Sgk Doktor Sorgulama Nasıl Yapılır ?

SGK doktor sorgulama uygulaması Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geliştirilen önemli uygulamalar arasında yer almaktadır.  Birçoğumuz muayene olacağımız, ameliyat olacağımız ya da daha önce muayene olduğumuz bir doktorun güncel olarak nerede çalıştığını araştırırız. İşte Sgk doktor arama uygulaması tam burada devreye girer.  SGK doktor sorgu ekranının ne olduğu, doktor Sgk sorgulama sisteminden sorgulamanın nasıl yapıldığı ve konu hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

SGK doktor bilgi bankası nedir?

Doktor bilgi bankası SGK tarafından geliştirilen ve doktorların şu an hangi hastanede çalıştığını sorgulamamıza imkan sağlayan ve ücretsiz sorgulama yapılabilen bir uygulamadır. Gss.sgk.gov.tr doktor arama menüsü aracılığı ile;

  • Sorguladığınız doktorun şu anda hangi hastanede çalıştığı,
  • Geçmişte çalıştığı tüm hastaneler,
  • Bu hastanelerin iletişim ve diğer bilgilerine ulaşabilirsiniz.

SGK doktor bilgi ekranından sorgulama nasıl yapılır ?

Doktor sorgulama Sgk uygulamasında sorgulama yapmak ücretsizdir.

  • Doktor sorgulama ekranına buradan giriş yapabilirsiniz ⇒ SGK gss doktor arama ekranı giriş
  • Burada sol üstte yer alan Ad Soyad ile Arama menüsünden doktorun adı ve soyadını yazarak arama yapabilirsiniz. Açılan sayfanın altında yer alan detay kutucuğunu tıklayarak çalıştığı tüm hastaneler ve sağlık hizmet sunucularına bakabilir yani doktor özgeçmiş sorgulaması yapabilirsiniz.
  • Ana sayfadaki Detaylı Arama menüsünden ise İl, Branş, Doktorun adı soyadı, ilgi alanı gibi ayrıntılı seçerek ayrıntılı sorgulama yapabilirsiniz.

Hastane ücretlerini, muayene paylarını ve güncel muayene ücretlerini öğrenmek için hemen hastane muayene ücretleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İsimden doktor sorgulama

İsimden doktor sorgulama işlemini yukarıda bağlantısını vermiş olduğum SGK Doktor sorgulama Ekranı üzerinden yapabilirsiniz. Sayfaya giriş yaptıktan sonra “ad soyad ile arama” kısmından isimden doktor sorgulaması yapabilirsiniz.

Doktor diploması sorgulaması nasıl yapılır ?

Doktor diploma sorgulama işlemlerini sadece doktorun kendisi e-devlet şifresi ile E devlet doktor bilgi bankası sorgulama ekranından yapabilmekte. E-devlet şifresi olmadan buradan sorgulama yapılamamakta. Yani ben doktorun diplomasına bir bakayım, sorgulayayım gerçek mi diyorsanız bu ne yazık ki mümkün değil. Doktor olarak doktor bilgi sisteminden sorgulama yapmak için T.C. numaranız ve e-devlet şifrenizle buradan giriş yapabilirsiniz ⇒ E-devlet sağlık bakanlığı doktor sorgulama.

Doktorun hastanede olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ?

Doktorunuzun aktif olarak hangi hastanede çalıştığını yukarıdaki SGK hekim sorgulama ekranından yapabilirsiniz. Randevu alacağınız sürede eğer doktorun hastanede olup olmadığına bakacaksanız bunu hastanenin iletişim ya da randevu hattından yapmanız gerekmektedir.

1/5 - (1 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Sgk Doktor Sorgulama Nasıl Yapılır ?” üzerine bir yorum
  1. 2021 yılına kadar SGK sağlık sistemi veri tabanından ” DOKTOR BİLGİLERİ ” detaylı olarak sorgulanabiliyordu. Sağlık bakanlığına soruyorum. Ne oldu da 2022 den itibaren ” DOKTOR BİLGİLERİ ” sorgulaması insanların erişime kapatıldı ? Acaba geçmişi belli olmayan karanlık Orta Doğu ve Arap ülkelerinden Türkiye ye getirilen bilgisiz doktor bozuntularının nedeniyle mi ”doktor bilgileri sorgulaması erişime kapatıldı” ?

    Yanıtla
Yorum yapın