Kıdem Tazminatı Tavanı 2020 Temmuz Tahmini Ne Kadar Olur ?

0

2020 Temmuz ayının yaklaşması ile birlikte Temmuz ayı itibariyle işten çıkacaklar 01 Temmuz 2020-31 Aralık 2020 tarihleri arasındaki kıdem tazminatı tavanı tutarının ne kadar olacağını araştırmaya başladılar. Tavan tazminat tutarları memur maaş zammına ve katsayısına endexli olduğu için Haziran ayı enflasyon tutarlarının Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanması ile birlikte Temmuz ayından itibaren uygulanacak tavan tutarları da netleşmiş olacak.

Kıdem tazminatı üst limit nasıl hesaplanır ?

İşverenleri korumak ve mali dengeyi sağlamak adına tazminatta tavan uygulaması bulunmaktadır. İşten çıkan bir çalışan için 1 yıllık çalışma karşılığında ödenecek en yüksek tazminat tutarı yani tavan hesaplaması o tarihteki en yüksek maaşı alan devlet memuruna bir yıllık çalışma karşılığında ödenecek en yüksek emeklilik ikramiyesi kadar olabilmekte. Memurlar da Ocak ve Temmuz aylarında bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon esas alınarak maaş zammı aldıklarından tazminat tavanı her yıl Ocak ve Temmuz aylarında artış gösterir.

2020 Temmuz ssk kıdem tazminatı tavanı ne kadar olur ?

Tazminat tavanı 2020’de 01 Ocak ile 30 Haziran arasında işten çıkanlar için 6017,00 TL’dir. Yılın ilk 5 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon %4,56 oldu. Bu durumda Haziran ayı enflasyonu sıfır bile gelse ki sıfır geleceğini düşünmüyoruz sgk kıdem tazminatı tavanındaki artış en az %4,56 oranında olacaktır. Bu bilgiler doğrultusunda Temmuz ayından itibaren tazminat tavan 2020 tutarı tahmini olarak 6300 liraya yükselmiş olacaktır. Kıdem tavanı 2020 Temmuz tutarları netleştiğinde sayfamızda ayrıntıları bulabilirsiniz.

İşten çıkmayı düşünüyorsanız alabileceğiniz tazminat tutarını hesaplamak için hemen Kıdem Tazminatı Hesaplama 2020 sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Maksimum kıdem tazminatı 2020 tutarları hakkındaki tüm sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.