İş Kazası Rapor Parası Hesaplama 2018

149

İşyerinde çalıştığınız sırada, işyeri servisi ile işe gidip gelirken ya da işyeri sınırlarında meydana gelen kazalar iş kazası olarak adlandırılmaktadır. İş kazası geçirdiğinizde doktor size istirahat raporu diğer bir ismi ile geçici iş göremezlik raporu verip itirahat etmenizi isteyebilir. İşte bu durumda yani istirahatli olduğunuz sürelerde işveren maaşınızı ödemeyebilir, daha doğrusu kanunen ödemek zorunda değildir. Ödemek inisiyatifindedir. İşte iş kazasından dolayı istirahatli olduğunuz süreler için Sosyal Güvenlik Kurumu size iş kazası parası ödemesi yapar. İş kazası rapor parası dediğimiz bu ödeme 2018 yılında ne kadar? İş kazası geçirenler SGK’dan ne kadar rapor parası alır ve nasıl alınır? İş göremezlik hesaplama 2018 nasıl yapılır ? rapor parası sorgulama 2018 edevletten nasıl yapılır?

Hastalık, analık gibi durumlardan dolayı geçici işgöremezlik raporu aldıysanız 2018 rapor parası hesaplama başlıklı yazımızdan konu hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. Bu yazımızda iş kazası rapor parası hesaplama 2018 tutarları, iş kazası istirahat parası hesaplama  v.s konularında bilgi verilecektir. 

İş kazası rapor parası ne kadar 2018, iş kazası rapor parası nasıl hesaplanır 2018?

iş kazasi rapor parasi nasil hesaplanir  sorusu hep sorulur ve aslında biraz kafa karıştırıcıdır da.

Sosyal Güvenlik Kurumu rapor parası hesaplamasını brüt ücretiniz üzerinden yapar. İş kazası rapor parası hesaplaması için rapor aldığınız tarihten önceki son 3 aylık brüt kazanç toplamınızı yine rapor tarihinden önceki son 3 aylık toplam gün sayısına böler. Eğer hastanede yatarak tedavi gördüğünüz süreler varsa yatarak tedavi için bulunan tutarın yarısı, ayakta yani evde istirahat verdi ise de 2/3’ü günlük iş kazası rapor parası olarak size ödenir.

İş kazası sonucu alınan geçici iş göremezlik istirahat raporlarında Sosyal Güvenlik Kurumu raporlu olduğunuz sürenin tamamı için ödeme yapar.Hastalıktan dolayı alınan raporlardaki gibi ilk 2 günü kesilmez.asgari ücretli rapor parası hesaplama 2018 brüt ücret olan 2029,50 TL üzerinden yapılacaktır.

Asgari ücretli çalışan için asgari ücret rapor parası hesaplama 2018 günlüktutarları aşağıdaki gibidir;

 • Ayakta tedavilerde ödenecek iş kazası raporu parası günlük ödemesi 45,10 TL
 • İş kazasında rapor parası yatarak tedavilerde ise günlük 33,82 TL dir.

Yukarıda belirtilen tutarlar iş kazası raporu hesaplaması asgari ücretli çalışanlar için geçerlidir. Eğer sizin brüt kazancınız asgari ücret üzerinde ise bu durumda sizin iş kazası hesaplaması farklı olacaktır.

İş kazası parası hesaplamasını biz sizin için yapabiliriz. Yazının sonundaki Soru Sor/Görüşünü paylaş kısmında iş kazası geçirdiğiniz tarihten önceki son 3 aylık brüt kazanç toplamı ile son 3 ayın toplam gün sayısını bize yazmanız halinde raporparası hesaplamanı yaparak ne kadar ödeme alabileceğiniz konusunda bilgiyi verebilir ve iş göremezlik ödeneği hesaplama 2018 tutarları konusunda size yardımcı olabiliriz. 

İş kazası rapor parası sorgulama

Rapor parası sorgulama başlıklı yazımda size rapor paranızı nasıl sorgulayabileceğiniz ve ödendi, emanete alındı, bilgi yok ya da merkeze gönderildi gibi terimlerin ne anlama geldiği konusunda ayrıntılı bilgi vermiştim. İş kazası rapor parası sorgulamasını e devlet sisteminden kolayca yapabilirsiniz. www.turkiye.gov.tr adresinden sisteme T.C. numaranız ve e devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra iş kazası rapor parası sorgulaması için aşağıdaki aşamaları takip ediniz;

 • Sosyal Güvenlik Kurumu,
 • Ortak (4a/4b/4c) Hizmetler,
 • 4a/4b işgöremezlik ödemesi görme

menülerini takip ederek sorgulama yapabilirsiniz.

İş kazası raporu parası sorgulaması sonucunda;

 • İs kazasi rapor parasi merkeze gönderildi diye yazıyorsa ödemeniz ile ilgili işlemler tamamlanmıştır. Merkeze gönderildi yazıyorsa ortalama 10-15 gün içerisinde ödemenizi PTT’den ya da SGK sisteminde tanımlı banka hesabınızdan alabilirsiniz.
 • İş kazası rapor sorgulama sonucunda ödendi uyarısı alıyorsanız ödemeniz banka ya da PTT şubesine gönderilmiş demektir. Ödemenizi PTT ya da tanımlı banka hesabınızdan alabilirsiniz.
 • İş kazası raporu sorguladığınızda bilgi yok sonucu alıyorsanız ödemeniz ile ilgili bir işlem yapılmadığı, raporunuzun henüz sisteme girilmemiş olabileceği özetle raporunuz ile ilgili bir problem olduğu anlaşılmalıdır.
 • iş kazası parası sorgulama sonucunda emanete alındı şeklinde bir uyarı alıyorsanız ödemenizi PTT’ye gönderiliş tarihinden itibaren 2 ay içerisinde almadığınız için ödemenizin geri SGK hesaplarına iade edildiğini anlamanız gerekir. Böyle bir durumda aşağıda anlattığım gibi banka hesabı tanımlaması yapmanız gerekiyor. Emanete alınmış SGK rapor parasının iadesini ancak banka hesabı tanımlayarak iade alabilirsiniz.

İş kazası raporu maaştan kesilir mi?

Yukarıda da belirttiğim üzere iş kazasından dolayı rapor aldığınızda işveren maaşınızı ödemek zorunda değildir. Ancak ödeyip ödememe de tamamen kendi inisiyatifindedir. Ancak Kurumsal bir işyerinde çalışmakta iseniz kesinlikle raporlu olunan sürelerde size maaş ödemezler.

İş kazası rapor parası alma şartları

Prim günü olarak bir şart aranmaz. Yani 1 günlük sigorta bile iş kazası rapor parası almanız için yeterlidir. Ancak ödeme alabilmeniz için işveren tarafından iş kazası bildirimi ile raporlu olduğunuz sürelerde çalışmadığınıza dair bildirimin işvereniniz tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu’na elektronik ortamda bildirilmesi gerekir.Detaylı bilgi için iş kazası rapor parası alma şartları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İş kazası rapor parası nasıl alınır, nereden alınır?

İşkazası geçici iş göremezlik ödemesi alabilmeniz için öncelikle işvereninizin iş kazası bildirimini Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapmış olması şartı aranır. Eğer işveren iş kazası bildirimini iş kazası oluş tarihinden itibaren en geç 3 işgünü içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapmadıysa, Kurum ödemenizi yapmaz ve işverenin bildirim yapmasını bekler.

İş kazası bildirimi ve rapor bittikten sonra işveren tarafından çalışmadığınıza dair bildirim girişi yapıldıktan sonra ödemeniz ortalama 15 gün içerisinde PTT’ye gönderilir. 15 gün sonra ödemenizi herhangi bir PTT şubesinden kimliğiniz ile alabilirsiniz.

Eğer PTT ile uğraşamam benim ödemem banka hesabıma gönderilsin derseniz bu da mümkün. E devlet sisteminde Sosyal Güvenlik Kurumu-Şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama menüsünden banka hesabınızı tanımlayabilir  ve ödemenizin hesabınıza gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer mevcutta tanımlı banka hesabınız varsa yeni bir tanımlama işlemi yapmanıza gerek yok.

Sgk rapor parası hesaplama 2018, istirahat parası hesaplama 2018 konularında çok sorulan bazı sorular ve cevapları aşağıdaki gibidir. 

3 gün rapor parası 2018 yılında ne kadar?

3 günlük rapor parası ne kadar 2018 sorusu bu ara gerçekten çok soruluyor. Cevabını ondan yazma gereği duydum.

Eğer hastalıktan dolayı aldıysanız rapor parası hesaplaması sadece 1 günlük yapılır. SGK iki günlük kısmına ödeme yapmaz. Asgari ücret ile çalışıyorsanız ayakta tedavide ödeme tutarınız 45 TL, hastanede yatarak tedavi gördüyseniz 33,82 TL alırsınız.

Eğer iş kazasından dolayı aldıysanız raporlu olduğunuz tüm günler için ödeme yapılır. Yani iş kazası ücreti hesaplaması 3 günlük raporun tamamı için ödenir. Asgari ücretle çalışıyorsanız 3 günlük rapora ayakta tedavi için toplam 135,30 TL, hastanede yatarak tedavi gördüyseniz toplam 101,46 TL ödeme alırsınız.

10 gün rapor parası ne kadar 2018?

En çok sorulan soruların başında 10 günlük rapor parası ne kadar 2018 sorusu gelmektedir.

Eğer hastalıktan aldıysanız ilk 2 güne ödeme yapılmaz. Rapor parasi hesaplaması 8 gün üzerinden yapılır. Eğer asgari ücretle çalışıyorsanız 10 günlük rapor için ayakta tedavide 360,80 TL, hastanede yatarak tedavide ise 270,56 TL ödeme alırsınız.

10 günlük iş kazasında rapor parası hesaplamasında tüm günler için ödeme alabileceğinizden 10 günün tamamı için hesaplama yapılır. 10 günlük iş kazası raporonun tamamı ayakta ise ve asgari ücretle çalışıyorsanız toplam 450 TL, hastanede yatarak tedavi gördüyseniz 330 TL ödeme alabilirsiniz.

Rapor hesaplama 2018 brüt maaş üzerinden mi yapılır net maaş mı?

Hastalık rapor parasi 2018 hesaplaması ile iş kazası rapor hesaplaması ve analık doğum rapor ücreti hesaplama 2018 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi brüt kazancınız üzerinden hesaplanmaktadır.

Analık doğum rapor parası ne kadar 2018

Doğum rapor parası hesaplama 2018 tutarları şu şekildedir;

SSK kapsamında çalışan kadınların doğum öncesi 8 ve doğum sonrası 8 hafta olmak üzere toplam 112 günlük analık izin hakkı vardır. Bu izin süresi boyunca rapor parası SGK tarafından ödenir. Toplamda asgari ücret ile çalışıyorsanız ödenecek doğum parası tutarı 2018 yılında 5051,20 TL olacaktır.

20 günlük iş kazası rapor parası ne kadar 2018?

Eğer asgari ücretli çalışan iseniz ayakta tedavide 900 TL, yatarak tedavide ise 676,40 TL dir.

Bir aylık rapor parası ne kadar 2018?

Gelelim en çok sorulan bir diğer soru olan 1 aylık rapor parası ne kadar 2018 sorusunun cevabına.

Eğer hastalıktan aldıysanız 28 günü için ödeme yapılır. Asgari ücretli iseniz ayakta tedavide 1262,80 TL, yatarak tedavide ise 946,96 TL alırsınız.

İş kazasından dolayı aldıysanız ve asgari ücretli çalışıyorsanız ayakta tedavi için toplam 1353,00 TL, hastanede yatarak tedavi için ise toplam 1014,60 TL ödeme alırsınız.

45 gün rapor parası hesaplama 2018

Eğer hastalıktan dolayı ise 43 günlük ödeme alırsınız. Asgari ücretli için ayakta tedavilerde toplam 1939 TL, hastanede yatarak tedavi için ise 1454,26 TL ödenir.

İş kazasından dolayı 45 günün tamamına ödeme yapılır. Ayakta tedavide toplam 2029,50 TL, hastanede yatarak tedavide ise toplam 1521,90 TL ödenir.Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir
149 Yorum
 1. Hatice

  23 şubatta iş kazası geçirdim.işe 1 ocakta girmiştim asgari ücretle çalışıyorum. İş kazasından dolayı 10 günlük rapor aldım. Rapor parası alabilir miyim ne kadar alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet rapor parası alabilirsiniz. Yaklaşık 450 TL ödeme alırsınız

 2. Hasan Özkan

  Iki gün is kazası raporu aldım maasimdan kesinti olurmu primler yüksek farklı mi yatar

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Hasan Bey. Brüt kazancınız ne kadar acaba

 3. Hüseyin ali

  Merhaba.18.11.2017 de çalışmış oldugum işyeri servisinde işe giderken trafik kazası geçirdik.hala raporluyum daha da rapor verilecek.ameliyatlar bitmedi ama geçen beş aylık sürede rapor paralarımı alamadım.ne yapmalıyım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bu olay iş kazası ve iş kazasından dolayı rapor parası alabilmeniz için öncelikle işverenin iş kazası bildirimi yapması gerekiyor. İş kazası bildirimi yapılmadıysa öncelikle bu bildirimi işverene yaptırın. Eğer iş kazası bildirimi yapıldıysa bu durumda hastane tarafından işgöremezlik raporunun Sgk ya düzgün bir şekilde gönderilip gönderilmediğini öğrenin. Neden rapor paranızın hala ödenmediği konusunda işyerinizin bağlı olduğu sgkdan bilgi alın. Yanınızda trafik kazası tespit tutanağı da olsun. Büyük bir ihtimal onu da ister sgk.

 4. Atila

  24 mart 24 Nisan arasında iş kazası raporum var aylık brüt 3200 tl yatmakta ne kadar para alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Sanırım 30 günlük rapor almışsınız.Yaklaşık 2135 TL rapor parası alırsınız.

 5. Neslihan

  Eşim Martin 16sinda iş kazası geçirdi hastanede yattı ve 24cikti halen rapaorlu üç parmağı kopma noktasına gelmişti 2ay daha rapaorlu olacak iz ne kadar para alırız ve ne zaman yatar bilgi verirseniz sevinirim teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Neslihan HANIM.
   Eşiniz asgari ücret ile çalışıyorsa raporlu olduğu her gühn için 45,10 TL alır. Tabi hastanede yattığı süreler için günlük 33,82 TL ödenir. Eğer asgari ücretten yüksek ise brüt kazancı lütfen yazın o şekilde yeniden hesaplayalım. Rapor parası alabilmesi için işverenin iş kazası bildirimi ile rapor ile ilgili çalışmazlık bildirimini yapmış olması gerekir. İşverenin çalışmazlık onay tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün sürer ödemenizi almanız. Bunun için bağlı olduğunuz SGK ile görüşmelisiniz.
   Ayrıca eşinizin raporları bittiğinde iş kazası sürekli iş göremezlik gelirine başvursun. İş kazasından dolayı eşinize sürekli bir gelir bağlanır.

 6. Tekin Yaşar

  İş kazası geçirdim 48 gün raporum var yatağa mahkumun her türlü ihtiyacını eşim gideriyor 89 gün brüt 9653tl kaç lira rapor parası alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Toplamda 3450 TL ye kadar rapor parası alırsınız.

 7. Halil

  Merhaba net maaşım 2100 Nisan 5 iş kazası oldu acil hafta sonu olduğu için 2 gün rapor verdi, pazartesi tekrar göründüm ve 7 daha verdi buna istinaden ilk 2 gün raporumda sayılacak mı ve ne kadar hesabıma yatacak bu arada tedavim ve istirahat ayakta
  Şimdiden teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. İş kazasında raporlu olunan sürelerin tamamına ödeme yapılıyor sorun olmaz. Brüt kazancınız nedir acaba?

 8. necmi küçük

  merhaba 8380 üç aylık bürüt ayakta tedavi oldum 30 gün rapor verildi bana yatan rapor parası 1940doğruma acaba teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet doğru gibi görünüyor hocam.

 9. Halil

  Ömer bey merhaba
  Brüt aylık 2.959
  Ayakta iş kazası raporum 14 gün
  Ne kadar yatar acaba
  Şimdiden teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 920 TL rapor parası alırsınız.

 10. ERAY

  25 Nisan 10 Mayıs İş kazası Raporum Var.
  İşyeri Bilgilendirme Gectı Sskya. Brut 3 aylık 3550tL Ne Kdar Alırım Acaba

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt kazanç 3 aylık 3550 olmaz hocam. Aylık brütünüz ne kadar ?

 11. ERAY

  25 Nisan 10 Mayıs Arası İş Kazası Raporum Var Brütümü Bilmiyorum Asgari Ücretiyim. Ne Kadar Alirim

  1. Ömer Meriç

   Yaklaşık 676 TL ödeme alırsınız.

 12. Tugay

  Merhaba ömer bey iş kazasi yaptım son 3 aylk yatan brut 11441 tl toplamı günlük ücret ne kadar alabilirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Ayakta tedavide günlük rapor parası ödemeniz 84 lira olacaktır.

 13. Tugay

  Peki iş kazasında sgk primi yatıyor mu

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bu işverenin takdirinde ama raporlu olduğunuz süre boyunca SGK priminizi ödemek zorunda değil.

   1. Tugay

    O zaman neden son 3 ayın brutunu hepsini vermiyorsa kesiyor 3de 2si veriyor sgk yatan brutun hepsini vermesi lazım değil mi

    1. Ömer Meriç

     Kanunen ayakta tedavide ortalama brütün 2/3’ü, yatarak tedavide ise yarısı ödeniyor.

 14. Naci

  04/05/2018 İş kazası geçirdim 3+5 gün rapor aldım. brüt maaşım 2173 tl ne kadar ücret alırım ve en geç ne zaman alabilirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 386 lira rapor parası alırsınız. İşveren onay tarihinden itibaren ortalama 15 gün sürer ödemeyi alacağınız tarih.

 15. AHMET AKAKÇA

  Eşim doğum izine çıkmaya hak kazandı hafta (_32 haftalikken_)iş kazası geçirdi Toplamda3 parça halinde 20 gün iş kazası raporu alindi_03.02.18 05.02.18 üç gün + 05.02.2018 15.02.2018 ön gün, 15.02.2018 21.02.2018 7 gun. Doktorunuza gittik 21.02.2018 tarihi itibaren doğum iznimizi başlattı.Ptt den yanılmıyorsam rapor ücreti olarak 1100 TL yatırıldı.Bu süreçte rapor ücretimız hesap laması nasıl olacaktir.Esim vurur maaşı 2677 tl

  1. Ömer Meriç

   Merhaba hocam. Eğer eşiniz 21 Şubat 2018 tarihi itibariyle doğum iznine ayrıldıysa ki yazdıklarınızdan bu anlaşılmakta 21 Şubat 2018 tarihinden itibaren toplamda 16 hafta doğum izni verilmiştir ve tabi 16 haftalık analık parası ödenir. Bu durumda verdiğiniz brüt kazanca göre alabileceği toplam ödeme tutarı yaklaşık 6600 TL olmalıdır.

   1. AHMET AKAKÇA

    MERHABALAR;
    Toplamda 4600 tl ucret yatırıldı.Bahsettıgım gıbı 1100 tl ıskazası ıcın alınan rapor ucretı + 3590 tl de dogum ızını ıcın toplamda :.Anlamadıgım nokta 6600 nasıl oluyor.Bu arada iş kazası raporumuz anlamsız oluyo dogum ızını olarakmı yatırılmıs 110 tl anlamadım.Konu ıle ılgılı ne yapabılırım.

    1. Ömer Meriç

     Merhaba tekrar hocam. Raporlarda eksik ödenen kısımlar olabilir. Bunu öğrenmenin en net yolu SGK ile görüşmek.

 16. Ahmet Çerko

  Merhaba hocam ben 10 02 2018 iş başı yaptım 27 05 2018 de iş kazası geçirdim sigortam 2029 TL yatıyor bu durumda nekadar rapor parası alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Günlük rapor parası ödemeniz 45.10 TL olur. Eğer hastanede yatarak tedavi gördüğünüz süreler varsa bu süre için de günlük 33.00 TL alırsınız. Raporlu olduğunuz gün sayısı ile çarpın.

 17. Sedat

  Merhaba
  22.05.2018 01.06.2018 tarihleri arasında iş kazası sebebiyle 10 günlük rapor aldım son 3 ay sgk ya yatan para 12200 son 3 ay 90 gün çalışmışlığım var sizce rapor parası ne kadar yatar kamu personeliyim
  Bilgilerinize arz ederim
  Saygılarımla

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 900 TL rapor parası alabilirsiniz.

 18. Ahmet Çerko

  Hocam merhaba ben 05.27 2018 iş kazası geçirdim 10 rapor aldım son 3 ay içinde sigortama yatan pirim
  77 gün 5210 TL bu durumda nekadar rapor parası alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 450 TL rapor parası alırsınız.

 19. Sefa

  Merhaba burutum 3397 is kazasi gecirdim 20gun rapor verdiler ne kadar alirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 1509 TL tazminat alırsınız.

 20. Halil

  Ömer bey merhaba
  Mayıs 5 de geçirdiğim işkazası ve toplamda 14 gün rapor aldım (ayakta tedavi)
  Sorum şu; ödemeyi ne zaman ve nereden alabiliyoruz? Teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. İşveren tarafından onaylandıktan sonra ortalama ödeme süresi 15 gündür. Ödemenizi PTT den alabilirsiniz.

 21. Selahattin

  Merhaba Ömer bey son üç ayım gün olarak 90gün ve son üç ayın toplam brüt rakamı 9.70516 TL 30 gün rapor aldım ayakta tedavi ne kadar alırım teşekkürler.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 2156 TL rapor parası alırsınız.

 22. Abdullah özer

  Merhaba ben 11.05.2018 tarihinde is kazasi gecirdim ve parmagim koptu doktor 15gun ilk aşamada rapor yazdi raporum 24.05.2018 tarihinde sona erdi tekrar bi rapor aldim 4haftalik 15gunluk rapor ucretim nekadar oldugunu merak ettigim icin sizi rahatsiz ettim yardimci olursaniz sevinirim

  Son 3 aylik calisma gün toplami 90gün
  Son 3 aylik calisma brüt toplami 12.754 tl
  Yardimci olursaniz sevinirim kolay gelsin

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Günlük rapor parası ödemeniz yaklaşık olarak 95 TL civarında. Raporlu olduğunuz gün sayısı ile çarpabilirsiniz.

 23. Sedat

  Merhaba Hocam..
  Hocam 10 günlük iş kazası raporum bugün sona erdi hastaneye gittim alçı kalacak 15 gün daha istirahat raporu verdi.daha önceki 10 günlük rapor parası ayrı 15 günlük rapor parasını ayrımı verecekler.ve duyduğuma göre iş kazası olduğu için rapor başlama tarihinden itibaren parani alirsin diyorlar ne kadar doğru yani üçte ikisi değil tamamı mı oluyor
  Saygılarımla..

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Hayır yine 2/3’ü ödenir ama raporlu olduğunuz sürelerin tamamı için ödeme alırsınız. 10 güne ayrı diğer 15 güne de ayrı ödeme yapılır.

 24. Ali ersin

  Merhabalar benim ayakta tedavi 3 gün iş kazası raporu var brüt maaş 2.797.55 rapor parası ne kadar yatar

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 186 TL rapor parası alırsınız.

 25. Sedat

  Merhaba hocam..
  10 günlük rapor parası için sgk ya telefon açtım bana 22.05.18 31.05.18 tarihlerinde olduğu için Mayıs ayının primine bakmalarinin gerekli olduğunu söylediler.Ben daha öncede iş kazası geçirmiştim 2017 tarihinde Nisan 29 da 2 günlükte fakat o zaman Mayıs ayının 14 nde param yatmıştı.
  lakin neden simdi prime bakacağız diyorlar zaten geriye dönük olarak Nisan Mart Şubat aylarının primine bakmaları yeterli değilimdir
  Saygılarımla..

  1. Ömer Meriç

   Merhaba hocam. Muhtemelen işveren çalışmadığınıza dair bildirimi yapmamış Sgk ya. Ondan dolayı öyle demişlerdir. İşvereninize söyleyin çalışmazlık bildirimi yapsın sonra Sgk ile tekrar görüşün.

 26. Hasan

  Iş kazası sonuçu 3 ay rapor aldım bunun 5 günü hastanede gerisi evde yatarak brüt um 2000 lira

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yatarak tedavi için günlük 33 lira ayakta tedavide ise 45.10 TL ödenir. Buna göre hesaplayın.

 27. Sedat

  170 ı aradım isveren sgk ya gerekli olan herşeyi yapmış başhekimlik onayı vermiş dedi
  170 ı arayıp şikayetçi olsammi

  1. Ömer Meriç

   Eğer bir sorun yoksa ödenmesi gerekir. 170 i arayın hızlanır ödemeniz.

 28. recep

  30/04/2018. 14/06/2018. 11 milyar para aldım ne kadar alırım rapor parası

 29. recep

  30/04/2018. 14/06/2018. Brüt maaş 2450 ne kadar alırım iş kazası

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 2500 TL rapor parası alırsınız.

 30. Serkan

  Son 3ay toplam gun 88 yatan para 8350 tl 3 gun hastanede tedavi gordum toplam rapor 45 gun ne kadarbalirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Ortalama 2800 TL civarında tazminat alırsınız.

 31. Sedat

  Merhaba hocam iş kazalarında tam gün ödenir diye biliyorum? Birde benim toplam 35 gün iş kazası raporum var ne kadar alırım? 3 aylik prim 4858+3876+3190 ben bi hesap yaptım toplam 3 aylık primi 89 a böldüm çıkan sonucu 35 ile çarptım dogrumudur bilgilerinize arz ederim
  Saygılarımla..

  1. Ömer Meriç

   Merhaba hocam. Tam ödenir evet ama buradaki tam ibaresi raporlu olunan sürenin tamamı için anlamında.kazanç olarak değil yani. Son üç aylık toplam brüt kazancınızı toplam gün sayısına bölüp çıkan sonucun 2/3 ünü 35 ile çarpmanız gerekiyor.

 32. Soner

  3 ay toplam 11.722 toplam gun 90 ve 1 ay is kazasi raporum mevcut ne kadar ve nezaman alirim 19.06.18/19.07.18 tarihleri arasinda raporum. Tesekkurler.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 2600 TL tazminat alırsınız.

   1. Soner

    Tazminat rapor parasi ayni anlama geliyor degilmi ? Birde ne zaman alirim

    1. Ömer Meriç

     Raporlu olduğunuz süre boyunca geçici iş göremezlik ödemesi diğer adıyla rapor parası ödenir hocam. Tazminat nerden çıktı?

 33. Soner

  Yaklasik olarak 2600 tl tazminat alirsiniz yazdiniz ilk cevapta. Ve lutfen ne zaman alacagima dair bi bilginiz varsa cevap verirmisinixz ?

  1. Ömer Meriç

   Öyle mi yanlış yazdım o zaman kusura bakmayın :). Ne zaman alabileceğiniz sorusunu Sgk ya sormalısınız.

 34. Hamza

  7721.25 brüt kazanç toplamı 90 gün prim gün için 35 günlük rapor parası iş kazası

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 2000 TL alırsınız.

 35. TEKİN naz

  Merhaba 30 iş kazası raporu aldım brüt üretim 2583 TL sizce rapor parası ne kadar alırım asgari ücretle çalışmıyorum

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 1720 TL rapor parası alırsınız.

 36. Neriman

  Merhaba benm eşim asgari ücretin üstünde maaş aliyo 10 gün raporu var ayakta tedavi ne kadar alir

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt kazancı gerekiyor hesaplama için.

 37. Mehmet

  İş kazası geçirdim arkamı aramadılar yol paramı bile vermediler ne yapmalıyım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. İşveren kanunen bunları yapmak zorunda değil zaten. Ama iş kazası sonucu sürekli iş göremezlik geliri talebinde bulunabilir, işverene iş kazası için tazminat davası açabilirsiniz. Bunlar kanuni haklarınızdır.

 38. Serkan

  Merhaba iskazasi geçirdim ayağım kırıldı Dr 10 gün rapor verdi,10 gün sonra gel 30 gün daha rapor vereceğim dedi.3 ay önceki gün 90,toplam 15.500 TL brüt.acaba ne kadar alırım.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Raporlu olduğunuz her gün için ödenecek ortalama günlük tutar 115,00 TL. Buna göre kendiniz bir hesap yapabilirsiniz.

 39. Ayhan Munuklu

  Slm Hocam temmuz 2inde is kazasi gecirdim 15 +15rapor verdi brut maasaim 3070 ortalama 3ayda aldigim maas ikramiyeyle birlikte 8500 ytl sizde 1aylik rapor parasi ne kadar Yatar saygilar

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 2050 TL tazminat alırsınız.

 40. Halil

  Hocam iyi calismalar is kazasi sonucu 14 gunluk raporum var son 3 ay brut odeme 11.800 size me kadar odeme alirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 1200 TL civarında ödeme alırsınız.

 41. Bulut

  Merhaba. 3aylik brüt maaşım 8700 is kazası geçirdim. 5 gün rapor verdi Dr. Sonra tekrar vereceğim dedi. Ne kadar tazminat alırım. Not . Kamuda çalışıyorum

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 1 günlük iş kazası rapor ücretiniz 65 TL civarında olur. Buna göre hesaplama yapabilirsiniz.

 42. SinemJass

  merhaba,
  İş kazası sonucu 52 gün raporum var.Mayıs 9 gün= 2.030 TL+Nisan 30 gün= 7.082 TL+Mart 30 gün = 6.864 TL+Şubat 30 gün 6.534 TL prim gün sayısı ve tutarlarıdır.
  İstirahat parası ne kadar almam gerekir?
  teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Belirttiğiniz brüt kazanç bilgilerine göre ortalama 8000 TL ödeme alırsınız.

 43. E.ç

  Merhaba bende is kazasi gecirdim acile gittin 5 gun verdi daha sonra kontrole gittim 15 gun daha verdi kontrollu yani 20 gun rapaorum var son 3 ay lik pirimim 90 gunun ve son 3 aylik brüt maasim toplami 13934 lira ikramiyeler hepsi icinde nekadar alirim günlüğüm nekadara gelir teşekkürler simdiden

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Rapor parası hesabında ikramiyenin tamamı dikkate alınmaz. Bunun ne kadarı ikramiye brüt olarak tabi?

 44. Kemal

  24 temmuz 3 agustos 2018 arasi 10 is kazasi raporluyum 3 aylik toplam brut 9700 tl gun 87 ne kadar rapor parasi alabilirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 740 TL ödeme alırsınız.

 45. Alaattin

  Merhaba hocam ben haziran 22isinde iş kazası geçirdim 23 unde hastanede yattım 10gun ondan sonra ayakta tedavim devam ediyo ve hala devam ediyo kolum kırık 40 gün rapor verdi doktor ne kadar alırım asgari ücretle çalışıyorum.birde işyeri raporu onayladığı zaman kaçgun içinde alırım rapor parasını tesekkurler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba hocam. Ayakta tedavide günlük rapor paranız 45.10 TL yatarak tedavide ise 33.80 TL. Buna göre hesap yapabilirsiniz. İşyeri rapor onayından sonra ödeme ortalama 15 günde gönderilir bankaya.

