Emekli Maaş Bordrosu Nasıl, Nereden Alınır & Sorgulama

Emekli maaş bordrosu, emekli maaş tutarı, emekli maaşı bağlanma tarihi, net maaş ve ilave ödeme tutarları gibi emekli maaşı hakkında tüm bilgilerin yer aldığı döküm olarak tanımlanabilir. Birçok Kurum, Banka, Konsolosluklar emeklilerden bu dökümü isteyebilmekte. Bordro, e devlet emekli maaş bordrosu sorgulama ekranından online olarak alınabilmekte. İçeriğin devamında emekli maaş bordrosu nasıl çıkarılır konusunda ayrıntıları bulabileceksiniz.

Emekli maaş bordrosu nereden alınır?

SGK emekli maaş bordrosu;

  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’nden elden alınabilir.
  • SGDP kapsamında emekli olarak çalışıyorsanız çalışan maaş bordronuzu ayrıca işvereninizden alabilirsiniz.
  • Emekli maaş dökümü diğer adı ile bordronuzu E-devlet sisteminden de alabilirsiniz.

Emekli maaş bordrosu e devletten alınır mı?

SGK emekli maaş bordrosu sorgulama ve indirme işlemleri e-devletten yapılabilmektedir. Bir alt başlıkta E-devletten nasıl alabileceğinizi adım adım anlattım.

E devletten emekli maaş bordrosu nasıl alınır?

Peki E devlet’ten emekli maaş bordrosu nasıl alınır? Aşağıdaki adımları takip ederek bordronuzu indirebilir ve yazdırabilirsiniz.

  • SSK emeklisi iseniz ssk emekli maaş bordrosu sorgulama için 4/a Aylık Bilgisi,
  • Bağkur emeklisi iseniz bağkur emekli maaş bordrosu almak için 4/b aylık bilgisi,
  • Emekli sandığı emeklisi iseniz 4/c aylık bilgisi kısmına tıklayarak T.C. numaranız ve E-devlet şifrenizle sisteme giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra “Yazdır” kısmından aylık bilginizi yazdırabilirsiniz.
  • Kamu Kurumları ya da konsolosluklara verecekseniz barkodlu belge almak için “Emekli Aylık Bilgilerinize ait barkodlu belge almak istiyorsanız tıklayınız” kısmındaki Tıklayınız bölümü ile devam ederek barkodlu belge oluşturabilirsiniz.

Emekli maaş bordrosu örneği

E-devletten emekli maaş bordrosu öğrenme ve indirme konusunda bir üstte bilgi verdim. 4/b yani bağkur emeklisi için örnek emekli maaş bordrosu aşağıdaki gibidir. Güncel olarak E-devletten indirdim.

Emekli maaş bordrosu ne zaman çıkar?

İlk emekli maaşı alındıktan sonra E-devletten maaş bordrosu çıkarılabilir.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Emekli Maaş Bordrosu Nasıl, Nereden Alınır & Sorgulama” üzerine bir yorum
Yorum yapın