Ankara Büyükşehir Belediyesi Emekli Yardımı Şartları Nelerdir?

Ankara büyükşehir belediyesi emekli yardımı şartları konusunda araştırma yapıyorsanız o halde doğru yerdesiniz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Mansur YAVAŞ emeklilere müjdeli haberi verdi. Başkan tarafından yapılan açıklamaya göre ihtiyacı olan ve Belediye Sosyal Hizmetler Birimlerine başvuran emeklilere sosyal yardım ödemesi yapılacak. Bu içerikte ABB emekli yardım şartları, kimlerin yararlanabileceği ve yardım tutarının ne kadar olabileceği hakkında bilgi verilecektir.

Ankara Belediyesi emekli yardımı şartları nelerdir?

Mansur Yavaş’ın Twitter üzerinden yardım ile alakalı yaptığı açıklama şu şekilde;

Peki Ankara büyükşehir belediyesi emekli yardımı şartları nelerdir? Açıklamada şartlar net olarak belirtilmedi. Ancak emeklilerin yapılacak bu yardımdan yararlanabilmeleri için;

  • Ankara Büyükşehir Belediye’si sınırları içerisinde ikamet etmesi,
  • Sosyal Hizmet uzmanları tarafından yapılacak araştırma sonucunda muhtaçlık kriterini sağladığının tespit edilmiş olması gerekmektedir.
  • Bu kapsamda evi kira olan, tek gelir kaynağı emekli maaşı olan binlerce emekliye sosyal yardım ödemesi yapılmış olacak.

Ankara Büyükşehir emekli yardım başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi emekli yardımı başvurusu online olarak Sosyal Hizmetle sayfası üzerinden yapılacaktır. ABB emekli yardım başvurusu için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  • Öncelikle buradan başvuru sayfasına giriş yapın: Sosyal Hizmetler Ankara Belediyesi emekli yardım başvuru ekranı.
  • T.C. numaranız, doğum tarihiniz, adınız ve soyadınız gibi bilgilerinizi girdikten sonra cep telefonunuza onay mesajı gelecek.
  • Onay kodunu girdikten sonra ekran talimatlarını izleyerek başvurunuzu elektronik ortamda Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım ekranı üzerinden başvurunuzu kolayca tamamlayabilirsiniz.
  • Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu da bu ekrandan yapılmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi emekli yardımı başvurusu e-devlet

Ankara Büyükşehir Belediyesi emekli yardımı başvurusu nasıl yapılır kısmında anlattığım gibi başvurular, Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-devlette başvuru ekranı bulunmamaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım sorgulama

Başvurudan sonra başvurunun sonucu, daha önceki sosyal yardım ödemelerinizin tutarı, durum ve tüm bilgileri yine sosyal hizmetler sayfasından öğrenebilirsiniz. Yukarıda bağlantısını paylaştığım sayfada sosyal yardımlar ile alakalı tüm verilere erişebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi emekli yardımı ne kadar?

Yardım tutarı en son 1.500,00 TL genel ihtiyaç ve 500 TL et yardımı olmak üzere toplam 2.000 TL tutarında yapılmıştı.

Aşağıdaki içerikler de ilginizi çekebilir;

5/5 - (1 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın