Emekli Sandığı Maaş Farkları Ne Zaman Ödenecek?

Emekli sandığı maaş farkları ne zaman ödenecek? Devlet memurları ve memur emeklilerinin 2022 Temmuz ayında alacakları zam oranları netleşti. Buna göre memurlar ve emekli sandığı emeklileri ile emekli sandığı kapsamında dul ve yetim maaşı alanlar toplu sözleşme zammı ile birlikte toplamda %41,69 maaş zammı alacaklar.

Bildiğiniz üzere memur emeklileri emekli maaşlarını ayın başında almakta. Dolayısıyla memur emeklilerinin 2022 Temmuz emekli maaşları zamsız olarak ödendi. Zamdan kaynaklı maaş farkları ise enflasyon oranları daha sonra açıklandığından sonraki bir tarihte ödenmekte. Peki memur emeklisi 2022 Temmuz maaş zam farkları ne zaman ödenecek ?

Memur emeklisi 2022 Temmuz maaş zam farkı ne kadar oldu ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi verilen zam oranı %  41,69 oldu. Ortalama emekli sandığı emekli maaşları 6000 TL civarında olduğundan ödenecek ortalama emekli maaş farkı da 1500-2000 TL arasında olacaktır.

Emekli Sandığı emekli maaş farkları ne zaman ödenecek?

4c emekli sandığı maaş farklarının ne zaman ödeneceğine ilişkin resmi açıklama daha sonra yapılacaktır. Ancak önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da 20 Temmuz 2022 tarihinden sonra ödenmesini bekliyoruz.

Memur emekli maaşları ne zaman yatar ?

Devlet memuru emeklisi ile dul ve yetim aylığı alan emekli sandığı emeklilerinin aylıkları her ayın başında ödenir.

Memur maaş zammı nasıl belirlenir ?

Devlet memurlarının alacakları zam oranları toplu sözleşme ile belirlenir. Toplu sözleşme zammı ile belirlenen ve önceki dönemde verilen zam oranının enflasyon zammı altında kalması halinde ayrıca enflasyon zammı da verilir.

Emekli Sandığı emeklileri ne kadar maaş alıyor?

01 Temmuz 2022 tarihi itibariyle güncel zamlarla birlikte emekli sandığı emeklilerine ödenecek en düşük emekli maaşı 6000 TL civarına yükselmiştir.

Emekli Sandığı maaş zammı ne kadar?

En son 01 Temmuz 2022 tarihi itibariyle emekli sandığı emeklisine toplu sözleşme zammı ile birlikte verilen zam oranı toplam %41,69 olmuştur.

En düşük Emekli Sandığı aylığı ne kadar?

4c diğer adı ile emekli sandığı kapsamında emekli olan memur emeklisine ödenen en düşük maaş 01 Temmuz 2022 tarihi itibariye 6000 TL’dir.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın