Kredi Sicil Affı 2022

70

Kredi sicil affı düzenlemesi milyonlarca kişi tarafından beklenen bir düzenleme. En son 7326 sayılı yasa kapsamında getirilen düzenleme ile milyonlarca kişi sicil affından yararlanmış ve sicillerini temizlemişlerdi. Şimdi ise gözler yeni sicil affında. Yeni çıkacak torba yasalarda yer alması muhtemel olan sicil affı düzenlemesinin nasıl olacağı, kimlerin yararlanabileceği ve konu hakkında tüm detaylara bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Sicil affı ne zaman çıkacak 2022 ?

Şu anda sicil affı düzenlemesini içeren torba yasa tasarısı bulunmuyor. 2022 yılı içerisinde çıkacak olan yeni torba yasalarda büyük ihtimalle kredi sicil affı düzenlemesi de yer alacaktır. Yeni düzenleme Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderildiğinde detayları hakkında sayfamızda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

7326 kredi Sicil affı düzenlemesi nasıl olacak ?

Yeni çıkacak olan sicil affı düzenlemesi ile;

 • Torba yasada belli bir tarihi ve öncesinde olan ve bu borçları ödeme yükümlülüklerini yerine getirmeyen,
 • Kanun kapsamında belirtilen borçların tamamını verilen tarihe kadar ödeyen ya da yeniden yapılandıranlar sicil affından yararlanacak ve sicilleri temizlenecek.
 • Bireysel krediler ya da kobi kredilerinden ödeyemediği taksitlerden dolayı kara listeye alınan, borçlarını ödemiş olmasına rağmen 5 yıllık dönem içerisinde olanların 2022 sicil affı yasası ile kredi sicilleri temizlenecek.
 • Kredi kartı borçlarını ödeyemediğinden dolayı kara listeye alınan, borçlarını ödemiş olmasına rağmen 5 yıllık sicil ödeme dönemi içerisinde olanların sicilleri temizlenecek.
 • Halen borcu olan ve bu borçlarını ödeyemediği için kara listeye alınanlara borçlarını yeniden yapılandırarak verilen süre içerisinde ödemeleri halinde sicilleri temizlenecek.
 • Borçların ödenmesi konusunda devlet herhangi bir yardım yapmayacak. Ancak uygun faizlerle kredi verilerek tüm borçlarının ödenmesi ve sicilin temizlenmesi sağlanabilecek.

7326 Sicil affından yararlanma şartları 2022

Sicil affından yararlanabilmek için;

 • Borcun son ödeme tarihinden önce olması gerekmekte.
 • Bu kapsamda gerçek ve tüzel kişilerin, ticari faaliyette bulunan ve bulunmayan gerçek kişilerin ve kredi müşterilerinin karşılıksız çıkan çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı ve diğer kredi borçlarına ilişkin sicil affı gelecek.
 • Bu borçların kanunen belirtilen tarihe kadar yeniden yapılandırılması ya da tamamen ödenmesi durumunda bu kişiler aftan yararlanmış olacaklar.

7326 Sicil affı başvurusu nereye yapılır 2022

Başvurular kredi ya da kredi kartı borcunun olduğu bankaya yapılacak. Başvurularınızı torba yasa düzenlemesinde yer alan son tarihe kadar  yapmanız gerekmekte.

Sicil affı hangi borçları kapsıyor ?

Düzenleme ile aşağıdaki borçlar kapsama alınabilecektir;

 • Ödenmemiş kredi kartı borçları,
 • Karşılıksız çekler,
 •  Vadesinde ödenmemiş ve takibe alınmış kredi borçları,
 • Protestolu senet borçları.

Bağkur affı konusunda da bazı gelişmeler mevcut. Yeni bağkur yeniden yapılandırma ve af yasası konusunda son dakika gelişmelerini de bağkur affı sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kara liste affı 2022

Kredi, ek hesap ve benzeri borçlarını belirtilen sürede ödemeyenler kara listeye alınıyor. Kara listeden çıkabilmeniz için borçlarınızı kanunda belirtilen tarihe kadar ödemeniz ya da yeniden yapılandırmanız ve taksitle ödemeniz gerekmekte.

Kırmızı kalem affı 2022

Halk arasında sicil affı banka kırmızı kalem yasası olarak da tanımlanmaktadır. Bir nevi borçların üzerine kalem çekilmesi, kişilerin borçlardan dolayı kaynaklanan kara liste engelinin kaldırılması anlamına geliyor. Yukarıda anlatılan yolu takip ederek aftan yararlanabilirsiniz.

Kredi sicil affı 2022

Kredi borcunu ödeyemeyen ve bu yüzden takibe alınan binlerce kişi var. İcra takibi, hesaba haciz konulması gibi düzenlemeler de tabi ki cabası. Yeni torba yasada kredi borçları da af kapsamında. Bankalar tarafından sağlanan kredi borcu yapılandırma kredileri ile borçlarınızı yeniden taksitlendirebilir ve aftan yararlanabilirsiniz.

Banka sicil affı 2022

Bildiğiniz gibi kara listede yer alanlar bankacılık işlemlerini de yürütemiyor. Kredi çekemiyor, ek hesap açamıyor ve maaş hesaplarına bloke konuluyor. Yukarıda belirtilen hükümler ve belirtilen borçlar için af düzenlemesinden yararlanabilirsiniz.

Kredi kartı affı 2022

Kredi kartı borcundan dolayı kara listeye alınanlar da bu aftan yararlanabilecek. Kredi kartı borçlarınız için uygun faizli kredi çekerek aftan yararlanabilirsiniz.

Kredi kartı kara liste sorgulaması nasıl yapılır ?

Kredi kartı ya da kredi borçlarınızdan dolayı kara listeye alınıp alınmadığınızı borçlu olduğunuz bankadan/finans kuruluşundan sorgulayabilirsiniz. Ayrıca Türkiye Bankalar Birliği ( TBB) risk merkezinden de sorgulama yapılabilir.

 • Kara listede olup olmadığınızı e-devletten sorgulayabilirsiniz.
 • Banka kara liste sorgulamasını e-devlette merkez bankası kara liste sorgulama sayfasından  YENİ BAŞVURU diyerek başvuru yapabilirsiniz.
 • Buradan ücretsiz olarak ayda sadece 1 kere banka kırmızı kalem sorgulaması yapabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

70 Yorum
 1. Mehmet

  Merhaba ben bütün borçlarımı ödememe rağmen yasal takip devam ediyor ne yapmam gerekiyor

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Borçlu olduğunuz finans kurumuna başvurun. Oradan bilgi alın.

 2. Mahsum

  Merhaba ben askerdeyken kredi kartı borcum vardı yapılandırma yaptım odemeim ama askerlikten sonra avukattayken ödedim 3 sene oldu ve borcum yok hiçbir bankaya sadece mobil hatta icra borcum var Kredi kartı veya kredi alabilirmiyim acaba?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bunu herhangi bir bankaya sorun isterseniz. Bilebilmem mümkün değil.

 3. Kudret

  Benim daha önce den bankaya borcum vardı ama TEB Bankası bitti Vodafone bitti Denizbank bitti şuan sadece Bir tane daha önce kullandığım kredim var devam ediyor düzenli olarak ödeme yapıyorum çıkan sicil Afindan yararlanır miyim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bence yararlanma hakkınız var ancak ben emin değilim ve uzmanlık alanım değil. İlgili Kurumlarla görüşerek netleştirebilirsiniz.

 4. hasan

  merhaba 2017de ziraat bankasından yem kredisi çektim 2018 çekmiş olduğum krediyi yapılandırdım ama onuda ödüyemedim 2020 yılında hacizlik oldum 2020nin eylül ayında hepsini ödedim şimdi borcum ,kalmadı benim sicilim bozuldu bu yasa benide kapsıyormu yani kısacası sicilim temizlendimi gene ziraat ten hayvan kredisi çekebilir miyim beni aydınlatırsanız size tşkr ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Eğer borcunuz yoksa ve tüm borçları kapattıysanız evet yasa sizi de kapsıyor. Ziraat Bankası ile bir görüşün isterseniz.

 5. Metin A.

  7326 kapsamındaki sicil affı bireysel başvuruları kapsıyor mu ? Sadece ticari borçlar için mi geçerli mi? Bankalara bunlar ile ilgili bilgi gitmemiş.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Metin BEY. Yasada ticari diye bir ayrım görmedim. Kapsıyor diye biliyorum.

  2. Fatih bekir

   Merhaba yaklaşık 10 sene oldu finans bank kredi ve kredi kartı iş bank ta kredi kartım vardı işlerimi devir ettiler çalışamadım bi süre bu alacakları varlık yönetim şirketine vermişler ben bu aftan faydalana bilirmiyim bilgi verebilirmisiniz

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Borçları ödemediniz mi Fatih BEY ?

 6. Yakup

  Maaşında haciz var kesiliyor kamu kuruluşunda çalışıyorum maaş aldığım banka kredi verip kapama yapsam diye düşünüyorum kamu bankaları bize Kredi sağlayacak mı.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yapılandırma kredisi verilecek sanırım. Kredi çekmek istediğiniz bankaya danışın isterseniz.

   1. Syma

    Merhaba bankada aldigim 1 bucuk milyon kredi 3 milyon 800 oldu.. bu krediyi odeme gucum yok suanda.. bu aftan nasil faydalanabilirim .. Tekrar kredi cekme olasiligi nedir?

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Yeniden yapılandırma için kredi verilecekti. Borcu yapılandırmanız gerekiyor yasadan yararlanabilmeniz için. Bankanıza bir sorun isterseniz

     1. Mehmet

      İyi günler kamu calisaniyim yapı kredi bankasinda kanuni takip baslamisti yapılandırıp sonra tek kalemde ödedim 15 Haziran’da ,şuan sadece temel ihtiyaç kredisi ödemem var 3900 kaldı KKB puanımı goruntuleyemiyorum hala acil kredi almak istiyorum ama hiçbir banka kredi vermiyor ne yapmam gerek 3900u kapatmadan aftan yararlanamıyorum galiba yardımcı olursanız sevinirim

     2. Ömer Meriç

      Merhaba. Eğer kalan borcun ödeme vadesi geçmediyse sicilin sıfırlanması gerekir. Bankanız ile görüşün dilerseniz.

 7. Hasan

  Mrh hocam benim kredi ve kredi kartı borclarim hacizlik ve varlık şirketlerine devr edildi
  Ben bütün borçları 2020 .2021 yılı başına kadar hepsini ödedim kapatim bi yere 1 tl dahi borcum yok 09.06.2021 tarihinde çıkan sicil afindan yararlanirmiyim
  Ts ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet yararlanma hakkınız var yeni yasadan.

   1. hasan

    ama banka tekrar krediye muraacat ettim banka müdürü 1 yıl geçmesi gerek diyor. bu yasa bu müdüründediği 1 yılı sonlandırmış mı oluyor yoksa dediği gibi 1 yılı dolmasını beklemem gerekiyor 2021 eylülünde 1yıl dolmuş oluyor lütfen bilgilendirir misini tşkrler

    1. Ömer Meriç

     Bankadan net bilgi alın isterseniz. Yasada yer alan düzenlemeyi yazıya döktük biz. Uygulamada farklılıklar olabilmekte.

   2. hasan

    ömer by 4ay önce ziraat banka krediye müraacat ettim müdür 1 yılın dolması gerekdiyor bu yasa müdürün dediği 1 yılı sonlandırmış mıoluyor yoksa müdürün dediği gibi 1yılı beklememmi gerekiyor yani 9 ayımı beklecem bilgilendirir seniz çok tşkr ederim

   3. Omer

    Hocam kamu pesoneliyim duzenli olarak maasimi aliyorumziraat bankasina olan borcum yapilandirildi 1051 kredi notum var kredi karti verdiler ama ek hesabini ve kredi red cvbi veriyor benim 3 yil oncede icra dosyami kapattim su an itibariyle borcum yok ama kredi alamitorum bu yasa icin nereye bas vurmaliyim

    1. Ömer Meriç

     Merhaba Ömer BEY. Bir bankanıza danışın dilerseniz. Ben de net olarak bilgi sahibi değilim.

 8. Burhan

  Merhaba Ömer bey geçmişte finansbaka ticari kredi be kredi kartı borcundan dolayı hacizlik olmuştum yaklaşık 2 sene oldu borcu ödeyeli sadece alabildiğim ziraat kredi kartı 3 ay oldu alalı fakat bunun yanısıra ne limit artışı yapıyorlar nede kredi veriyorlar bu aftan bizde yararlanabilir miyiz acaba

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet sicil temizlenmesi açısından yararlanma hakkınız var. Eksi puan varsa bunlar sıfırlanacak.

 9. Uğur Murat

  Merhaba
  Geçmişte birkaç Banka’dan aldığım kredi kartları ve krediler’den dolayı başıma gelen bir aksilik neticesi kara listeye düştüm,birkaçını icra dosyasına ödedim bitirdim, birkaçını varlık şirketlerine ödeyerek 2020 nin sonlarına doğru kapattım, bu esnada bir bankadan kredi almıştım pandemi döneminde 6 ay boyunca hep gecikmeli ödedim,ancak 7-8 aydır hiçbir kart ve kredi kartına gecikmem yok, findeks kriterlerimi değişti bilmiyorum,önceden kart ve ek hesap çıkarken şimdilerde yeni kredi alamıyorum, ihtiyaç olduğundan dolayıda birkaç bankaya farklı günlerde internet üzerinden başvurduğumdanmı bilmiyorum, bu sicil affı geçen seneki gecikmeleride kapsıyormu? Teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Tüm ödemeleri kapsar ve sicil temizlenir. Zaten borcunuz yoksa siciliniz otomatik olarak temizlenir bir başvuru yapmanız da gerekmez.

 10. Ahmet

  Merhaba benim maasimda haciz vardi hepsini toplu yatrdim devlet kurumunda calisyorum ve hala kredi karti kredi cikmiyor bu sicil affindan yararlanabilor miyim sonrasinda kesin çözüm olur mu

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet bu yasadan yararlanma hakkınız var. Sonrasında kart alabilirsiniz.

 11. Arif

  Ömer bey dört yil olmus ben borclarimi odeyeli bankalara gidiyorum hepsi red veriyor hicbir yere bes kurus borcum yok diyorum yasa cikti diyorum sicil affi diyorum yine red ne sacma is bu anlamadim

  1. Ömer Meriç

   Aslında otomatik olarak temizlenmesi gerek. Başvuru şartı olmadan. Biraz bekleyin yasa yeni yayımlandı. Belki otomatik olarak temizlenir. Bilemiyorum ben de maalesef.

 12. Arif

  Iyi de 4yildir hicbir borcum yok ama karalistedeyim hala bugun basvuruyaptim yine red yine red

  1. Ömer Meriç

   7326 sayılı yasa ile kara listeden çıkmanız gerekiyor. Borçlu olduğunuz Finans kuruluşu ile irtibata geçmenizde yarar var.

 13. ismaşl hakkı guler

  2014 yılında ıflas ettım işletmeme aıt cekler senetler kredı kartları vs hepsı bugun ıtıbarı ıle odendı ancak senetlerı ve ceklerı borclulardan toplayıp bankalara ıbraz edemedım ama avukatlara olan tum borclar bıttı sadece devlete olan dosya harclarını odemedım bu sıcıl affı ıle ne yapmamız gerekır nasıl bır yol ızlemelıyız

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yasadan yararlanma hakkınız var. Borçlu olduğunuz finans kuruluşlarına danışın onlar sizi yönlendirir yapmanız gerekenler hakkında.

 14. Ramazan

  Merhaba ben daha once iki dosyam varlik sirketeni devrildi icralik olmadim.ama anlasarak 20.05.2020.yilinda borcumu odedim .suan banka risk raporumda hicbir bir gozukmemekte.1.6 aydir ayni bankadan maas aliyorum fakat kredi icin puanim 0 oldugunu soyledi.bu aftan yararlana biliyormuyum.basvuru icin neyapmam gerek.ilginize tesekkur ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Ramazan bey. Borçları ödediyseniz borçlu olduğunuz finans kuruluşuna başvurarak 7326 sicil affından yararlanırsınız

 15. erhan

  merhaba kredi cektim ödeyemedim maaş hacizi var düzenli kesiliyor ödemelerde sıkıntı yok.kredi kartımı yapılandırdım.bu ay son taksiti ödeyip kapatacam.afftan yaralanmam için bu borcun bitmesi mi gerekiyor yoksa hacizli ikende aftan yararlanabiliyormuyum.kredi veya kredi kartı almak için hacizli olduğumuz bankayamı dilekce vermemiz gerekiyor başka bankalara da verebilirmiyiz

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Konu hakkında bankanızdan bilgi almanızı öneririm. Sorunuzun cevabını net olarak bilmiyorum.

 16. Serpil

  Merhabalar ; şuan özel bi bankadan avukatlık (hacizlik ) durumdayım bu aftan yararlanabilirmiyim ? Peşin kapama yaparsak faizi siliniyormu? Banka bunu kabul etmeme durumu varmı? Şimdiden teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Banka ile görüşerek yapılandırma yapabilirsiniz. Peşin ödemede ne kadar indirim olacağını bankanız ile görüşebilirsiniz. Eğer borcu yapılandırma yaparsanız sicil affından yararlanırsınız.

 17. Mustafa

  İyi akşamlar 9ay önce kredi kartından maaşında icra vardı hepsini ödedim bankalar bana ne kredi nede kredi kartı veriyorlar ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Eğer borçlarınızı kapattıysanız sicilin temizlenmesi gerekiyor. Bankanız ile irtibata geçebilirsiniz.

 18. mert

  Merhabalar , borcumu 2019 da kapatmama rağmen sicilimde gözüküyor silinmesi için herhangi bir işlem yapmam gerekecek mi ? ve ne zaman bankalar tarafından affedilmiş olarak gözükücez bu konuda bilginiz var mı ?

  Teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Borcunu ödeyenler için başvuru şartı yok diye biliyorum. Yine de bankanıza bir sorun isterseniz.

   1. Yusuf

    Merhaba şirketimin sgk borçları için 7326 yapılandırması yaptım. Ancak ödemeleri nereye yapacağımı bilmiyorum.

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Henüz bankalarda 7326 SGK işveren yapılandırma menüsü açılmadı diye biliyorum. Açıldığında 26 haneli SGK işheri sicil numarası ile 7326 SGK işveren yapılandırma menüsünden ödeme yapabilirsiniz.

 19. deniz

  MERHABA İYİ GÜNLER 2015-2016 YILLAI ARASINDA KULLANMIŞ OLDUĞUM KREDİ KARTLARIMIN BORCUNDAN KAYNAKLI OLARAK ŞUAN KARA LİSTEDEYİM KREDİ KARTLARIMIN 2 TANESİNİN BORCUNU 2018 YILIN DA 1 TANESİNİN BORCUNU 2020 YILINDA TAMAMEN BİTİRDİM ŞUAN KARA LİSTEDEYİM VE BORCUM YOK AMA PUANIM 0 OLDUĞU İÇİN KREDİ KARTI KREDİ YA DA EK HESAP KULLANAMIYORUM 7326 sayılı yasadan yararlanabilir miyim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet yasada belirtilen şartları sağlıyorsunuz. Yararlanma hakkınız var.

 20. Can

  Merhaba .benimde 2018 /2019 dan kalan borclsrim vardı hatta maaşımda haciz vardı.2021 Nisan ayı itabari ile tüm borçlarimi yatırdım.su an e devlet uyapta tüm dosyalarim kapalı ve her hangi bir icra takibim bulunmamakta.sigortali maaşı bankadan almaktayım.e devlet risk raporunda hiç bir bankadan borcum falan gözükmüyor.bu eski kayıtlar kalıcı yani 5 yıl sonra siliniyor diye biliyorum.su an başvuru yapabilirmiyiz 2021 sicil affından yararlanıp.tsk ederim simdiden

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet yasa yayımlandı 09 Haziran 2021 tarihi itibariyle başvurular başladı. Siz de başvurarak sicilin sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz.

