Vergi Daireleri Bugün (30 Kasım 2018) Kaça Kadar Açık ?

Bugün yani 30 Kasım 2018 yapılandırılmış vergi borçları, öğrenim kredisi borçları, trafik cezası borçları kısaca tüm vergi borçları için taksit ödeme son günü. 30 Kasım 2018 tarihi saat 23.40’a kadar 7143 vergi yapılandırması 2. taksidini, 7020 vergi yapılandırması 9. taksidini ve 6736 vergi yapılandırması 11. taksidini ödemeniz gerekiyor. Vergi yapılandırma ödemesi için birçok yol bulunmaktadır. Ödeme işlemini anlaşmalı bankalardan, vergi dairesi veznelerinden ya da internet vergi dairesinden kredi kartı ile yapabilirsiniz. Vergi daireleri bugün yani 30 Kasım 2018 tarihinde yapılandırma ödemelerinden dolayı mesai saatinin bitiminden itibaren de tahsilatlara devam edecek ? Peki saat kaça kadar açık olacak ? İşte cevabı;

Vergi daireleri saat kaça kadar açık ?

30 Kasım 2018 tarihinde vergi daireleri yapılandırma tahsilatları için saat 21.00’a kadar açık olacak. Yine dilerseniz internet vergi dairesi üzerinden aşağıdaki tabloda yer alan bankaların kredi kartları ile tabloda belirtilen saatlere kadar ödeme yapabilirsiniz.

İnternet vergi dairesinden kredi kartı ile online vergi yapılandırma ödeme ?

Yukarıdaki tabloda yer alan banka kartlarından biri ile internet vergi dairesinden online olarak yapılandırma ödemenizi kolayca yapabilirsiniz.  Bu işlem için ayrıca vergi dairesinden şifre almanıza gerek yok. Sisteme dilerseniz e devlet şifreniz ile ya da kimlik bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz. İnternet vergi dairesi aracılığı ile vergi yapılandırma ödemesi için;

  • Öncelikle https://intvrg.gib.gov.tr/ adresinden T.C. Kimlik No ile Giriş ya da e-Devlet yöntemi ile Giriş seçeneklerinden birisini kullanarak sisteme giriş yapın.
  • Sisteme girdikten sonra Borç Sorgulama ve Ödeme menüsü altında yer alan Yapılandırılmış Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme menüsüne girin.
  • Vergi türü kısmından borcunuz hangi yapılandırma kapsamında ise buna göre 7143 Sayılı Kanuna Göre Yapılandırılmış Borçlar, 7020 Sayılı Kanuna Göre Yapılandırılmış Borçlar ya da 7020 Sayılı Kanuna Göre Yapılandırılmış Borçlar menüsünden birisini seçerek devam edebilir ve ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz;

Kredi kartı ile 7143 vergi yapılandırma ödeme

Kredi kartı ile 6736  vergi yapılandırma ödeme

Vergi yapılandırma ödenmezse ne olur ? Yapılandırma bozulursa ne yapmam gerekir ?

7143 sayılı yasa kapsamında yapılandırmış olduğunuz borcunuz varsa bugün ikinci taksidi ödemeniz gerekiyor. Aksi halde yapılandırmanız bozulur. Ayrıca 6736 ve ya 7020 sayılı yasalar kapsamında devam eden taksit ödemeniz varsa bu kanunlar kapsamında yapılandırma hakkından devam edebilmeniz için ödemeleri düzenli yapmanız gerekiyor. Eğer bu iki kanun kapsamında 2018 yılında en az iki taksidinizi ödemediyseniz ya da geç ödediyseniz bugünki taksidi ödememeniz halinde yapılandırma bozulur.

Özetle bir takvim yılı içinde ikiden fazla yapılandırma taksidini geç ödemeniz ya da hiç ödememeniz halinde yapılandırma ihlal olur ve bozulur. Yapılandırmanın bozulması halinde ödediğiniz kısım kadar yararlanmış olursunuz. Bozulan ve ödenmeyen kısım için yeniden gecikme zammı ve faiz hesaplanır ve bu borçlarınız için bir süre sonra haciz takibi yapılır.

Vergi yapılandırma konusundaki sorularınızı Yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle