Emekli Promosyon İadesi Nedir? & Yeni Tutarlardan Yararlan

Emeklilere ödenecek promosyonlar güncellendi. Güncel tutarları hem devlet bankaları hem de özel bankalar ödüyor. Yeni tutarlardan promosyondan yararlanabilmek için önceki promosyonun güncellenmesi gerekmektedir. Güncelleme de iade sonrası gerçekleştirilebilmektedir. Bu içerikte emekli promosyon iadesi nedir, işlem nasıl yapılır hakkında bilgi verilecektir.

Emekli promosyon iadesi nedir, nasıl yapılır?

Emeklilere ödenecek promosyon tutarları emekli maaş tutarına göre 8-12 bin lira arasında değişiyor. Daha önce daha düşük tutarlarda promosyondan yararlananların güncel tutarlardan promosyondan yararlanabilmeleri için önceki promosyonu iade etmeleri gerekiyor. Önceki promosyon iadesinden sonra yeni güncel tutarlardan tekrardan başvuru yapabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası üzerinden aşama aşama size nasıl yapıldığını anlatmak istiyorum:

  • Öncelikle Ziraat Bankası internet/mobil bankacılık kanalına giriş yapın.
  • Daha sonra ilk olarak sırasıyla şu adımları takip edin: Başvurular-Emekli Bankacılığı-Emekli promosyonum-Emekli promosyonum İade.
  • Burada önceki promosyon taahhüdünüzü iptal edip onun borcunu ödemeniz gerekiyor. Bu işlem için hesabınızda bu borcu ödemeye yetecek kadar nakit olmalı.
  • İadeyi tamamladıktan sonra sırasıyla tekrar Başvurular-Emekli Bankacılığı-Emekli promosyonumEmekli promosyonum başvuru menülerini takip ederek güncel tutarlardan promosyon başvurusu yapabilirsiniz.

Emekli promosyon iadesi ve yeni tutarlardan başvuru süreci diğer bankalarda da aynı şekildedir. Saygılarımla.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
Yorum yapın