SGK Arefe Günü Açık mı 2024

SGK arefe günü açık mı sorusu birkaç gündür okurlarımın bana en çok sordukları soruların başında gelmekte. Daha önce SGK mesai saatleri başlıklı içeriğimde Sosyal Güvenlik Merkezlerinin açılış ve kapanış saatleri hakkında bilgi vermiştim. Bu içerikte ise Sosyal Güvenlik Merkezlerinin arefe günü açık olup olmayacağı hakkında bilgi vereceğim.

Arefe günü SGK açık mı 2024

Bayram tatilleri resmi tatil günleridir. Aynı zamanda bayram tatiline ilave olarak resmi tatiller arefe günü öğleden sonra başlar. Yani arefe günü tüm Kamu Kurumları yarım gün olarak hizmet verir. Bu durumda Sosyal Güvenlik Merkezleri;

  • 09 Nisan 2024 tarihinde Ramazan Bayramı arefesinde yarım gün açık olacaktır. Mesai saat 13.00’e kadar sürecektir. Bazı yerlerde mesai başlama saati 08.00 iken bazı yerlerde ise 08.30 olmaktadır.
  • 15 Haziran Cumartesi günü Kurban Bayramı arefesinde SGK kapalı olacaktır.

SGK hafta sonu açık mı başlıklı içeriğimizden EYT ve diğer işlemler için hangi Sosyal Güvenlik Merkezlerinin hizmet verdiği ve SGK Pazar günü açık mı, Cumartesi hizmet veriyor mu gibi sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Arefe günleri bankalar açık mı?

Evet, bankalar Arefe günü yarım gün hizmet vermektedir. Kamu bankaları 13.00’e kadar hizmet vermekte iken çoğu özel banka tüm gün açık olabilmektedir.

Arefe günü resmi kurumlar açık mı?

Evet, arefe günü tüm kamu kurumları yarım gün olarak hizmet sağlamakta ve saat 13.00’e kadar hizmet vermektedir.

Arefe günü yarım gün resmi tatil mi?

Ramazan ve Kurban bayramı arefelerinde kamu kurumları yarım gün hizmet vermektedir. Ancak arefe günleri resmi tatil günü olarak sayılmamaktadır.

Özel sektör arefe günü yarım gün mü?

Arefe günleri kanunen resmi tatil günü sayılmadığından özel sektör çalışanları tam gün olarak çalışmaktadır.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın