Emekli Maaşı Bayram Öncesi Ödenecek mi 2023

Ramazan bayramına adım adım yaklaştığımız bu dönemde emekliler gözlerini emekli maaşlarının ödeneceği tarihe çevrildi. Her sene olduğu gibi bu sene de emekli maaşlarının tüm emeklilere ramazan bayramı öncesinde ödenmesi bekleniyor. Bu sene bayramın birinci günü 21 Nisan 2023 Cuma Günü. 23 Nisan 2023 Pazar günü ise sona eriyor. Emekli maaşları ile ikramiyelerin 21 Nisan 2023 tarihinden önce tüm emeklilere ödenmesi bekleniyor. Peki Nisan emekli maaşı ne zaman yatar? Bu İçerikte 2023 Nisan ayı emekli maaşları ile ramazan bayramı emekli ikramiyelerinin ne zaman yatacağı hakkında bilgi verilecektir.

Emekli maaşları bayramdan önce ne zaman yatacak?

Nisan ayı emekli maaşları ne zaman ödenecek sorusunun cevabı ile konumuza giriş yapalım. Henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak beklentimiz bayram öncesi tüm emeklilere ve EYT emeklilerine dahil bayram öncesi maaşların ödenecek olması. Bu kapsamda 18-19 ve 20 Nisan 2023 tarihlerinde emekli tahsis numarasının son rakamına göre emekli maaşlarının banka hesaplarına aktarılmasını bekliyoruz.

EYT emekli maaşı ne zaman yatacak

EYT emekli maaşları ne zaman yatacak sorusu son dönemlerde en fazla sorulan sorulardan birisi. EYT emekli maaşı 2023/Mart ayında başvuranlar için 01 Nisan 2023 tarihi itibariyle bağlanıyor. Aylık bağlama işlemi tamamlanan yaklaşık 200 bin emekli de ramazan bayramı öncesi emekli maaşlarını alabilecek. Yoğunluktan dolayı henüz emekli maaşı bağlanmayanların emekli maaşları ise Mayıs ayına kalacak.

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek sorusu da sık sorulduğundan bu sorunun cevabını da kısaca vermek istiyorum. Bildiğiniz gibi emekli bayram ikramiyesi 2000 TL olarak belirlendi. Emekli bayram ikramiyesi tutarlarının 21 Nisan 2023 tarihinden önce tüm emeklilerin banka hesaplarına aktarılması bekleniyor.

7500 emekli maaşı resmi gazete

En düşük emekli maaşı 7500,00 TL olacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda kabul edilmişti ancak bu düzenlemeyi içeren torba yasa henüz resmi gazetede yayınlanmadı. Büyük bir ihtimalle en düşük emekli maaşı 7500 TL uygulaması 01 Mayıs 2023 tarihi itibariyle yürürlükte olacak.

5/5 - (3 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Emekli Maaşı Bayram Öncesi Ödenecek mi 2023” üzerine 2 yorum
 1. merhaba ömer bey,
  15 mart da emeklilik başvurumu yaptım, henüz sonuçlanmadı, e-devlet den hizmet dökümüne baktığımda bir iş yerinde 1996 yılında 38 günlük çalışmam vardı bunun sol başına (K)4a ibaresi gelmiş, daha önce böyle bişey yoktu 4a yazıyordu en son 28 şubat da bakmıştım, şimdi baktığımda (K)4a yazılı sorun olurmu, bu iş yerinde sağ tarafda işe giriş tarihi var çıkış tarihi yok yani boş bilmiyorum bundanmı kaynaklı
  birde 2005 de 3 ay raporum var fakat işyerim benim maaşımı ve sigorta pirimlerimi yatırdı 30 üzerinden hizmet dökümünde de normal görünüyor her ay 30 gün olarak bu günler silinirmi bilgilendirirseniz sevinirim

  Cevapla
  • Merhaba. “K” ibaresi kontrollü işyeri anlamına gelir. O işyerinde devam eden bir SGK denetimi varsa konulur genelde. Eğer denetim sizinle alakalı değilse sorun olmaz rahat olun. Sürecin tamamlanmasını bekleyin.

   Cevapla
Yorum yapın