7143 Yapılandırma Ödeme Kredi Kartı

8

7143 yapılandırma ödeme kredi kartı ile kolayca yapılabilir.Geçtiğimiz yıl yani 2018 yılında 7143 sayılı yasa ile hem SGK hem de vergi borçları yeniden yapılandırılmış ve taksite bağlanmıştı. Taksitlerin ödemesi devam etmekte ve ödeme yapmak için birçok seçeneğiniz bulunmakta.

Hem vergi hem de SGK borçlarının nasıl ödenebileceği ve kredi kartı ile ödeme işleminin nasıl yapılacağı konusunda ayrıntılı bilgileri bu yazımızda edinebilirsiniz.

7143 yapılandırma ödemesi nasıl yapılır ?

Vergi borcu yapılandırma 7143 ödemelerinizi;

 • Vergi dairesi veznelerine,
 • Anlaşmalı banka şubelerine,
 • Anlaşmalı banka mobil ya da internet bankacılığından,
 • Kredi kartı ile interaktif vergi dairesinden ödeyebilirsiniz.

Biz bu yazımızda en kolay ödeme yöntemi olan kredi kartı ile vergi yapılandırma ödemesinin nasıl yapılacağı konusunu ayrıntılı ve resimli olarak anlatacağız.

7143 yapılandırma ödeme bankalar

SGK ve Vergi Dairesinin anlaşmalı olduğu tüm bankalardan yapılandırma ödemenizi kolayca yapabilirsiniz. Genel olarak bankaların hepsinde ödeme seçeneği var ancak şube ağı geniş olan ve yapılandırma ödemesi yapabileceğiniz başlıca bankalar aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

 • Akbank,
 • Deniz Bank,
 • PTT,
 • Ziraat Bankası,
 • Vakıf Bank,
 • Halk Bankası,
 • T. İş Bankası,
 • Yapı ve Kredi Bankası,
 • TEB,
 • Kuveyt Türk,
 • Garanti.

7143 kredi kartı ile ödeme

Yapılandırma kapsamındaki kyk borçlarınızı, mtv, tüm vergi borçlarınızı ve trafik cezası internet vergi dairesi aracılığı ile kolayca ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ile internet vergi dairesi yapılandırma 7143 ödemesi için lütfen aşağıdaki aşamaları takip ediniz.

Aşama Aşama vergi yapılandırma kredi kartı ile ödemesi 

1- https://intvrg.gib.gov.tr/ adresinden internet vergi dairesine giriş yapın. Anasayfaya giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi giriş seçenekleri olacak. T.C. Kimlik No ile Giriş yöntemini ya da e devlet şifreniz varsa E devlet yöntemi ile giriş seçeneğini kullanarak sisteme giriş yapın.

7143-yapilandirma-odeme-giris
online-7143-yapilandirma-odeme

2-İnternet vergi dairesi sistemine giriş yaptıktan sonra sol en üstte Borç Sorgulama ve Ödeme anamenüsünü göreceksiniz.

3- Borç Sorgulama ve Ödeme anamenüsü altındaki Yapılandırılmış Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme menüsüne giriş yapın.

4-Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecektir. Bu kısımda resimde görüldüğü gibi Vergi Türü: 7143 Sayılı Kanuna Göre Yapılandırılmış Borçlar seçeneğini seçerek devam edebilir ve 7143 vergi yapılandırma ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

7143-vergi-yapilandirma
internet-vergi-dairesi-yapilandirma-odemesi

7143 yapılandırma sorgulama

Vergi borçlarınız için sorgulama ve ödeme menüsü aynıdır ve yukarıda resimli olarak anlatılan gibidir. Bu yolu takip ederek yapılandırmanızı sorgulayabilir ve kalan taksitlerinizi görüntüleyebilirsiniz. SGK borçları için böyle bir seçenek bulunmamakta. Kalan borçlarınıza ilişkin sorgulama ve ödeme planı alma işlemleri için SGK’ya uğramanız gerekmekte.

Vergi yapılandırma ödemezsem ne olur?

Yapılandırmış olduğunuz vergi borçlarınız için yapılandırma hükümlerinden yararlanmaya devam edebilmeniz için 7143 sayılı kanun borç ödemesini düzenli yapmanız gerekiyor. Bir takvim yılı içerisinde en fazla iki yapılandırma taksidini aksatma hakkınız var. Yapılandırma taksitlerini ikiden fazla aksatmanız ya da vadesinde ödememeniz durumunda yapılandırma ihlal olur ve bozulur.

Eğer yapılandırma ödemesi yapamıyorsanız ya da yapmadığınız için yapılandırma bozulduysa yeniden yapılandırma ve vergi affı başvurusu için https://sgkbilgisi.com/vergi-affi/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

7143 yapılandırma ödeyemiyorum

Ödeme yapamıyorsanız bunun birkaç nedeni olabilir. Birincisi sistemden kaynaklı olabilir. Sorgulamayı hatalı yapıyor olabilirsiniz. Son olarak da yapılandırmayı düzenli ödemediğiniz için ihlalden kaynaklı yapılandırma bozulmuş olabilir. Net bilgi için SGK ya da vergi dairesine uğramanızı öneririz.

SGK 7143 yapılandırma kredi kartı ile ödeme

Yukarıda vergi borçlarına ilişkin yapılandırma ödemesini kart ile nasıl yapabileceğiniz adım adım anlatılmıştır. SGK 7143 yapılandırma ödemesini nasıl ve hangi bankalara ödeyebileceğiniz, kredi kartı ile ödemenin nasıl yapıldığı konusunda detaylar için https://sgkbilgisi.com/7143-sgk-yapilandirma-odeme-kredi-karti-ile-odeme/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bağkur, SGK prim borçlarınızı yeniden yapılandırabilirsiniz. Hemen https://sgkbilgisi.com/sgk-affi/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Vergi yapılandırma ödemeleri konusundaki tüm sorularınızı yazının sonundaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

8 Yorum
 1. Fatih diler

  Bağkurdan taksitlendirme yaptım peşin ödeme yapmak için zıraat bankasına gittiğimde peşin ödeme kısmını ödeyemedim başka bir bankaya gitsem yine aynı olurmu ne yapmam lazım yardımcı olursanız teşk ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba hocam. Tahsilat kısmında bir sorun yok bildiğim kadarıyla. Başka bankaya ödemeyi deneyin.

 2. Fatihdiler

  Bağkur pirim borcunu yapılandırdım taksitle taksitlendirdim bugün bankaya gittiğimde peşin ödeme kısmına diyemeyeceğim ya taksitlendirme meblağını ödeyebileceğimi söylediler başka bankaya mı gitmeliyim yoksa bağkurdan tekrar bir işlem yapmalıyım

 3. selattin

  peşin ödeme seçtim vazgeçtim taksit olur mu

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet olur. Bağlı olduğunuz vergi dairesine en geç 01 Ekim 2018 mesai bitim tarihine kadar dilekçe ile başvurarak takside çevirebilirsiniz. Tabi ilk taksidi de yine 01 Ekim 2018 tarihi gün sonuna kadar ödemeniz gerekiyor.

 4. ENİS KÜÇÜKCUMALI

  10gündür 7143 yapılandırması ilk taksiidini ödeyebilmek için uğraşıyorum.E-Devlet,Gelirler gov.tr,Vergi Dairesi TEB ve İŞ BANKASI ödeme seçeneklerinin hepsinde boru yok yazısı çıkıyor.Bugün SGK İZMİR Bölge Müd’ne gidip taksitimi yatıramadığımı,sürenin de 15 EKİM’e uzatıldığını söylediğimde,süre uzatımı olmadığını söylediler.Ben ısrar edince görevli şefine sordu.Şef sadece VERGİ BORÇLARININ ÖDEME SÜRESİNİN UZATILDIĞINI,SGK ve BAĞKUR ödeme süresinin UZATILMADIĞINI söylediler.BU DOĞRU OLABİLİR Mİ?Buhafta yatırabilen arkadaşlar borcu HANGİ EKRANDA yatırdıklarını buraya yazarlarsa iyi olur

  1. Ömer Meriç

   Merhaba hocam. 15 ekime uzatılan süre vergi borçlarının birinci taksidi için. Sgk için geçerli değil. Ancak sgk 7143 yapılandırma birinci taksidi ödeyemeyenler için de yeni bir fırsat gelebilir. Biliyorsunuz 31 Ekimde ikinci taksitler ödenecek. Birinci taksidi ödemeyenler için ikinci taksit ile birleştirme düzenlemesinin çıkacağını duyduk. Gelişmeler için sayfamızı takipte kalın.

   1. ENİS KÜÇÜKCUMALI

    Bubilgi için teşekkür ederim.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.