Sağlık Bakanlığı Personel Alımı İşkur Başvuru

Sağlık Bakanlığı personel alımı yapıyor. Sürekli işçi kadrolarına başvuru yapacaklar İşkur üzerinden online olarak başvurularını yapabilecekler. Bildiğiniz gibi Kurumlara sürekli işçi başvuruları İşkur üzerinden online olarak yapılmakta ve yerleştirme işlemleri KPSS ya da başka bir sınav şartı aranmadan Noter kurası ile gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle birazdan anlatacağım başvuru hem Sağlık Bakanlığı hem de diğer tüm Kurumların İşkur üzerinden açtıkları sürekli işçi personel alımları ile aynıdır. Tüm Kurumlar için aynı şekilde açık iş ilanlarına başvurabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı İşkur başvurusu nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi ilanlarına başvurular 27 Mart 2023 tarihine kadar yapılmalıdır. Başvuru için İşkur’a üye olmanız ya da e-devlet şifrenizin olması yeterlidir. İşkur üzerinden Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi ilanlarına başvurmak için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  • Öncelikle İşkur E-Şube ana sayfasına giriniz: İşkur Giriş.
  • Sisteme T.C. numaranız ve İşkur şifreniz ile girebileceğiniz gibi e-devlet şifrenizle de girebilirsiniz.
  • İş Arayan-Giriş kısmını tıkladıktan sonra açılan sayfadan T.C. numaranız ve İşkur şifreniz ya da e-devlet bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.
  • Sürekli işçi ilanlarına başvurabilmeniz için İş Arama Durumu’nuzun Aktif olması gerekmektedir. Eğer “Pasif” ise başvuru yapamazsınız.
  • Özgeçmiş/Kişisel Bilgiler/İş Arama Statüsünden iş arama durumunuzu AKTİF olarak değiştirebilirsiniz.
  • İşkur E-şubeye giriş yaptıktan sonra “İŞ İLANLARI” sayfasına giriş yapın.
  • İş ilanları sayfasına giriş yaptıktan sonra “Sağlık Bakanlığı İlanları” için tıklayınız seçeneğini göreceksiniz. Aşağıdaki görselde gösterdim.
  • İlgili kısma tıkladıktan sonra başvuruyu yapacağınız il ve size uygun kadroyu seçiniz. Kadroların yanlarında yazan “İLAN NO” kısmını tıklayarak kadro için istenen şartları görebilirsiniz.
  • Aynı şekilde “İLAN NO” kısmında yazan numaranın üstüne tıkladığınızda başvuru ekranı da açılmaktadır.
  • Başvuru şartları size uygunsa sayfanın en altında yer alan ” İş ilanında aranan şartların tamamını taşıdığımı, aksi takdirde sorumluluğun tarafıma ait olacağını, ilan şartlarını taşımıyor olmama rağmen beyanım nedeniyle işverene gönderilmek üzere oluşturulan nihai aday listesine girmiş olmam halinde Kurumun nihai aday listesinden çıkartma yetkisi bulunduğunu kabul/taahhüt ederim.” kutucuğunu da işaretledikten sonra sayfanın en altındaki “BAŞVUR” butonuna basarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın