Lc Waikiki Maaşları Ne Kadar 2022

0

Lc waikiki maaşları. Ülkemizde tekstil alanında faaliyet gösteren en büyük şirketlerden birisi olan LCW bünyesinde birçok kişiyi istihdam etmektedir. LCW’da işe başlamak isteyen ya da iş başvurusu kabul edilenlerin araştırdıkları konuların başında ise LC Waikiki maaşları gelmektedir. Bu yazımızda LC Waikiki’de çalışmak isteyenler için çalışma şartları, ortalama güncel maaşlar ve konu hakkında merak edilen tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Lcw çalışma saatleri 2022

Öncelikle Lc waikiki çalışma saatlerinden bahsedelim. Malum pandemi ile birlikte birçok alışveriş merkezi kapatılmış ve bu sürecin ardından da çalışma saatlerinde değişiklik olmuştur. Ortalama olarak her İl ve ilçede mağazaların açılış saati 10.00 kapanış ise 21.00 ya da 22.00 olmaktadır. Çalışanlar bu saatler aralığında iş kanununa göre günde en fazla 8,5 saat haftada da en fazla 45 saat olacak şekilde çalıştırılabilirler. Bunun üzerindeki çalışmalar için fazla mesai ödenmesi ya da mesai yapılan sürelerin izin olarak kullandırılması zorunludur.

LC waikiki part time çalışma saatleri 2022

Parttime çalışmak isteyenlerin sık araştırdığı bir diğer konu da Lc waikiki saatleridir. Parttime çalışmada iş kanununa göre belirlenen süre haftalık çalışma süresi olan 45 saatin en az 2/3’ü yani 30 saattir. Bu saatin altındaki çalışma kısmi süreli çalışma diğer bir ifade ile partime çalışma olarak kabul edilmez.

Lcw part time çalışmak isteyenlerin mağaza açılış ve kapanış saatleri arasında vardiyaları ayarlanır. Haftalık çalışma süresi 30 saati geçmeyecek şekilde çalışma süreleri ayarlanır.

Lcw maaşları ne kadar ?

Gelelim asıl konumuz olan LCW güncel maaş tutarlarına. LCW mağaza çalışanlarına net olarak asgari ücret ve yemek/yol parası ödemektedir. Asgari ücret 2022 yılında en düşük 4253 TL’dir. Bu durumda yemek ve yol parası ile beraber LCW çalışanlarına ortalama olarak 2022 yılında ödenen net ve en düşük maaş 4500 TL civarında olacaktır.

Lc waikiki part time maaşları ne kadar ?

Parttime çalışanların haftalık çalışma süresinin en az 30 saat olacağını yukarıda belirtmiştik. Bu durumda ödenecek ortalama en düşük maaş partime çalışanlar için 2022 yılında 2830 TL civarında olacaktır.

LCW mağaza sorumlusu maaşları ne kadar ?

Her LCW mağazasından sorumlu bir çalışan bulunmaktadır. Bunlar mağaza sorumlusu olarak adlandırılmaktadır ve bunlara ödenen maaşlar tabi ki normal çalışan maaşlarından fazladır. Mağaza sorumlularına 2022 yılında aile yardımı, yol ve yemek yardımı dahil olmak üzere ortalama ödenen net maaşlar 5000-5500 TL aralığındadır.

LCW destek eleman maaşı 2022

LCW destek eleman ücreti de son zamanların çok araştırılan konularının başında gelmektedir. Destek elemanı olarak istihdam edilen ve haftalık çalışma süresinin tamamında tam olarak çalışanlara ödenecek net maaşlar 2022 yılında 4253 TL’den az olamayacaktır.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.