Tediye Hesaplama 2020

2

Tediye hesaplamasının nasıl yapıldığı konusu taşeron olarak çalışırken sürekli işçi kadroruna geçenler tarafından merak edilmektedir. Malumunuz kamuda sürekli işçi kadrosuna geçenlere tediye diğer adı ile ikramiye ödemesi yapılmaktadır. Ödenecek tediye tutarı brüt maaş üzerinden hesaplanmakta ve yıllık olarak 52 gün üzerinden ödenmekte.

Aşağıdaki ikramiye ve ilave tediye hesaplama programımız aracılığı ile tabloda sadece brüt kazancınızı yazarak alabileceğiniz 2020 ilave tediye tutarını kolayca hesaplayabilirsiniz. Ayrıca yazımızın devamında ilave tediye hesaplamasının nasıl yapılacağı, 2020 kamu işçisi maaş zammı ve maaşlarının ne kadar olacağı konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tediye hesaplama nasıl yapılır ?

Hesaplama brüt kazancınız üzerinden yapılıyor. Brüt kazanç 2020 yılı için en düşük 2.943,00 TL olacağından işçi için 52 günlük ilave tediye hesaplaması 2020 yılında aşağıdaki gibi olacaktır. Brüt maaşı asgari ücret üzerinde olanlar aşağıdaki tutarları değiştirerek kendisi hesap edebilir ya da yazımızın devamındaki tediye hesaplama robotu aracılığı ile gerçekleştirebilir.

52 günlük ilave tediye hesaplama

 • Brüt kazanç: 2.943,00 TL.
 • Günlük brüt kazanç: 98,10 TL
 • Tediyeye esas brüt kazanç: 52×98,10= 5.101,20 TL
 • SGK işçi payı kesintisi: 714,16 TL
 • İşsizlik primi kesintisi: 51,01 TL
 • Kesinti sonrası kalan brüt tutar: 4336,01 TL
 • Gelir vergisi kesintisi ( %15 üzerinden): 650,40 TL
 • Damga vergisi kesintisi ( %7,059): 30,60 TL
 • 52 gün için ödenecek en düşük tediye miktarı net tutarı: 3655,00 TL .

Buna göre 13 günlük tediye tutarı ise en düşük: 913,75 TL olacaktır.

Tabi bu tutar brüt asgari ücret üzerinden hesaplanmıştır. Kamu işçilerinin net ve brüt maaşları 2020 yılında da asgari ücretin ortalama %20 üzerinde olacağından 13 günlük ikramiye tutarınız ortalama 1100 TL civarında toplamda 52 günlük tediye hakkınız ise 4000 TL civarında olacak.

İşçi ikramiye hesaplama programı

Aşağıdaki tediye hesaplama robotu aracılığı ile sadece günlük brüt kazancınızı yazarak kolayca alacağınız net tediye miktarını hesaplayabilirsiniz. Son brüt kazancınızı maaş bordronuzdan ya da SGK Tescil ve Hizmet dökümünüzden e devlet sistemi aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Kamu işçilerinin emeklilik şartları

Kadroya geçen kamu işçilerinin sigorta primleri 4a eski adı ile ssk kapsamında ödenmektedir. Dolayısıyla emeklilik şartları da sskya göre hesaplanmaktadır. SSK kapsamında emekli olma şartları işe giriş tarihinize göre farklılık göstermektedir. İlk sigorta, bağkur ya da diğer kapsamlardaki başlangıç tarihinize göre emekli olacağınız tarihi öğrenmek için hemen https://sgkbilgisi.com/ssk-emeklilik-sartlari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlave tediye hesaplaması ve emeklilik hakkındaki sorularınızı Yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

2 Yorum
 1. berad

  ben kyk calisaniyim mayıs 11 de bedelli askerlik görevimi yapacam mayıs sonunda verilecek tediyeden yararlanabiliyormuşum.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bu konuda bilgi sahibi değilim. Kendi kurumunuza danışın.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.