SGK Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

SGK bayram ikramiyesi ne zaman yatacak sorusu özellikle 01 Nisan 2023 tarihinden itibaren EYT yasası ile emekli olanların son günlerde en çok araştırdığı konuların başında geliyor. 01 Nisan 2023 tarihinden önce emekli olanlar Nisan ayında Ramazan bayramı ikramiyesini alırken ilk defa 01 Nisan 2023 tarihinden itibaren emekli olanlara ramazan bayramı ikramiyesi ödenmemişti. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan konu hakkında açıklama geldi ve Nisan ayı içerisinde emekli olanların ramazan bayramı ikramiyelerini alacakları tarih netleşti. Peki bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek ve 2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu ? Cevabı ve konu hakkında detaylar haberin devamında.

SGK bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre ilk defa 01 Nisan 2023 tarihi sonrasında aylık bağlananların SGK bayram ikramiyesi 09 Mayıs 2023 tarihinde banka hesaplarına gönderilecek. Böylece hem EYT ile emekli olanlar hem de 01 Nisan itibariyle normal emeklilik hakkı elde eden binlerce kişi ramazan bayramı ikramiyesini almış olacak.

SGK bayram ikramiyesi ne kadar?

SGK bayram ikramiyesi son güncelleme ile arttırıldı. Bayram ikramiyesi güncel tutarı 2.000,00 TL olmuştur. Kişi kendisi emekli ise en az 2000 TL ikramiye alacaktır. Dul ve yetim maaşı alanlarda hisse oranına göre 1500,00 ve ya 1.000,00 YK gibi rakamlar ödenecektir.

SGK bayram ikramiyesi sorgulama

SGK bayram ikramiyesi sorgulama işlemleri e-devletten yapılamamaktadır. Banka hesabınızda hesap hareketlerine bakabilir ya da dilerseniz 09 Mayıs tarihinden sonra Sosyal Güvenlik Kurumu ya da Alo-170 hattından sorabilirsiniz.

EYT bayram ikramiyesi yatmadı

İlk defa EYT yasası kapsamında 01 Nisan 2023 tarihi itibariyle aylık bağlananlara ikramiye ödemeleri 09 Mayıs 2023 tarihinden itibaren yapılıyor. Eğer bu tarih ve sonrasında ödenmezse bağlı olduğunuz SGK ile iletişime geçebilirsiniz.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın