Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme T.C İle

Ziraat Bankası hesap bakiyesi öğrenme işlemi için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Günümüzde artık çoğu kişi online bankacılık kanallarını kullanmaya başlamıştır. Online bankacılık kanallarına hakim olanlar tabi ki bakiye sorgulama Ziraat Bankası işlemlerini online bankacılık kanallarından yapabilmektedir. Ancak internet bankacılığı kullanmayanlar ise online olarak internetten Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulamasının nasıl yapılabileceği hakkında araştırma yapıyorlar. Bu yazımızda Ziraat Bankası bakiye sorma işlemlerini nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi verilecektir.

Ziraat Bankası hesap sorgulaması nasıl yapılır?

Ziraat hesap bakiyesi öğrenme işleminin nasıl yapıldığını anlatmaya geçmeden önce dilerseniz Ziraat Bankası’nda aktif hesabınız olup olmadığına ilişkin sorgulamayı nasıl yapabileceğinizden bahsedelim. Ziraat Bankası’nda hesabınızın olup olmadığını;

 • 444 00 00 numaralı çağrı merkezinden,
 • Ziraat Bankası şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Ziraat bakiye sorgulaması nasıl yapılır?

Ziraat Bankası para sorgulama işlemleri için birçok yöntem vardır.

 • Online bankacılık kanallarından Ziraat Bankası kart bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.
 • Şubelerden Ziraat hesap bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.
 • ATM’lerden Ziraat Bankası hesap kartı bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.
 • Ziraat sms ile bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.

İnternetten ziraat bankası bakiye sorgulaması nasıl yapılır?

Ziraat Bankası bakiye sorgulama internetten en kolay yapılan yolların başında gelmektedir. Eğer mobil/internet bankacılığı kullanıyorsanız Ziraat mobil bakiye ve ya diğer adı ile hesap bakiye sorgulaması için aşağıdaki adımları izleyiniz.

 • Ziraat internet/mobil bankacılık kanallarına giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra HESAPLARIM-Tüm hesaplarım seçeneğini seçin.
 • Bu kısımda tüm hesapları ve bakiyeleri ana ekranda görebilecek ve Ziraat bakiye sorgulama online işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Ziraat bankası sms ile bakiye öğrenme

Ziraat Bankası bakiye sorgulama SMS sistemi ile güncel bakiyenizi sms ile öğrenebilirsiniz. Ziraat sms bakiye sistemi ile güncel bakiye durumunuzu öğrenmek için;

 • Ziraat Bankası’na tanımlı cep telefonunuzdan “BAKIYE” yazarak 4747‘ye sms gönderin. Ziraat Bankası sms ile bakiye sorgulama sisteminden bu şekilde yaptığınız Ziraat kart bakiye sorgulaması işlemi ile cep telefonunuza ilk 10 hesabınızın güncel bakiyesi bilgi olarak gönderilir.
 • Ziraat Bankası sms bakiye sorgulama sisteminden sadece tek hesap için sorgulama yapmak isterseniz bu durumda BAKIYE (Ek No) yazıp 4747’ye yazarak sms göndermeniz gerekiyor. Örnek: BAKİYE 5001 …. ….. ….. …… gibi. 

Telefonla Ziraat bank bakiye sorgulaması nasıl yapılır?

Yukarıda Ziraat bakiye sorgulama sms ile nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi verdik. Ziraat Bankası bakiye sorgulama telefon numarası hesap bakiyesi öğrenmek için bir diğer yöntemdir. Ziraat bankası bakiye sorgulama numarası şudur: 444 00 00 . Bu numara aynı zamanda Ziraat Bankası’nın çağrı merkezi numarasıdır.

T.C ile bakiye sorgulama Ziraat

Yukarıda sorgulama işlemlerini şubeden, Ziraat mesaj bakiye sorgulama sisteminden, online bankacılık kanallarından nasıl yapabileceğiniz hakkında ayrıntılı olarak bilgi verdik. T.C. numarası ile Ziraat hesaba bakma ve bakiye öğrenme maalesef mümkün bulunmamaktadır. Eğer online bankacılık kanallarından, sms ile ya da çağrı merkezinden Ziraat Bankası hesapta para sorgulama işlemini yapamadıysanız bu durumda yapmanız gereken size en yakın Ziraat Bankası şubesine kimliğiniz ile giderek sorgulama yapmak.

E devlet ziraat bankası bakiye sorgulaması nasıl yapılır ?

Yukarıda bakiyemi nasıl öğrenebilirim konusunda tüm kanallar için ayrı ayrı bilgilendirme yaptık. E-devletten e-devlet Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemi mümkün değildir. Diğer bankalar için de hesap bakiyesi sorgulama işlemleri e-devletten yapılamamaktadır.

Ziraat bakiye bilgisinin nasıl ve nereden alınabildiği konusunda yukarıda ayrıntılı olarak bilgi vermeye çalıştık.

Ziraat Bankası T.C. ye yatan parayı çekme

T.C. kimlik numaranıza havale olarak aktarılan ödemeleri Ziraat Bankası gişelerinden kimliğinizle alabilirsiniz. TC’ye yapılan ödemeler hesap olsa bile hesaba aktarılmamaktadır.

E devletle ziraat bankasına nasıl giriş yapabilirim?

Mobil/internet bankacılığı girişleri E-devlet üzerinden yapılamamaktadır.

Ziraat Bankasında param var mı nasıl öğrenilir?

BAKIYE yaz 4747’ye gönder. Cevabı telefonunuza gelir. Ayrıca Ziraat Bankası şubelerinden de öğrenebilirsiniz.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın