Emekli Çalışanlara İkramiye Müjdesi & 5000 TL Tüm Emekliler Alacak

Emekli çalışanlara ikramiye müjdesi verildi. Geçtiğimiz ay emeklilere 5000 TL ikramiye ödenmesi kararlaştırılmış ancak emekli olduktan sonra çalışmaya devam eden ya da tarımsal faaliyeti aktif olan emeklilere ödenmemişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN konu ile alakalı çalışma yapılması talimatını verdi. Yapılacak ek düzenleme ile emekli çalışana 5000 TL destek ödenecek. Ayrıca ÇKS ya da Ziraat Odası kaydı aktif olan yani tarımsal faaliyetinden dolayı emeklilik ikramiyesi alamayan emekliler de ikramiye hakkından yararlanabilecekler.

Çalışan emekli 5000 lira alacak mı?

Evet çalışan emekli 5000 liralık Cumhuriyet Bayramı ikramiyesinden yararlanacak. Ek düzenleme yapılarak ikramiye ödemesinden yararlanamayan binlerce emekliye bir an önce 5000 TL ödenmesi düzenlemesi hayata geçirilecek.

Çalışanlara emekli ikramiyesi Ziraat Odası kaydı olanlara ödenecek mi?

Evet çalışana emekli ikramiyesi ödemeleri Ziraat Odası ya da ÇKS kaydı ve ya tarımsal faaliyeti herhangi bir nedenle aktif olanlara da ödenecek.

5000 TL ikramiye alamayanlara ne zaman ödenecek?

İkramiye ödemesi alamayanlara ödemenin yapılabilmesi için düzenlemenin kısa sürede yapılması bekleniyor. Büyük bir ihtimalle Aralık ayının ikinci haftasına kadar ikramiye ödemelerinin kalan emeklilere de yapılması bekleniyor.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın