E Nabız Şifresi Nasıl Alınır 2024 & Güncel

E nabız şifresi nasıl alınır ? E-nabız sistemi son zamanlarda sağlık alanında geliştirilen ve tüm dünyaya örnek teşkil eden en iyi uygulamalardan birisidir. Bu uygulama ile kişiler ilaç raporları, tahliller, tetkikler, mr, röntgen gibi tüm sağlık geçmişine ulaşabilmekte ayrıca yine bu sistem üzerinden aile hekimi bilgisi görüntüleme ya da değiştirme gibi birçok işlem yapılabilmektedir.

Tabi bu sistemi kullanabilmek için e nabız şifre almak ve aktif etmek gerekiyor. Bu yazımızda sisteme nasıl giriş yapabileceğiniz ve e-nabız şifresi nasıl alınır konusunda ayrıntılı olarak bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca aile hekiminden e-nabız şifresi alma konusunda izlenecek yol hakkında da bilgi bulabilirsiniz.

E-nabız sistemine nasıl giriş yapılır ?

E-nabız sistemine giriş için 3 seçenek bulunmaktadır

 • E-nabız resmi web sayfası üzerinden T.C. kimlik numaranız ve daha önce oluşturmuş şifre ya da aile hekiminden aldığınız geçici şifre ile,
 • Elektronik imza ile,
 • E devletten giriş yapılabilir.
 • E nabız sayfasına buradan girebilirsiniz: E nabız giriş.

E-nabız şifresi nasıl alınır 2024 ?

E nabız şifre nasıl alınır ?  Eğer e-nabız şifreniz yoksa;

 • Varsa T.C. numaranız ve E-Devlet şifreniz ile yukarıda bağlantısı da verilen sayfa üzerinden E-devletten giriş yapabilirsiniz.
 • E-devlet şifreniz yoksa elektronik imza seçeneğini kullanarak E-nabız resmi web sayfası üzerinden giriş yapabilirsiniz.
 • E-devlet ya da elektronik imza sahibi değilseniz bu durumda aile hekiminden alabileceğiniz geçici e-nabız şifresi ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Gün içerisinde verilen tahlil sonuçlarınızı görüntülemek, geçmiş tüm tahlil sonuçlarınıza ulaşmak kısaca E-Nabız tahlil sonuçları için e-nabız tahlil sonucu öğrenme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çocuğa e-nabız şifresi nasıl alınır ?

18 yaş altı çocuklar için e-nabız şifresi verilmemektedir. Ancak ebeveynler kendi e-nabız sayfaları üzerinden çocuklarının tüm sağlık verilerine ulaşabilmektedir. Çocuklarının E-nabız üzerinden sağlık geçmişine ulaşmak için;

 • E-nabız uygulamasına giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra üst kısımda ÇOCUKLARIM bölümünü göreceksiniz.
 • Buradan sağlık geçmişini görüntülemek istediğiniz çocuğunuzu seçin.
 • Bu aşamada artık çocuğunuzun verilerine ulaşmış olacaksınız.

SMS ile e-nabız şifresi nasıl alınır ?

E-nabız şifre alma yöntemleri arasında sms ile şifre almak maalesef yok. Yukarıda e nabız nasıl alınır alt başlığında da belirttiğimiz gibi varsa e-devlet ya da elektronik imza ile sisteme giriş yapabilir ya da aile hekimliğinden e nabız şifresi almak suretiyle sisteme giriş sağlayabilirsiniz.

E-nabız şifresi alma sms ile mümkün olmadığından E-devletten giriş, aile hekiminden şifre alma ya da diğer seçeneklerden birisini kullanabilirsiniz.

E-devletten e-nabız sistemine giriş nasıl yapılır ?

E-nabız sistemine en kolay erişim yöntemi E-devlet üzerinden giriş yapmaktır.

 • E-devlet sisteminde Sağlık Bakanlığı-E-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi menüsünden sisteme giriş yapabilirsiniz.
 • E-devletten T.C. numaranız ve e-devlet şifresi ile girişi buradan yapabilirsiniz ⇒ E-devlet e-nabız girişi.

E-devlet olmadan e-nabız şifresi nasıl alınır?

E-devlet şifresi olmadan e-nabız giriş şifresi sadece aile hekiminden alınabilir. Aile hekimi telefona sms doğrulama kodu gönderdikten sonra tek kullanımlık e nabız şifresi cep telefonunuza sms olarak iletilir.

Annem için e-Nabız şifresi nasıl alınır?

Annenize e-nabız şifresini e-devlet şifresi varsa e-devletten kolayca alabilirsiniz. E-devlet şifresi yoksa aile hekiminden tek kullanımlık şifre alabilirsiniz.

Aile hekiminden e nabız şifresi almak için gerekenler nelerdir ?

Eğer e-devlet ya da elektronik imzanız yoksa ASM yani aile sağlık merkezinize uğrayarak aile hekiminizden geçici şifre alabilirsiniz. Peki aile hekiminden e nabız nasıl şifre alınır ? Kimliğiniz ile aile hekiminize başvurmanız yeterlidir. İlave bir belge ya da evrak istenmez. Aile hekiminden şifre aldıktan sonra sisteme giriş için aşağıdaki aşamaları takip edin.

Dilerseniz E-nabız uygulaması üzerinden aile hekiminizi değiştirebilirsiniz. Adım adım aile hekimi değiştirme işlemi için e-nabız aile hekimi değiştirme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aile hekimi geçici e nabız şifresi ile sisteme nasıl giriş yapılır ?

Aile hekiminden almış olduğunuz geçici şifre ile sisteme giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirmeniz gerekecektir.

 • Aile hekimi geçici e nabız şifresi ile sisteme giriş için öncelikle buradan e-nabız sayfasına giriş yapın ⇒ E-nabız sayfa girişi.
 • Ana sayfada T.C. ve şifre ile giriş kısmını göreceksiniz.
 • Bu kısma T.C. numaranız ve geçici şifrenizi yazınız.
 • Gelen ekranda şifrenizi değiştirin ve ekran talimatlarını izleyerek sisteme giriş sağlayın.

E nabız şifre değiştirme nasıl yapılır ?

E-devlet ya da elektronik imza ve ya geçici şifre ile sisteme giriş sağladıktan sonra e-nabız şifresi her zaman oluşturabilir ya da mevcut şifrenizi değiştirebilirsiniz. Şifre değişikliği yapmak için;

 • E-nabız sistemine giriş yapın.
 • Ana sayfada profil resminin altında DÜZENLE seçeneğine tıklayın.
 • Açılan sayfada hem şifre değişikliği yapabilir hem de tüm profil bilgilerinizi değiştirebilir ya da güncelleyebilirsiniz.

E-Nabız Şifre değiştirme

E-Nabız şifre değiştirme işlemi için aşağıdaki adımları takip ediniz;

 • E-nabız uygulamasına giriş yapınız.
 • Adınız ve soyadınızın olduğu yerde “Profilimi Düzenle” seçeneğine giriş yapın.
 • Bu alanda “E-NABIZ ŞİFRESİNİ DEĞİŞTİR” kısmını göreceksiniz.
 • Yeni şifrenizi girerek kaydet demeniz yeterli olacaktır.
Anneme nasıl e-Nabız şifresi alabilirim?

Annenizin e-devlet şifresi varsa yukarıda belirtildiği gibi E-devlet şifresi ile sisteme giriş yapabilir, ayrıca dilerseniz yeni şifre belirleyebilirsiniz. E-devlet şifresi yoksa E-Nabız kayıt için hekiminize anneniz adına başvurarak e nabız şifresi alabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden e-Nabız a nasıl giriş yapabilirim?

E-devlette yer alan “Sağlık Bakanlığı-e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi” bölümünden T.C. numaranız ve e-devlet şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

E-Nabız SMS kodu nedir?

Sms kodu ilk üyelikte doğrulama amacı ile kullanılır. Ayrıca hekimin bilgilere erişebilmesi için SMS ile doğrulama kodu gönderilebilir.

e-Nabız şifremi unuttum nasıl öğrenebilirim?

E-nabız sayfasında E-nabız şifresi ile giriş seçeneğine tıklayınız. Ardından “Şifremi Unuttum” diyerek devam edin. Eğer telefon numaranızı doğruladıysanız sms kodu ile yeni şifre alabilirsiniz.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın