2021 Temmuz Emekli Sandığı Maaş Farkları Ne Zaman Ödenecek ?

0

2021 Temmuz emekli sandığı maaş farkları ne zaman ödenecek ? Devlet memurları ve memur emeklilerinin 2021 Temmuz ayında alacakları zam oranları netleşti. Buna göre memurlar ve emekli sandığı emeklileri ile emekli sandığı kapsamında dul ve yetim maaşı alanlar %3 toplu sözleşme zammı ve %5,45 enflasyon zammı ile birlikte %8,45 oranında zam alacaklar.

Bildiğiniz üzere memur emeklileri emekli maaşlarını ayın başında almakta. Dolayısıyla memur emeklilerinin 2021 Temmuz emekli maaşları zamsız olarak ödendi. Zamdan kaynaklı maaş farkları ise enflasyon oranları daha sonra açıklandığından sonraki bir tarihte ödenmekte. Peki memur emeklisi 2021 Temmuz maaş zam farkları ne zaman ödenecek ?

Memur emeklisi 2021 Temmuz maaş zam farkı ne kadar, ne zaman ödenecek ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi verilen zam oranı % 8,45 oldu. Ortalama emekli sandığı emekli maaşları 3500 TL civarında olduğundan ödenecek ortalama emekli maaş farkı da 225-275 TL arasında olacaktır. 4c emekli sandığı maaş farklarının ne zaman ödeneceğine ilişkin resmi açıklama daha sonra yapılacaktır. Ancak önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da 20 Temmuz 2021 tarihinden sonra ödenmesini bekliyoruz.

Memur emekli maaşları ne zaman yatar ?

Devlet memuru emeklisi ile dul ve yetim aylığı alan emekli sandığı emeklilerinin aylıkları her ayın başında ödenir.

Memur maaş zammı nasıl belirlenir ?

Devlet memurlarının alacakları zam oranları toplu sözleşme ile belirlenir. Toplu sözleşme zammı ile belirlenen ve önceki dönemde verilen zam oranının enflasyon zammı altında kalması halinde ayrıca enflasyon zammı da verilir.

2021 Temmuz memur maaş farkları ne zaman ödenecek ?

Aktif olarak görev yapan devlet memurlarına da 01 Temmuz 2021-14 Temmuz 2021 tarihleri arası için 14 günlük zam farkı ödenecek. Bu fark da 15 Temmuz 2021 tarihinde maaşlarla birlikte ya da en fazla bir kaç gün sonra memurların banka hesaplarına aktarılmış olacaktır. 


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.