SGK Ayrıntılı Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

SGK ayrıntılı hizmet dökümü, kısa ve uzun vade olmak üzere ilk defa prim ödenen tarihten emekli olunan tarihe kadar, emeklilikten sonra çalışma varsa bu sürelerin de dahil olduğu, kısaca tüm çalışma geçmişimizin yer aldığı belgedir. Hizmet dökümü SGK Müdürlüklerinden alınabildiği gibi E-devletten online olarak da alınabilmektedir. Bu içerikte e-devletten ayrıntılı hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılacağı ve nasıl belge alabileceğiniz hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

SGK detaylı hizmet dökümü nereden alınır?

SGK gün dökümü belgesi almak için iki seçeneğiniz bulunmaktadır.

  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’ne kimliğiniz ile giderek belgeyi elden alabilirsiniz.
  • İkinci seçenek ise SGK hizmet belgesi sorgulama işlemini e-devletten yapmak.
  • Bir alt başlıkta e-devletten SGK hizmet yılı sorgulama işlemini nasıl yapabileceğiniz ve nasıl belge oluşturabileceğiniz hakkında bilgi verilecektir.

SGK dökümü e-devletten nasıl alınır?

SGK tüm hizmet dökümü ayrıntılı olarak e-devlet üzerinden kolayca alınabilmektedir. E-devletten ayrıntılı SGK hizmet dökümü sorgulaması yapmak için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz;

  • E-devletten SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi yapmak için Sosyal Güvenlik Kurumu-SGK Tescil ve Hizmet Dökümü / İşyeri Unvan Listesi menüsüne T.C. numaranız ve e-devlet şifrenizle giriş yapınız.
  • Buradan T.C. numaranız ve e-devlet şifrenizle doğrudan giriş yapabilirsiniz: E-devlet SGK hizmet dökümü barkodlu.
  • Sisteme giriş yaptığınızda “Hizmet Dökümü Türü” bölümünden “Tüm SGK Hizmet Dökümü” seçeneğini seçin.
  • Tüm SGK Hizmet Dökümü seçeneğini seçtiğinizde kısa, uzun vade tüm hizmetleriniz ayrıntıları ile birlikte dökülecektir.
  • Sayfanın üst bölümünde yer alan “Barkodlu Belge Oluştur” kısmından yeni belge oluşturabilir ya da “Yazdır” diyerek doğrudan yazdırabilirsiniz.
  • SGK hizmet dökümünde yer alan belge kodları ve diğer kodların ne anlama geldiği hakkında bilgi için SGK Hizmet Dökümü kodları ve anlamları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
  • Eğer son 6 aya ait hizmet dökümü alacaksanız son 6 aylık hizmet dökümü nasıl alınır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

TC kimlik no ile SSK hizmet dökümü sorgulama şifresiz

SSK gün dökümü herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’nden kimlikle ya da T.C. numarası ve e-devlet şifresi ile e-devlet üzerinden online alınabilmektedir. Şifresiz olarak alınabilmesi mümkün değildir.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın