Lc Waikiki Maaşları 2024 Çalışma Saatleri, Şartları

Lc waikiki maaşları son zamlarla birlikte yükseldi. Ülkemizde tekstil alanında faaliyet gösteren en büyük şirketlerden birisi olan LCW bünyesinde birçok kişiyi istihdam etmektedir. LCW’da işe başlamak isteyen ya da iş başvurusu kabul edilenlerin araştırdıkları konuların başında ise LC Waikiki maaşları gelmektedir. Bu yazımızda LC Waikiki’de çalışmak isteyenler için çalışma şartları, ortalama güncel maaşlar ve konu hakkında merak edilen tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Lcw çalışma şartları

Lc Waikiki çalışma şartları genel olarak şu şekildedir;

 • Tercihen en az lise mezunu olmak,
 • İletişim becerisinin yüksek olması,
 • Tercihen daha önce satış pazarlama alanında çalışmış ve deneyimli olmak,
 • Erkekler için askerlikle ilişiği olmamak,
 • Çalışmaya engel olabilecek bir hastalığı olmamak. 

Lcw çalışma saatleri 2024

Öncelikle Lc waikiki çalışma saatlerinden bahsedelim. Ortalama olarak her İl ve ilçede mağazaların açılış saati 10.00 kapanış ise 21.00 ya da 22.00 olmaktadır. Çalışanlar bu saatler aralığında iş kanununa göre günde en fazla 7,5 saat haftada da en fazla 45 saat olacak şekilde çalıştırılabilirler. Bunun üzerindeki çalışmalar için fazla mesai ödenmesi ya da mesai yapılan sürelerin izin olarak kullandırılması zorunludur.

LC waikiki part time çalışma saatleri 2024

Parttime çalışmak isteyenlerin sık araştırdığı bir diğer konu da Lc waikiki saatleridir. Parttime çalışmada iş kanununa göre belirlenen süre haftalık çalışma süresi olan 45 saatin en az 2/3’ü yani 30 saattir. Bu saatin altındaki çalışma kısmi süreli çalışma diğer bir ifade ile partime çalışma olarak kabul edilmez. Lcw part time çalışmak isteyenlerin mağaza açılış ve kapanış saatleri arasında vardiyaları ayarlanır. Haftalık çalışma süresi 30 saati geçmeyecek şekilde Lcw part time çalışma saatleri ayarlanır.

Lcw maaşları ne kadar?

Gelelim asıl konumuz olan LCW güncel maaş tutarlarına. LCW mağaza çalışanlarına net olarak asgari ücret ve yemek/yol parası ödemektedir. Asgari ücret 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle en düşük 17.002,00 TL’dir. Bu durumda yemek ve yol parası ile beraber LCW çalışanlarına ortalama olarak 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle ödenen net ve en düşük maaş 17.500-18.000 TL civarında olacaktır. Aşağıdaki tabloda ortalama maaşlar hakkında bilgi verilmiştir;

LCW personel maaşları17.500-18.000 TL arası
LC Waikiki part time maaşları9.100-10.000 TL arası
LCW mağaza sorumlusu maaşları21.000-22.000 TL arası
LCW destek elemanı maaşı17.500-18.500 TL arası

Lc waikiki part time maaşları ne kadar?

Parttime çalışanların haftalık çalışma süresinin en az 30 saat olacağını yukarıda belirtmiştik. Bu durumda ödenecek ortalama en düşük Lcw part time maaşı 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle 9.100-9.500 TL civarında olacaktır. Lcw kısmi part time maaşı çalışılan süreye göre hesaplandığı için daha düşük olabilecektir. Belirttiğimiz bu Lc waikiki kısmi maaşları kısmi sürenin tamamında çalışanlar için geçerlidir. 

LCW mağaza sorumlusu maaşları ne kadar?

Her LCW mağazasından sorumlu bir çalışan bulunmaktadır. Bunlar mağaza sorumlusu olarak adlandırılmaktadır ve bunlara ödenen maaşlar tabi ki normal çalışan maaşlarından fazladır. Mağaza sorumlularına 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle aile yardımı, yol ve yemek yardımı dahil olmak üzere ortalama ödenen net maaşlar 20.000-22.000 TL aralığındadır.

LCW destek eleman maaşı 2024

LCW destek eleman ücreti de son zamanların çok araştırılan konularının başında gelmektedir. Destek elemanı olarak istihdam edilen ve haftalık çalışma süresinin tamamında tam olarak çalışanlara ödenecek net maaşlar 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle 17.002,00 TL’den az olamayacaktır.

Lcw günlük ücret

Özellikle destek elemanı olarak çalışanlar aylık Lc Waikiki çalışan maaşları yerine günlük net ücret konusunda araştırma yapmaktalar. Destek elemanları asgari ücret kapsamında ücretlendirildiklerinden 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle çalıştıkları her 7,5 saat ( bir günlük net ücret) için alacakları ücret net olarak 566,73 TL olacaktır. 

Lc waikiki mühendis maaşları

LCW’da özellikle yazılım ve teknik alanda çalışan birçok mühendis bulunmaktadır. Mühendis kadrosunda çalışanlara ödenecek maaşlar farklılık gösterebilmektedir. 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle Mühendislere ödenen maaşlar 25.000-30.000 TL civarındadır. 

Lcw depo operatörü maaşları 2024

LCW’da depo operatörü olarak çalışanlara genellikle asgari ücret seviyesinde maaş ödenmektedir. Yol parası ve diğer ek ödemeler ile birlikte bu kapsamda çalışanların ortalama net maaşı 17.500-18.000 TL civarında olmaktadır. 

Lc waikiki yemek parası ne kadar?

Konu hakkında sık sorulan bir diğer soru da Lcw yemek parası ne kadar sorusu olmaktadır. Kurumsal firmaların güncel olarak personeline günlük ödediği yemek parası tutarı 100 TL civarındadır. Bu durumda ortalama aylık olarak 3000 TL civarında yemek parası ödenmektedir. 

LC Waikiki prim sistemi

LC Waikiki çalışanlara satıştan belli oranda prim ödemektedir. Ödenecek prim tutarı tam zamanlı çalışanlar ya da part time çalışanlar için farklı olabilmektedir. Tam zamanlı bir çalışan için mağazaya göre değişse de ortalama prim tutarı 1000-1500 TL iken part time çalışanlar için ise 500-750 TL aralığında olmaktadır.

LC Waikiki çalışma yaş sınırı

LC Waikiki çalışma yaş sınırı uygulayan işletmelerden değildir. Ancak takdir edersiniz ki satış görevlileri genç olanlar arasından seçilmektedir. Her ne kadar yaş şartı aranmasa da 30 yaş altına öncelik verildiği söylenebilir.

Lcw destek eleman kaç gün çalışır?

Destek elemanları genellikle geçici süre ile istihdam edilir ve Lc waikiki destek eleman maaşları da bu kapsamda belirlenir. LCW destek elemanlarının kaç gün çalışacağı işin yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Ayda 10 gün de olabilir 20 gün de. Bu tamamen mağazanın bulunduğu bölge, çalışma dönemine göre değişebilmektedir.

Lc waikiki maaşları ne zaman yatıyor?

Peki Lc waikiki maaşları ayın kaçında yatıyor? LCW maaş ödemelerinin yapılabilmesi için o ayın bitmesi gerekmektedir. Maaş ödemeleri her ay için diğer ayın 3’ü ile 10’u arasında yapılmaktadır.

Lcw destek eleman maaşları ne zaman yatar?

Lc waikiki destek personel maaşları da diğer personelle aynı tarihte ödenmektedir. Destek elemanlarının sık olarak sorduğu Lcw maaşları ne zaman yatar sorusunun cevabı her ayın 3’ü ile 10’ı arasıdır.

Lc waikiki destek eleman sigorta yapıyor mu?

Destek elemanı da olsa ücret karşılığında çalışan tüm çalışanların Kanunen sigortalanması zorunludur. LCW da geçici süreli çalışan destek elemanlarına çalıştıkları süreyi esas alarak sigorta yapmaktadır.

LC Waikiki kaç saat çalışılıyor?

LCW’da mesai 09.00’da başlamakta ve genellikle akşam 22.00’da sona ermektedir. Tabi bu aralıkta çift vardiya sistemi uygulanmaktadır. İş Kanununa göre çalışanlar günlük 7,5 saatten fazla çalıştırılamayacağından günlük çalışma süresi 7,5 saat ve haftalık da 45 saat olacak şekilde mesai süreleri ayarlanmaktadır.

3.5/5 - (17 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Lc Waikiki Maaşları 2024 Çalışma Saatleri, Şartları” üzerine 7 yorum
 1. iyi günler ben lc Waikiki firmasında ize basliycam haftada 2gün olarak 2 ay çalışacağını söylediler yemek parasıyla yani toplam ne kadar maaş alırım

  Yanıtla
 2. Merhaba kısmı part time olarak çalışıldıgında maaş ne kadar oluyor. Bıldıgım kadarıyla haftada 2 gün çalışıyorsunuz. Kaç saat çalışmaya kısmı part tome çalışma deniyor. Bılgılendırırsenız sevınırım.

  Yanıtla
  • Kısmi çalışma, haftalık 30 saatin altında olan çalışma olarak tanımlanır. Kısmi çalışmada her firma farklı sürelerde çalışma yaptırır. LCW ne kadar çalıştırıyor bilmiyorum ama çalıştığınız saat esas alınarak saatlik ücret üzerinden maaş hesaplaması yapılmakta.

   Yanıtla
 3. Merhaba, ben bayram destek elemanı olarak LCW ye başvurdum fakat KYK yurdunda kaldığım için yurttan atılmama şartlarında aylık asgari ücretin 1.5 katı ücret alınması durumunda atılacağı kanunu var. Bu ücret de brüt 10k net 8.5k ya denk geliyor 20 günlük bir süre için. Devlet benim ne kadar maaş aldığımı yatan sigortayı baz alıp mı biliyor yoksa şirket ayrıyeten bildiriyor mu?

  Yanıtla
  • Merhaba. Gelir dediğiniz gibi ise asgari ücretin 1,5 katının altında kalıyor. Ama yine de KYK’den bunu teyit ettirseniz iyi olur. Benim hakim olduğum bir konu değil.

   Yanıtla
Yorum yapın