Ptt Maaşları Ne Kadar 2022

4

Ptt maaşları son zamanların en çok araştırılan konuların başında gelmekte. Geniş şube ağı ve iş yükü nedeniyle Türkiye’de en çok işçi istihdam eden Kurumlardan birisi de PTT’dir. Hal böyle olunca ptt gişe ve büro görevlisi maaşı ile diğer unvanlarda çalışanların maaşı en çok araştırılan konuların başında gelmektedir. Yazımızda güncel ptt personel maaşları konusunda bilgi bulabilirsiniz.

Postane mesai saatleri 2022

PTT genel olarak mesai saatleri 08.00-17.00 saatleri arasında olmaktadır. İllerin durumuna göre mesai başlangıç ve bitiş saatleri bağlı olunan Valilik tarafından belirlendiğinden ilden ile farklılık gösterebilmektedir. 08.30-17.30 gibi mesailer de uygulanabilmektedir.

Ptt memur maaşları 2022

PTT’de memur olarak göreve başlayan kişilere ödenen maaşlar kademe ve dereceye göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca her yıl Ocak ve Temmuz aylarında hem toplu sözleşme hem de enflasyon oranları esas alınarak zamlanmaktadır. İlk defa PTT’ye memur olarak atanacak önlisans ve ya lisan mezunu birisinin 2022 yılı için güncel zamlarla birlikte net maaşı 7000 TL olacaktır. Eğer kişi evli ise ve çocuk varsa net maaşı 7500 TL civarına çıkacaktır.

Ptt gişe görevlisi maaşı 2022

Gişe memurları PTT’de en yoğun çalışan personeldir. PTT’nin iş ve işlem yoğunluğu ne yazık ki ödenen maaşlar üzerinde çok da etki sahibi olmamaktadır. Ptt gişe memuru maaşları ise 2022’de ilk defa atanan birisi için ortalama 7000 TL’dir.  Eğer eş çalışmıyorsa ve çocuk varsa bu durumda ptt gişe memuru maaşı 7500 TL civarında olabilecektir. Kademe ve derece ile kıdeme göre ptt gişe görevlisi maaşları daha da yüksek olabilecektir

Ptt mühendis maaşları 2022

Mühendisler teknik kadrolarda yer aldığından ptt personel maaşları içerisinde en yüksek maaşı alan kadrolardan birisi de mühendislerdir. Hem kadrolu hem de sözleşmeli pozisyonda çalıştırılan mühendislerin ortalama maaşı 2022 yılı için güncel zamlarla birlikte 9000-11000 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Ptt dağıtıcı maaşları 2022

PTT’de dağıtıcı olarak çalıştırılanlar genelde taşeron firmalara bağlı olarak çalıştırılmaktadır. Hal böyle olunca maaşları memurlar kadar yüksek olmamakta ve asgari ücretin biraz üzerinde ödenmektedir. 2022 yılı için PTT dağıtıcı kadrosunda çalışanlara medeni durum ve çocuk sayısı esas alınarak ödenen ortalama net maaş 6500-7000 TL arasında olmaktadır.

Ptt uzman yardımcısı maaşı 2022

Uzman yardımcıları da yüksek maaş alan grup içerisinde yer almaktadır. 2022 yılında güncel zamlarla birlikte ilk defa PTT’de uzman yardımcısı kadrosunda göreve başlayan birisinin ortalama net maaşı 11.000 TL olacaktır. Eğer uzman yardımcısı olarak atanan kişi evli ise, çocuk da varsa bu durumda ortalama net maaşı 11500 TL civarında olacaktır.

Ptt taşeron işçi maaşları 2022

PTT’de alt taşerona bağlı olarak çalışan işçiler PTT’de en düşük maaşı alan gruplar arasında yer almaktadır. Taşeron işçilere ödenen maaş genel olarak net asgari ücretin %20-25 üzerinde olmaktadır. Bu durumda 2022 yılında PTT’de taşeron işçi kadrosunda çalışanların ortalama net maaşları 6500-7000 TL aralığında değişmektedir.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

4 Yorum
 1. Misty

  Yanlış. Yazam rakamlarin hepsine hemen hemen bin lira daha ekleyin. Uzman yardımcısına ise 2 bin lira daha ekleyin

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Uyarı için teşekkürler. Güncel maaşlar esas alınarak maaş tutarları güncellenmiştir.

 2. Gül

  Önlisans röntgen mezunuyum ptt de çalışmak için ne yapmam gerekiyor

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. KPSS ile alımları takip ediniz. Eğer bölümüze uyan alımlar olursa ve diğer gerekli şartları da sağlarsanız çalışabilir. Ayrıca dönem dönem KPSS harici de alımlar olmakta. PTT sayfasından bunu da takip edebilirsiniz.