Sgk Eğitim Öğretim Yardımı 2021-2022

957

SGK eğitim öğretim yardımı şehit, gazi, vazife malul çocuklarına her yıl Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen bir yardımdır. Malumunuz üzere Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından şehitlerin çocuklarına ve harp ve vazife malullerinin çocuklarında her yıl eğitim ve öğretim dönemi başında eğitim yardımı ödemektedir. 2021/2022 eğitim öğretim yılında 2021 SGK eğitim yardımı zamlı olarak ödenecek.

Bu yazımızda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen eğitim öğretim yardımı talebi nedir, eğitim yardımları ne zaman ödenecek, sgk eğitim yardımı ne kadar konuları hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Eğitim öğretim yardımı kimlere verilir ?

SGK eğitim yardımı;

 • Vazife, harp malullüğü, 2330, 3713 sayılı Kanun kapsamında meydana gelen vakalar sebebiyle aylık alan erbaş ve erlerin 2330 sayılı Kanun gereği aylık bağlanmış olan korucular ve sivillerin,
 • Kız ve erkek ayrımı yapılmaksızın 5434 sayılı kanunun 74. maddesinden tespit edilmiş yaşlarla sınırlı olmak kaydı ile ilk, orta, yükseköğrenimde aktif olarak öğrenim gören çocukları.
 • Yukarıda belirtilenlerden ölenlerin; Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aylık alan çocukları yararlanabilmektedir.

Sgk eğitim yardımı başvuru nasıl yapılır ?

Aktif olarak aylık almaya devam edenler için eğitim öğretim yardımı başvuru şartı 690 sayılı KHK ile başvuru şartı kaldırılmıştır. Bu kişilere başvuru şartı aranmadan ödemeleri banka hesaplarına aktarılacaktır.

Sorgulama yapıp eğitim öğretim yardımları sistemde görünmeyenler, almaları gerektiği halde yardımı alamayanların ise eğitim öğretim yardım talebini iletmesi yani başvuru yapması gerekiyor. Başvuruları Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapmanız gerekiyor. Başvuruda istenen belgeler dilekçe, kimlik fotokopisi ve güncel öğrenim durumu belgesidir. Eğitim öğretim yardımı talebi için belirtilen bu belgeler ve dilekçeyi SGK-Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü-Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı- Mithatpaşa Cad. No: 7 Sıhhıye/Ankara adresine posta yolu ile gönderebilirsiniz. Eğer ödemeniz yapılmaz ya da eksik yapılırsa yine buraya dilekçe ile müraacat gerekmektedir.

Sgk eğitim öğretim yardımı hangi bankadan alınır ?

Eğitim ve öğretim yardımının gönderileceği banka hesabı aylık alınan bankalara göre değişiyor. Buna göre;

 • Emekli maaşınızı Ziraat Bankası, Deniz Bank, Halk Bankası, Şeker Bank, Vakıf Bank, Burgan Bank, Akbank, İNG Bank, Garanti Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve PTT Banktan alıyorsanız kendi hesabınızdan eğitim yardımını alabilirsiniz.
 • Eğer emekli maaşınızı yukarıda belirtilen bankaların dışında bir bankadan alıyorsanız bu durumda eğitim ve öğretim yardımınız Ziraat Bankası’na gönderilecek. Bu durumda da T.C. numaranız ile yardımı herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden alabilirsiniz.

2021 Eğitim ödeneği ne zaman yatar ?

Ödemeler bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi okulların açılmasından sonra yaklaşık 1 ay içerisinde ödenecek. Yani 2021 SGK eğitim ve öğretim yardımı ödemeleri bu yıl da Eylül ayı sonu ya da en geç Ekim ayı içerisinde ödenecek. Konu hakkında resmi açıklama yapıldığında ödeme tutarları ve ödeme tarihleri hakkında bilgi verilecektir.

Sgk eğitim yardımı 2021 ne kadar olacak ?

Henüz resmi duyuru yapılmadı ancak geçen sene ve önceki sene artışlarına göre ortalama olarak ödenecek yaklaşık net eğitim yardımı ödeme tutarları aşağıdaki gibi olacaktır;

 • İlk-Orta: 2.600,00 TL,
 • Lise: 3.800,00 TL,
 • Üniversite: 5.000,00 TL.

** Resmi duyuru yapıldığında net ödeme tutarları güncellenecektir.

Gazi çoçuklarına eğitim yardımı 2021 2022

Şehit çocuklarına olduğu gibi gazi çocuklarına da eğitim yardımı yukarıda belirtilen hükümler çerçevesinde ödenmektedir. Ödeme tutarları 2020-2021 eğitim dönemi için  netleşmiştir ve yukarıda belirtilmiştir.

Sgk eğitim öğretim yardımı sorgulaması nasıl yapılır ?

Eğitim yardımı ödemenizin ne kadar olduğunu, ne zaman alacağınızı ve hangi banka hesabına ödeneceğini sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Sorgulama için öğrencinin T.C. numarası yeterli olacaktır. uyg.sgk.gov.tr eğitim öğretim yardımı sorgulama menüsünden sgk eğitim yardımı sorgulaması için hemen sgk eğitim öğretim yardımı sorgulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


957 Yorum
 1. Eren

  Ekimin dokuzunda hesaplara geçeçek

  1. Ömer Meriç

   Kaynağınız nedir Eren BEY ?

 2. eğitim öğretim yardımı sorusu Ömer Beye

  Eğitim Öğretim yardımı yks 140 barajını geçenlerin tercihinden sonra yani 3. tercihlerden sonra yatırılıcak herhalde değilmi hocam siz bu konu hakkında birşeyler biliyormusunuz hala birşey söylenmedi 20 eylül oldu daha haber yok 🙁

  1. Ömer Meriç

   Maalesef ben de bilgi sahibi değilim bu konu hakkında.

 3. duygu

  merhaba kardeşim bu yıl açığa geçmeyi düşünüyor lisede eğitim yardımı alır mı açıktan okuduğunda ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 20 yaşını geçmiyorsa alabilir diye biliyorum.

 4. Sipan Ücün

  Merhabalar,
  Gazi çocuğuyum, üniversite öğrencisiyim. Şuan sigortalı bir iştede çalışıyorum geçimim için. Eğitim yardımı alabilecek miyim? Hani sigorta girişi engel olur mu acaba?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bilgi sahibi değilim net olarak. Bilen arkadaş varsa yardımcı olsun lütfen.

   1. Furkan

    Merhaba iyi aksamlar omer bey ben üniversite sınavında baraj altı kaldım ve ek tercihler ekim ayının ortasını bulucak diyolar benim ogrencikigimde ozaman aktif olucak muhtemelen bu yardim eylül ay i içerisinde yatacak deniliyor ben kayıt yaptırmadan önce yatarsa ben alamiyormuyum yani

  2. cevap

   merhaba hocam herhangi bir sigortalı işte çalışmanız engel değildir.

   1. Sipan Ücün

    Gerçekten mi? Çok mutlu oldum. Buna çok ihtiyacım vardı. Kesin bilgi mi? Tanık oldunuz mu böyle bir şeye?

    1. cevap

     kendim zaten çalışıyordum eğitim öğretim yardımını alırken

 5. Ömer

  Merhaba geçen yıl herkesin parası hesabına yattı biz bir ay beklemek zorunda kaldık. Bir daha bu durumun yaşanmaması için sgk e mail mi atacağız yada direkt arayalım mı.

  1. Ömer Meriç

   Sayfada paylaşılan numaradan arayıp netleştirebilirsiniz.

  2. Mehmet Emin Kaya

   Kendim Güney Doğu GAZİSİ yim Çocuklarım aktif olarak her yıl eğitim yardımı alıyorlar. Ben de her yıl öğrenci belgesi gönderiyordum. Bu belgelere ihtiyaç kalmamış herhalde. Yanlış annamadıysam sistem otomatik olarak YÖK ve MEB den görüyormuş. İnşallah şu öğrenci belgesi gönderme kalkmıştır. Doğrumu

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Aktif öğrencilik varsa sistem çekiyor diye biliyorum ben de. Ama göndermeniz gerekiyor mu gerekmiyor mu onu net bilemiyorum.

 6. Nuri can

  Askerliğini yapmış kişiler bu yardımdan faydalanabilir mi ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Diğer şartlar sağlanıyorsa evet yararlanabilirsiniz.

 7. aykut

  ilgili kanun mevzuatın hangi maddesinde gazinin kendisini kapsıyor mu acaba 25 yaş sınırı gazi için geçerli mi mevzuatı okudum yaş sınırı göremedim gazi için bilgi verirseniz çok sevinirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Gazi ve şehit çocukları için bu yardım.

   1. Fatma sinci

    merhabalar ben Gazi çocuğuyum Ben dört yıllık üniversite bitirdim.
    Tekrardan açıköğretim fakültesi den dört yıllık okumaya başladım bu yardımı tekrardan alabilirmiyim acaba

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Diğer şartlar da sağlanıyorsa alırsınız diye biliyorum. Ama yine de SGK’ya sormanızda yarar var.

    2. Emine

     Alamıyorsunuz kızım alamadı

     1. Cevap

      Kızınız sizi kandırmış alınıyor

   2. Fatma sinci

    Ben Gazi kızırım 4 yılık ünüversiteri bitirdim yardım aldım şimdi 4 yıllık açıktan okuroyum yine alabilirmiyim

    1. cevap

     fatma hanım merhaba yaşınız 25 veya daha küçükse alabilirsiniz

 8. tutarlar belli

  Ömer Bey Facebooktaki Şehit Gazi ve yakınları grubundan paylaşılmış bir bilgidir bu güncel memur maaş kat sayısına göre hesaplanmıştır 🙂
  2021-2022 EĞİTİM ÖĞRENİM YARDIMI AŞAĞIDA VERİLMİŞTİR.
  İLKÖĞRETİM:2696,95
  LİSE:4045,43
  YÜKSEK ÖRENİM:5393,91

  1. Ömer Meriç

   Resmi bir açıklama değil henüz ama. Yine de resmi açıklamayı beklemek lazım.

