E Devlet Emekli Promosyon Başvuru & Tutarlar Güncellendi

E devlet emekli promosyon başvuru süreci başladı. Bildiğiniz gibi 28.03.2024 tarihi itibariyle hem devlet bankaları hem de tüm özel bankalar promosyon tutarlarını güncelledi. Güncel promosyon tutarlarından yararlanabilmek için E-devletten ya da banka şubesinden başvurarak maaşınızı taşımak ya da mevcut bankada güncelleme yaparak devam edebiliyorsunuz. Bu içerikte güncel olarak promosyon tutarlarının ne kadar olduğu ve emekli maaşı banka promosyonu başvurusunu nasıl ve nereden yapabileceğiniz hakkında bilgi bulabileceksiniz.

Güncel emekli promosyon tutarları

Emekli banka promosyonu tutarları 28.03.2024 tarihi itibariyle alınan emekli maaşına göre minimum aşağıdaki tutarlarda belirlenmiştir. Belirlenen tutarlar 3 yıllık taahhüt halinde ödenecek tutarlardır.

Emekli Maaşı TutarıÖdenecek Minimum promosyon
10.000 TL’ye (10.000 TL hariç) kadar olanlar5.000,00 TL
10.000 TL – 15.000 TL (15.000 TL hariç) arasında olanlar8.000,00 TL
15.000 TL – 20.000 TL (20.000 TL hariç) arasında olanlar10.000,00 TL
20.000 TL ve daha fazla olanlar12.000,00 TL
devlet/özel banka emekli promosyonları

Emekli promosyon başvurusu nasıl yapılır?

Emekli promosyon başvurusu için iki seçenek bulunmakta.

  1. Mevcut bankada promosyon güncelleme: Bunun için banka şubesinden başvurarak ya da online bankacılık kanalı aracılığı ile promosyon güncelleme başvurusu yapmanız gerekiyor. Önceki promosyon için kalan taahhüt sürenize göre ödeme tutarı ve taahhüt süreniz güncellenmiş olacaktır.
  2. Başka bankaya taşıma: İkinci seçenek maaşı başka bankaya taşımak. Aşağıda alt başlıkta e devletten maaşınızı nasıl taşıyabileceğiniz hakkında bilgi verdim. Bu seçenekte mevcut maaş aldığınız bankadaki promosyon borcunuzu kapatmanız ve varsa diğer borçlarınızı da kapatmanız gerek. Aksi durumda maaşınızı taşıyamazsınız. Tüm borçlarınızı kapattıktan sonra e devletten ya da banka şubesinden başvurarak maaşınızı taşıyabilir ve güncel promosyon tutarlarından yararlanabilirsiniz.

Emekli promosyon başvurusu e devlet

Maaşınızı başka bankaya taşıyacaksanız E-devletten ya da taşımak istediğiniz banka şubesinden maaş taşıma başvurusu yapmanız gerek. E-devletten taşıma yapmak için maaş kapsamına göre e-devlet bağlantılarını aşağıya bırakıyorum. Maaşınız taşındıktan sonra bankaya başvurarak belirtilen tutarlarda promosyondan yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası promosyon başvurusu e-devlet

Ziraat Bankası promosyon başvurusu için:

  • Mevcut banka müşterisi iseniz online bankacılıktan promosyon güncelleme/yenileme başvurusu yapabilirsiniz.
  • Başka bankadan maaş alıyorsanız E-devletten ya da Ziraat Bankası şubelerinden maaş değişikliği için E-Devlet banka Değişikliği promosyon başvurusu gerekiyor.
e-Devlet üzerinden banka promosyonu nasıl alınır?

E-devletten maaş taşıma başvurusu yapılabilmektedir. Promosyon için doğrudan başvuru yapılamaz.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın