraz üzerinde olacak şekilde ödenmektedir. Yazımızda güncel maaş tutarları paylaşılmıştır.

BİM ne mezunu alıyor 2024

BİM’in işe alımda aradığı genel şartlar arasında en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.

4.2/5 - (48 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Bim Maaşları 2024 & Çalışma Şartları ve Saatleri” üzerine 106 yorum
 1. Herkese merhaba . Ben Gaziantepte başladım yani kendi memleketim ve depremden sonra tam 2 ayım dolmuştu konyaya gelmek zorunda kaldım bazı özel sebeplerden dolayı. Girmş olduğum bimde o kadar istekli çalışma alanım vardı ki çok severek steyerek yapıyrodum . Elbette yoruluyordum çoğu zaman ama benim içi çok güzel bi sektördü taki konyada ki bimlerde çalışmaya başlayınca… Konyada ki insanlar o kadar acımasız yaklaşıyordu ki ve bunu hyapan sadece ms ve msy.. Evet onlar bs den daha acımasız ouyorlar gerçekten konyanın esnafı köle muamelesi görüyor malesef köle gibi çalışmamıza rağmen hiç ama hiç memnun olmuyorlardı. Demem o ki iyi bi mağaza ve iyi ekip çalışanlarına verilirseniz çok güzel bi çalışma ortamı kazanır ve seversiniz. Her işin bir zorluğu vardır ve önmeli olan çalışma arkadaşları onlar iyi olduğu zaman zor işi bile seve seve yapabiliyorsun 🙂

  Yanıtla
 2. Selamün aleyküm BİM neden çalışmalıyım diyorsanız avantajları ve dezenfekte avantajları söyleyeyim ona göre karar verin
  Avantajları:
  1:Düzenli bir maaş günü
  2: sigorta primi yüksek
  3: şuan en düşük ücret 11.000 ile 12.000 arası
  4: çalışma saatleri 09.00-21.00 arası
  5:eve yakın subeye verilmesi
  6: personel sayısı yeterli olması
  7:2023te 26.000 tl maaş promosyonu alacak çalışan
  8:kendini Geliştirmeye yönelik önün açık olması
  9:Bayramları mağazaların kapalı olması
  10:kişisel giyim tarzına karışmaması erkek ister küpe taksın ister bıyık ister uzun saç karışmazlar kızlarda’da kişisel bakım saç giyim tarzı karışmazlar
  11: Kim hangi dinde olursa hangi milletten olursa olsun herkesi eşit görmektedir
  12: Cuma günleri cuma namazı boyunca mağazalar kapalı
  13: 10 yıl üzeri bir calisan kıdem ödeneği
  DEZAVANTAJLARI:
  1:Stres
  2:yeterli tecrübeye sahip olmayan yöneticilerin yanlış planlamaları
  3: müşteri gafları
  Emin olun BIM hakında soyle boyle yorum yapanlar belki yaşadıkları sorunlar var bende yaşadım ama hiç bir yer bim kadar değer vermiyor işçisine 2023 yılında %58 zam yaptı herkes dört dörtlük olamaz esnek çalışma sistemi var herkes kendi vardiyasina ve sağlığına dikkat ederse yorgunluk olmaz sadece zıt gitme kimse ile benden bu kadar işe alımların en kolay yolu cv hazırlayın referans bölümüne en iyi arkadaşlarınızı yazın eğitim durumu en az lise tercihen üniversite kariyer yapmak istiyor yazın pozisyon yönetici yazmayın personel yazın çünkü bimde kasiyer olmadan yonetici yapmazlar cv lehinize şubelere verin sadece bir tanesine değil bir sürü mağazaya verin bu sizi her zaman önde tutar saygılarımla

  Yanıtla
 3. Bim aile yardımı ve çocuk parası yatırıyormu yatıyor ise Belirttiğiniz maaş dahilindemi teşekkürler

  Yanıtla
 4. Merhaba daha önce kısa bir süre kimde kasiyerlik yaptım şimdi de yönetici asistanlığı olarak başvurdum ve mülakata cagirildim tam olarak işim ne olucak

  Yanıtla
 5. Çalışmaya başladıktan sonra doldurmamız gereken bir süre zorunluluğumuz var mı? Yani 3-4 ay sonra çıksak herhangi bir problem olur mu?

  Yanıtla
 6. Ben şuan bimde çalışıyorum. İlk çalıştığım şube çok güzeldi çalışma saatleri olsun, temizliği olsun gayet uygundu. Ama beni aniden haberim olmadan o gün içerisinde başka şubeye aldılar. Çalışma saatleri burda yazılanlara alakası yok. Ben 8.30 da açılışımı yapıyorum saat 17.45 de çıkmam gerekiyorken beni her seferinde 18.30 a kadar tutuyorlar bazen öğlen 12 de başladığım saatte 21:50 dahi uzaya biliyor. Bunu dillendirdigim zaman istemiyorsan çalışmasın gibi sözler sarf ediyorlar. Sorumlu yardımcıları kendilerini birşey zannediyorlar yani demek istediğim size abartarak anlatırlar saatleri maaşları cazip gelir ama icerisine girince ne zorluklar çekildiğini anlıyorsunuz.

  Yanıtla
  • Bim’de birinci kural kimse ne bir saat fazla çalışır ne eksik yöneticiler kafalarina göre saat belirleyemezler durumu bölge sorumlusuna bildir sorun devam ediyorsa dilekçe yaz durumu anlat merkeze gönder başka bir şubeden iki yıl oldu bende çalışıyorum malesef tüm yöneticiler aynı değil

   Yanıtla
 7. Merhaba yazınızı okudum da ben bir bim çalışanıyım fakat bim maaşları her ayın 10 u yatmıyor, her ayın son günü yatıyor, ben depo çalışanıyım ama mağaza çalışanlarının da farklı günde yatacağını sanmıyorum maaşların

  Yanıtla
 8. Gerçekten cennet ve cehennem kavramı varsa bunlar ne cenneti görür ne cehennemi şeytanda bunları kabul etmez çünkü şeytanın bir tek ibadet etmeme isyanı vardı bunlar ise kan emiciler acaba şart koştukları vasfın yarısını taşıyorlarmı benim çocukla iş başvurusuna gittik 1 kişi alınacak 100 kişi gelmiş o genç insanların o yüz hallerini görmeliydiniz korku umutsuz öz güven bitmiş mağaza çalışanına sordum çalışma şartlarını yönetim hangi saat canı isterse çalışıyorlar çoğunun ayak bacaklarında varis çıkıyor şahit olduğum bir olayı anlatacağım öğle yemeği arası yok müşteriler yoğun kasiyer sinirlenip kalktı biz bu koltuktamı öleceğiz neden insan muamelesi görmüyoruz dedi arkadaşı sakinleştirmek istedi durmadı ben gidiyorum çıkarıyorsa çıkarsınlar yeter dedi hepsi bizim evlatlarımız sahip çıkmalıyız zaten o vasfı taşıyan modern Einstein olur kendini akıllı sanoanlar ????????????

  Yanıtla
 9. İŞKUR ÜZERİNDEN İŞE GİRİŞTE 3 AYLIK BİR DENEME SÜRESİNİN OLDUGU, 3 AYIN SONUNDA KADROLU PERSONEL OLARAK BÜNYELERİNE ALDIKLARI SÖYLENDİ. BU DOGRUMUDUR? 3 AYIN SONUNDA KADROLU PERSONEL OLARAK ALINMA DURUMUMUZ YÜZDELİK OLARAK NEDİR? SÖZDE SÖYLENEN BİR DURUMMUDUR VE 3 AYIN SONUNDA PERSONELİN ÇIKIŞININ VERİLMESİYLE Mİ SONLANMAKTAMIDIR YOKSA GERÇEKTEN SÖYLEDİKLERİ GİBİ PERSONELİ KADROYA ALIYORLAR MI? BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR DÖNÜŞ YAPARSA SEVİNİRİM.

  Yanıtla
  • Merhaba Hakan Bey. Bu size ve işyeri politikalarına göre belirlenecek bir durum. Eğer performansınız beğenilirse işe devam edersiniz. İlk 3 ay İŞKUR kapsamında işe alınmış olmak da yasa kapsamında olan bir düzenleme.

   Yanıtla
    • Transfer süreye tabi tutulan bişey degil evlilik, ailevi durumlar veya başka şehirde personel eksikligi varsa transfer saglanır ayrıca normal bir personel transfer etmeye gerek bile duyulmaz en azından M.S.Y(Mağaza sorumlu yardımcısı) olman gerekir

     Yanıtla
     • Alakası yok daha 2 ay önce istanbuldan Bursa’daki bölgemize bir kasiyer transfer oldu en az bimde 6 ay yani kadroya geçtikten sonra gideceğin ilde pozisyon açığı varsa gönderiyorlar öyle herkes haydi ben oraya buraya gidecem olmaz

   • Bir hafta önce mülakata girdim olumlu olumsuz dönüş yapilcak dediler dönmediler sizce tecrübemizle dayanarak tam ne zaman dönüş yaparlar yada yaparlar mi

    Yanıtla
 10. Yaş 40 olsa ne olacak adam çoğu 30 yaşındaki taş çıkartır belki hem tecrübe ve geçinmek zorunda olduğu için çoğu kişiden daha çok işine sahip çıkar haa iş veren şunuda düşünüyor olabilir şimdi bu adam tecrübe sahibi bu paraya kendini vermez bıkmıştır gibi eee ne de olsa üniversiteden çıkmış bir sürü genç işsiz var nede olsa asgari ücrette açlık sınırında deyip bu düşünceye yöneliyorlar bizim gibi ülkeler malesef böyle gelişmiş ülkelerde böyle bir düşünce tarzı yok kaç yaşında olursa olsun yaptıpı işe bakar bilgi ve tecrübedir en önemlisi…

  Yanıtla
 11. Merhabalar ben part time çalışmak istiyorum bimde bu yaz başvuracağım fakat BİM’in sitesinde part time diye bir seçenek yok acaba en alt kısımdaki açıklama kısmına “part time çalışmak istiyorum” diye yazmalı mıyım

  Yanıtla
 12. Merhaba daha önce sağlık ocağında stajyerlik haricinde hiçbir iş tecrübem bulunmamaktadır. Bim-A101-Şok gibi zincir marketler iş başvurumu kabul etme şansları var mı yoksa umut etmemeli miyim?

  Yanıtla
 13. Belirttiğiniz otuz yaş üstü durumu kesin bilgi mi ? Ben cv mi bıraktım yaşım otuz bir umut bekliyordum .Otuz yaş ve üstü alım yok mu ?

  Yanıtla
 14. Meraba pandemiden dolayi is alimi varmi eski a101 cikisliyim başvurmak istiyorum bide alim hangi ay kacindan kaçına oluyor

  Yanıtla
 15. Merhaba ben şok marketten istifa ettim ama daha sgk çıkışım yapılmadı ve yarın bim markete evrakları bırakacam çıkış yapılmadan bim alabilirmi

  Yanıtla
 16. Merhaba bn İnternet üzerinden başvuru yaptım 2 3 yıllık tecrübem de var ne kadar sürede geri dönüş olur yada alım olurmu acaba

  Yanıtla
 17. Merhabalar ben 2 kere bim şubesinden çağrıldım ama sigortalı gözüktüğüm için işe alınamıyorum şuan Nisan 15 de sigortam kesilecek ve 15 mayıs a kadar bekleyeceğim peki o tarihten sonra işe alınmam nasıl olur veya ne kadar süre daha beklerim lütfen yardımcı olur musunuz??

  Yanıtla
 18. Ben şuanda şok markette çalışıyorum çalışırken de başvuru yapabilirmiyim bir sıkıntı olurmu acaba ?

  Yanıtla
 19. Dün bime cv bıraktım ve bugün bana geri dönüş sağlandı. Fakat öğrenci olduğum için günlük 81 tl 26 gün işkur un kurs programından personel aldığını ve 2100 tl verildiği söyledi. Binde çalışmak istiyorum. Ama maaşı çok düşük geldi. Yardımcı olabilicek veya bu konuyla bilgisi olan varsa bana mail üzerinden ulaşabilir mi?

  Yanıtla
 20. merhaba yaklasık 3 hafta once bim müşakata çağırdı bi evrak doldurdum cw gibi sonra bs ile 40 dakıka faşan görüşme yaptı mülakat gibi olumsuz olursa 2 hafta içinde döneriz dediler dönmediler sonra eger mail gelmesse bekle dediler 3 hafta oldu acaba almayacaklar mı yedektemıyım oyle olsam neden görüşmeye çağırsın diye düşünüyorum ama bilmiyorum

  Yanıtla
 21. merhaba ben 35 yaşındayım ve daha önce opet market bölümünde 12 sene ful çalıştım.yeni işten ayrıldım.bimde çalışmak istiyorum başvurumu da yaptım.ama ortaokul mezunuyum.liseli olmasam da bu işi çok güzel yaparım.yani tecrübeliyim ve işe giremiyorum en azından bir şans verilirse iyi olur.bunun ne yapmam lazım acaba bilginiz varmı.yardımcı olabilirmisiniz.

  Yanıtla
 22. Merhabalar bulunduğum ilçede işkur olduğunu bilmiyordum değiştirmeye çalışıyorum danışmanımı yapamıyorum.İse girsem maaş yatar mı farklı ilçede görünüyor um şu an yardimci olur musunuz

  Yanıtla
 23. Merhaba benim bi sorum olacaktı daha önce a101 de çalışıp 3 sene geçmesine rağmen bime girilmezmi?

  Yanıtla
 24. Merhaba, ben 1 hafta oldu işe başlayalı. Bana görüşmede, günde 6 saat olacak şekilde yarı zamanlı başlayacağım söylendi ancak işe başladığımda mağaza sorumlusu 7 saat mağazada olmam gerektiğini söyledi hadi ona da tamam dedik ama 7 saati de geçiriyorlar. Hele bir de akşam kapanışa kaldığım günlerde 8 saati bulduruyorlar bu nasıl yarı zamanlı çalışmaktır anlamadım

  Yanıtla
  • Merhaba. Yarı zamanlı diğer adı ile kısmi süreli çalışma haftalık çalışma süresi yani 45 saatin 2/3’ünden fazla olamaz. Eğer fazla olursa fazlası için mesai ücreti ödenmesi gerekir. Ödenmiyorsa kanuna aykırı bir durum oluşur.

   Yanıtla
   • Bim de fazla çalıştırma herzaman vardır ancak bunu sonraki günlerde işe geç girme veya erken çıkma ile dengelerler (bunu başaramadan ay biter) asla mesai olarak yazmazlar sistemlerinde öyle bir kavram yoktur

    Yanıtla
 25. Merhaba. Haftada 2 gün izin yapıp 49 buçuk saat çalışıyoruz ama puantaja haftalık çalışma süresi 42 olarak işleniyor. Problem yok mu sizce?

  Yanıtla
  • Bim fazla çalıştırır bunu mesai olarak vermez “saat aramazsan hızlı yükselirsin” denilir hep sabah erken girer akşam geç çıkarsın gün içindeki dinlenmeni tam yapamazsın

   Yanıtla
   • İlginç yorumun yayınlanmış bu sayfa kime ait zaten doğruyu söyleyenlerin yeri yok yorum inceleme diyorsunuz dizilere gidin inceleme olursa Türk dil kurumu çoğunu yayınlamaz hitap şekilleri anne o tabağı versene baba bu poşeti alsana lanlı lunlu hitap şekilleri kabalık diz boyu herkes ofislerde villalarda yaşıyor herkes zengin kopyala yapıştır tarih kültür sanat coğrafya yok 40 yıl önce trt vardı kültür zenginliği vardı sorduğunuz zaman izleyici kitlesi bunu istiyor o zaman RTÜK kalksın küfür yok hakaret yok yorumumda eğer yalnışsam özür dilerim ????????????

    Yanıtla
Yorum yapın