Ptt Para Sorgulama: Mesajla Bakiye Sorgula

Ptt para sorgulama işlemini yaparak PTT kartınızdaki bakiyenin ne kadar olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Ptt kart sorgulaması yapabilmek için birçok yöntem vardır. Ptt’ye yatan para sorgulamasını E-devletten online olarak yapabileceğiniz gibi ptt kart para sorgulamasını E-devletten online olarak da yapabilirsiniz. Bu yazımızda ptt kart bakiye sorgulama e-devletten nasıl yapıldığı, ptt para sorgulama tc ile ile nasıl yapılır konusunda bilgi bulabilirsiniz.

Pttkart bakiye sorgulaması nasıl yapılır ?

Ptt sorgulama para bakiyesi öğrenme işlemleri için en kolay yöntem PTT ATM’lerinden PTT kart ve şifre ile giriş yaparak ptt bakiye öğrenmedir.

  • Eğer yakınınızda PTT atm yoksa bu durumda ptt hesaba yatan para sorgulama ya da hesaptaki mevcut bakiye sorgulamasını 444 1 788  numaralı PTT müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz.
  • Eğer müşteri hizmetleri aracılığı ile de ptt hesabı sorgulaması yapamadıysanız bu durumda ptt kart hesap sorgulama ve bakiye öğrenmek için kimliğiniz ile en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekiyor.
  • Ptt sosyal kart bakiye sorgulaması E-devletten yapılabilmektedir. Aşağıda sosyal Pttkart bakiye öğrenme işlemi için e-devletten nasıl sorgulama yapacağınız anlatılmıştır.
  • Sosyal yardımlar haricindeki Ptt’de para sorgulamasını E-devletten yapamazsınız.

Ptt tc ile para sorgulama nasıl yapılır ?

Postaneye yatan para sorgulama ya da PTTkart bakiyesi öğrenme işlemi T.C. numarası ile sadece 444 1 788 hattından yapılabilir. Bunun dışında ptt tc para sorgulama işlemi için size en yakın PTT şubesine uğramanız gerekir.

Ptt adıma yatan para sorgulama e-devlet

Kurumlardan gelen sosyal yardım ödemelerini ptt kart bakiye sorgulama mobilden ya da bilgisayarınızdan E-devlet aracılığı ile yapabilirsiniz. Sosyal yardımlar için ptt hesap bakiye öğrenme işlemini E-devletten yapmak için E-devlet şifresi gerekmektedir. E-devlette Kurumlar tarafından pPtt’ye adıma yatan para sorgulama menüsünden sorgulama yapabilirsiniz.

  • E-devletten tc ile ptt para sorgulaması işlemi için E-devlette PTT Genel Müdürlüğü-PTT üzerinden yapılan Kurum ödemeleri Sorgulama menüsünden sorgulama yapabilirsiniz.
  • ptt hesap sorgulama tc ile ve e-devlet şifresi ile yapmak için buradan uygulamaya giriş yapabilirsiniz ⇒ E-devlet Ptt hesapta para sorgulama.
  • E-devlet ptt isme yatan para sorgulama ekranında adınıza yapılan sosyal yardımlar ve Kurum ödemelerini son ödeme tarihine ya da ödemeyi PTT’den alana kadar görüntüleyebilirsiniz.
  • PTT’den alınan ödemeler E-devlet t.c ile para sorgulama ptt ekranında artık görüntülenemez.

PTT bakiye sorgulama mesajla nasıl yapılır ?

Yukarıda ptt adıma yatan para sorgulama e-devletten nasıl yapabileceğinizi anlattık. Ptt kart bakiye sorgulama sms ile yapılamamaktadır. Dilerseniz çağrı merkezinden ya da E-devlette yukarıda bağlantısı verilen PTT yardım parası sorgulama ekranından sorgulama yapabilirsiniz.

Ptt tc ile sorgulama konusunda sizlere bilgi vermeye çalıştım. Umarım ptt kart bakiye öğrenme konulu bu yazım sizin için yararlı olmuştur. Saygılarımla sağlıklı günler dilerim. Ayrıca devletin ödediği doğalgaz fatura yardımından yararlanmak için doğalgaz devlet yardımı nasıl alınır sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

PTT’den param olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Çağrı merkezi’ni arayarak ya da PTT’ye giderek sorgulama yapabilirsiniz.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın