EYT Bayram İkramiyesi Sorgulama & Tek Tıkla Sorgula

EYT bayram ikramiyesi sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı son dönemlerde en çok araştırılan konuların başında geliyor. EYT kapsamında ilk emekli maaşları 01 Nisan 2023 tarihinde bağlanmış ve ilk bayram ikramiyesi ödemeleri de 2023/Mayıs ayı itibariyle yapılmaya başlanmıştır. Bu içerikte EYT kapsamında emekli olanların bayram ikramiyesi sorgulamasını nasıl ve nereden yapabileceği hakkında bilgi verilecektir.

Eyt bayram ikramiyesi nereden bakılır?

EYT kapsamında ya da normal kapsamda emekli olanların bayram ikramiyeleri emeklilik dilekçesi doldurduklarında talep ettikleri bankaya gönderilmektedir. Emekli maaşı bağlanma ve bankaya gönderilme sürecinde emekli ikramiyenizin bankaya aktarılıp aktarılmadığını;

 • Size en yakın Sosyal Güvenlik Merkezi’ne giderek ya da telefonla arayarak,
 • Alo 170 hattından sorgulama yaptırarak öğrenebilirsiniz.
 • Emekli maaşınız için tanımlanan banka hesabınızdan bakabilirsiniz. Hesaba yatacağı için hesabınızdaki hareketlerden bayram ikramiyesinin ödenip ödenmediğini görebilirsiniz.

SGK bayram ikramiyesi sorgulama işlemi e-devletten ya da başka bir online platform üzerinden yapılamamaktadır. Birçok okurum Eyt bayram ikramiyesi E devletten nasıl bakılır sorusunu bana soruyor ama e-devlet üzerinden sorgulama yapabileceğiniz bir hizmet henüz açılmadı.

EYT Bayram İkramiyesi Sorgulama

EYT bayram ikramiyesi sorgulama e Devlet ya da Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geliştirilen başka bir online uygulamadan yapılamamaktadır. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’ne giderek kimliğiniz ile sorgulama yaptırabilir, mobil bankacılık kanalından hesap hareketlerinize bakarak hesabınıza aktarılıp aktarılmadığını görebilirsiniz.

EYT bayram ikramiyesi yatmadı ne yapmalıyım?

Bayram ikramiyesi için aylık başlama tarihinin bayram öncesi olması gerekmektedir. Eğer bu şartı sağlıyorsanız ikramiye ödemeniz geç de olsa yapılmaktadır. Bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi’ne giderek ikramiye ödemenizin neden yapılmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bayram ikramiyesi nereye yatar?

Emekli bayram ikramiyesi emekli maaşı başvurusunda bulunurken işaretlediğiniz bankaya gönderilir ve banka tarafından hesabınıza aktarılır. Eğer emekli maaşına başvururken herhangi bir banka işaretlemesi yapmadıysanız bu durumda ödeme Ziraat Bankası’na havale olarak gönderilir ve Ziraat Bankası gişelerinden kimliğiniz ile birlikte almanız gerekir.

EYT emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Eyt kapsamında ilk defa 01 Nisan 2023 tarihinden itibaren emekli olanların bayram ikramiyeleri 9-10 Mayıs 2023 tarihlerinde ödendi.

EYT bayram ikramiyesi ne kadar?

EYT emeklilerine bayram ikramiyesi 2.000,00 TL olarak ödenmektedir.

3/5 - (2 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“EYT Bayram İkramiyesi Sorgulama & Tek Tıkla Sorgula” üzerine 2 yorum
 1. Merhaba,
  16 Haziran : Yaşlılık aylığınız bağlanmış, aylık bağlama mektubu adresinize……
  sms i geldi.
  19 Haziran : Emekli günlük ödeme ekranına birikmiş tutar düştü.
  (Bir iş günü içerisinde ödenebilir) bankaya giitim ekrandagörünmüyor dediler.
  Bu arada banka ile anlaşmalarımı yaptım
  20 Haziran : Emekli günlük ödeme ekranı güncellendi.
  (Ödeme bankadan çekilebilir durumdadır)
  22 Haziran : Bankaya gidip ödemeyi aldım.
  (Ramazan ve Kurban bayramı ikramiyeleri hariç)

  Alo 170 i aradım ikramiyeler yatacak ama zaman söyleyemiyoruz dedi.
  Durum böyle. Sizin bu konuda bir bilginiz varsa söyleyin lütfen.

  Cevapla
Yorum yapın