Ssk Emekli Maaşları Ne Zaman Ödenecek ?

2

SSK emekli maaşları ne zaman ödenecek ? 4a SSK kapsamında emekli misiniz ya da yeni emekli mi oldunuz ? Maaşınızı tam olarak hangi tarihte alabileceğinizi bilmiyor musunuz. İşte SSK emekli maaşlarının hangi tarihlerde ödeneceği sorusu bu yazımızda. Ayrıca tahsis numarası nedir ve nasıl sorgulanır konusunda da yazımızda bilgi sahibi olabilirsiniz.

SSK emekli maaşlarının ödendiği tarih emekli tahsis numarasının son rakamına göre belirlenir ve her ay aynı tarihte ödeme yapılır. Tahsis numarasının son rakamına göre maaşınızı alabileceğiniz tarih konusunda bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

4a maaş ne demek ?

4a eski adı ile SSK sigortalı olarak çalışanların tabi olduğu sigorta koludur. 5510 Sayılı Kanunun 4. maddesinin a bendine göre tanımlandıklarından 4a sigortalısı olarak adlandırılırlar. Dolayısıyla sskdan emekli olanlar 4a emeklisi sayılır ve e devlette 4A Hizmetleri kısmından kendilerine ait bilgileri sorgulayabilirler.

Emekli tahsis no nedir ?

Tahsis numarası Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından emeklilere verilen bir numaradır. Emeklilerin bir nevi sicil numarası da diyebiliriz.  Daha fazla ayrıntılı bilgi ve tahsis numarası sorgulaması için https://sgkbilgisi.com/emekli-tahsis-no-sorgulama/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ssk tahsis no sorgulama

Tahsis numarası sorgulamasını e devlet sisteminden yapabileceğiniz gibi size en yakın Sosyal Güvenlik Merkezi’ne giderek T.C. numaranız ile de öğrenebilirsiniz. E devlet sisteminden tahsis no sorgulaması için;

 • www.turkiye.gov.tr adresinden T.C. numaranız ve e devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın.
 • Ardından Sosyal Güvenlik Kurumu-4A Hizmetleri-4A Aylık bilgisi menüsünü takip ederek hem emekli maaşı sorgulaması yapabilir hem de emeklilik tahsis numaranızı öğrenebilirsiniz.

SSK emekli maaşı sorgulamasını buradan yapabilirsiniz >>> ssk emekli maaşı.

Emekli maaşı sorgulama 4a

Tahsis numarası ile emekli maaşı sorgulaması e devlet üzerinden aynı menüden yapılmakta. Yukarıda verilen adımları takip ederek emekli maaşınızı kolayca sorgulayabilirsiniz.

Ssk tahsis no ile maaş sorgulama

Tahsis numarası ile maaş sorgulaması yapabileceğiniz bir uygulama bulunmamakta. Sorgulama sadece e devlet sistemi üzerinden T.C. kimlik numarası ve e devlet şifresi ile giriş sağlanarak yapılabilmekte.

Tahsis noya göre emekli maaş günleri

Tahsis numaranızı öğrendiyseniz ya da zaten biliyorsanız emekli maaşınızı hangi tarihte alabileceğinizi de kolayca öğrenebilirsiniz. Buna göre tahsis numaranızın  son rakamı;

 •  9 ise her ayın 17’sinde,
 • 7 ise her ayın 18’inde,
 • 5 ise her ayın 19’unda,
 • 3 ise her ayın 20’sinde,
 • 1 ise her ayın 21’inde,
 • 8 ise her ayın 22’sinde,
 • 6 ise her ayın 23’ünde,
 • 4 ise her ayın 24’ünde,
 • 2 ise her ayın 25’inde,
 • 0 ise her ayın 26’sında emekli maaşınızı alabilirsiniz.

SSK güncel emekli maaşları ve zam oranları hakkında bilgi için https://sgkbilgisi.com/ssk-emekli-maasi/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dul maaşı ne zaman yatar ?

SSK kapsamında dul ve ya yetim aylığı alıyorsanız sizin tahsis numaranız da vefat eden kişinin tahsis numarası olacağından o kişinin tahsis numarasının son rakamına göre yukarıda belirtilen tarihlerde emekli maaşınızı alabilirsiniz. Eğer ssk dul emekli aylığı ya da yetim maaşı ilk defa bağlanacaksa verilen tahsis numarasına göre yukarıda belirtilen tarihlerde emekli maaşınızı alabilirsiniz. Tahsis numaranızı yukarıda belirttiğim şekilde sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

Emekli maaşı e devlette ne zaman görülür ?

Eğer ilk defa emekli maaşı alacaksanız e ilk aylığınızı aldığınız tarihten itibaren maaşınız e devlet sisteminde görünür. Zaten emekli iseniz güncel olarak alabileceğiniz emekli maaşları emekli hesap döneminden sonra görünür. Bu da genelde her ayın 10’undan sonrasıdır.

Bağkur emekli maaşı ne zaman yatıyor ?

Bağkur maaşlarının ödeneceği tarihler de bağkur sicil numarasına göre değişiyor. Eğer bağkur emeklisi iseniz https://sgkbilgisi.com/bagkur-emekli-maasi-ayin-kacinda-yatiyor/ sayfamızı ziyaret ederek maaş alabileceğiniz tarihi öğrenebilirsiniz.

SSK emekli maaşı konusundaki tüm sorularınızı yazının sonundaki yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

2 Yorum
 1. KEMAL SAYIN

  E-DEVLET TE BU AYIN 23 DE ILK MAASIMI ALACAGIM GORUNUYOR FAKAT TUTAR VE BANKA BILGILERINI GOREMIYORUM, NASIL GOREBILIRIM.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Tutar ve ödenecek banka bilgisi genelde ilk maaşı aldıktan sonra e devlet sisteminde görünür. Siz en yakın Sgk ya uğrayarak bu bilgileri öğrenebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.