E Nabız Tahlil Sonuçları Ne Zaman Görünür, Neden Göremiyorum?

E Nabız tahlil sonuçları ne zaman görünür? E-Nabız uygulaması kişilerin tahlil, röntgen, mr gibi tüm sağlık verilerini görüntüleyebildiği, aile hekimi değiştirme, kısacası sağlıkla ilgili tüm verileri yönetebildiği kullanışlı ve oldukça yararlı bir uygulamadır. Bu uygulamaya bir kere e-devlet ile kayıt olduktan sonrasında artık siz de tüm verilerinizi uygulama üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Kişiler en çok tahlil sonuçlarını görüntülemek için e-nabız sistemini kullanırlar. Bu yazımızda tahliller e nabıza ne zaman düşer ve e nabızda tahlillerimi göremiyorum sorununun çözümü hakkında detayları ve tahlil sonuçları ne zaman sisteme girer sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

E nabız girişi nasıl yapılır?

E nabız girişi için aşağıdaki yolu takip edebilirsiniz;

  • Mobil telefonunuza e-nabız uygulamasını indirerek mobil uygulama üzerinden,
  • E nabız sayfası üzerinden ve,
  • Aşağıda anlatıldığı üzere e-devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz.
  • E-nabız şifresini alamadıysanız e-nabız şifresi nasıl alınır sayfamızdan adım adım nasıl şifre alabileceğiniz hakkında bilgi bulabilirsiniz. 

E nabız e devlet girişi nasıl yapılır?

E nabız e devlet girişi uygulamaya en kolay giriş yöntemidir. E-devletten e nabız girişi yapmak için sırasıyla aşağıdaki aşamaları takip ediniz;

  • Öncelikle buradan e-devlet bilgileriniz ile sisteme giriş yapınız ⇒ e nabız edevlet.
  • Açılan sayfada UYGULAMAYA GİT dedikten sonra e-devlet üzerinden sistem sizi E-nabız uygulaması ana sayfasına yönlendirecektir.
  • Açılan sayfada tahlil sonuçlarınızı nasıl görüntüleyebileceğiniz aşağıda görsellerle anlatılmıştır.

E-nabız şifresi almak için gerekenler nelerdir?

E-nabız resmi sayfası üzerinden kimlik bilgileri ile üyelik oluşturabilirsiniz. Ancak hiç bununla uğraşmadan yukarıda vermiş olduğumuz bağlantı üzerinden e-devlet şifreniz ile sisteme giriş sağlayabilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz yoksa mobil ya da internet bankacılık kanalları üzerinden e-devlete buradan da e-nabız uygulamasına giriş yapabilirsiniz.

E nabız tahlil sonucu sorgulaması nasıl yapılır?

Uygulamada güncel ve geçmiş tüm tahlil sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Uygulama ana sayfasında TAHLİLLERİM kısmını tıklayın. Sonrasında karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

e-nabız tahlil sonucu sorgulama

Ekranda da görüldüğü üzere sistemde yapılan tahlilin türü ve yaptırılan hastane adı ile sonuç sayfası karşınıza gelir. Raporu ayrıntılı olarak görüntülemek ve yazdırmak için RAPOR kısmının altında görüntülemek istediğiniz tahlil sonucunun karşısındaki kutucuğu tıklamanız yeterli olacaktır.

T.C. kimlik no ile tahlil sonucu öğrenmek mümkün mü?

Yalnızca T.C. kimlik numarası ile tahlil sonuçlarını öğrenmek maalesef mümkün değil. Tahlil sonuçlarınızı barkod numarası ile tahlil yaptırdığınız hastane ya da diğer sağlık hizmet sunucularının resmi web sayfası üzerinden ya da yukarıda anlatıldığı gibi E-nabız sistemi üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Aile hekimliği tahlil sonuçları e-nabızda nasıl görüntülenir?

Kan tahlili e nabıza ne zaman düşer konulu bu yazımızda ayrıntılı olarak anlattığımız gibi artık tüm kan tahlilleri ile diğer tetkiklerin sonuçları E-nabız uygulamasından görüntülenebilmektedir. E-nabız sistemine yukarıda belirtilen şekilde giriş yaparak yine anlatılan yolu izleyerek aile hekimi/sağlık ocakları tarafından yapılan tahlillerin e devlet tahlil sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. 

Ultrason sonuçları e nabızda görünür mü?

Ultrason sonuçları da e-nabız sisteminde görüntülenebilmektedir. Peki ultrason sonuçları e nabıza ne zaman düşer? Ultrason çekimi yapılıp ilgili hastane/merkez tarafından sisteme yüklendikten sonra yaklaşık 2-3 saat içerisinde e-nabız sisteminden görüntülenebilmektedir. E-nabız sisteminde Radyolojik Görüntülerim bölümünden sonuçları sorgulayabilirsiniz. 

Patoloji sonuçları e nabızda görünür mü?

Patoloji sonuçları rapor olarak düzenlendiğinden e devlet tahlil sonucu bölümünde bunların görüntülenebilmesi mümkün bulunmamaktadır. Patoloji sonuçlarını öğrenmek için doktorunuzu aramanız ya da birebir görüşmeniz gerekecektir. 

E nabız tahlil sonuçlarını göremiyorum nedeni nedir ?

E nabızda tahlil sonuçlarımı göremiyorum diyen çok okurum var son zamanlarda. Eğer giriş yaptığınız ilgili ekranda sonuçlarınız görünmüyorsa henüz sonuçlanmadığı anlamına gelir. Tahlil yaptığınız süreden sonra eğer uzun zaman geçmiş olmasına rağmen hala sonuçlar burada çıkmıyorsa bu durumda tahlil yaptırdığınız aile hekimi, sağlık ocağı, hastane v.s. ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

E-nabızda tahlil sonuçları ne zaman görüntülenir ?

Tahlil yaptırdığınız hastane tarafından sonuçlar yüklendikten hemen sonra görüntüleme işlemi yapılabilir. Bazen veritabanının geç güncellenmesi gibi nedenlerle aynı gün düşmeyebilmekte. Ancak belirttiğimiz gibi genel olarak sonuçlanır sonuçlanmaz sonuçlar sisteme düşmekte.

Sağlık ocağı tahlil sonuçları e nabıza ne zaman düşer ?

Sağlık ocağı kan tahlili saatleri başlıklı yazımızda da ayrıntılı olarak anlatıldığı üzere sağlık ocaklarında kan alma işlemleri genellikle öğleden önce yapılmakta ve sonuçlanması ise öğleden sonra 2-3 gibi olmaktadır.  Sonuçların sisteme yüklenmesi ve E-nabıza düşmesi de genellikle bu saatlerde olmaktadır. Yani öğleden önce verilen kan tahlillerinin MHRS tahlil sonuçlarını saat 15.00-.16.00 saatleri arasında görebilirsiniz.

Mr sonuçları e nabıza ne zaman düşer?

E nabıza tahlil sonuçları ne zaman düşer konusunda okurlarımın sık sordukları bir diğer soru da MR sonuçları ile ilgilidir. E nabız mr sonucu genellikle MR çekildikten birkaç saat sonra e-nabız sistemine düşmektedir. Ortalama olarak MR çekildikten ve çekilen merkez tarafından sisteme yüklendikten itibaren 2-3 saat içerisinde e-nabız uygulamasına düştüğünü söyleyebiliriz. Mr sonucu sorgulama işlemini e-nabız uygulamasında “Radyolojik Görüntülerim” bölümünden yapabilirsiniz.

Gebelik kan testi e nabıza ne zaman düşer?

E nabız kan tahlil sonuçları ne zaman görülür konusunda sonucu merak edilen bir diğer konu da gebelik testidir. Gebelik testi ile ilgili yapılan kan tahlili sonuçları hastane ya da ilgili merkez tarafından sisteme girildikten sonra 2-3 saat içerisinde genellikle E-nabız uygulamasına düşmektedir. 

E-nabız müşteri hizmetleri numarası kaç?

E-nabız uygulaması hakkında yaşanan problemler ve diğer yardım talepleriniz için 0312 248 51 51 numaralı telefonla arama yapabilirsiniz. E-nabız sistemi için ayrıca oluşturulan bir müşteri hizmetleri servisi bulunmamaktadır.

Röntgen sonucu e nabızda görünür mü?

E nabız röntgen ne zaman düşer konu hakkında sıklıkla sorulan bir diğer sorudur. E nabızda röntgen sonuçlarınızı da görebilirsiniz. Sonuç sisteme yüklendikten yaklaşık 3-4 saat sonra E-nabız sisteminde “Radyolojik Görüntülerim” menüsünden sonucunuzu görebilirsiniz.

Gittiğim hastane e nabızda gözükmüyor?

E-nabız tahlil sonuçları neden gözükmüyor bölümünde de belirttiğim gibi bazı durumlarda sonuçların görüntülenebilmesi sonraki güne uzayabilmekte. Sonraki gün tekrar kontrol edin. Muhtemelen sonuçlar sisteme düşmüş olacaktır.

Radyoloji görüntüleri e nabıza ne zaman düşer?

Aslında bu sorunun cevabı tahlil sonuçları ne zaman e nabıza düşer sorusunun cevabı ile aynıdır. Radyoloji sonuçları ilgili hastane/merkez tarafından sisteme girilip onaylandıktan sonra genellikle en geç 2-3 saat içerisinde e-nabız uygulamasından görüntülenebilmektedir.

Kan sonuçları e nabıza ne zaman düşer?

E nabız kan sonuçları ne zaman görülür sorusunun cevabı hastane/tahlil yapan merkezin sonuçları sisteme yüklemesine ve onaylamasına göre değişir. Genellikle sisteme yüklendikten sonra 2-3 saat içerisinde e-nabız sistemine düşmektedir.

Tahlil sonuçları e Nabıza neden düşmüyor?

Bazı okurlarımız hastane/sağlık ocağı tahlilleri e nabızda görünmüyor diye bana yazıyor. Bunun birçok nedeni olabilir. Sonuçlar sisteme girilmemiş, onaylanmamış ya da henüz işlem yapılmamış olabilir. E-nabız sistemindeki sorunlardan dolayı da bazen düşmeyebiliyor. Eğer üzerinden 1 gün geçmiş olmasına rağmen hala sonuçlar yoksa doktorunuzla iletişime geçin.

E-nabız da tahlil sonuçlarımı nasıl görebilirim?

E-nabız uygulamasına E-devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra “TAHLİLLERİM” bölümünden güncel ve geçmiş tüm tahlil sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

182’den tahlil sonucu öğrenilir mi?

182 numarası hastaneden randevu alınan numaradır. Bu numaradan sadece randevu alınabilmektedir. Tahlil sonuçlarının öğrenilebilmesi mümkün değildir.

E nabız dökümü nasıl alınır?

E-nabız sonuçları görüntüleme sayfasında PDF(Türkçe) bölümüne tıklayarak sonuçların dökümünü PDF olarak telefon ya da bilgisayarınıza indirebilir, dilerseniz yazdırabilirsiniz.

Tahlil Sonucu göstermek için randevu almak gerekir mi?

Tahlil sonuçlarını göstermek için genellikle randevu alınması gerekmez. Randevusuz giderek sonuçlarınızı doktorunuza gösterebilirsiniz.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın