Ssk Emeklilik Sorgulama

2

Ssk emeklilik sorgulama işlemleri hakkında tüm detayları bulabilirsiniz. Emeklilik şartlarını sağlayarak emekliliğe başvuru yaptıysanız maaşınızın bağlanıp bağlanmadığını online olarak sorgulayabilirsiniz. Eğer henüz emekli olmadıysanız ve ne zaman emekli olacağınızı bilmiyorsanız bunu da online olarak öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda ssk emekli maaşı sorgulama, ne zaman emekli olurum öğrenme gibi konularda kafanıza takılan tüm sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Tc ile ne zaman emekli olurum

Sadece T.C. numaranız ile ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebileceğiniz bir uygulama bulunmamakta. Eğer e devlet şifreniz varsa e devlet sisteminde SGK-Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olurum menüsünden emeklilik yaşınızı ve şartlarınızı öğrenebilirsiniz. E devlet üzerinden emeklilik yaşınızı https://www.turkiye.gov.tr/sgk-ne-zaman-emekli-olabilirim sayfasından sorgulayabilirsiniz.

Emeklilik şartlarınızı öğrenemediniz mi ? O halde yorum kısmından bize ilk başlangıç tarihinizi, hizmet bilgilerinizi ve doğum tarihinizi yazmanız halinde ne zaman emekli olabileceğiniz konusunda ücretsiz hesaplama yapabiliriz.  Ayrıca hemen https://sgkbilgisi.com/emeklilik-tablosu/ sayfamızı ziyaret ederek tablo aracılığı ile de emeklilik şartlarınızı öğrenebilirsiniz.

Emekli sandığı emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Emekli sandığından ne zaman ve hangi şartlarda emekli olabileceğinizi Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından oluşturulan emeklilik hesaplama ekranı ile kolayca öğrenebilirsiniz. Hesaplama ekranına https://uyg.sgk.gov.tr/HizmetHesabi4c/ sayfasından ulaşabilirsiniz. Sistemin doğru hesaplama yapabilmesi için tüm bilgileri eksiksiz girmeniz gerekmektedir.

Memurların emeklilik şartları tablomuz aracılığı ile kendiniz hesaplama yapmak için ise hemen https://sgkbilgisi.com/memurlarin-emeklilik-sartlari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ne kadar emekli maaşı alırım ?

Emekliliğe yeni mi başvurdunuz ? Ya da emeklilikte ne kadar maaş alabileceğinizi mi merak ediyorsunuz ? Emekli olduğunuzda alabileceğiniz ortalama emekli maaşı birçok kritere göre farklılık gösterebilmekte. Tüm sigorta kolları bazında prim ödeme durumuna göre alabileceğiniz ortalama emekli maaşı tutarlarına ve bugün emekli olsanız ne kadar maaş alabileceğiniz bilgisine https://sgkbilgisi.com/ne-kadar-emekli-maasi-alirim/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Emeklilik başvuru takip

Emeklilik başvurunuzu yaptıktan sonra başvurunuzun ne durumda olduğunu, başvuru dilekçenize istinaden en son hangi işlemlerin yapıldığını, aylığınızın bağlanıp bağlanmadığını Sosyal Güvenlik Kurumu evrak sistemi üzerinden takip edebilirsiniz. Emeklilik dilekçenizin son durumunu takip etmek için hemen https://sgkbilgisi.com/sgk-evrak-takibi-sgk-varide-no-ile-evrak-takip/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sgk emeklilik sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu emekli maaş sorgulamalarını edevlet üzerinden yapabilirsiniz. Tüm sigorta kolları için sorgulama menülerini ve sorgulamayı nasıl yapabileceğinize ilişkin detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Ssk emeklilik sorgulama tc kimlik no ile

SSK emeklilik sorgulaması yalnızca T.C. numarası ile ve şifresiz olarak yapılamamakta. SSK’dan ne kadar aylık alacağınızı, aylığın ödenme tarihini, aylıktaki kesinti bilgilerini yani kısaca tüm detayları e devlette SGK-4A Aylık Bilgisi menüsünden sorgulayabilirsiniz.

Bağkur maaş sorgulama tc kimlik no ile

Bağkur emekli maaşı sorgulaması da şifresiz olarak yalnızca T.C. numarası ile yapılamaz. Bağkur emekli maaşınızın ne kadar olduğunu, ödenme tarihini, aylıkta kesinti olup olmadığını ve kısaca tüm detayları e-devlet sisteminde bulabilirsiniz. E-devlette SGK-4B Aylık Bilgisi menüsünden bağkur emekli maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.

Memur emekli maaşı sorgulama tc kimlik no ile

Emekli sandığı emekli maaşlarının da sadece T.C. ile şifresiz olarak sorgulanabilmesi maalesef mümkün değildir. Sorgulama işlemini e devlet üzerinden kolayca yapabilirsiniz. E devlet sisteminde SGK-4C Aylık Bilgisi menüsünden kolayca sorgulama yapabilirsiniz.

SSK emeklilik hakkındaki tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. 

2 Yorum
  1. Yukselodabas

    10 09 1985 SGK GİRİŞİM nezaman emekli olurum

    1. Ömer Meriç

      Merhaba. 48 yaş 5225 gün tamamlamanız ya da 3600 gün 60 yaşı tamamlamanız halinde emekli olursunuz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.