Emeklilerin 2020 Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek, Zam Gelecek mi ?

0

Milyonlarca emekli gözünü Kurban bayramı öncesi ödenecek bayram ikramiyesine çevrildi. 2018 yılından beri ödenen emekli ikramiyesi ödemeleri bu yıl Covid-19 nedeni ile ramazan bayramından çok önce ödenmişti. Şimdi ise Kurban bayramı öncesi ikramiye ödemelerinin ne zaman ödeneceği, emekli bayram ikramiyesinin artıp artmayacağı araştırılmaya başlandı.

2020 Kurban bayramı emekli ikramiyesi ne kadar ödenecek ?

Ramazan bayramından önce ssk, bağkur ve emekli sandığı emeklilerine 1000 TL, hak sahiplerine de hisseleri oranında ödeme yapılmıştı. Şu an için güncel tutar yine 1000 TL bir değişiklik yapılmadı. Ancak aldığımız bilgilere göre ikramiye tutarının 1225 TL’ye yükseltilmesi beklenmekte. Eğer emekli bayram ikramiyesine zam gelirse;

  • Emeklinin kendisine 1225 TL,
  • Tek başına aylık alan dul eşe 918,75 TL,
  • Çocuğu ile birlikte aylık alan dul eşe 612,50 TL
  • Çocuklara 306,00 TL,
  • Tek başına aylık alan yetim çocuklara ise 918,75 TL ödenecektir.

2020 Kurban bayramı öncesi emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek ?

Normalde her yıl bayramdan hemen önceki hafta ödemeler yapılmakta. Bu yıl Koronadan dolayı Ramazan bayramı öncesi ikramiyeler erken ödenmişti. Eğer Kurban bayramı öncesi bir değişiklik olmazsa 22-26 Temmuz 2020 arası ödenebilir. Ancak erken ödenmesi beklenmekte. Büyük bir ihtimalle Temmuz ayı başında ikramiye ödemelerinin yatması beklenmekte. Ödenme tarihleri ile ilgili resmi açıklama yapıldığında sayfamızda duyurusu yapılacaktır.

2020 Kurban bayramı öncesi emekli maaşı ödemeleri yapılacak mı ?

Kurban Bayramı bu 31 Temmuz Cuma günü başlamakta ve 3 Ağustos Pazartesi günü sona ermektedir.

  • Bağkur maaşlarının ödemesi sicil numarasına göre ayın 28’ine kadar ödendiğinden erkene çekileceğini düşünmüyoruz. Sicil numarasına göre bağkur emekli maaşı ödenme tarihlerine Bağkur Maaşları Ayın Kaçında Yatıyor  sayfamızdan göz atabilirsiniz.
  • SSK emekli maaşları tahsis rakamının sonuna göre ayın 26’sına kadar ödendiğinden erkene çekilmeyecektir. Emekli tahsis numarasının son rakamına göre emekli maaşınızın yattığı tarihi öğrenmek için hemen Ssk Emekli Maaşları Ne Zaman Yatıyor  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
  • Memur emekli maaşları ayın 1’inde ödenmekte. Bir ihtimal memur emekli maaşlarının ödenme tarihi 1 hafta erkene çekilebilir.

2020 Kurban bayramında kaç gün tatil olacak ?

Bayram arefesi 30 Temmuz 2020 Perşembe. Arefe günü öğleden sonra başlayacak tatil 3 Ağustos Pazartesi ( dahil) son bulacaktır. Tatilin 9 güne çıkartılması şu anda gündemde değil.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.