İş Bankası Emekli Promosyon 2024 & 12.000 TL Promosyon Al

İş Bankası emekli promosyon konusunda en avantajlı bankalar arasında yer almaktadır. Daha önce en yüksek emekli maaşı promosyonu veren banka hangisi başlıklı yazımızda belirttiğimiz gibi Türkiye İş Bankası emeklilere en yüksek promosyon ödemesi yapan bankalar arasında yer almaktadır. Bu içeriğimizde ise emekli maaşı promosyonu İş Bankası’ndan nasıl alınır, tutarı ne kadar gibi konu hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevabını bulabileceksiniz.

İş Bankası promosyonu nasıl alınır?

Emekli promosyon İş Bankası müşterisi olma ve en az 3 yıl maaşı Türkiye İş Bankası’ndan alma sözüne verilmektedir. Bunun dışında bir şart aranmamaktadır. Buna göre İş Bankası emekli maaşı promosyonu hakkından yararlanabilmek için;

 • Mevcut emekli iseniz emekli maaşınızı Türkiye İş Bankası’na taşımanız, ilk defa emekli olacaksanız SGK emeklilik dilekçesinde maaş alınacak bankayı Türkiye İş Bankası olarak seçmeniz gerekmektedir.
 • İlk emekli maaşınız bankaya yattıktan sonra promosyon başvurularınızı şubeden ya da internet bankacılık kanallarından kolayca yapabilirsiniz.
 • İlk maaşınızı aldıktan sonra Türkiye İş Bankası mobil bankacılık kanallarında aşağıdaki menüleri kullanarak İş Bankası emekli maaşı kampanyası kapsamında promosyon başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 • İşCep > Başvurular > Emekli Maaş İşlemleri > Maaş Taşıma ve Talimat Verme
 • İşCep > Başvurular > Emekli Maaş İşlemleri > Promosyon Başvurusu
 • İnternet Şubesi > Başvuru – Ürünler > Emekli Maaş İşlemleri > Maaş Taşıma ve Talimat Verme
 • İnternet Şubesi > Başvuru – Ürünler > Emekli Maaş İşlemleri > Promosyon Başvurusu

Emekli maaşı İş Bankası’na nasıl taşınır?

İş Bankası emekli promosyonu hakkından yararlanabilmeniz için maaşınızı E-devletten başvurarak Türkiye İş Bankası’na taşımalısınız. İlk defa emekli olacaksanız ve emeklilik başvurusunda maaş alınacak banka kısmında Türkiye İş Bankası’nı işaretlediyseniz bunu yapmanız gerekmiyor. Mevcut emekli iseniz ve emekli maaşınızı başka bir bankadan alıyorsanız maaşınızı öncelikle e-devletten başvurarak Türkiye İş Bankası’na taşımanız gerekiyor. Emekli maaşı taşıma sayfamızdan hemen taşıma işlemi için başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş Bankası emekli maaş promosyonu ödemeleri ne zaman yapılır?

İş Bankası emekli promosyon ne kadar sorusunun cevabına geçmeden önce promosyon ödemelerinin ne zaman yapıldığını kısaca yanıtlayayım. İş Bankası’na ilk emekli maaşı ödendikten ve promosyon başvurunuzu tamamladıktan sonra promosyon ödemesi yapılmaktadır. İlk maaş ödendikten sonra ortalama en geç 30 gün içinde promosyon hesabınıza aktarılmaktadır.

İş Bankası promosyon ne kadar?

İş Bankası emeklilere ne kadar promosyon veriyor sorusunun cevabı aslında alınan emekli maaşı tutarına göre farklılık göstermektedir. Aşağıda İş Bankası kaç lira promosyon veriyor tablosunda görüleceği üzere ödenecek promosyon tutarı alınan emekli maaşına göre değişiyor. İşte 28.03.2024 tarihi itibariyle güncellenen promosyon tablosu;

Emekli maaşıÖdenecek promosyon
10.000 TL Altında ise5.000,00 TL
10.000-15.000 TL arası ise8.000,00 TL
15.000-20.000 TL arası ise10.000 TL
20.000 TL üzeri ise12.000,00 TL
İş Bankası kaç para promosyon veriyor tablosu

28.03.2024 tarihi itibariyle promosyon tutarları yukarıdaki gibi güncellenmiştir. İşCep > Başvurular > Emekli Maaş İşlemleri > Promosyon Durumu > Yenile seçeneklerini takip ederek promosyonu güncelleyebilirsiniz.

İş Bankası promosyon son gün ne zaman?

Türkiye İş Bankası ilk emekli maaşı yattıktan sonra promosyon ödemelerini yapmaktadır. Dönem dönem belli aralıklarda ek ayrıcalıklar ve ek promosyon hakkı verilmekte ve başvuru için bir süre belirlenmektedir. Güncel kampanyalara ve ayrıcalıklara İş Bankası emekli promosyon sayfasından erişebilirsiniz.

İş Bankası’nın emeklilere sağladığı diğer ayrıcalıklar

Türkiye İş Bankası promosyona ilave olarak emeklilere birçok ayrıcalıklar tanımaktadır. Güncel olarak promosyona ilave olarak sağlanan haklar şunlardır;

 • Aidatsız kredi kartı,
 • İş Bankası hesapları arasında ücretsiz ve sınırsız havale,
 • Mesai saatleri içerisinde diğer bankalara ücretsiz EFT,
 • Diğer banka ATM’lerinden ayda iki defa ile sınırlı olmak üzere ücretsiz nakit çekimi hakkı,
 • Özel dönemsel kredi ve mevduat faizi hakkı.
4/5 - (1 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“İş Bankası Emekli Promosyon 2024 & 12.000 TL Promosyon Al” üzerine 5 yorum
 1. İş Bankası’nın sekiz yıllık emekli müşterisiyim. Bir yıl kadar önce sırf daha fazla puan biriktirebilmek için Maximum Black kredi kartı aldım. İlk sözleşme esnasında kağıtta kart aidatları yazılı olmasına rağmen emekli kampanyası kapsamında kredi kartı aidatı olmayacağı ifade edilmişti. Black kart talep edilirken tarafıma kimse bu kartın emekli maaş kampanyası kapsamı dışında olduğunu söylemedi. Şimdi 739 TL kart aidatı gelmiş. Yaptığım başvuru ve iade taleplerim olumlu karşılanmadı. Bu samimi olmayan uygulama nedeniyle taksitlerimin bitiminde İş Bankası’ndan ayrılmayı planlıyorum.

  Yanıtla
 2. İş Bankası emekli maaşınızı bize taşıyın kredi kartı yıllık aidat almıyoruz diye kampanya yapıyor. Ben de 2022 kasım ayında maaşımı taşıdım kredi kartıma otomatik ödeme talimatı verdim. İlk ödemede yapıldı ve 739 TL ve 39 TL aidat yansıttılar. İletişim merkezi ile irtibata geçtim, karta aidat alıyoruz dedi. Bende kartı iptal edip emekli maaşımı başka bankaya taşıyacağım. Vatandaşı neden yanıltıyorlar, bundan dolayı mağdur oldum.

  Yanıtla
 3. Bağkur ihya yaptım 28/12/2022 de 320 bin borç çıktı
  Torba tasada bu rakam düşer mi
  Tekrar ihya başvurusunda bulunmalımıyum, yoksa 320 bin üzerinden bir indirim olur mu

  Yanıtla
Yorum yapın