Ssk Emekli Maaşları Ne Zaman Yatıyor?

Ssk emekli maaşları ne zaman yatıyor? 4a SSK kapsamında emekli misiniz ya da yeni emekli mi oldunuz ? Maaşınızı tam olarak hangi tarihte alabileceğinizi bilmiyor musunuz. İşte SSK emekli maaşlarının hangi tarihlerde ödeneceği sorusu bu yazımızda. Ayrıca tahsis numarası nedir ve nasıl sorgulanır konusunda da yazımızda bilgi sahibi olabilirsiniz.

SSK emekli maaşlarının ödendiği tarih emekli tahsis numarasının son rakamına göre belirlenir ve her ay aynı tarihte ödeme yapılır. Tahsis numarasının son rakamına göre maaşınızı alabileceğiniz tarih konusunda bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

4a maaş ne demek ?

4a eski adı ile SSK sigortalı olarak çalışanların tabi olduğu sigorta koludur. 5510 Sayılı Kanunun 4. maddesinin a bendine göre tanımlandıklarından 4a sigortalısı olarak adlandırılırlar. Dolayısıyla sskdan emekli olanlar 4a emeklisi sayılır ve e devlette 4A Hizmetleri kısmından kendilerine ait bilgileri sorgulayabilirler.

Emekli tahsis no nedir ?

Tahsis numarası Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından emeklilere verilen bir numaradır. Emeklilerin bir nevi sicil numarası da diyebiliriz.  Daha fazla ayrıntılı bilgi ve tahsis numarası sorgulaması için  emekli tahsis no sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ssk tahsis no sorgulaması nasıl yapılır ?

Tahsis numarası sorgulamasını e devlet sisteminden yapabileceğiniz gibi size en yakın Sosyal Güvenlik Merkezi’ne giderek T.C. numaranız ile de öğrenebilirsiniz. E devlet sisteminden tahsis no sorgulaması için;

 • www.turkiye.gov.tr adresinden T.C. numaranız ve e devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın.
 • Ardından Sosyal Güvenlik Kurumu-4A Hizmetleri-4A Aylık bilgisi menüsünü takip ederek hem emekli maaşı sorgulaması yapabilir hem de emeklilik tahsis numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • SSK emekli maaşı sorgulamasını buradan yapabilirsiniz >>> emekli maaşı sorgulama 4a

Tahsis numarası ile emekli maaşı sorgulaması e devlet üzerinden aynı menüden yapılmakta. Yukarıda verilen adımları takip ederek emekli maaşınızı kolayca sorgulayabilirsiniz.

Ssk tahsis no ile maaş sorgulaması yapılır mı ?

Tahsis numarası ile maaş sorgulaması yapabileceğiniz bir uygulama bulunmamakta. Sorgulama sadece e devlet sistemi üzerinden T.C. kimlik numarası ve e devlet şifresi ile giriş sağlanarak yapılabilmekte.

Ssk emekli maaşları ne zaman yatar ?

Peki bu ay emekli maaşları ne zaman yatacak ? Emekli maaşı T.C. son rakamına göre ödenmiyor. SSK emeklisi için tahsis numarasının son rakamına göre ödeniyor. Özellikle ilk defa emekli olanlar ssk emekli maaşları ne zaman ödenecek sorusunu bize sıklıkla sormakta. Tahsis numaranızı öğrendiyseniz ya da zaten biliyorsanız emekli maaşınızı hangi tarihte alabileceğinizi de kolayca öğrenebilirsiniz. Gelelim tahsis numarasının son rakamına göre ssk emekli maaşları hangi tarihlerde ödeniyor sorusunun cevabına. Tahsis numaranızın  son rakamına göre emekli maaş günleri aşağıdaki gibi olacaktır;

 •  9 ise her ayın 17’sinde,
 • 7 ise her ayın 18’inde,
 • 5 ise her ayın 19’unda,
 • 3 ise her ayın 20’sinde,
 • 1 ise her ayın 21’inde,
 • 8 ise her ayın 22’sinde,
 • 6 ise her ayın 23’ünde,
 • 4 ise her ayın 24’ünde,
 • 2 ise her ayın 25’inde,
 • 0 ise her ayın 26’sında emekli maaşınızı alabilirsiniz.

SSK güncel emekli maaşları ve zam oranları hakkında bilgi için  ssk emekli maaşı ne kadar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dul maaşı ne zaman yatar?

SSK kapsamında dul ve ya yetim aylığı alıyorsanız sizin tahsis numaranız da vefat eden kişinin tahsis numarası olacağından o kişinin tahsis numarasının son rakamına göre yukarıda belirtilen tarihlerde emekli maaşınızı alabilirsiniz. Eğer ssk dul emekli aylığı ya da yetim maaşı ilk defa bağlanacaksa verilen tahsis numarasına göre yukarıda belirtilen tarihlerde emekli maaşınızı alabilirsiniz. Tahsis numaranızı yukarıda belirttiğim şekilde sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası emekli maaşı saat kaçta yatar?

Yukarıda tahsis numaranızın son rakamına göre emekli maaşının ödeneceği tarihler verilmiştir. Emekli maaşınız bu tarihler esas alınarak saat 00.00’dan itibaren hesaba yatar. Bazen birkaç saat sonra ya da sabaha doğru yatar. Örneğin ayın 17’sinde alıyorsanız 16’sını 17’sine bağlayan gece saat 00.00’dan sonra emekli maaşı hesaba geçer.

