E Nabız Tahlil Sonuçları Ne Zaman Görünür ?

0

E Nabız tahlil sonuçları ne zaman görünür ? E-Nabız uygulaması kişilerin tahlil, röntgen, mr gibi tüm sağlık verilerini görüntüleyebildiği, aile hekimi değiştirme, kısacası sağlıkla ilgili tüm verileri yönetebildiği kullanışlı ve oldukça yararlı bir uygulamadır. Bu uygulamaya bir kere e-devlet ile kayıt olduktan sonrasında artık siz de tüm verilerinizi uygulama üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Kişiler en çok tahlil sonuçlarını görüntülemek için e-nabız sistemini kullanırlar. Bu yazımızda yapılan tahlillerin uygulama üzerinden ne zaman ve nasıl görüntülenebileceği hakkında detayları ve tahlil sonuçları ne zaman sisteme girer sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

E nabız girişi nasıl yapılır ?

Uygulamaya;

  • Mobil telefonunuza e-nabız uygulamasını indirerek mobil uygulama üzerinden,
  • e nabız sayfası üzerinden ve,
  • Aşağıda anlatıldığı üzere e-devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz.

E nabız e devlet girişi nasıl yapılır ?

Uygulamaya en kolay giriş yöntemi e-devlet üzerinden giriştir. E-devletten e nabız girişi yapmak için sırasıyla aşağıdaki aşamaları takip ediniz;

  • Öncelikle buradan e-devlet bilgileriniz ile sisteme giriş yapınız ⇒ e nabız edevlet.
  • Açılan sayfada UYGULAMAYA GİT dedikten sonra e-devlet üzerinden sistem sizi E-nabız uygulaması anasayfasına yönlendirecektir.
  • Açılan sayfada tahlil sonuçlarınızı nasıl görüntüleyebileceğiniz aşağıda görsellerle anlatılmıştır.

E-nabız şifresi almak için gerekenler nelerdir ?

E-nabız resmi sayfası üzerinden kimlik bilgileri ile üyelik oluşturabilirsiniz. Ancak hiç bununla uğraşmadan yukarıda vermiş olduğumuz bağlantı üzerinden e-devlet şifreniz ile sisteme giriş sağlayabilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz yoksa mobil ya da internet bankacılık kanalları üzerinden e-devlete buradan da e-nabız uygulamasına giriş yapabilirsiniz.

E nabız tahlil sonucu sorgulaması nasıl yapılır ?

Uygulamada güncel ve geçmiş tüm tahlil sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Uygulama ana sayfasında TAHLİLLERİM kısmını tıklayın. Sonrasında karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

e-nabız tahlil sonucu sorgulama

Ekranda da görüldüğü üzere sistemde yapılan tahlilin türü ve yaptırılan hastane adı ile sonuç sayfası karşınıza gelir. Raporu ayrıntılı olarak görüntülemek ve yazdırmak için RAPOR kısmının altında görüntülemek istediğiniz tahlil sonucunun karşısındaki kutucuğu tıklamanız yeterli olacaktır.

T.C. kimlik no ile tahlil sonucu öğrenmek mümkün mü ?

Yalnızca T.C. kimlik numarası ile tahlil sonuçlarını öğrenmek maalesef mümkün değil. Tahlil sonuçlarınızı barkod numarası ile tahlil yaptırdığınız hastane ya da diğer sağlık hizmet sunucularının resmi web sayfası üzerinden ya da yukarıda anlatıldığı gibi E-nabız sistemi üzerinden sorgulayabilirsiniz.

E nabız tahlil sonuçlarını göremiyorum nedeni nedir ?

Eğer giriş yaptığınız ilgili ekranda sonuçlarınız görünmüyorsa henüz sonuçlanmadığı anlamına gelir. Tahlil yaptığınız süreden sonra eğer uzun zaman geçmiş olmasına rağmen hala sonuçlar burada çıkmıyorsa bu durumda tahlil yaptırdığınız aile hekimi, sağlık ocağı, hastane v.s. ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

E-nabızda tahlil sonuçları ne zaman görüntülenir ?

Tahlil yaptırdığınız hastane tarafından sonuçlar yüklendikten hemen sonra görüntüleme işlemi yapılabilir. Bazen veritabanının geç güncellenmesi gibi nedenlerle aynı gün düşmeyebilmekte. Ancak belirttiğimiz gibi genel olarak sonuçlanır sonuçlanmaz sonuçlar sisteme düşmekte.

Sağlık ocağı tahlil sonuçları e nabıza ne zaman düşer ?

Sağlık ocağı kan tahlili saatleri başlıklı yazımızda da ayrıntılı olarak anlatıldığı üzere sağlık ocaklarında kan alma işlemleri genellikle öğleden önce yapılmakta ve sonuçlanması ise öğleden sonra 2-3 gibi olmaktadır.  Sonuçların sisteme yüklenmesi ve E-nabıza düşmesi de genellikle bu saatlerde olmaktadır. Yani öğleden önce verilen kan tahlillerinin MHRS tahlil sonuçlarını saat 15.00-.16.00 saatleri arasında görebilirsiniz.

E-nabız Covid-19 test sonucu nasıl öğrenilir ?

E-nabız sistemi son zamanlarda en çok Covid-19 test sonucunu öğrenmek için ziyaret edilmektedir. E-nabız sisteminden Covid-19 test sonucunuzu öğrenmek için;

  • E-nabız uygulamasına yukarıdaki yöntemlerden birisini kullanarak giriş yapın.
  • Ardından ana sayfada “TAHLİLLERİM” bölümüne giriş yapın.
  • Buraya giriş yaptığınızda sağ üst tarafta “COVİD-19 TEST SONUCU” menüsünü göreceksiniz.
  • Bu menüye giriş sağlayarak test sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

E-nabız müşteri hizmetleri numarası kaç ?

E-nabız uygulaması hakkında yaşanan problemler ve diğer yardım talepleriniz için 0312 248 51 51 numaralı telefonla arama yapabilirsiniz. E-nabız sistemi için ayrıca oluşturulan bir müşteri hizmetleri servisi bulunmamaktadır.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.