SGK Adres Güncelleme, Uavt Girişi E-Devlet ile Kolayca Yap

SGK adres güncelleme işlemlerini nereden ve nasıl yapabileceğiniz konusunda yazımızda ayrıntılı olarak bilgi verilecektir. Uavt adres güncelleme SGK tarafından SGK işyeri adres güncellemesi için kullanılan bir sistemdir. Yazımızda işveren olarak uavt güncellemesini nereden ve nasıl yapacağınız ve Uavt SGK girişinin nereden yapılabildiği konusunda tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

Uavt nedir?

Uluslararası Veri Tabanı olarak geçer. Sosyal Güvenlik Kurumu’nda sigortalı çalıştıran işverenlerin E-Bildirge uygulaması üzerinden bildirge gönderebilmesi için adreslerinin güncel olması ve güncel değilse SGK UAVT girişi yaparak e bildirge adres güncelleme işlemini tamamlamaları gerekmektedir.

SGK uavt adres girişi nasıl yapılır?

SGK UAVT sisteme girişi için iki seçenek vardır. Uavt adres SGK uygulamasına;

SGK uavt adres güncellemesi nasıl yapılır ?

SGK adres güncelleme uavt sistemine e bildirge kullanıcı bilgileriniz ya da e-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra sgk adres uavt güncellemesi için aşağıda anlatılan yolu takip etmeniz gerekmektedir;

  • SGK adres veri tabanı güncelleme ekranına giriş sağladıktan sonra Uavt Adres Gört. kısmından mevcut adresinizi görüntüleyebilirsiniz.
  • Eğer bildirge gönderirken hata veriyorsa bu durumda Uavt Adres Günc kısmından adres güncellemesi yapmanız gerekmektedir.
  • Ancak işveren uavt sistemindeki adresim güncel yine de bildirge gönderemiyorum diyorsanız bu durumda uzun uzun yazılan adresleri kısa kısa yazın ve tekrar güncelleme yapın. Bu şekilde uavt adres girişi sgk sisteminden yapılan güncellemenin ardından yeniden bildirge göndermeye çalışın. Muhtemelen düzelmiş olacaktır.

SGK adres değişikliği dilekçesi örneği

Online olarak Sgk uvt sisteminden adres güncellemeye alternatif olarak Sgk adres bilgileri güncellemenin bir diğer yöntemi ise dilekçe ile bağlı olunan Sosyal Güvenlik Merkezi’ne başvurudur. Ancak UAVT hatası alıyorsanız bildirge göndermek için yukarıda anlatıldığı gibi işyeri uavt adres girişi yaparak işveren adres güncellemesi sağlamanız gerekmektedir. İşyerinizin adres değişikliği yani başka bir adrese taşınması durumunda ise aşağıda örneği verilen sgk işyeri adresi güncelleme dilekçesi ile işveren olarak bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi’ne başvuru yapmanız gerekmektedir.

  • Müdürlüğünüzde ………………….. işyeri sicil numarası ile işlem görüyoruz. İşyeri adresimizin …….. olarak güncellenmesi hususunda gereğini arz ederiz. 

İşveren olarak yararlanabileceğiniz güncel sigorta prim teşvikleri, şartları, ortalama hesaplamaları ve tüm detaylara SGK teşvikleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

SGK uavt adres hatası nedir, nasıl çözülür ?

Ulusal adres veri tabanı sgk sisteminde kayıtlı adresiniz yoksa ya da adres hatalı ise beyanname gönderemezsiniz ve Sgk ulusal adres veri tabanı hatası alırsınız.Bu hatanın çözümü için Sgk uavt adres güncelleme e devlet girişi yaparak e Sgk adres değişikliği yapmanız gerekmektedir. Yukarıda Sgk uavt adres girişi e devletten nasıl yapılır hakkında ayrıntılar verilmiştir.

3/5 - (2 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“SGK Adres Güncelleme, Uavt Girişi E-Devlet ile Kolayca Yap” üzerine 2 yorum
  1. SAYIN ÖMER MERİÇ SGK DA ADRES DEĞİŞY-TİRME ŞUBE MINTIKASINDA İSE ELEKTRONİK ŞİFRE İLE GİRİLEBİLİYOR BİZ İSTANBULDA FAALİYET GÖSTERİYORUZ ESENLSR ŞUBESİ MINTIASINDAN GAZİOSMANPAŞA ŞUBESİ MINTIKASINA TAŞINIYORUZ BUNUN BİLDİRİMİNİ NE ŞEKİLDE YAPACAĞIZ ELEKTRONİK BİLDİRİMİ VARMI

    Yanıtla
Yorum yapın