E Nabız Tahlil Sonuçları Ne Zaman Görünür ?

0

E Nabız tahlil sonuçları ne zaman görünür ? E-Nabız uygulaması kişilerin tahlil, röntgen, mr gibi tüm sağlık verilerini görüntüleyebildiği, aile hekimi değiştirme, kısacası sağlıkla ilgili tüm verileri yönetebildiği kullanışlı ve oldukça yararlı bir uygulamadır. Bu uygulamaya bir kere e-devlet ile kayıt olduktan sonrasında artık siz de tüm verilerinizi uygulama üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Kişiler en çok tahlil sonuçlarını görüntülemek için e-nabız sistemini kullanırlar. Bu yazımızda yapılan tahlillerin uygulama üzerinden ne zaman ve nasıl görüntülenebileceği hakkında detayları bulabilirsiniz.

E nabız girişi nasıl yapılır ?

Uygulamaya;

  • Mobil telefonunuza e-nabız uygulamasını indirerek mobil uygulama üzerinden,
  • https://enabiz.gov.tr/ sayfası üzerinden ve,
  • Aşağıda anlatıldığı üzere e-devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz.

E nabız e devlet girişi nasıl yapılır ?

Uygulamaya en kolay giriş yöntemi e-devlet üzerinden giriştir. E-devletten e nabız girişi yapmak için sırasıyla aşağıdaki aşamaları takip ediniz;

  • Öncelikle buradan e-devlet bilgileriniz ile sisteme giriş yapınız ⇒ e nabız edevlet.
  • Açılan sayfada UYGULAMAYA GİT dedikten sonra e-devlet üzerinden sistem sizi E-nabız uygulaması anasayfasına yönlendirecektir.
  • Açılan sayfada tahlil sonuçlarınızı nasıl görüntüleyebileceğiniz aşağıda görsellerle anlatılmıştır.

E nabız tahlil sonucu sorgulaması nasıl yapılır ?

Uygulamada güncel ve geçmiş tüm tahlil sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Uygulama anasayfasında TAHLİLLERİM kısmını tıklayın. Sonrasında karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

e-nabız tahlil sonucu sorgulama

Ekranda da görüldüğü üzere sistemde yapılan tahlilin türü ve yaptırılan hastane adı ile sonuç sayfası karşınıza gelir. Raporu ayrıntılı olarak görüntülemek ve yazdırmak için RAPOR kısmının altında görüntülemek istediğiniz tahlil sonucunun karşısındaki kutucuğu tıklamanız yeterli olacaktır.

E nabız tahlil sonuçlarını göremiyorum nedeni nedir ?

Eğer giriş yaptığınız ilgili ekranda sonuçlarınız görünmüyorsa henüz sonuçlanmadığı anlamına gelir. Tahlil yaptığınız süreden sonra eğer uzun zaman geçmiş olmasına rağmen hala sonuçlar burada çıkmıyorsa bu durumda tahlil yaptırdığınız aile hekimi, sağlık ocağı, hastane v.s. ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

E-nabızda tahlil sonuçları ne zaman görüntülenir ?

Tahlil yaptırdığınız hastane tarafından sonuçlar yüklendikten hemen sonra görüntüleme işlemi yapılabilir. Bazen veritabanının geç güncellenmesi gibi nedenlerle aynı gün düşmeyebilmekte. Ancak belirttiğimiz gibi genel olarak sonuçlanır sonuçlanmaz sonuçlar sisteme düşmekte.

E nabız hakkındaki sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.