Ziraat Emekli Kredisi Şartları, Nasıl Alınır ?

0

Ziraat emekli kredisi Ziraat Bankası tarafından emekli kişilere uygun faiz oranları ile verilen kredidir. Ziraat Bankası her kesimden bireyleri desteklediği gibi emeklilere sağlamış olduğu uygun faizli destek ve kredilerle de her zaman emeklilerin yanında olduğunu göstermiştir.

Biz de bu yazımızda Ziraat Bankası’ndan kredi kullanmak isteyen emekliler için kredi kullanma şartları, kredinin nasıl alınabileceği, başvuruda izlenecek yol gibi tüm ayrıntıları vermeye çalışacağız.

Ziraat Bankası emekli kredisi şartları

Krediden yararlanabilmek için aranan ilk şart emekli maaşınızı Ziraat Bankası’ndan alıyor olmanız. Başka banka müşterisi iseniz düşük faizli bu kredi paketinden yararlanma hakkınız olmamakta. Emekli maaşınızı Ziraat Bankası’na e-devlet üzerinden kolayca taşıyabilirsiniz. Maaşınızı taşımak için hemen https://sgkbilgisi.com/emekli-maasi-banka-degisikligi-nasil-yapilir/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu şarta ilave olarak kredi puanınızın iyi olması, kredi kartı ve kredi borçlarınızın üst limiti aşmaması gibi özel şartlar aranır.

Ziraat bankası emekli kredisi yaş sınırı

Kredide belirlenmiş olan yaş sınırı bulunmamakta. Ancak banka kişinin genel sağlık durumuna bakarak ek önlemler ve sigorta paketleri uygulayabilir ve ayrıca kredi tutarını ya da vade sayısını düşürebilir.

Ziraat bankası emekli kredisi için gerekli evraklar

Başvuruyu aşağıda vermiş olduğum bağlantı üzerinden ve Ziraat Bankası sayfası üzerinden online yapabilirsiniz. Ayrıca kullanıyorsanız internet bankacılığı üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. İlk başvuru için kimlik yeterlidir. Zaten maaşınızı bankadan aldığınız için ayrıca maaş dökümü gibi belgeler istenmez. Genelde kimlik yeterlidir ancak banka gerekli görürse ilave evraklar da talep edebilir.

Ziraat bankası emekli kredisi hesaplama

Kredi paketinde faiz oranı kullanılacak kredinin türü ve vadeye göre farklılık göstermekte. İhtiyaç ve konut kredileri için faiz oranları ve örnek hesaplamalar aşağıda ayrı başlıklar altında verilecektir.

Ziraat bankası emekli ihtiyaç kredisi hesaplama

Ziraat Bankası tarafından emeklilere sağlanan ihtiyaç kredisi detayları 20 bin lira ve 60 ay vade ile kullanılması halinde aşağıdaki gibidir. Kredi tutarınızı ve ödemek istediğiniz vadeyi yorum kısmından yazarsanız size maliyetini hesaplayabiliriz.

 • Kullanılabilecek maksimum kredi tutarı 20.000,00 TL.
 • Maksimumum taksit sayısı 60 ay,
 • Kredi faiz oranı 0,98,
 • 20.000 lira için 60 aylık masraf yani tahsis tutarı 100,00 TL,
 • 60 ay için 20.0000 lira aylık taksit tutarı 466,53 TL.
 • Toplam yıllık maliyet oranı: Yüzde 15,3311.

Ziraat bankası emekli konut kredisi hesaplama

Ziraat Bankası kredisi ile konut alacak emeklilere 100 bin lira ve 120 ay vade ile güncel faiz ve masraf tutarları aşağıdaki gibi olacaktır. Kullanmak istediğiniz tutarı ve vadeyi yorum bölümünden yazarsanız taksit ve toplam geri ödeme tutarını güncel olarak sizin için hesaplayabiliriz.

 • Kredi tutarı 100.000,
 • Vade: 120 ay,
 • Faiz oranı 0,94,
 • Tahsis/masraf tutarı 500 lira,
 • Taksit tutarı 1.393,40 TL,
 • Yıllık maliyet tutarı yüzde 12,2235.

Emeklilere sağlanan konut ve ihtiyaç kredisi güncel şartlarını öğrenmek,  online başvurmak ve kredi hesaplama aracıyla hesaplama yapmak için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/kredi-paketleri/emeklinin-artisi-kredi-paketi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası faizsiz emekli kredisi

Emeklilere sağlanan krediler için güncel faiz oranları yukarıdaki gibidir. Faizsiz olarak da banka zaman zaman kampanyalar düzenlemekte ancak tutar çok da yüksek olmamakta. Örneğin 2000 lira vererek 4 taksitle peşin ödenmesi ve faizsiz ödenmesi zaman zaman verilen desteklerden birisi. Güncel faizsiz kredi paketleri için Ziraat Bankası resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası emekli kredisi faiz oranları

Güncel faiz oranları ihtiyaç kredisi için 0.98, konut kredisi için ise 0.94’tür. Banka belirtilen bu güncel oranlardan az da olsa biraz daha indirim yapma hakkına sahiptir.

Ziraat Bankası emekli kredisi hakkındaki sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.