Bim Maaşları, Çalışma Şartları ve Saatleri 2021

33

Bim maaşları 2020 yılında ne kadar oldu ? Ülkemizde en yaygın market ağlarından birisi olan Bim personele sağlamış olduğu imkanlarla iş hayatına atılmak isteyenler için de diğer marketlere göre daha fazla tercih sebebi olmaktadır. Bu yazımızda bim çalışanları ne kadar maaş alıyor 2020 bim çalışma saatleri ve maaşı konularında tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

Bimde çalışma şartları 2021

Bim çalışma şartları şu şekildedir;

 • En az lise mezunu olmak,
 • 30 yaşı tamamlamamış olmak ( Yönetici, mağaza sorumluları için geçerli değildir ),
 • İletişim becerisi yüksek,
 • Tercihen daha önce market sektöründe çalışmış ve deneyimli olmak,
 • Satış ve pazarlama yeteneğine sahip olmak.

Eğer yukarıda belirtilen şartları sağlıyorsanız başvurunuzu online olarak Bim İş Başvurusu sayfasından yapabilirsiniz. İlk başvurunun ardından personel ihtiyacı ve deneyimleriniz de göz önüne alınarak başvurunuz değerlendirmeye alınır. Sonrasında ise;

 • Eğer işe uygun görülürseniz İnsan Kaynakları sizi arayarak görüşmeye çağırır.
 • Mülakat yapılır. Mülakatta işte klasik sorular sorulur. Kendinizden bahsedin, 10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz, Neden Bim Market gibi.
 • Bu sorulara net ve kendinizden emin cevaplar verin.
 • Mülakata gitmeden önce Bim marketin tarihçesini, yöneticilerini, açılımını, Şirket Misyon ve vizyonlarını adınız ve soyadınız gibi ezberleyin.
 • Mülakat sona erdikten sonra sizi arayacaklarını söylerler.
 • Eğer olumlu sonuçlanırsa sizden işe giriş evraklarını da toparlayarak belirlenen tarihte işe başlamanız istenir.

Bimde part time çalışmak 2021

Bim parttime olarak da personel çalıştırabilmektedir. Parttime çalışacak personeller için de aranan şartlar ve başvuruda izlenecek yol aynen yukarıdaki gibidir. Bir farklılık bulunmamaktadır. Kısmi süreli çalışanlar için bim market maaşları 2020 yılında güncel olarak aşağıda belirtilmiştir.

Bim personel çalışma saatleri 2021

Gelelim bir diğer husus olan personel çalışma saatlarine. Her ne kadar son zamanlarda Pandemi hastalık olan Covid-19 nedeni ile çalışma saatlerinde kısmen farklılık yapılmış olsa da genel olarak Tüm Türkiye’de Bim mağazalarının açılış saati 09.00 kapanış saati ise 21.00’dır.

 • Tam zamanlı çalışan personel günde 8 saat çalışır. Sabah açılışa gelenler yani 09.00’da mağazayı açacak olanlar 08.30’da işe başlarlar. Bunlar 16.30’da çıkarlar.
 • Açılışa gelmeyecek olanlar da genel olarak 13.30-21.00 saatleri arasında çalışırlar.
 • Parttime çalışan personel için ise çalışma süresi 4 ya da 4,5 saat arasında değişmektedir.
 • Çalışma vardiyaları mağaza sorumlusu tarafından ayarlanmaktadır.
 • Tam zamanlı çalışan personel için haftalık çalışma süresi 45 saati, kısmi süreliler için de bunun 2/3’üdür.
 • Bu süre üzerindeki çalışmalar için fazla mesai ödenmesi ya da fazla çalışılan sürelerin izne çevrilmesi gerekmektedir.

Bim personel maaşları 2021

Gelelim asıl konumuz olan bim çalışan maaşları 2021 güncel tutarlarına. Ödenecek bim eleman maaşları 2020 tutarları çalışanın pozisyonuna göre farklılık göstermektedir.

 • Maaşları asgari ücret esas alınarak ödenen bekar ve çocuksuz bir çalışan için asgari geçim indirimi dahil net maaş 2021 yılı için 2825,90 TL olacaktır. Ancak bim maaşı genel olarak asgari ücretin %10-15 üzerinde olmaktadır.
 • Bu bilgiler çerçevesinde mağaza sorumlusu yani Müdür dışındakilere ödenen bim 2021 personel maaşları 3000-3200 TL civarında olacaktır.
 • Tam zamanlı bim kasiyer maaşları 2021 ortalama 3000 TL civarındadır.
 • Yönetici yani mağaza sorumlusu ve parttime bimde çalışan maaşları 2021 tutarları aşağıda verilmiştir.

Bim part time maaş 2021

Özellikle öğrenciler ve tam zamanlı çalışacakların en çok araştırdıkları konu bim ne kadar maaş veriyor 2021 olmakta ? Bildiğiniz üzere kısmi süreli diğer adı ile part time çalışma 4857 sayılı Kanuna göre belirlenmiş ve bir çalışmanın kısmi süreli sayılabilmesi için haftalık çalışma süresinin en az 2/3 oranında çalışılmış olması gerekmektedir. Dolayısıyla tam zamanlı süresine göre 2/3 oranında çalışanların Bim’de aldığı maaş ise ortalama 2000 TL civarında olmaktadır.

Bim müdür maaşları 2021

Gelelim Bim mağaza sorumlusu yani Müdür bim maaşı 2021 tutarlarına. Genel olarak deneyimliler ve üniversite mezunları arasından seçilen mağaza sorumlusu isminden de anlaşılacağı üzere bulunulan markette en üst amir yani sorumlu kişilerdir. Bu sorumluluğa bağlı olarak mağaza sorumlularına diğer çalışanlar göre daha fazla aylık ödenmektedir. Ortalama olarak ödenen maaş tutarı 4000-4500 TL civarındadır. Bu deneyime ve diğer ek ödemelere göre farklılık gösterebilecektir.

Bim çalışan yorumları 2021

Eğer BİM’de çalışan iseniz ve ya daha önce çalıştıysanız ve ya iş başvurusu yaparak çalışmayı düşünüyorsanız görüşleriniz diğer arkadaşlar için değerli olacaktır. Bu yüzden konu hakkındaki görüşlerinizi yazı altındaki yorum kısmından iletmeniz sizden sonrakilere de yön gösterici olacaktır.

33 Yorum
 1. Mahmut

  Merhaba ben şok marketten istifa ettim ama daha sgk çıkışım yapılmadı ve yarın bim markete evrakları bırakacam çıkış yapılmadan bim alabilirmi

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet giriş yapabilirler kanunen bir engel yok.

 2. Ayse

  Merhaba bn İnternet üzerinden başvuru yaptım 2 3 yıllık tecrübem de var ne kadar sürede geri dönüş olur yada alım olurmu acaba

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Ayşe HANIM. Bunu bilebilmemiz mümkün değil ne yazık ki.

 3. Banu

  Merhabalar ben 2 kere bim şubesinden çağrıldım ama sigortalı gözüktüğüm için işe alınamıyorum şuan Nisan 15 de sigortam kesilecek ve 15 mayıs a kadar bekleyeceğim peki o tarihten sonra işe alınmam nasıl olur veya ne kadar süre daha beklerim lütfen yardımcı olur musunuz??

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Uyhulamalarını bilmiyorum açıkçası. Kanunen böyle bir engel yok. Şirketin kendi politikası.

 4. Eleman

  Ben şuanda şok markette çalışıyorum çalışırken de başvuru yapabilirmiyim bir sıkıntı olurmu acaba ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Hayır sıkıntı olmaz. Ama şok marketten ayrılırken ihbar sürelerine uymanız gerekiyor.

 5. Elif nur

  Dün bime cv bıraktım ve bugün bana geri dönüş sağlandı. Fakat öğrenci olduğum için günlük 81 tl 26 gün işkur un kurs programından personel aldığını ve 2100 tl verildiği söyledi. Binde çalışmak istiyorum. Ama maaşı çok düşük geldi. Yardımcı olabilicek veya bu konuyla bilgisi olan varsa bana mail üzerinden ulaşabilir mi?

 6. Muhittin

  Hangi bankaya maaş yatıyor?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bilgi sahibi değilim bu konuda.

 7. Bilal

  İnternet sitesinden iş başvurusu yaptım başka biryere başvuru yapmam gerekirmi

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Başvurunuzu oluşturduysanız hayır ayrıca başka bir yere başvuru yapmanız gerekmez.

 8. ayse

  merhaba yaklasık 3 hafta once bim müşakata çağırdı bi evrak doldurdum cw gibi sonra bs ile 40 dakıka faşan görüşme yaptı mülakat gibi olumsuz olursa 2 hafta içinde döneriz dediler dönmediler sonra eger mail gelmesse bekle dediler 3 hafta oldu acaba almayacaklar mı yedektemıyım oyle olsam neden görüşmeye çağırsın diye düşünüyorum ama bilmiyorum

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bilemiyorum maalesef. Arayıp bilgi alabilirsiniz.

 9. veysi kamiş

  merhaba ben 35 yaşındayım ve daha önce opet market bölümünde 12 sene ful çalıştım.yeni işten ayrıldım.bimde çalışmak istiyorum başvurumu da yaptım.ama ortaokul mezunuyum.liseli olmasam da bu işi çok güzel yaparım.yani tecrübeliyim ve işe giremiyorum en azından bir şans verilirse iyi olur.bunun ne yapmam lazım acaba bilginiz varmı.yardımcı olabilirmisiniz.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bildiğim kadarıyla en az lise mezunu olma şartı aramakta Bim. Yapılacak bir şey var mı bilemiyorum. Yetkili birisinden yardım isteyebilirsiniz.

 10. Gökçe

  Merhabalar bulunduğum ilçede işkur olduğunu bilmiyordum değiştirmeye çalışıyorum danışmanımı yapamıyorum.İse girsem maaş yatar mı farklı ilçede görünüyor um şu an yardimci olur musunuz

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. İşe girince maaşın yatmasının İşkur danışmanı ile ne ilgisi var ki ? Onu anlayamadım!

 11. Bimci

  Personel maasi 3600 m.yadimcisi 4500 magza sorumlusu 5500 alacak

  1. Elif

   Bime iş kur olarak giren personelin çalışma saatlerini biliyormusunuz

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Farlılık var mı ki çalışma saatlerinde. Bilgim yok ama aynıdır herhalde.

   2. Muhittin

    Aynı.

 12. Alper

  bilgileri nerden duydunuz bilmiyorum ama 2021 yılı maaş bilgileri yanlış

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Alper Bey. 2021 asgari ücret ve ortalama maaş verileri esas alınarak hesaplandı. Yanlış veri varsa iletin düzeltelim.

 13. Songül

  Merhaba benim bi sorum olacaktı daha önce a101 de çalışıp 3 sene geçmesine rağmen bime girilmezmi?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Girilir neden girilemesin ki ? Şartlar sağlanırsa ve Bim de sizi kabul ederse olur tabi ki.

 14. Kader

  Merhaba, ben 1 hafta oldu işe başlayalı. Bana görüşmede, günde 6 saat olacak şekilde yarı zamanlı başlayacağım söylendi ancak işe başladığımda mağaza sorumlusu 7 saat mağazada olmam gerektiğini söyledi hadi ona da tamam dedik ama 7 saati de geçiriyorlar. Hele bir de akşam kapanışa kaldığım günlerde 8 saati bulduruyorlar bu nasıl yarı zamanlı çalışmaktır anlamadım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yarı zamanlı diğer adı ile kısmi süreli çalışma haftalık çalışma süresi yani 45 saatin 2/3’ünden fazla olamaz. Eğer fazla olursa fazlası için mesai ücreti ödenmesi gerekir. Ödenmiyorsa kanuna aykırı bir durum oluşur.

 15. Can

  Merhaba. Haftada 2 gün izin yapıp 49 buçuk saat çalışıyoruz ama puantaja haftalık çalışma süresi 42 olarak işleniyor. Problem yok mu sizce?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bence problem var. Haftalık çalışma saati normalde 45 saattir zaten. Üzerindeki çalışma için fazla mesai ödenmesi gerekir.

   1. Bilal

    İnternet sitesinden iş başvurusu yaptım başka biryere başvuru yapmam gerekirmi alımlar için belli bir tarih varmı

    1. Ömer Meriç

     İnternetten başvurduysanız başka bir yere başvurmanıza gerek yok. Alımlar için belli tarih var mı onu bilmiyorum.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.