Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Kadar?

Kurban bayramı emekli ikramiyesi ne kadar sorusu kurban bayramı yaklaştıkça milyonlarca emeklinin en çok araştırdığı konular arasında yer almaya başlıyor. Bu sene Kurban bayramı 28 Haziran Çarşamba günü başlıyor ve 01 Temmuz Cumartesi günü sona eriyor. Peki bu sene Kurban bayramında emekliler ne kadar ikramiye alacaklar. İşte detaylar.

2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak?

Emekli bayram ikramiyesi 1100 TL olarak ödenirken son zamla birlikte 2.000,00 TL’ye yükseltilmiştir. Bu sene kurban bayramında da emeklilere 2.000,00 TL ikramiye ödenmesi bekleniyor ve bu tutarda bir değişiklik yapılması beklenmiyor. Bu kapsamda 2023 Kurban bayramında emeklilere yapılacak emekli ikramiyesi tablosu aşağıdaki gibi olacaktır:

Kişi kendi emekli ise2.000,00 TL
Dul aylığı alıyorsa ve hisse oranı %75 ise1.500,00 TL
Yetim maaşı alıyorsa ve hisse oranı %25 ise500,00 TL
Çocuğu ile birlikte dul aylığı alan ve hisse oranı %50 olan eş için1.000,00 TL
İş kazası geliri alanlar için ise sürekli iş göremezlik derecesi oranında ödenecektir.

Kurban bayramı SSK emekli ikramiyesi ne kadar?

Kurban bayramı SSK emekli ikramiyesi de 2.000,00 TL olacaktır ve yukarıdaki tutarlar ile aynı olacaktır. Dul ve yetim aylığı alanlar ile iş kazası sürekli iş göremezlik geliri alanların da hisse oranlarına göre alabilecekleri bayram ikramiyesi yukarıda belirtildiği gibi olacaktır.

Kurban bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Bayram ikramiyeleri genellikle bayramdan önceki hafta ödenmektedir. Resmi bir açıklama gelmedi ancak çok büyük ihtimalle 17-21 Haziran 2023 tarihleri arasında tüm tahsis numarası son rakamına göre tüm emeklilerin ikramiyeleri ödenmiş olacaktır.

Kurban bayramı öncesi emekli maaşları

Bayram 28 Haziran’da başladığı için tüm emeklilere aylıkları ödenmiş olmaktadır. Ancak ayın 28’i ya da 27’sinde aylık alanlar için daha öne de çekilebilir. Resmi açıklama gelince sayfamızda duyurusu yapılacaktır.

5/5 - (1 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın