Ssk Emekli Maaşları Ne Zaman Yatıyor?

Ssk emekli maaşları ne zaman yatıyor? 4a SSK kapsamında emekli misiniz ya da yeni emekli mi oldunuz ? Maaşınızı tam olarak hangi tarihte alabileceğinizi bilmiyor musunuz. İşte SSK emekli maaşlarının hangi tarihlerde ödeneceği sorusu bu yazımızda. Ayrıca tahsis numarası nedir ve nasıl sorgulanır konusunda da yazımızda bilgi sahibi olabilirsiniz.

SSK emekli maaşlarının ödendiği tarih emekli tahsis numarasının son rakamına göre belirlenir ve her ay aynı tarihte ödeme yapılır. Tahsis numarasının son rakamına göre maaşınızı alabileceğiniz tarih konusunda bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

4a emekli maaşı ödeme günleri?

Bu ay emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli maaşı T.C. son rakamına göre ödenmiyor. SSK emeklisi için tahsis numarasının son rakamına göre ödeniyor. Özellikle ilk defa emekli olanlar ssk emekli maaşları ne zaman ödenecek sorusunu bize sıklıkla sormakta. Tahsis numaranızı öğrendiyseniz ya da zaten biliyorsanız emekli maaşınızı hangi tarihte alabileceğinizi de kolayca öğrenebilirsiniz. Gelelim tahsis numarasının son rakamına göre ssk emekli maaşları hangi tarihlerde ödeniyor sorusunun cevabına. Tahsis numaranızın  son rakamına göre 4a emekli maaş günleri aşağıdaki gibi olacaktır;

 • 9 ise her ayın 17’sinde,
 • 7 ise her ayın 18’inde,
 • 5 ise her ayın 19’unda,
 • 3 ise her ayın 20’sinde,
 • 1 ise her ayın 21’inde,
 • 8 ise her ayın 22’sinde,
 • 6 ise her ayın 23’ünde,
 • 4 ise her ayın 24’ünde,
 • 2 ise her ayın 25’inde,
 • 0 ise her ayın 26’sında emekli maaşınızı alabilirsiniz.

Tahsis numarası Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından emeklilere verilen bir numaradır. Emeklilerin bir nevi sicil numarası da diyebiliriz. 

Dul maaşı ne zaman yatar?

SSK kapsamında dul ve ya yetim aylığı alıyorsanız sizin tahsis numaranız da vefat eden kişinin tahsis numarası olacağından o kişinin tahsis numarasının son rakamına göre yukarıda belirtilen 4a tahsis numarasına göre maaş günleri emekli maaşınızı alabileceğiniz günlerdir. Eğer ssk dul emekli aylığı ya da yetim maaşı ilk defa bağlanacaksa verilen tahsis numarasına göre yukarıda belirtilen tarihlerde emekli maaşınızı alabilirsiniz. Tahsis numaranızı yukarıda belirttiğim şekilde sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

SSK emekli ne zaman yatıyor?

Emekli maaşının ödeneceği tarih emekli tahsis numarasının son rakamına göre belirleniyor. Tahsis numarasının son rakamına göre her ayın 17-26’sı arasında ve yukarıda belirtilen 4a emekli maaş ödeme günleri tablosuna göre emekli maaşları ödeniyor.

Emekli maaş günü ne zaman?

SSK için her ayın 17-26’sı arasında ödenmektedir. Emekli sandığı kapsamındakiler için her ayın 1-5 arasında ödenmektedir.

1/5 - (1 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Ssk Emekli Maaşları Ne Zaman Yatıyor?” üzerine 8 yorum
 1. 14 Ocak 2023 tarihi itibariyle emekli oldum.23 Ocak 2023 günü adıma bir miktar para yattı, bu miktar maaşım mıdır, bilgi verirseniz sevinirim.

  Yanıtla
  • Merhaba. Büyük bir ihtimalle kıst ödemedir. 23 Ocak tarihine kadar geçen süre için yapılan ödemedir yani. Ancak bunu E-devletten sorgulayarak ya da SGK’ya sorarak netleştirebilirsiniz.

   Yanıtla
 2. Yeni emekli oldum sgdp’ mi ile çalışanla ,ssk çalışanın net olarak alacakları asgari ücretler farklı mi oluyor? Teşekkür ederim.

  Yanıtla
 3. Selamlar
  Engelli indirimi ile emeklilik işlemlerini şubat ayının 17 sinde sgk da tamamladim.mart 5 itibri ile birikmiş aylığınız bankaya gönderildi bilgisi geldi.Bildirilen tutar 17 günlük ödeme miktarı mıdır.Tam aylığı bulmak için tutar÷17×30 mu yapmak gerekir.
  Desteğiniz için teşekkürler..

  Yanıtla
  • Merhaba. Size gelen evrakta aylık tutarının yazıyor olması gerek. Dediğiniz gibi hesaplanmıyor.

   Yanıtla
 4. E-DEVLET TE BU AYIN 23 DE ILK MAASIMI ALACAGIM GORUNUYOR FAKAT TUTAR VE BANKA BILGILERINI GOREMIYORUM, NASIL GOREBILIRIM.

  Yanıtla
  • Merhaba. Tutar ve ödenecek banka bilgisi genelde ilk maaşı aldıktan sonra e devlet sisteminde görünür. Siz en yakın Sgk ya uğrayarak bu bilgileri öğrenebilirsiniz.

   Yanıtla
Yorum yapın