Tediye Hesaplama 2020

2

Tediye hesaplamasının nasıl yapıldığı konusu taşeron olarak çalışırken sürekli işçi kadroruna geçenler tarafından merak edilmektedir. Malumunuz kamuda sürekli işçi kadrosuna geçenlere tediye diğer adı ile ikramiye ödemesi yapılmaktadır. İşçi tediye hesaplaması brüt maaş üzerinden yapılmakta ve yıllık olarak 52 gün üzerinden ödenmekte.

Aşağıdaki ikramiye ve ilave tediye hesaplama programımız aracılığı ile tabloda sadece brüt kazancınızı yazarak alabileceğiniz 2020 ilave tediye tutarını kolayca hesaplayabilirsiniz. Ayrıca yazımızın devamında ilave tediye hesaplamasının nasıl yapılacağı,13, 52 ve 5 günlük ikramiye hesaplamasının nasıl olacağı konularında ayrıntıları bulabilirsiniz.

İlave tediye hesaplama tablosu

Aşağıdaki ilave tediye hesaplama tablosu aracılığı ile sadece günlük brüt kazancınızı yazarak kolayca alacağınız net tediye miktarını hesaplayabilirsiniz. Son brüt kazancınızı maaş bordronuzdan ya da SGK Tescil ve Hizmet dökümünüzden e devlet sistemi aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

İlave tediye nedir ?

Tediye ikramiye anlamına gelir. Kamuda taşeron kadrosunda çalışırken sürekli işçi kadrosuna geçenlere yılda 4 eşit taksitle 13 gün olarak ve toplamda da 52 günlük olarak ödenen bir ödenektir.

İşçi ikramiye hesaplaması nasıl yapılır ?

işçi ikramiye hesaplama

52 günlük ve 13 günlük ilave tediye hesaplama programı ile hesaplama yaptıysanız gelelim hesaplamanın nasıl yapıldığı konusunda ayrıntılara. Hesaplama brüt kazancınız üzerinden yapılıyor. Brüt kazanç 2020 yılı için en düşük 2.943,00 TL olacağından işçi için 52 günlük ilave tediye hesaplaması 2020 yılında aşağıdaki gibi olacaktır. Brüt maaşı asgari ücret üzerinde olanlar aşağıdaki tutarları değiştirerek kendisi hesap edebilir ya da yazımızın devamındaki tediye hesaplama robotu aracılığı ile gerçekleştirebilir.

52 günlük ilave tediye nasıl hesaplanır ?

 • Brüt kazanç: 2.943,00 TL.
 • Günlük brüt kazanç: 98,10 TL
 • Tediyeye esas brüt kazanç: 52×98,10= 5.101,20 TL
 • SGK işçi payı kesintisi: 714,16 TL
 • İşsizlik primi kesintisi: 51,01 TL
 • Kesinti sonrası kalan brüt tutar: 4336,01 TL
 • Gelir vergisi kesintisi ( %15 üzerinden): 650,40 TL
 • Damga vergisi kesintisi ( %7,059): 30,60 TL
 • 52 gün için ödenecek en düşük tediye miktarı net tutarı: 3655,00 TL .

Buna göre 13 günlük tediye tutarı ise en düşük: 913,75 TL olacaktır.Tabi bu tutar brüt asgari ücret üzerinden hesaplanmıştır. Kamu işçilerinin net ve brüt maaşları 2020 yılında da asgari ücretin ortalama %20 üzerinde olacağından 13 günlük ikramiye tutarınız ortalama 1100 TL civarında toplamda 52 günlük tediye hakkınız ise 4000 TL civarında olacak.

İlave tediyeden gelir vergisi kesilir mi ?

Evet gelir vergisi ve damga vergisi kesilir. Bulunan brüt kazançtan toplam %15 SGK ve işsizlik prim payı çıkartıldıktan sonra %15 oranında gelir vergisi ve %07,59 oranında damga vergisi kesintisi yapılarak ödenecek net tediye tutarı hesaplanır.

Kamu işçilerinin emeklilik şartları

Kadroya geçen kamu işçilerinin sigorta primleri 4a eski adı ile ssk kapsamında ödenmektedir. Dolayısıyla emeklilik şartları da sskya göre hesaplanmaktadır. SSK kapsamında emekli olma şartları işe giriş tarihinize göre farklılık göstermektedir. İlk sigorta, bağkur ya da diğer kapsamlardaki başlangıç tarihinize göre emekli olacağınız tarihi öğrenmek için hemen https://sgkbilgisi.com/ssk-emeklilik-sartlari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlave tediye hesaplama excel

2020 tediye hesaplaması için daha önce oluşturmuş olduğumuz excel tablosunu kaldırarak ilave tediye gün hesaplamasını daha kolay yapabileceğiniz yukarıdaki uygulamayı geliştirdik. Programda ilgili yerleri doldurarak kolayca hesaplama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Emekli olan işçi ilave tediye alabilir mi ?

Tediye ödemesi aktif olarak sürekli işçi kadrosunda çalışanlara ödenmekte. Emekli olanlara bu ödemeler yapılmamakta.

Tediye tarihleri, ne zaman ödenir ?

Ödemeler 13 günlük olarak ve yılda 4 defa ödenir. İlk ödemeler Ocak ayında yapıldı. İkinci ödemeler 31 Mayıs 2020 tarihine kadar, üçüncü ödemeler 31 Ağustos 2020 tarihinde, son taksit ödemeleri ise 31 Aralık 2020 tarihinde ödenecek.

Tediye hesaplama tablosu 2020 hakkındaki sorularınızı Yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

2 Yorum
 1. berad

  ben kyk calisaniyim mayıs 11 de bedelli askerlik görevimi yapacam mayıs sonunda verilecek tediyeden yararlanabiliyormuşum.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bu konuda bilgi sahibi değilim. Kendi kurumunuza danışın.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.