 46. E.c

  Hocam ben daha oncede yazdim bilgilerimi size guncelliyorum
  22 temmuz is kazasi raporumun baslangici 5 gun acil 27 sinde 15 gun daha uzadi ve 10 agustosta 10 gun daha uzadi toplam 30 gun raporum var yani
  Son 3 aylik nisan mayis haziran aylarinin toplam burutu sigrta pirimimden bakim topladim 13.934 lira sosyal yardimlar cikinca 6879 lira 3 aylik mass burutum sosyal yardimlarin son uc aylik topla. Burutu ise 5217 lira cocuk yardimk ve gece farklarida var ama cok yuksek degil sendika surecini atlattigimiz icin geriye donuk farklar yatti umarim net aciklayabilmisimdir durumu nekadar ucret alabilirim tekrardan teşekkür ederim kolay gelsin

  1. Ömer Meriç

   Hocam sizin birden fazla kazanç olduğundan net hesap yapabilmem mümkün değil. Onun için yanıltmak istemem sizi. Sgk ya hesaplatın derim.

 47. Ali

  Merhaba ben iş kazası geçirdim 20 gün rapor aldım bir 20 gün. Daha verdiler iş yeri vermiyor bişey son 3 ayım da 3000 +4000+3000 brüt ne kadar alırım 40 güne acaba iş yeri vermeme gibi bir durum söz konusu mu acaba bilgilendirirseniz sevinirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Raporlu olduğunuz süre boyunca işveren maaş ödemek zorunda değil. Sgk size ortalama 2900 TL ödeme yapar 40 günlük iş kazası raporu için.

 48. E.c

  Hocam siz 13.934 liradan hesaplarmisiniz primim boyle gorunuyor cunku birde ek olarak sunu sorcam
  Bugun 170 i aradim nezaman alacagim diye rapir parasini bana bas hekim onaylamis fakat isveren onaylamamis dediler hemen fabrikayi aradim gerekli fircalari attim insan kaynaklari izine cikmista falan filan soledik yardimcisina bugun bildircekler dedi ben sanirim bu ay para alamiyacam 22.07.
  2018den 27sine 5 gun 27 de10.08.2018 15 gun ve 10 gun daha nezaman alirim nirmal sartlarda cok sordum kusura bakmayin simdiden tesekkurler

  1. Ömer Meriç

   Hocam 13900 TL son üç aylık toplam kazanç ise günlük rapor parası ödemeniz yaklaşık 102 TL civarında olur.

 49. Nogay

  Merhaba
  Son 4 aya ait prim ödemelerinin
  2.394,23 0
  2.170,00
  2.444,86
  2.220,63
  Toplam 120 gün prim bu ayın 7. Dinde iş kazası geçirdim 5 gün rapor verildi pazar hafta tatilinde pazartesi kontrole gittim yani bugün 7 gün daha rapor verildi iş kazası raporları normal raporlarda n farklı mıdır ücret ne alırım.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 1 günlük ortalama iş kazası rapor paranız yaklaşık 50 TL. Buna göre hesap yapabilirsiniz.

 50. Ramazan

  Merhaba benim bürüt toplam 3 ay 13000 iş kazası yaptım 3 gün yatarak 20 gün rapor ne kadar alırım teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 2300 TL civarında ödeme alırsınız hocam.

 51. Hasan

  Merhaba hocam iş kazası geçirdim 6 gün hastanede yatarak tedavi gördüm 30 gün rapor verdi evde ayakta tedavi gördüm 3 aylık brüt ortalaması 7300 tl bu miktarın 2000 tl si mesai bürüt ortalaması 5300 tl si normal maaş bürüt ortalaması buna göre ne kadar ödenek alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba hocam. Mesaisiz brüt aylık 2029 TL den az olamaz. Sizin hesaplama yanlış oluyor bu durumda.

 52. Erkan....

  Hocam merhabalar,
  4,460 tl brüt maaşla 30 günlük iş kazası raporum var,
  Acaba ne kadar ücret ödemesi alabilirim,
  Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 2900 TL tazminat alırsınız.

 53. celal varol

  hocam selamlar 13 agustos 2018 tarihi itibari ile 59 gün rapor aldım bürüt maaşım 2160 tl son 3 ayda 90 gün sigortalılığım var ne kadar rapor parası alırım? saygılar!

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 2700 TL tazminat alırsınız.

 54. Hakan

  Merhaba ben bu ayın 8 inde kurumsal bir kahve firmasında çalışırken iş kazası geçirdim 12 gün iş kazası olarak raporum var yeni başladım işe 1 buçuk aydır çalışıyorum dün maaşım normal maaş gibi tam yattı SGK dan da para alıcakmıyım acaba

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Aldığınız maaş geçen ayın maaşı olmasın? Gelecek ay rapor kesintisi yapılabilir maaşınızda. İşyeriniz ile görüşüp netleştirin.

 55. Abdullah

  Merhaba.ben gecen ayin 17 sinde bir is kazasi gecirdim ve 40 gun rapor aldim.raporumun tamami ayakta olarak verildi.son 3 ayimin burut tutari 12bin tl.ne kadar para alirim acaba.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 40 günlük rapor için ortalama 3500 TL ödeme alırsınız.

 56. Betul

  Hocam merhaba, bŕut ucretim 3 aylik 8.100 37 günluk iş kazasi ayakta raporum var 5 gunluk hastalik raporum var ayakta ne kadar alirim rapor ücreti

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Ayakta rapor ödemeniz günlük olarak 60 TL civarı. Buna göre hesaplama yapabilirsiniz.

 57. Hakan

  Son 3 aylık 9.00070, günsayısı 90 işkazası. Ne kadar alacağım acaba. Şimdiden teşekkürler

 58. Hakan

  13 günlük raporum var işkazası. Son 3 aylık ödemem
  9,0208. Gün 90

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 866 TL ödeme alırsınız.

