Emekli Sandığı Emeklileri Maaş Farklarını Ne Zaman Alacak Ocak 2019?

Devlet memurları ile memur emeklilerinin 2019 Ocak ayından itibaren alacakları zam oranları 03 Ocak 2019 tarihinden itibaren netleşti. Buna göre emekliler toplu sözleşmeden kaynaklı %4 zamma ilave olarak %6,70 enflasyon zammı ile birlikte 2019 ocak ayından itibaren toplamda %10,70 oranında zam alacaklar. Tabi memur emekli maaşları ay başında ödendiğinden zamdan kaynaklanan farklar daha sonraki bir tarihte ödenmekte. Peki emekli maaş farkları ne zaman yatacak, emekli sandığı maaş farkları ne kadar olacak? İşte 2019 ocak emekli maaş farkları konusunda bilinmesi gerekenler.

Emekli sandığı maaş farkları ne kadar, nasıl hesaplanıyor ?

Malumunuz memur emeklileri ile dul ve yetimleri emekli aylıklarını ay başında zamsız olarak almaktalar. Zam daha sonra kesinleştiğinden memur emeklileri maaş farkı da maaş yatma tarihinden farklı bir tarihte ödenmekte. Ödenecek emekli maaş farklari tutarları alınan aylık tutarına göre farklılık göstermekte. Dolayısıyla emekli farklari için tutar belirtmek yanlış olacaktır.

Emekli sandığı emeklileri maaş farklarını ne zaman alacak 2019 ocak ?

Geçtiğimiz yıllara baktığımızda memur emekli zam farklarının ayın 20’sinden sonra ödendiğini görmekteyiz. Yapılan resmi açıklamaya göre bu yıl da 25 Ocak 2019 tarihinde maaş farkları hesaplara aktarılacak.

2019 tütün ikramiyeleri ne zaman ödenecek ?

Sosyal Güvenlik Kurumu emekli farklarını ödediği tarihte tütün ikramiyelerini de ödemektedir. Dolayısıyla 2019 ocak ayına ilişkin tütün ikramiyelerinin de 25 Ocak 2019 tarihinde hesaplara aktarılacak.

Zamlı memur emekli maaşı sorgulama 2019

Emekli sandığı maaşınızın ne kadar olduğunu, emekli maaş farkı sorgulamasını, aylığınızda kesinti olup olmadığını e devlet sisteminden kolayca sorgulayabilirsiniz. Bunun için e devlet şifrenizin olması gerekiyor. Memur emekli maaşı sorgulaması için e devlet sisteminde SGK-4C Emekli Aylık Bilgisi menüsünden sorgulama yapabilirsiniz.

Memurlar ve memur emeklileri 2019 Temmuz’da ne kadar zam alacaklar ?

Devlet memurları ile emekliler ile dul ve yetimlerine temmuz 2019’dan itibaren en az %5 oranında toplu sözleşme zammı verilecek. Ayrıca 2019 yılının ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon %5’in üzerinde olursa enflasyon zammı da eklenecek.

Dul ve yetim maaş farkları ne kadar ocak 2019

Yukarıda da belirttiğim gibi memur emekli maas farklari konusunda tutar belirtmek zor. Memur emekli maaş farkı maaş tutarına göre farklılık göstermekte.

Memur emeklileri ne zaman maaş alır 2019

Memur emeklilerinin maaşları her ayın başında ödenir.

Memur emekli maaşı banka taşıması nasıl yapılır ?

Emekli maaşınızı istediğiniz bankaya kendiniz kolayca taşıyabilirsiniz. Bu işlemi e devlet sisteminden yapabilirsiniz. E devlet sisteminde SGK-4c Banka Değişikliği menüsünden maaşını taşıyabilirsiniz.

Memur emeklileri 2019 banka promosyonu ne kadar ?

Malumunuz ilk defa emekli olanlara ya da maaş aldığı bankasını değiştirenlere banka promosyonu ödenmekte. Ödenecek promosyon tutarı alınan maaş tutarına göre hesaplanmakta. Eğer emekli maaşınız 2000 TL üzeri ise 450,00 TL, 1000-2000 arası ise 375 TL, 1000 TL altında ise 300 TL promosyon alabilirsiniz. Promosyonlar üç sene için ve bir defaya mahsus ödenmekte. Ayrıntılı bilgi için emekli promosyonu 2019 başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle