Bim Maaşları, Çalışma Şartları ve Saatleri 2022

68

Bim maaşları 2020 yılında ne kadar oldu ? Ülkemizde en yaygın market ağlarından birisi olan Bim personele sağlamış olduğu imkanlarla iş hayatına atılmak isteyenler için de diğer marketlere göre daha fazla tercih sebebi olmaktadır. Bu yazımızda bim çalışanları ne kadar maaş alıyor 2020 bim çalışma saatleri ve maaşı konularında tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

Bim çalışma şartları 2022

Bim çalışma şartları ve bimde çalışmak için gerekenler şunlardır ;

 • En az lise mezunu olmak,
 • 30 yaşı tamamlamamış olmak ( Yönetici, mağaza sorumluları için geçerli değildir ),
 • İletişim becerisi yüksek,
 • Tercihen daha önce market sektöründe çalışmış ve deneyimli olmak,
 • Satış ve pazarlama yeteneğine sahip olmak.

Eğer yukarıda belirtilen şartları sağlıyorsanız başvurunuzu online olarak Bim İş Başvurusu sayfasından yapabilirsiniz. İlk başvurunun ardından personel ihtiyacı ve deneyimleriniz de göz önüne alınarak başvurunuz değerlendirmeye alınır. Sonrasında ise;

 • Eğer işe uygun görülürseniz İnsan Kaynakları sizi arayarak görüşmeye çağırır.
 • Mülakat yapılır. Mülakatta işte klasik sorular sorulur. Kendinizden bahsedin, 10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz, Neden Bim Market gibi.
 • Bu sorulara net ve kendinizden emin cevaplar verin.
 • Mülakata gitmeden önce Bim marketin tarihçesini, yöneticilerini, açılımını, Şirket Misyon ve vizyonlarını adınız ve soyadınız gibi ezberleyin.
 • Mülakat sona erdikten sonra sizi arayacaklarını söylerler.
 • Eğer olumlu sonuçlanırsa sizden işe giriş evraklarını da toparlayarak belirlenen tarihte işe başlamanız istenir.

Bimde part time çalışmak 2022

Bim parttime olarak da personel çalıştırabilmektedir. Parttime çalışacak personeller için de aranan şartlar ve başvuruda izlenecek yol aynen yukarıdaki gibidir. Bir farklılık bulunmamaktadır. Kısmi süreli çalışanlar için bim market maaşları 2020 yılında güncel olarak aşağıda belirtilmiştir.

Bim personel çalışma saatleri 2022

Gelelim bir diğer husus olan personel çalışma saatlarine. Her ne kadar son zamanlarda Pandemi hastalık olan Covid-19 nedeni ile çalışma saatlerinde kısmen farklılık yapılmış olsa da genel olarak Tüm Türkiye’de Bim mağazalarının açılış saati 09.00 kapanış saati ise 21.00’dır.

 • Tam zamanlı çalışan personel günde 8 saat çalışır. Sabah açılışa gelenler yani 09.00’da mağazayı açacak olanlar 08.30’da işe başlarlar. Bunlar 16.30’da çıkarlar.
 • Açılışa gelmeyecek olanlar da genel olarak 13.30-21.00 saatleri arasında çalışırlar.
 • Parttime çalışan personel için ise çalışma süresi 4 ya da 4,5 saat arasında değişmektedir.
 • Çalışma vardiyaları mağaza sorumlusu tarafından ayarlanmaktadır.
 • Tam zamanlı çalışan personel için haftalık çalışma süresi 45 saati, kısmi süreliler için de bunun 2/3’üdür.
 • Bu süre üzerindeki çalışmalar için fazla mesai ödenmesi ya da fazla çalışılan sürelerin izne çevrilmesi gerekmektedir.

Bim personel maaşları 2022

Gelelim asıl konumuz olan bim çalışan maaşları 2022 güncel tutarlarına. Ödenecek bim eleman maaşları 2022 tutarları çalışanın pozisyonuna göre farklılık göstermektedir.

 • Maaşları asgari ücret esas alınarak ödenen bekar ve çocuksuz bir çalışan için asgari geçim indirimi dahil net maaş 2022 yılı için 4253,40TL olacaktır. Ancak bim maaşı genel olarak asgari ücretin %10-15 üzerinde olmaktadır.
 • Bu bilgiler çerçevesinde mağaza sorumlusu yani Müdür dışındakilere ödenen bim 2022 personel maaşları 4500-5000 TL civarında olacaktır.
 • Tam zamanlı bim kasiyer maaşları 2022 ortalama 4500 TL civarındadır.
 • Yönetici yani mağaza sorumlusu ve parttime bimde çalışan maaşları 2022 tutarları aşağıda verilmiştir.

Bim part time maaş 2022

Özellikle öğrenciler ve tam zamanlı çalışacakların en çok araştırdıkları konu bim ne kadar maaş veriyor 2022 olmakta ? Bildiğiniz üzere kısmi süreli diğer adı ile part time çalışma 4857 sayılı Kanuna göre belirlenmiş ve bir çalışmanın kısmi süreli sayılabilmesi için haftalık çalışma süresinin en az 2/3 oranında çalışılmış olması gerekmektedir. Dolayısıyla tam zamanlı süresine göre 2/3 oranında çalışanların Bim’de aldığı maaş ise ortalama 2800 TL civarında olmaktadır.

Bim müdür maaşları 2022

Gelelim Bim mağaza sorumlusu yani Müdür bim maaşı 2022 tutarlarına. Genel olarak deneyimliler ve üniversite mezunları arasından seçilen mağaza sorumlusu isminden de anlaşılacağı üzere bulunulan markette en üst amir yani sorumlu kişilerdir. Bu sorumluluğa bağlı olarak mağaza sorumlularına diğer çalışanlar göre daha fazla aylık ödenmektedir. Ortalama olarak ödenen bim müdür maaşı tutarı 5000-5500 TL civarındadır. Bu deneyime ve diğer ek ödemelere göre farklılık gösterebilecektir.

Bim bölge sorumlusu maaşı ne kadar ?

Bölge sorumluları bim çalışanı maaşı arasında en yüksek maaş alan gruplar arasında yer alır. Net olarak şu kadar maaş ödenir demek zordur ancak ortalama olarak 7000-8000 TL arasında maaş ödenmektedir. Maaşlar sorumluluk derecesi, kişinin evli ya da bekar olması ve daha birçok faktöre göre değişebilir.

Bim maaşları ne zaman yatar 2022 ?

Peki bim maaşları ayın kaçında yatıyor ? Maaşların ödenmesi için ayın bitmesi ve varsa fazla mesai, rapor, ücretsiz izin gibi hesaplamaların tamamlanarak maaşın bankaya gönderilmesi gerekiyor. Hesaplama işlemi ve maaşın bankaya gönderilmesinin ardından maaşlar her ayın 10’u gibi çalışanların hesaplarına geçmektedir.

Bim maaşları hangi bankaya yatıyor ?

İşkur aracılığı ile işe girenlere İşkur süresince maaşlar Halk Bankası aracılığı ile ödenmektedir. İşkur iş başı eğitim programları ya da diğer programlarla Bim’e başlayan ve sonrasında kadroya geçenlere ise maaşları Garanti BBVA aracılığı ile maaşlar ödenmektedir.

Bim çalışan yorumları 2022

Eğer BİM’de çalışan iseniz ve ya daha önce çalıştıysanız ve ya iş başvurusu yaparak çalışmayı düşünüyorsanız görüşleriniz diğer arkadaşlar için değerli olacaktır. Bu yüzden konu hakkındaki görüşlerinizi yazı altındaki yorum kısmından iletmeniz sizden sonrakilere de yön gösterici olacaktır. Ayrıca daha önce yapılan Bim çalışanları yorumlarına da göz atabilirsiniz.

bim maaşı ne kadar sorusunun cevabını yukarıda vermeye çalıştık. A101 için iş başvurusu yapmayı düşünüyorsanız A101 Maaşları ne kadar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

68 Yorum
 1. Murat

  Merhaba yazınızı okudum da ben bir bim çalışanıyım fakat bim maaşları her ayın 10 u yatmıyor, her ayın son günü yatıyor, ben depo çalışanıyım ama mağaza çalışanlarının da farklı günde yatacağını sanmıyorum maaşların

  1. Ömer Meriç

   Bilgilendirme için teşekkürler Murat BEY.

 2. Ahmet

  Gerçekten cennet ve cehennem kavramı varsa bunlar ne cenneti görür ne cehennemi şeytanda bunları kabul etmez çünkü şeytanın bir tek ibadet etmeme isyanı vardı bunlar ise kan emiciler acaba şart koştukları vasfın yarısını taşıyorlarmı benim çocukla iş başvurusuna gittik 1 kişi alınacak 100 kişi gelmiş o genç insanların o yüz hallerini görmeliydiniz korku umutsuz öz güven bitmiş mağaza çalışanına sordum çalışma şartlarını yönetim hangi saat canı isterse çalışıyorlar çoğunun ayak bacaklarında varis çıkıyor şahit olduğum bir olayı anlatacağım öğle yemeği arası yok müşteriler yoğun kasiyer sinirlenip kalktı biz bu koltuktamı öleceğiz neden insan muamelesi görmüyoruz dedi arkadaşı sakinleştirmek istedi durmadı ben gidiyorum çıkarıyorsa çıkarsınlar yeter dedi hepsi bizim evlatlarımız sahip çıkmalıyız zaten o vasfı taşıyan modern Einstein olur kendini akıllı sanoanlar 🤬🥶😡

  1. Ahmet

   Birde yorum onayı var ilginç 8 nerde 14 saat nerde insani vasıflarını kaybediyorlar robot gibi olmuşlar

 3. HAKAN

  İŞKUR ÜZERİNDEN İŞE GİRİŞTE 3 AYLIK BİR DENEME SÜRESİNİN OLDUGU, 3 AYIN SONUNDA KADROLU PERSONEL OLARAK BÜNYELERİNE ALDIKLARI SÖYLENDİ. BU DOGRUMUDUR? 3 AYIN SONUNDA KADROLU PERSONEL OLARAK ALINMA DURUMUMUZ YÜZDELİK OLARAK NEDİR? SÖZDE SÖYLENEN BİR DURUMMUDUR VE 3 AYIN SONUNDA PERSONELİN ÇIKIŞININ VERİLMESİYLE Mİ SONLANMAKTAMIDIR YOKSA GERÇEKTEN SÖYLEDİKLERİ GİBİ PERSONELİ KADROYA ALIYORLAR MI? BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR DÖNÜŞ YAPARSA SEVİNİRİM.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Hakan Bey. Bu size ve işyeri politikalarına göre belirlenecek bir durum. Eğer performansınız beğenilirse işe devam edersiniz. İlk 3 ay İŞKUR kapsamında işe alınmış olmak da yasa kapsamında olan bir düzenleme.

   1. Tuba

    Bim de kaç ay yada kaç yıl çalışınca başka şehire transferimizi isteyebiliyoruz acaba

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Konu hakkında bilgim yok ama böyle bir süre şartı olduğunu sanmıyorum.

    2. XxAxX

     Transfer süreye tabi tutulan bişey degil evlilik, ailevi durumlar veya başka şehirde personel eksikligi varsa transfer saglanır ayrıca normal bir personel transfer etmeye gerek bile duyulmaz en azından M.S.Y(Mağaza sorumlu yardımcısı) olman gerekir

 4. S. G

  Yaş 40 olsa ne olacak adam çoğu 30 yaşındaki taş çıkartır belki hem tecrübe ve geçinmek zorunda olduğu için çoğu kişiden daha çok işine sahip çıkar haa iş veren şunuda düşünüyor olabilir şimdi bu adam tecrübe sahibi bu paraya kendini vermez bıkmıştır gibi eee ne de olsa üniversiteden çıkmış bir sürü genç işsiz var nede olsa asgari ücrette açlık sınırında deyip bu düşünceye yöneliyorlar bizim gibi ülkeler malesef böyle gelişmiş ülkelerde böyle bir düşünce tarzı yok kaç yaşında olursa olsun yaptıpı işe bakar bilgi ve tecrübedir en önemlisi…

  1. Ömer Meriç

   Kesinlikle katılıyorum size.

  2. Furkan

   Noktalama işaretinin önemi…

   1. Serap

    Tek derdimiz bu çünkü

 5. Can

  Merhabalar ben part time çalışmak istiyorum bimde bu yaz başvuracağım fakat BİM’in sitesinde part time diye bir seçenek yok acaba en alt kısımdaki açıklama kısmına “part time çalışmak istiyorum” diye yazmalı mıyım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bu konu hakkında net bilgi sahibi değilim.

 6. B.D.

  Bim de yaş kriteri 35 bu yaş üstünü almıyorlar

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bilgilendirme için teşekkürler.

 7. Deniz

  Merhaba daha önce sağlık ocağında stajyerlik haricinde hiçbir iş tecrübem bulunmamaktadır. Bim-A101-Şok gibi zincir marketler iş başvurumu kabul etme şansları var mı yoksa umut etmemeli miyim?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bir yorum yapmak zor. Başvurunuzu yapın. Aldıkları herkes zaten market tecrübeli olmuyor. Önemli olan bunu yapabileceğinizi kanıtlamak.

 8. Sevil

  Belirttiğiniz otuz yaş üstü durumu kesin bilgi mi ? Ben cv mi bıraktım yaşım otuz bir umut bekliyordum .Otuz yaş ve üstü alım yok mu ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet genellikle 30 yaşı tamamlayanları almıyorlar. Ama yine de kesin konuşmak istemem.

  2. B.D.

   Torpille olur etkili bir tanıdığınız varsa şirkette 40 yaşında bile girersiniz ama yaş kriterleri 35

   1. Ömer Meriç

    Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederiz

 9. Ceyda

  Meraba pandemiden dolayi is alimi varmi eski a101 cikisliyim başvurmak istiyorum bide alim hangi ay kacindan kaçına oluyor

 10. Mahmut

  Merhaba ben şok marketten istifa ettim ama daha sgk çıkışım yapılmadı ve yarın bim markete evrakları bırakacam çıkış yapılmadan bim alabilirmi

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet giriş yapabilirler kanunen bir engel yok.

 11. Ayse

  Merhaba bn İnternet üzerinden başvuru yaptım 2 3 yıllık tecrübem de var ne kadar sürede geri dönüş olur yada alım olurmu acaba

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Ayşe HANIM. Bunu bilebilmemiz mümkün değil ne yazık ki.

 12. Banu

  Merhabalar ben 2 kere bim şubesinden çağrıldım ama sigortalı gözüktüğüm için işe alınamıyorum şuan Nisan 15 de sigortam kesilecek ve 15 mayıs a kadar bekleyeceğim peki o tarihten sonra işe alınmam nasıl olur veya ne kadar süre daha beklerim lütfen yardımcı olur musunuz??

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Uyhulamalarını bilmiyorum açıkçası. Kanunen böyle bir engel yok. Şirketin kendi politikası.

  2. B.D.

   Son 15 gün sigortasız olmanız gerekiyor yani başvurunuzdan 15 gün önce sigortanız kapatılmış olmalı

 13. Eleman

  Ben şuanda şok markette çalışıyorum çalışırken de başvuru yapabilirmiyim bir sıkıntı olurmu acaba ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Hayır sıkıntı olmaz. Ama şok marketten ayrılırken ihbar sürelerine uymanız gerekiyor.

 14. Elif nur

  Dün bime cv bıraktım ve bugün bana geri dönüş sağlandı. Fakat öğrenci olduğum için günlük 81 tl 26 gün işkur un kurs programından personel aldığını ve 2100 tl verildiği söyledi. Binde çalışmak istiyorum. Ama maaşı çok düşük geldi. Yardımcı olabilicek veya bu konuyla bilgisi olan varsa bana mail üzerinden ulaşabilir mi?

 15. Muhittin

  Hangi bankaya maaş yatıyor?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bilgi sahibi değilim bu konuda.

  2. B.D.

   İşkur sürecinde Halkbank’a kadroya geçtiğinizde Garanti BBVA ya yatıyor

 16. Bilal

  İnternet sitesinden iş başvurusu yaptım başka biryere başvuru yapmam gerekirmi

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Başvurunuzu oluşturduysanız hayır ayrıca başka bir yere başvuru yapmanız gerekmez.

  2. B.D.

   İnternet sitesinden yapılan başvurulara çok nadir başvuruyorlar öncelik mağazalara başvuru yapan torpillilere veriliyor

 17. ayse

  merhaba yaklasık 3 hafta once bim müşakata çağırdı bi evrak doldurdum cw gibi sonra bs ile 40 dakıka faşan görüşme yaptı mülakat gibi olumsuz olursa 2 hafta içinde döneriz dediler dönmediler sonra eger mail gelmesse bekle dediler 3 hafta oldu acaba almayacaklar mı yedektemıyım oyle olsam neden görüşmeye çağırsın diye düşünüyorum ama bilmiyorum

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bilemiyorum maalesef. Arayıp bilgi alabilirsiniz.

 18. veysi kamiş

  merhaba ben 35 yaşındayım ve daha önce opet market bölümünde 12 sene ful çalıştım.yeni işten ayrıldım.bimde çalışmak istiyorum başvurumu da yaptım.ama ortaokul mezunuyum.liseli olmasam da bu işi çok güzel yaparım.yani tecrübeliyim ve işe giremiyorum en azından bir şans verilirse iyi olur.bunun ne yapmam lazım acaba bilginiz varmı.yardımcı olabilirmisiniz.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bildiğim kadarıyla en az lise mezunu olma şartı aramakta Bim. Yapılacak bir şey var mı bilemiyorum. Yetkili birisinden yardım isteyebilirsiniz.

  2. B.D.

   Bimde tanıdığınız varsa lise veya üni. Olmasına gerek yok ilkokul mezunu bile alıyorlar önemli olan torpil !

 19. Gökçe

  Merhabalar bulunduğum ilçede işkur olduğunu bilmiyordum değiştirmeye çalışıyorum danışmanımı yapamıyorum.İse girsem maaş yatar mı farklı ilçede görünüyor um şu an yardimci olur musunuz

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. İşe girince maaşın yatmasının İşkur danışmanı ile ne ilgisi var ki ? Onu anlayamadım!

 20. Bimci

  Personel maasi 3600 m.yadimcisi 4500 magza sorumlusu 5500 alacak

  1. Elif

   Bime iş kur olarak giren personelin çalışma saatlerini biliyormusunuz

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Farlılık var mı ki çalışma saatlerinde. Bilgim yok ama aynıdır herhalde.

   2. Muhittin

    Aynı.

   3. B.D.

    7.5 saat fix ve bütün resmi dini tatillerin hepsi çalışmıyor kadrolu personeli işin durumuna göre çalışma saati ve tatilini esnetebiliyorlar
    ama işkurluya bunu kesinlikle yapamıyor yasak

 21. Alper

  bilgileri nerden duydunuz bilmiyorum ama 2021 yılı maaş bilgileri yanlış

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Alper Bey. 2021 asgari ücret ve ortalama maaş verileri esas alınarak hesaplandı. Yanlış veri varsa iletin düzeltelim.

 22. Songül

  Merhaba benim bi sorum olacaktı daha önce a101 de çalışıp 3 sene geçmesine rağmen bime girilmezmi?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Girilir neden girilemesin ki ? Şartlar sağlanırsa ve Bim de sizi kabul ederse olur tabi ki.

 23. Kader

  Merhaba, ben 1 hafta oldu işe başlayalı. Bana görüşmede, günde 6 saat olacak şekilde yarı zamanlı başlayacağım söylendi ancak işe başladığımda mağaza sorumlusu 7 saat mağazada olmam gerektiğini söyledi hadi ona da tamam dedik ama 7 saati de geçiriyorlar. Hele bir de akşam kapanışa kaldığım günlerde 8 saati bulduruyorlar bu nasıl yarı zamanlı çalışmaktır anlamadım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yarı zamanlı diğer adı ile kısmi süreli çalışma haftalık çalışma süresi yani 45 saatin 2/3’ünden fazla olamaz. Eğer fazla olursa fazlası için mesai ücreti ödenmesi gerekir. Ödenmiyorsa kanuna aykırı bir durum oluşur.

   1. B.D.

    Bim de fazla çalıştırma herzaman vardır ancak bunu sonraki günlerde işe geç girme veya erken çıkma ile dengelerler (bunu başaramadan ay biter) asla mesai olarak yazmazlar sistemlerinde öyle bir kavram yoktur

 24. Can

  Merhaba. Haftada 2 gün izin yapıp 49 buçuk saat çalışıyoruz ama puantaja haftalık çalışma süresi 42 olarak işleniyor. Problem yok mu sizce?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bence problem var. Haftalık çalışma saati normalde 45 saattir zaten. Üzerindeki çalışma için fazla mesai ödenmesi gerekir.

   1. Bilal

    İnternet sitesinden iş başvurusu yaptım başka biryere başvuru yapmam gerekirmi alımlar için belli bir tarih varmı

    1. Ömer Meriç

     İnternetten başvurduysanız başka bir yere başvurmanıza gerek yok. Alımlar için belli tarih var mı onu bilmiyorum.

     1. Zeynep

      Bimde part time olarak ise baslamak istiyorum ama sabit bi sekilde açılış olarak gidebilir miyim boyle bi insiyatif saglaniyo mu

     2. Ömer Meriç

      Merhaba. Mesaileri mağaza sorumlusu belirliyor. Onların inisiyatifinde.

    2. B.D.

     İnternetten yapılan başvurulara kolay kolay bakmazlar mağazalara gelip torpilli olanları alırlar

  2. B.D.

   Bim fazla çalıştırır bunu mesai olarak vermez “saat aramazsan hızlı yükselirsin” denilir hep sabah erken girer akşam geç çıkarsın gün içindeki dinlenmeni tam yapamazsın

   1. Ahmet

    İlginç yorumun yayınlanmış bu sayfa kime ait zaten doğruyu söyleyenlerin yeri yok yorum inceleme diyorsunuz dizilere gidin inceleme olursa Türk dil kurumu çoğunu yayınlamaz hitap şekilleri anne o tabağı versene baba bu poşeti alsana lanlı lunlu hitap şekilleri kabalık diz boyu herkes ofislerde villalarda yaşıyor herkes zengin kopyala yapıştır tarih kültür sanat coğrafya yok 40 yıl önce trt vardı kültür zenginliği vardı sorduğunuz zaman izleyici kitlesi bunu istiyor o zaman RTÜK kalksın küfür yok hakaret yok yorumumda eğer yalnışsam özür dilerim 🦋🦋🦋