 59. Betul

  Merhaba benim 37 gün iş kazasi raporum var ve aylık brütüm 2.700 ne kadae rapor ücreti alabilirim net.

 60. Betul

  Bana net 37 gunluk is kazasina 2700 brutten toplam ne kadar ucret alicagimi soyleyebilirmisiniz

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık olarak 2200 TL rapor parası alırsınız.

 61. Mehmet doğan

  40 günlük iş kazası raporum var asgari ücret ile çalışıyorum nekadar para alabilirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 1800 TL rapor parası alırsınız.

 62. Mehmet Doğan

  Hocam 40 günlük iş kazası için 1800 demişsiniz asgari ücret bürut 2029 tl değilmi birkaç ay önce 45 günlük normal raporum vardı 2550 tl aldım

  1. Ömer Meriç

   Hocam eğer asgari ücretle çalışıyorsanız brüt kazancınız 2029,50 TL dir. Bu durumda ayakta istirahat için günlük rapor parası ödemeniz 45,10 TL olacaktır. Eğer 45 günlük rapor için 2550 TL aldıysanız bu durumda brüt kazancınız asgari ücretten yüksek yatıyor anlamına gelir.

 63. Mustafa köksal

  Hocam ben 10 eylülde is kazası geçirdim aynı gün hastanede 1 aylık is kazasi rapor verdiler ayağım kırıldı 10 ekimde raporum bitecek son üç ayığın toplam bürütü 8600 toplam 90 gün tam ödeme 1 aylık is kazasi param kaç lira yatar şimdiden tesekkurler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba hocam. Tamamı ayakta tedavi ise raporun yaklaşık 1900 TL alırsınız.

 64. Sezer çevik

  Slm ben 11.08.2018 tarinde iş kazası geçirdim ve elbilegim kırıldı bundan dolayı 45 rapor aldım ve son üç aylık bürüt ücret
  01.07.2018. 4.279.32 TL
  01.06.2018. 4.055.97 TL
  01.05.2018. 4.442.26 TL
  Buna göre ben nekar rapor ücreti ala bilirim gün sayım üç ayda tam yattıgı için 90

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 4260 TL tazminat alırsınız.

 65. Ahmet

  Merhaba ben 5500 burut maaşım var kamuda çalışıyorum Eylül ayının 7sinden 27ne kadar işkazasi raporumvar ne kadar alirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Kamu Kurumu maaşınızdan kesinti yapacak mı söz konusu iş kazası için ?

 66. Yunus

  Merhaba 12 günlük is kazası alacağım ne kadar olur 3 aylık bürüt 11.100 tl toplam

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 980 lira civarı olur.

 67. Ali

  Merhaba 90 günlük pirim ödemem 9645 TL 24.09.2018 den 04.11.2018 tarihine kadar raporluyum 2 gün yatarak gerisi ayakta tedavi ne kadar ücret alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Sanırım toplam 42 gün raporunuz var. Yaklaşık olarak 3000 tl rapor parası alırsınız.

 68. ali

  27.08.2018 tarihinde iş kazası geçirdim.ekim 8 ınde kontrol ve kasım 19 kadar 2.rapor verıldi.Ancak iş verenim eylül maasımı yatırır ken ekim maasımı sembolik bir rakamla yatırdı.bunun nedeni ne olabilir.(2. raporu hastane iş veren sistemde goruyor yazılı olarak vermeye gerek yok dedi ama talep edınce ımzasın ve muhursuz rapor verdi bende bunu iş verene gondermeye gerek gormedim).

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Normalde raporlu olduğunuz süre boyunca işveren size maaş ödemek zorunda değil. Sebebini işverene sormanızı öneririm. Aldığınız rapor zaten işveren ekranına düşüyor. Ayrıca elden vermenize gerek yok raporu.

 69. Şerife

  Merhabalar, iş kazası geçiren birisi istirahat raporu verilmeksizin ertesi gün işe geldiğinde SGK’dan ücret talep edebilir mi

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. İstirahat raporu gerekli. Yoksa SGK ödeme yapmaz.

 70. İlhan

  3 aylık brüt ortalama 15900 25 gün rapor iş kazası nekadar alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhab. Yaklaşık olarak 2950 TL civarında rapor parası alırsınız.

 71. Emin

  Merhaba iş kazası geçirdim ve 28 gün iş görememezlik raporu verildi e devletten gördüğüm kadarıyla son üç aylık prim ödemem 31500 tl eksik günümde yok 90 gün tam nekadar ödeme alacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yaklaşık 6500 TL tutarında rapor parası alırsınız.

 72. Nihat buzenci

  Merhaba hocam ise girdiğim 3 günde parmağım kırıldı 7 gün is kazasi oldu is verenle 1900+aği diye anlaştık burut maaşımi bilemiyorum bu durumda zaten geriye dönük 2 sene calismamistim nasıl bir rapor parası alaçam. Tesekkür ederim şimdiden bu arada yeni yılıniz kutlu olsun selametle.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yeni yılınızı kutlarım ben de teşekkürler. Hesaplama yapabilmem için brüt maaş bilginiz gerekli. Son 3 ay yoksa işe girdiğiniz tarihteki brüt kazancınızın 2/3’ü oranında günlük iş kazası ödemeniz hesaplanır.

 73. Vedat

  Merhaba; İbb de çalışıyorum iş kazası geçirdim2 gğn rapor verdi doktor 4000 tl maaş alıyorum.Ne kadar rapor parası alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Brüt kazancınız nedir hocam?

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.