Halkbank pazar günü emekli maaşı yatar mı?

Emekli maaşınızı sicil ya da tahsis numaranıza göre belirlenen tarihte alırsınız. Bu tarihin pazar gününe, hafta sonuna, resmi tatile ya da bayram tatiline denk gelmesi önemli değildir. Sonuç olarak pazar gününe denk geliyorsa pazar günü maaşınızı alabilirsiniz.

Emekli maaşı e-devlette ne zaman görülür?

Eğer ilk defa emekli maaşı alacaksanız e ilk aylığınızı aldığınız tarihten itibaren maaşınız e devlet sisteminde görünür. Zaten emekli iseniz güncel olarak alabileceğiniz emekli maaşları emekli hesap döneminden sonra görünür. Bu da genelde her ayın 10’undan sonrasıdır.

Ssk emekli maaşları ne kadar?

Emekli olacak okurlarımız bize ssk emekli maaşları ne kadar oldu sorusunu iletmekte. 2020 yılı itibariyle ilk defa emekli olacaklara bağlanan emekli maaşı en düşük 1500 liraya yükseltilmiştir. Tabi ki bunun üzerinde de maaş alabilirsiniz. Bu sizin kazanç durumunuza göre farklılık gösterecektir. Henüz emekli değilseniz emekli olmanız durumunda alabileceğiniz ortalama emekli maaşını öğrenmek ve hesaplama yapmak için hemen  ssk emekli maaşı hesaplama ne kadar maaş alırım diyenler için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlk emekli maaşı e-devlette ne zaman görülür?

emekli maaşı e devlette ne zaman görülür sorusu özellikle ilk defa emekliliğe başvuranların araştırdıkları konuların başında gelmektedir. İlk emekli maaşı emekli maaşının hesaplanma döneminden sonra görülür. Başvurduğunuz ayı takip eden ayın 10’undan sonra e-devlette emekli maaşınızı ve ek ödeme tutarlarını görüntüleyebilirsiniz.

Emekli maaşım ne kadar?

Bu sorunun cevabı herkes için aynı değildir. Emekli maaşı prim ödenen dönem ile bunun harici birçok faktöre göre farklılık gösterir. SGK emekli maaşı hesaplama uygulaması ya da sayfamızdaki hesaplama uygulamalarından ne kadar emekli maaşı alırım ve emekli maaşım ne kadar olacak hakkında hesaplama yapabilirsiniz.

SSK emekli ne zaman yatıyor?

Emekli maaşının ödeneceği tarih emekli tahsis numarasının son rakamına göre belirleniyor. Tahsis numarasının son rakamına göre her ayın 17-26’sı arasında emekli maaşları ödeniyor.

Emekli maaşları ne zaman hesaba geçer?

Emekli maaşları aylık ödenme tarihlerinde gece 12’den sonra hesaplara geçer. Genellikle gece yarısı 12 ile 1 arasında emekli maaşları hesaba aktarılmış olmaktadır.

Emekli maaş günü ne zaman?

SSK için her ayın 17-26’sı arasında ödenmektedir. Emekli sandığı kapsamındakiler için her ayın 1-5 arasında ödenmektedir.

Emekli maaşı gece yatar mı?

Emekli maaşı gece 12’den sonra hesaplara geçer. Genellikle gece yarısı ile saat 01 arasında hesaplara aktarılmaktadır.

1/5 - (1 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Ssk Emekli Maaşları Ne Zaman Yatıyor?” üzerine 8 yorum
 1. 14 Ocak 2023 tarihi itibariyle emekli oldum.23 Ocak 2023 günü adıma bir miktar para yattı, bu miktar maaşım mıdır, bilgi verirseniz sevinirim.

  Yanıtla
  • Merhaba. Büyük bir ihtimalle kıst ödemedir. 23 Ocak tarihine kadar geçen süre için yapılan ödemedir yani. Ancak bunu E-devletten sorgulayarak ya da SGK’ya sorarak netleştirebilirsiniz.

   Yanıtla
 2. Yeni emekli oldum sgdp’ mi ile çalışanla ,ssk çalışanın net olarak alacakları asgari ücretler farklı mi oluyor? Teşekkür ederim.

  Yanıtla
 3. Selamlar
  Engelli indirimi ile emeklilik işlemlerini şubat ayının 17 sinde sgk da tamamladim.mart 5 itibri ile birikmiş aylığınız bankaya gönderildi bilgisi geldi.Bildirilen tutar 17 günlük ödeme miktarı mıdır.Tam aylığı bulmak için tutar÷17×30 mu yapmak gerekir.
  Desteğiniz için teşekkürler..

  Yanıtla
  • Merhaba. Size gelen evrakta aylık tutarının yazıyor olması gerek. Dediğiniz gibi hesaplanmıyor.

   Yanıtla
 4. E-DEVLET TE BU AYIN 23 DE ILK MAASIMI ALACAGIM GORUNUYOR FAKAT TUTAR VE BANKA BILGILERINI GOREMIYORUM, NASIL GOREBILIRIM.

  Yanıtla
  • Merhaba. Tutar ve ödenecek banka bilgisi genelde ilk maaşı aldıktan sonra e devlet sisteminde görünür. Siz en yakın Sgk ya uğrayarak bu bilgileri öğrenebilirsiniz.

   Yanıtla
Yorum yapın