 21. Hakan

  Mrb hocam benim 2019 yılında icralık banka borçlarım vardı 2020 Kasım ayında hepsini ödedim şu an bu çıkan sicil affından yararlanıp kredi çekebilir miyim

 22. mustafa

  merhaba daha önce icrada olan dosyalarım vardı hepsini kapattım şuan hiç bi şekilde açıkta dosyam yok hepsini kapattım. kredi çekmem gerekiyor ama hala bankalar hiç bi şekilde kredi vermiyor ne yapmam lazım..

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Mustafa Bey. 7326 sayılı yasa yürürlüğe girdi. Bu kapsamda siciliniz temizlendikten sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz tekrar

 23. ayse

  mrb.lar Meric bey alman vatandasiyim ve ayni zamanda mavi kartim var rahmetli babam emekli sangigindan emekli dul ve yetim ayligi alabilirmiyim .almanyada sigortali olarak calisiyorum.Simdiden tesekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Ayşe HANIM. SGK’dan bilgi alsanız iyi olur. Zira vefat tarihine, Türkiye’deki ve Almanya’daki sigorta kapsamına göre durum değişebilir.

 24. Şeyda

  Merhaba 1 sene once maasima haciz gelmisti odeyip bitirdim suan hic bir yere borcum yok ama kirmizi kalem yedim .. suan kullandigim bir kredi kartim var kırmızı kalem silinirmi tekrar kredi cekebilirmiyim ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet yeni yasa ile sicilin temizlenmesi gerekiyor. Borcu ödediğiniz için.

 25. Emine

  Merhabalar hocam 2018 yılında kredi borcum vardı icraliktim tamamen kapattım o sıra borcumu bankaya Kredi için yada ek hesap Kredi kartı için baş vuruyorum direk red geliyor ama bu sene hiç baş vurmadım baş vuru yapsam gene aynı cevapmi alırım aceba

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Emine Hanım. Borçlarınız 20 Mayıs 2021 öncesi ve ödendiği için sicil 7326 sayılı yasa ile temizlenir. Sonrasında kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Olumlu olacağını düşünüyorum.

 26. Mustafa çelik

  Merhaba hocam. Ev Kur borcum var vardı geç ödedim 1633 liraydi. Fakat 3 bin lira falanca masraflarla ödedim bitti geçen sene mart ayında. Fakat hicbirseyden faydalanamıyorum. Anında red cevabı geliyor her başvurumdan. Şuan fabrikada çalışıyorum . Garanti bankası memur bayana bahsettim bu durumundan 1500 liralık bonus kart verdi. Ihtiyscim olmamasına rağmen düzenli kullanıyorum ve maâsimdan ödüyorum tamamını. Ne zaman düzelir hocam bu sicil durumum?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Normalde sicil affı çıkmazsa 5 yıl sonra siliniyor. Yani o borcu ödedikten sonra sicil notunuz 5 yıl sonra yükselir.

 27. Fethi

  Merhaba hocam, farklı bir kaç özel bankada bil olmak üzere birinin tüm borcu farklı varlık yönetimine devredilmise de ödeme yapıldığında aftan yararlanmış olur mu o kişi? Bankada borç mevcut borçların üzerinden 5 yıldan fazla bir süre geçmiş durumda?

  1. Ömer Meriç

   Fethi BEY bu konu hakkında net bilgi sahibi değilim maalesef. Kusura bakmayın.

 28. Burak

  Selamın aleyküm bankadan kırmızı kalem yemiştim 2 yıl önce borcum vardı askerde olduğum icin biraz geç ödedim kırmızıya geçmiş onun affını nasıl başvurabilirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Ödeme yaptıysanız belli bir süre sonra kalkıyor. Birşey yapmanıza gerek yok.

 29. REMZI

  SAYIN YETKİLİLER EMEKLININ AÇILEN SICIL AFFINI ÇIKARTIM EMEKLİLER COK SIKINTI IÇİNDELER HIC BIR BANKA KREDİ VERMİYOR HER AN HACİZ KAPIMIZI ÇALABİLİR. SAYGILAR

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Biz de aynı fikirdeyiz ve bunun takipçisiyiz.