SGK Uzmanı Soru Sor & Ücretsiz Uzman Cevap Hattı

SGK uzmanı soru sor sayfamız ile kafanıza takılan tüm soruların cevabını alabilirsiniz. Günümüzde doğru bilgiye erişim bir hayli zor olmaya başlamıştır. Sosyal Güvenlik mevzuatının geniş olması, değişkenlik göstermesi ve dolayısıyla sürekli güncelleniyor olması bir işlem hakkında tek doğruya ulaşmayı maalesef zorlaştırmakta. Biz de sayfamıza ekleyeceğimiz bu hizmet ile SGK konusunda yaşadığınız problemler ile ilgili doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacağız. Eğer siz de SGK sorularımı kime sorabilirim diyorsanız doğru yerdesiniz.

Peki SGK’ya soru sormak istiyorum nereye sorabilirim? Sorunuzu sormanız için sizden herhangi bir ücret istemiyoruz ve üyelik şartı da yok. Yapmanız gereken yazının sonundaki yorum bölümünden eposta adresinizi, adınızı soyadınızı ve sorunuzu yazarak bize göndermek. Sorunuz kısa süre içerisinde uzman ekibimiz tarafından cevaplanacak ve mail adresinize gönderilecektir. 

SGK soru sorma ( hangi soruları sorabilirim)

SGK soru sormak istiyorum bölümünden;

 • Emeklilik  işlemleri ve ne zaman emekli olabilirim ile ilgili sorularınızı,
 • Yurt dışı SGK borçlanma işlemleri
 • İşsizlik maaşı ile ilgili sorularınızı,
 • Kıdem tazminatı ile ilgili sorularınızı,
 • İhbar tazminatı ile ilgili sorularınızı,
 • Sosyal Güvenlik Kurumu işveren işlemleri ile ilgili sorularınızı,
 • Genel Sağlık Sigortası ve yeşil kart ile ilgili sorularınızı,
 • Bakım parası ve engelli maaşı ile ilgili sorularınızı,
 • 657 Sayılı Devlet memurları kanunu ile ilgili sorularınızı,
 • İsteğe bağlı sigorta ile ilgili sorularınızı,
 • Kısacası Sosyal Güvenlik ve Çalışma Mevzuatı ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz.
 • Sgk uzmanı soru sorduğunuzda sorunuzu en kısa sürede yanıtlayacaktır.

SGK uzmanına soru sor, nasıl sorabilirim ?

Yukarıda belirtilen konuların hepsi ve yazamadığımız özellikle Sosyal Güvenlik, yurtdışı borçlanma işlemleri, emeklilik şartları ve alınacak ortalama emekli maaşı, işveren teşvik ve bildirge işlemleri, muhtasar ve prim hizmet beyannamesi kısacası iş hukuku ve Sosyal Güvenlik Hakkındaki tüm sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Sgk soru sorma hattı numarası kaç ?

Sgk soru sorma telefonu 170’tir. Telefon ile SGK uzmanlarına soru sormak istiyorsanız telefonunuzdan 170 numaralı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı SGK soru cevap hattı arayabilirsiniz. Telefonda SGK ile ilgili soru sormak istiyorum dediğinizde sizi çağrı merkezinde ilgili kişiye aktarırlar.

SGK online soru sormak ( En çok sorulan sorular)

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sgk ile ilgili soru sormak için geliştirdiği online bir platform/uygulama bulunmamaktadır. Bu hususta sadece Alo-170 hattı üzerinden sgk telefonla soru sormak mümkündür. Geliştirilen sgk ile ilgili soru sorma uygulaması bulunmamaktadır. Bize çok sorulan bazı sorular ve cevapları aşağıdaki gibidir.

SGK ile ilgili soruları nereye sorabilirim ?

SGK ya da emeklilik ile ilgili soru sormak için en doğru yerin sayfamız olduğunu söyleyebilirim. Uzmanlarımız tamamen ücretsiz olarak sizlere hizmet vermektedirler. Ömer Meriç SGKbilgisi sayfasını tamamen ücretsiz hizmet vermek adına kurmuş, Türkiye’nin açık ara en iyi SGK uzmanlarından birisidir. Bu nedenle Sgk ile ilgili kime soru sorabilirim sorusunun cevabı kesinlikle SGK Bilgisi olacaktır.

EYT ile ilgili soruları kime sorabilirim

SGK uzmanı soru sor ücretsiz form aracılığı ile sorunuzu içerik altındaki yorum kısmından gönderebilirsiniz. Bu kapsamda EYT ile ne zaman ve hangi şartlarda emekli olabileceğiniz hakkında size net bir yol haritası oluşturabiliriz.

4.2/5 - (17 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“SGK Uzmanı Soru Sor & Ücretsiz Uzman Cevap Hattı” üzerine 4.208 yorum
 1. Kardeşim 1974 doğumlu. 01.01.2004 tarihinde çiftçi bağkuru girişli. 5401 gün primi var.
  1993 yılında Almanya da 30 günlük sigortası çıktı ve evraklarını Alman makamlarından aldık. 1994 yılında 18 ay askerliği var.
  Yurtdışı borçlanmasını ve askerlik borçlanmasını yapıp 3.5 yıl sigorta ödersek başlangıç 1993 sayılıp 3.5 yıl sonunda emekli olabilir mi ?
  Cevap verip yardımcı olursanız bir garibi sevindirmiş olursunuz. Teşekkürler

  Yanıtla
 2. Merhaba Ömer bey.
  30,04. 1982 DOĞUMLUYUM
  01,07,1994 İLK İŞE GİRİŞ
  toplam gün sayım 7050
  bunun 2968 günü bagkur kalanı sgk
  şuan bagkurdan ayrıldıktan sonra 740 gündür ssklı olarak çalışmaktayım.
  ne zaman emekli olurum eyt limiyim 1261 i beklemelimiyim. yaşım 42
  teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • EYT kapsamındasınız girişe göre. 1260 gün şartı tamamlanmalı evet. Ayrıca giriş tarihine göre gereken prim gün sayısı şartını da sağlamanız gerekir.

   Yanıtla
 3. Merhaba.. Ben annemden ötürü yetim aylığı alıyorum. Part time bir işe girdiğimde iş sigortasız bile olsa Sgk’ya sgk bildirgesi gönderiliyormuş. Sgk bildirgesi nedeniyle yetim aylığım kesilir mi? ACİL cevap verirseniz sevinirim.

  Yanıtla
   • Yanıtınızı görmediğim için tekrar sormuş bulundum. Fakat İnternette sigorta yapılmasa bile iş veren tarafından sgk bildirgesi yapılması gerekir yazıyor. Bu nedenle sordum.

    Yanıtla
Yorum yapın