Hakkımızda

Değerli Ziyaretçi;

Öncelikle saygı ve sevgi ile selamlarımı sunarım. Siteme hoş geldiniz. Türkiye’nin Sosyal Güvenlik alanındaki en verimli web sitesinde olduğunuzu belirtmek isterim.

Ben Ömer MERİÇ. 1986 Ankara Doğumluyum. Ailemle birlikte Konya’da yaşıyorum ve burada ikamet ediyorum. Çeşitli seminerler ve eğitimler için aktif olarak İstanbul, Ankara ve Antalya’da da bulunuyorum.

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi işletme bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan sonra Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku alanında kendimi geliştirmek adına Türkiye’nin önde gelen internet siteleri için makale yazarlığı yaptım.

Daha sonra Yüksek Lisansımı da yine aynı üniversitede yaptım. Eğitim hayatımın tamamı Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku üzerine oldu diyebilirim. Yüksek lisanstan sonra bir karar verdim artık başkası adına makale yazmaktan vazgeçerek kendi sitemi kurmaya karar verdim ve bu siteyi hayata geçirdim. Amacım Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku konusunda hem insanları doğru yönlendirmek dolayısıyla yararlı olmak.

Sayfamızda Sosyal Güvenlik ve Çalışma mevzuatındaki güncel gelişmeler konusunda bilgi bulabilir, Sosyal Güvenlik ile ilgili sorularınızı ilgili yazılarımızın yorum bölümünden bize sorabilirsiniz. Yönlendirmiş olduğunuz tüm sorularınızı sabırla cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz.

Sürekli güncellenen ve değişen Sosyal Güvenlik mevzuatının maalesef takip edilmesinin zor olduğu hepimizin malumu. Sosyal Güvenlik mevzuatı konusundaki en anlaşılabilir bilgileri kafa karıştırmadan sizinle paylaşacağımı bilmenizi isterim. Özellikle ne zaman emekli olacağım sorusu ise bu alanda en çok merak edilen soruların başında gelmekte. Emeklilik şartları ve ya sayfadaki ilgili yazıların altından ne zaman emekli olabileceğiniz konusundaki sorularınızı da iletebilirsiniz.

Hoş vakit geçirmeniz dileğiyle..

Saygılarımla…