Emeklilik Dilekçesi Verdikten Sonra Ne Zaman Maaş Bağlanır 2021 ?

87

Emeklilik dilekçesi verdikten sonra ne zaman maaş bağlanır sorusu emekliliğe başvuru yapmış ve aylığın bağlanmasını bekleyen herkes tarafından merak edilmektedir. Emeklilik için gerekli olan prim gün sayısı, sigortalılık süresi şartı ve yaş şartını tamamladıktan sonra emeklilik dilekçesi verilmesi gerekiyor. Dilekçe verildikten sonra SGK tarafından dosya inceleniyor ve gerekli şartlar sağlanıyorsa aylık bağlanıyor.

Emeklilik dilekçesi verdikten sonra cevabı merak edilen sorular emekli maaşı ne zaman bağlanır, ilk emekli maaşı ne zaman yatar sorularıdır. Emeklilik başvurusundan sonra maaş ne zaman bağlanır konusunda merak etmiş olduğunuz sorularınızın cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Emeklilik dilekçesi ne zaman verilir ?

Bu konuda özellikle emeklilik dilekçesi kaç gün önceden verilmeli sorusu sık sorulmakta. SGK Tahsis Talep ve Beyan Formu’nu diğer adıyla emeklilik başvuru formunu emeklilik için gerekli olan prim günü, sigortalılık süresi ve yaş şartını tamamladığınız tarihten hemen sonra vermeniz gerekir. Emekli olmak için gerekli olan şartlar arasında sayılan prim gün şartı, yaş şartı ya da sigortalılık süresi şartlarından birisi tamamlanmadan dilekçe vermemek gerekiyor. Diyelim ki 01 Haziran 2021 tarihinden sonra aylık hak ediliyorsa dilekçenin 02 Haziran 2021 tarihinde verilmesi gerekiyor.

Henüz emeklilik talebinizi vermediyseniz adım adım SGK emeklilik dilekçesi nasıl doldurulur konusunda tüm detaylar için hemen sgk gelir aylık talep formu nasıl doldurulur sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Emeklilik dilekçesinden sonra maaş ne zaman bağlanır ?

Peki emeklilik dilekçesi verdikten ne kadar süre sonra maaş alınır ? Emekli aylığı talep tarihini takip eden aybaşından itibaren bağlanır. Yani diyelim ki 15 Mayıs 2021 tarihi itibariyle emekli olabilmek için gerekli olan tüm şartları sağladınız. Bu durumda dilekçenizi 16 Mayıs 2021 itibariyle verebilirsiniz. Aylığınız ise 16 Mayıs’tan itibaren değil 01 Haziran 2021 tarihinden itibaren bağlanır. Dolayısıyla emekliliği hakettiğiniz tarihten itibaren dilekçenizi hemen verin.

Eğer vermiş olduğum örnekte Mayıs ayı yerine talebi 01 Haziran ve sonrasında iletmiş olsanız emekli maaşında bir aylık kaybınız olur ve aylık 01 Temmuz 2021 tarihinden itibaren bağlanırdı.

Emekli maaşı kaç günde bağlanır 2021

Aslında emekli maaşı ne kadar sürede bağlanır sorusunun tek bir cevabı yoktur. Emekli dilekçesi verildikten sonra herkes için emekli maaşının bağlanma süresi farklılık gösterebilmektedir. İlk emekli maaşının bağlanma süresi aşağıdaki kriterlere göre farklılık gösterir.

 • Başvuru yaptığınız Sosyal Güvenlik Merkezi’nin iş ve işlem yoğunluğuna göre değişir. Örneğin İstanbul’daki bir Sosyal Güvenlik Merkezi’nin diğer illerdeki Sosyal Güvenlik Merkezleri’ne göre iş ve işlem yoğunlu kıyaslanamayacak kadar fazladır.
 • Eğer birden fazla sigorta kolunda hizmetiniz varsa hizmet birleştirmesi yapılacağından emekli maaşı bağlanma süresi değişecektir. Yani aynı anda ssk, bağkur, emekli sandığı v.s. hizmeti varsa bir de bunların içerisine yurtdışı borçlanma, askerlik borçlanması v.s. eklenirse tabi ki aylık geç bağlanacaktır.
 • Eğer tek sigorta kolunda hizmet varsa emekli maaşı daha çabuk bağlanacaktır.

Yukarıdaki kriterler tabi ki emekli maaşının bağlanma süresi üzerinde etkilidir. Ancak ortalama emekli maaşı bağlanma süresi 2-3 ay civarıdır. En iyi ihtimalle başvurunuzu takip eden ayın maaş ödeme döneminde aylık alırsınız. Bu da zaten 1 aya tekabül eder. Yani en hızlı bağlanan emekli maaşını bile 1 ay sonra alırsınız.

Emeklilik kağıdı ne zaman gelir ?

Talebinize istinaden aylık bağlandıktan sonra aylığın bağlandığına dair yazı tarafınıza posta ile gönderilir. Gelecek olan bu yazıda emekli maaşınızı alacağınız tarih, alacağınız net maaş ve ek ödeme tutarı ile birikmiş ödeme bilgileri yer alır. Gelen yazıdaki tarihte ve belirtilen bankadan maaşınızı kimliğiniz ile birlikte giderek çekebilirsiniz.

Emeklilik dilekçesini verdikten sonra sağlıktan yararlanma

Eğer işten çıkış yaparak ya da bağkuru aktifken yani devam ederken başvuru yaptıysanız emeklilik başvuru tarihinden itibaren 99 gün daha sigortadan yararlanırsınız bu durumda ayrıca GSS primi ödemenize gerek kalmaz. Ancak başvuru tarihi itibariyle hali hazırda herhangi bir sosyal güvenceniz yoksa Genel Sağlık Sigortası kapsamında prim ödeyerek emekli maaşınız bağlanana kadar sağlıktan yararlanmanız gerekiyor.

Emeklilik dilekçesi sorgulaması nasıl yapılır ?

Emeklilik talebinde bulunduktan sonra talebinizin ne aşamada olduğunu, yapılan işlemler hakkındaki süreci ve tüm detayları SGK evrak takip sisteminden takip edebilirsiniz. Emekli dilekçesi sorgulama yapmak için hemen emeklilik evrak takibi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Emekli maaşı sorgulaması nasıl yapılır ?

Başvuru yaptıktan sonra maaşınızın bağlanıp bağlanmadığını E devlet sisteminden sorgulayabilirsiniz. E devlet sisteminde aşağıda verilen bağlantılara T.C. ve e-devlet şifresi ile giriş sağlayarak sorgulama yapabilirsiniz.

İlk emekli maaşı ne kadar alırım 2021

Alabileceğiniz ilk emekli maaşı çeşitli kriterlere göre farklılık gösterir.  Herkes için sabit bir emekli maaşı yoktur . Ya da en düşük emekli maaşı şu kadar olur da diyemeyiz. Ama yazımı okursanız alabileceğiniz maaş konusunda bilgi sahibi olursunuz.

Ancak ilk emekli maaşı ödeme tarihinde aylığın birisi peşin ödenir. Hemen takip eden ayın başından bağlanırsa 1,5 aylık alırsınız. Yukarıda vermiş olduğum örnekte 16 Mayıs 2021  tarihinde başvuran kişinin maaşı 01 Haziran 2021 tarihinden bağlanırsa ve ilk maaş dönemi olan 20 Nisan 2021 tarihinde maaşını alacağını varsaydığımızda bu kişi 1,5 aylık maaşını alır.

İlk emekli maaşı ne kadar olur ve ne kadar yatar hakkında tüm detaylar için hemen  ilk emekli maaşı ne zaman yatar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlk emekli maaşı kaç günlük ödenir ?

Emekli maaşı talep tarihini takip eden ay başından bağlanır. Genel olarak bir sonraki ay da ödenir. Bu durumda ortalama 2,5 aylık olarak ödenir. Eğer daha uzun sürerse talep tarihini takip eden aybaşından hesaplanacak ve 1 maaş da ilave olacak şekilde hesaplama yapılır.

İlk emekli maaşı hangi bankaya yatar ?

Emeklilik talep formunda maaş ödemesi almak istediğiniz banka ve şubeyi belirttiyseniz ilk emekli maaşından itibaren aylığınız bu bankaya gönderilir. Ancak herhangi bir banka belirtmezseniz ve burayı boş bırakırsanız aylığınız Ziraat Bankasına gönderilir.

Emekli maaşları ayın kaçında ödenir?

Devlet memurları ile hak sahiplerinin maaşları her ayın başında ödenir. SSK ve Bağkur’da ise tahsis/sicil numarasının son rakamına göre aylık ödenecek tarih farklılık gösterir.

Bağkur emekli maaşları ne zaman ödenir ?

4b yani Bağ-Kur emekli maaşlarının ödeneceği tarih bağkur sicil numarasının son rakamına göre belirlenir. Eğer bağkur sicil numarasının son rakamı;

 • 5,9 ve ya 7 ise her ayın 25’inde,
 • 1 ve ya 3 ise 26’sında,
 • 4, 6 ve ya 8 ise 27’sinde,
 • 0 ve ya 2 ise 28’inde emekli maaşınızı alırsınız.

SSK emekli maaşları ne zaman ödenir ?

SSK’da maaş ödenme tarihi tahsis numarasının son rakamına göre belirlenir. Bağkurda tahsis numarası yine bağkur numarası iken sskda bu durum farklıdır. Aylık bağlanan emeklilere tahsis numarası verilir ve emekli maaşlarının ödeneceği tarih de bu tahsis numarasının son rakamına göre belirlenir.

Eğer ssk tahsis numaranızın son rakamı;

 • 9 ise her ayın 17’sinde,
 • 7 ise 18’inde,
 • 5 ise 19’unda,
 • 3 ise 20 sinde,
 • 1 ise 21’inde,
 • 8 ise 22’sinde,
 • 6 ise 23’ünde,
 • 4 ise 24’ünde,
 • 2 ise 25’inde,
 • 0 ise 26′ sında alabilirsiniz.

Emeklilik dilekçesi verdikten sonra ne zaman çalışabilirim ?

SGK’nın emeklilik talebinizi işleme alabilmesi için işveren tarafından işten çıkışınızın yapılması gerekir. Eğer çalışmaya devam ederken başvuru yapacaksanız çıkışın verilerek girişin “02-Sosyal Güvenlik Destekleme Primine Tabi Çalışanlar” olarak yeniden yapılması ve verilecek aylık prim hizmet belgelerinin de yine bu kod ile verilmesi gerekir. Eğer çıkış verilmez ya da sigorta kodu değiştirilmezse emekli maaşı talebiniz SGK tarafından reddedilir.

Emeklilik tahsis no ne zaman verilir ?

Emeklilik dilekçesi kaç günde sonuçlanır konusunda ayrıntılı bilgi verdikten sonra gelelim bu sorunun cevabına. Aslında emekli kağıdı kaç günde gelir kısmında bu sorunun cevabı da gizli. Emeklilik başvurusundan sonra eğer emeklilik için gerekli prim günü, yaş ve diğer şartları sağladıysanız ilk işlem tahsis no verilmesi olmaktadır. Zaten emeklilik tahsis numarası verildikten sonra da ortalama en geç 1,5-2 ay içerisinde ödeme yapılmaktadır.

Kaç para emekli maaşı alırım hesaplama

Emekli maaşları herkes için aynı olmaz. Dolayısıyla burada emekli olmanız halinde şu kadar maaş alırsınız demek yanlış olur. Bize ilk prim ödenme tarihi, hangi sigorta kapsamında olduğunuz, toplam prim hizmet sürenizi yorum kısmından yazmanız durumunda ortalama olarak ne kadar emekli maaşı alabileceğiniz konusunda hesaplama yapabiliriz


87 Yorum
 1. HAKAN

  Merhaba E-devlette maaş bağlandı gözüküyor 01.10.2021 itibariyle ancak maaş tutarı yazmıyor , ne zaman belli olur acaba

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. İlk maaşı aldıktan sonra E-devlette tutarlar görünmekte. Şimdi görünmez.

 2. HAKAN

  Eviss’te Gelen evrak dosyasına kaldırılmış yazdıktan ne kadar süre sonra e-devlette maaş bilgisi gözükür ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Emekli maaşları yoğunluğa bağlı olarak değişse de ortalama 1,5-2 ay içerisinde bağlanıyor. Sizin evrağın kayda alınış tarihinden itibaren bağlanması ortalama 1,5-2 ayı bulacaktır.

 3. HAKAN

  merhaba
  ben SGK’ya emekli başvurumu 01/09/2021 tarihinde yaptım bu durumda emekli maaşı hangi gün itibariyle birikmeye başlıyor.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 01 Ekim 2021 tarihi itibariyle bağlanır maaşınız.

   1. HAKAN

    Peki emekli tahsis no ya göre 24 ekimde maaş günüm bu tarihte biriken 24 gün artı 1 aylık maaş toplam 54 gün mü yatar ?

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Aynen o şekilde yatar.

 4. Erkan

  Merhaba,
  SGK’li olarak çalışıyorum. 30 Kasım’da iş yerinden çıkışımı yapıp SGK’ya Emeklilik başvurusu yaptıktan sonra, aynı iş yerine 1 Aralık’da tekrar giriş yaparsam, emekli maaşını Aralık ayından itibaren mi almaya başlarım?
  Teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Aynen 01 Aralık itibariyle bağlanır maaş.

 5. TEPE

  merhabalar temmuz 14 de 5525 günü dolduru dilekceyi verdim kayıt sisteminde gelen evrak dosyasına kaldırılmış diyor ayrıca ayın 30 unda sgk dan 5510 sayılı kanununun b bendi kapsamında geçen hizmetlerinizin bulunmadığına il müdürlüğüne bildirilmiş diye mesaj aldım e devlette maaş bilgisi bulunmuyor diyor maaş bilgileri e devlete yükleme tarihi varmıdır sanki yazınızdan ayın 10 gibi okumuştum ayrca emekli olabilirsem bayram ikramiyesi alırmıyım imdiden tşkler saygılar efendim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bayram ikramiyesi alamazsınız. Genellikle ayın 10’undan sonra sisteme yüklenir bilgiler. Eğer şartları sağlıyorsanız, hizmet süreniz yeterli ise 10-15 gün içerisinde tamamlanır bence bağlanma işlemleri.

 6. abuzer

  emeklilik basvurusu yapıldı işten çıkışım verildi işe tekrar emekli çalışan olarak giriş yapılması koşulu nedir tarih vs

  1. Ömer Meriç

   Bunun için bir koşul ya da tarih yok. Emekli olarak giriş yapabilirsiniz.

 7. abuzer

  mart 2021 de emeklilik yaşım ve primim doldu özel sirkette çalışmaktayım emekli olup çalışmaya devam etmek istiyorum 07/2021 de gün toplama emeklilik dilekçesi verdim
  iş yerinden çıkış ve giriş işleyisini emekli olduktan sonra mı yapmam gerekır

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Emeklilik dilekçesi verdiğiniz tarih itibariyle çıkışın yapılması gerekir.

 8. nazlı

  Merhaba annem 21 haziranda vefat etti bağkur emeklisiydi annem 2300 tl maaş alıyordu. ben SGK’ya 28 haziranda başvuru yaptım bana ne zaman aylık bağlanır ve ne kadar alırım bilgi istiyorum lütfen.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Nazlı HANIM. Anneniz kendi sigortasından mı emekliydi, yoksa babanızdan dul aylığı mı alıyordu ?

 9. Safiye

  İyi günler,
  Eşimin emeklilik başvurusunu 28 Haziran’da yaptık. Bu durumda da Temmuz’da maaş bağlanır mı? Yoksa Ağustos’a mı kayar. Teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Şartlar sağlanıyorsa 01 Temmuz itibariyle aylık bağlanır. İş yoğunluğuna göre aylık alınacak tarih değişir. En geç Ağustosta alırsınız eğer bir eksik yoksa.

 10. Atıf Dinçer

  Merhaba,20/07/1970 doğumluyum.İlk işe giriş 22/08/1988 ne zaman emekli olabilirim ? Emeklilik dilekçemi ne zaman vermem lazım ? Teşekkür ederim..

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 5450 günü tamamladıysanız 21.07.2021 tarihinden itibaren dilekçe verebilirsiniz.

 11. Betul

  Merhabalar 1 haziranda emeklilik dilekçesini verdim daha maas almadım ne kadarlık bir maas alirim maasimin temmuz ayinda alacağım söylendi

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Maaşınız 01 Temmuz itibariyle bağlanır. Temmuz ayında alırsanız bir tam ve maaş ödeme tarihine kadar geçen süre için de ayrıca birikmiş ödeme yapılır.

  2. Şakir

   Merhaba iyi günler 16 Temmuz’da emeklilik dilekçemi vereceğim 27 yıl 9 ay çalışmam var emeklilik maaşı 1 Ağustos itibariyle mi hesaplanır. maaş ve ikramiye hesaplanırken ay dikkate alınıyor mu? Teşekkür ediyorum

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Memur musunuz Şakir BEY ?

    1. Şakir

     Ömer bey merhaba iyi günler 16 Temmuz’da emeklilik dilekçemi vereceğim ben Memurum 27 yıl 9 ay çalışmam var emeklilik maaşı hangi tarih itibariyle hesaplanır. maaş ve ikramiye hesaplanırken 9 ay dikkate alınıyor mu? Bayram ikramiyesinden faydalana bilir miyim , emekli aylığı ve ikramiyesi ne zaman yatarTeşekkür ediyorum

   2. Şakir

    Evet Ömer bey öğretmenim birde bayram ikramiyesinden faydalana bilir miyim zaman ayırdığınız için teşekkürler

    1. Ömer Meriç

     Kamuda özele göre farklı oluyor durum Şakir BEY. Tam bilmiyorum Kamudaki işleyişi ama sanki 15 Ağustosta bağlanır diye biliyorum.

 12. dursun

  iyi günler;
  SGK’ya emeklilik tarihimi öğrenmek için için dilekçe verdim. 2021 şubat ayında emekli olabilirsiniz diye cevap verdi. 2021 mart ayında emekli olabilmek için dilekçe verdim. Şimdi ise sehven hesaplama yapılmış 2022 nisan ayını beklemeniz gerekiyor diyor. Bu durumda ne yapabiliriz. Dava açmak mı gerekir? tşk.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Dursun Bey. Size verilen bilgi yazısı kurumu bağlayıcı değil maalesef. Dava açsanız da durum değişmez. bilgileri yazın bir de ben hesaplayın dilerseniz.

  2. dursun

   Merhaba;
   02.10.1995 tarihinde polis memuru olarak başladım. askerliğimi 2000 yılında kısa dönem yaptım ve saydırdım. 18.07.2016 tarihinde açığa alındım, 17.08.2016 tarihinde kurumdan ayrılmak zorunda kaldım. Adli süreçte 2017 yılında beraat ettim . Maalesef göreve dönmeyi hala beklemekteyiz. Sgk’ya dilekçe ile başvurdum ve 23.02.2021 tarihinde emekli olabileceğim resmi yazı ile tarafıma bildirildi. Hitap Hizmet Dökümünde ise 05 Mart 2021. Emeklilik için 2021 mart ayında dilekçe verdim.Şimdi ise emeklilik tarihiniz sehven hesaplanmış, 16 Nisan 2022 tarihinde emekli olabilirsiniz deniyor. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

   1. Ömer Meriç

    Yapılacak bir şey yok. Bekleyeceksiniz maalesef.

 13. erdem

  merhabalar iyi günler ilk prim ödemem 01/11/1989 sgk kapsamından oluyorum prim sayımız 10136 ne kadar maaş alırım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Maaş ortalama kazanç esas alınarak hesaplanır ve bağlanır. Elimizde prime esas kazanç verileriniz ile ortalama kazanç verileriniz olmadan bir hesaplama yapamam maalesef.

 14. İpek

  Merhaba iyi akşamlar 22/06/1970 doğumluyum 06/12/1988den bağkur girişliyim 17yıl 10 ay 21 gün hizmet var sonrasında 1883 gün ssklıyım çalışmıyorum 2yıldır hizmet birleştirme dilekçesini verdim emeklilik başvurusunu 23 haziranda mı vermeliyim teşekkür ederim iyi çalışmalar.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet giriş tarihine göre 23 Haziran’da SSK kapsamında yaş şartını sağlıyorsunuz. Diğer şartları da sağlıyorsanız başvuru yapabilirsiniz.

 15. Levent alkan

  01.05.1991 girişli ssk liyim. 4259 ssk 310 gün bağkur um var %60engelden emeklilik hakkı kazan dım. Sgk programı ne kadar maaş alırım da n baktım 3414 tl artı ek ödeme 134 tl yazıyordu. 2008 sonrası 310 gün bağkur sadece öncesi hep yüksek den ssk ödemesi. Bu maaş doğrumur. Emeklilik başvırumu yaptım .

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet yaklaşık olarak aynı maaşı alırsınız.

 16. Cenan

  11ayın 12 2020de dilekçemi verdim hala bir sonuç yok yurtdışında bir belge bekleniyormuş daha uzun sürer mi acaba

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bunu işlemi yapan ilgili SGK’ya sormalısınız. Ne kadar sürebilir bilemem maalesef.

   1. Betul

    Merhabalar 1 haziranda emeklilik dilekçemi verdim ama ne zaman maas bağlanır ve aradaki zamani toplu alır mıyım?

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. 01 Haziran’da verdiyseniz 01 temmuz 2021 tarihi itibariyle bağlanır maaş. Maaş ödenme tarihine kadar geçen süre için kıst ödeme yapılır. Temmuz da tam ödenir. Muhtemelen temmuzda alırsınız ilk maaşı

 17. erdem

  merhaba iyi günler 1970 doğumluyum 1989 girişim emeklilik dilekçemi 27 mayısta verdim 10136 prim günüm bu haziran sonu bağlanır dediler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Mayısta verdiyseniz maaşınız 01 Haziran 2021 tarihi itibariyle bağlanır. Tahminimce ilk maaş ile birikmiş maaşları Temmuz ayında alırsınız. Bu ay da olabilir ama yoğunluktan genelde sonraki aya kalabiliyor. E-devletten takip edebilirsiniz.

 18. erdal

  merhabalar 13-06-2021 tarihinde emekli oluyorum son 9 yılım çok yüksek yatmasına rağmen sistemden kontrol ettiğimde düşük gözüküyor internette son 7,5 yıl çok önemli şeklinde yazılar var son 7,5 yıl faydalı oluyormu itiraz etme hakkım varmı son prim ödemem 8926 tl brütten yapıldı

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son 7 ya da son 3 diye bir düzenleme yok. Bunlar şehir efsanesi. Ortalama kazançlar önemli. İlk defa adınıza prim ödenmeye başlanan tarihle emeklilik dilekçesi verdiğiniz tarihe kadar geçen süredeki tüm kazançlar ve ortalamaları esas alınır.

 19. Tuncer sağlam

  30 Kasım 2020 tarihinde Bağcılar SGK emeklilik dilekçesi verdim. Vergi indirimli yüzde 100 sürekli engelli olarak. Hizmet sürem. 7.200 gün. Bugün 18 Mayıs 2021 hala baglanmadi. Hizmet birleşmesi var emekli sandığından dolayı. Bu işlem neden bu kadar uzun sürdü? Sorunca evrak gelmedi diyorlar ve Bağcılar SGK geçici red yazmış, nedeni evrakların tamamlanması. Ne yapmam lazım 6 ay oldu.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bu kadar uzun sürmemesi gerekiyor. Cimerden başvuru oluşturun bence.

 20. adem

  Ben Adem
  02/04/2021 emeklilik dilekçe tarihi
  01/05/2021 aylık baglanma tarihi
  21/05/2021 maas ödeme gunu bu bilgilere göre kac aylık maas alırım.şimdiden tesekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 1 tam ve 21 günlük olmak üzere toplam 51 günlük maaş alırsınız.

 21. Ethem

  Merhaba,
  Hizmet surelerim :
  -03.03.1982-03.04.1982=30 gün askerlik borclanmasi
  -01.10.1999-31.12.1999=90 gün tarım bağkur
  -17.09.2002-31.12.2017=5551 gün esnaf bağkur
  Doğum tarihim :05.07.1962
  Emekli dilekçemi 23.03.2021 tarihinde verdim. Belgemin hala gelen evrak kayitli olarak goruyorum. Ne zaman haber gelir acaba ? Bu ay maasim baglanir mi? Bir de ne kadar maas alirim. Kismi emeklilik 5400 gunden talep ettim.
  Tesekkur ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Maaşın bağlanması ortalama bir iki ay sürer. Primler asgariden ödendi ise 1500 TL maaş alırsınız.

   1. Ethem

    Evet asgari ucret odemesi yapildi. Dilekce verilis tarihinden itibaren 2. Ay dolmak üzere emeklilik icin. inşaAllah bu ay belli olursa toplu para elimize ne kadar gecer acaba? Birde maas baglanmasi haziran ayina sarkarsa bayram ikramkyesini yinede alabilirmiyim?

    1. Ömer Meriç

     Haziran ve mayıs ayı ödemesi ile ödeme tarihine kadar geçen maaşlar toplu ödenir kaybınız olmaz. Tam olarak ne kadar alacağınızı bilmek imkansız.

 22. Bekir yolal

  02 nisan 2021 tarihinde emeklilik dilekçemi verdim 14 nisan 2021 tarihinde dilekçeniz işleme alındı görünüyor .benim maaşım dilekçe tarihindenmi geçeli yoksa işlem tarihindenmi geçerli olur 2.sorum emeklilere verilen bayram ikramiyesi bana yatmadı maaşla oda gelirmi.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Maaş 01 Mayıs 2021 tarihinden itibaren bağlanır. Bayram ikramiyesi de ödenir alacağınız emekli maaşı ile birlikte.

 23. Kerim Babacan

  Yaş ve diğer şartlarımı tamamladığım 21 Nisan günü e devletten başvurumu yaptım. Takip sisteminde baktığımda o günden bu yana “gelen evrak kayıtlı” olarak duruyor. Sadece sizin sitenizdeki yazışmalara şimdi bakınca doğum gününden sonraki gün başvurmak gerekir dediğinizi gördüm. Acaba benim başvurum geçerli midir ? Yeniden mi form doldurmalıyım sizce? Teşekkürler.

  1. Ömer Meriç

   Eğer 21 Nisan günü doğum gününüzse sorun olmaz merak etmeyin. Bekleyin.

 24. Emine Afşar

  Hocam devlet memuru olarak çalışıyordum ve 14 Nisan da emekli imzamı atarak emekliye ayrıldım. Toplu paramı ve emekli maaşımı ne zaman alabilirim. Toplam çalışma yılım 32 yıl 4 ay. Ve derece ve kademem 1/4 olarak hizmet verdim. Toplu param ve emekli maasim ne kadar olur.Teşekkür ederim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Alacağınız tarih yoğunluğa göre farklılık gösterir. Genellikle 1-1,5 ay arasında sürmektedir. Maaş ve ikramiyenin ne kadar olacağını net olarak bilemem ne yazık ki.

 25. Erdal

  Merhabalar. Böyle bir durumda bir kişinin kaç aylık maaş alması gerekir acaba?

  Aylık Talep Tarihi
  30/03/2021

  Aylık Başlangıç Tarihi
  01/04/2021

  Ödeme Tarihi
  25/05/2021

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. İki tam ve 25 günlük maaş alır. Yani toplamda 85 günlük maaş ödenir.

   1. Erdal

    Yani maaşı 25 mayısta alacağız değil mi? Maaş tutarı 1500 TL.

    1. Ömer Meriç

     25’inde alacağınızı siz yazdınız. Ben demedim :). Yazdığınızdan o anlaşılıyor.

     1. Erdal

      Yok e devlette böyle görünüyor. Anlamadım o yüzden 🙂

     2. Ömer Meriç

      Sistemde öyle yazıyorsa 25’inde alırsınız.

     3. Özgür

      Merhaba.07.02.1962 doğumluyum İşe girişim ise 01.04.1978 . Yaştan emekli olabilmek için 3620 günü tamamladım emeklilik dilekçemi Şubat ayında mı vermem gerekiyor yoksa şuan verebilir miyim. Teşekkür

     4. Ömer Meriç

      Merhaba. 07.02.2022 tarihinden itibaren verebilirsiniz.

 26. Turgut

  02 09 2021 dilekçemi vereceğim
  Benim maaş brutum3.600
  3.700 civarında ne kadar emekli maaşı alırım tesekkurler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Son brüt maaş değil ortalama kazanç önemli. Sadece verdiğiniz bu bilgi ile maaş hesaplaması yapmak imkansız maalesef.

 27. Gökhan Gök

  Merhaba. Bir hafta önce emeklilik dilekçemi verdim. Ancak işveren olarak sgk prim borcum var. İşveren olarak sgkya borcum şahsi emekliliğimi etkilr mi?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Hayır bu borç emekli olmanıza engel değil.

 28. Orhan

  Hocam bagkurdan 18yil 4680gun ile calisma kaybiyla41yuzdeyle emekli olacam dogum 01051972 pirimim nisan da doluyor nisan basinda ayin 2sinde emeklilk basvurusu yapabilirmyim yada dogum tarihinine göre yapilir bizde yas sarti yok saygilarimla

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Prim günü ve sigortalılık süresi şartını sağladığınız tarihten itibaren dilekçe verebilirsiniz. Yaş şartı aranmaz.

 29. Abidin

  Merhaba engelli bir birey olarak emeklilik için sgk ya başvurdum hastaneye sevk edildim. İlk ise giris malül karari çıktı. 2004 sigorta girisim var hangi şartlarda emekli olabilirim. Aydınlatırsanız çok sevinirim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 15 yıl 3600 şartına tabii olursunuz sanırım. Yine de SGK’ya da sormanız yararlı olacaktır.

 30. Ramazankiliboz

  Slm ben 21 07 1967 doğumluyum sigorta başlangıcı 01 10 1989 5446 günüm var ne zaman emekli olurum

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 5450 günü tamamlamanız durumunda emekli dilekçesi verebilirsiniz.

 31. Sadullah

  Babam 1966 doğumlu. Askerlik borçlanması ile birlikte çiftçi bağkur sigorta başlangıç tarihi 1993 yılının 1 Kasım tarihi görünüyor. 9000 prim gününü 1 Mart 2021 tarihinde tamamlıyor. 2 Mart 2021 de emeklilik için dilekçe vereceğiz. Bu şartlarda bağlanacak ortalama emekli maaşı ne kadar olur.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 1500-1700 TL arasında olur emekli maaşı.

 32. kazım yurtseven

  30.09.2020 tarihinde emeklilike dilekçemi verdim. ssk tahsis numarama göre her ayın 24 ünde olacak şekilde emekli maaşı ayarlandı. 24.10.2020 tarihinde herhangi bir maaş ödemesi yapılmadı. 24.11.2020 tarihinde de tek maaş olacak şekilde ödeme yapıldı . 30.09.2020-24.10.2020 arasındaki süreç için ödeme olmaz mı ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Normalde talep tarihini takip eden ay başı yani 01 Kasım 2020 tarihi itibariyle bağlanması gerekiyor maaşınızın. Belirtiğiniz tarihler arasında ve ilave de 1 maaş olmak kaydı ile toplu ödeme yapılması gerek. SGK ile görüşmenizde yarar var.

 33. Seval

  Merhabalar.Esim 07.12.2020 tarihi itibariyle emekli olabilmeyi hak ediyor.08.12.2020 tarihte emeklilik başvurusunda bulunduğu takdir de Ocak 2021 de belli olacak olan emekli maaş zammından yararlanabilecek mi?yani bağlanacak olan maaş zamlı maaş mi olacak?Sorumu cevaplarsanız çok sevinirim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet yararlanabilir 2021/0cak zammından.

 34. Ersel

  1980 doğumluyum 1994 girişim var 1996 da odenmislik var sigortadan emeklilik dilekçesi verdim senden engelli olarak başvurdu 40080gun isteniyor dediler askerlik borçlanması yaptım yatirdim mart 24 dilekçe verdim SSK ya ne zaman emekli maaşı bağlanır birde bagkurum var 12 gn toplanması uzun surermi

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bu aralar biraz uzun sürüyor aylık bağlanması. Birşey söylemek zor ancak ortalama 1.5 iki ay içerisinde sonuçlanıyor.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.