 9. KUTNU 136

  2021-2022 EĞİTİM ÖĞRENİM YARDIMI AŞAĞIDA VERİLMİŞTİR.
  İLKÖĞRETİM:2696,95
  LİSE:4045,43
  YÜKSEK ÖRENİM:5393,91

  1. Ömer Meriç

   Nereden aldınız bu bilgileri ? Kaynak iletir misiniz ?

   1. KUTNU136

    SGK dan şehit ve gaziler derneğinden bir arkadaşa bildirdiler ödemeler bu şekilde olacak.

 10. eğitim yardımı sorusu

  Merhaba Tekrardan sgk’den Eren Bey ile görüştüm eğitim öğretim yardımı ne zaman yatacağı hakkında daha 1 ay olduğunu söyledi ekim ayı içerisinde yatacağını söyledi

 11. Nur

  Merhaba, 25 sınırından kasıt yani 25 yaş bitince mi alınamıyor birde bu yıl yine ekim sonu gibi mi yatar acaba? teşekkürler şimdiden.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 25 yaşı tamamlamamış olmak gerekiyor. Örneğin 01.1.2000 doğumlu birisi 01.01.2025 tarihine kadar bu ödenekten yararlanabilir.

 12. seyma

  yüksek lisansa yeni kayıt oldum. Yardımın Miktarı lisans ile aynı mı acaba? şimdiden teşekkür ederim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet aynı olması gerekiyor.

   1. Senanur

    Merhabalar, ben bu sene üniversite 2. Sınıfım geçen sene burs yardımı için başvuru yaptım param yattı bu sene de tektar başvuru yapmam gerekiyor mu yoksa para otomatik olarak geçen sene açtığım hesaba yatar mı ?

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Burs yardımından kastınız SGK eğitim yardımı ise evet otomatik yatar şartları sağlıyorsanız. Ayrıca bu sene tekrar başvurmanız gerekmez.

     1. Senanur

      Evet SGK diyorum babam gazi şartları da sağlıyorum yani geçen sene sağlamıştım bu sene de aynı şekilde o zaman tekrardan başvuru yapmama veya belge göndermeme filan gerek yoktur

     2. Ömer Meriç

      Şartlar sağlanıyorsa başvuruya gerek olmadan ödeme otomatik olarak gönderilmekte. Ödemeler sisteme yüklendiğinde T.C. numaranız ile sorgulama yapın.

     3. Abide Özbek

      Benim kızım şehit kızı bu sene yeni unuversite kaydını internet üzerinden yaptırdık egitim yardımından yararlanırmı başvurmak gerekiyormu.

     4. Ömer Meriç

      Merhaba. Başvuru şartı aranmıyor normalde ama yine de Eğitim yardımı sayfasında yer alan iletişim numaralarından arayarak teyit edin isterseniz.

 13. eğitim yardımı sorusu

  merhaba eğitim öğretim yardımı ne zaman yatar acaba ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Genellikle okular açıldıktan 10-15 gün sonra yatıyor. 15 gün içerisinde yatmasını bekliyoruz.

  2. Celal

   Bu sene eğitim öğretim paraları ne zaman yatar acaba teşekkür ederim elal1

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Henüz resmi bir açıklama yok.

 14. Furkan

  Merhaba ömer bey ben bu sene mezuna kaldim baraji geçemedim gazi cocuguyum bu yardimi alabilirmiyim bu sene

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Furkan Bey. Öğrencilik aktif değilse alamazsınız.

  2. Gazi Yakini

   Furkan kardeşim puansız açık öğretim üniversitesine yazılabilirsin istersen öyle yap ve eğitim yardımını alabilirsin bu şekilde yaparsan 🙂

 15. Hakan

  merhaba ömer bey üniversite son sınıf öğrencisiyim bu eğitim yılı başladığında örgünden açığa geçmeyi düşünüyorum yardımdan yararlanmama engel midir?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Diğer şartları sağlıyorsanız engel değil.

 16. Nisa

  Merhabalar ben üniversite son sınıf öğrencisiyim gazi çocuğu olduğum için yardım parası alabiliyordum. ancak okulum bir dönem uzuyor. Hala yardım alabiliyor muyum? Şimdiden teşekkürler 🙂

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Nisa Hanım. Alabiliyorsunuz diye biliyorum.

 17. gazi cocugu

  Ömer bey öncelikle sizi çok seviyoruz yardımlarınızdan ötürü benim bir sorum olucaktı ben 21 yaşımdayım üniversite okuyorum üniversitem uzaktan eğitim olduğu için ben aralık ayından şubat ayına kadar bir işe başladım sgk girişim yapıldı sonra işten çıktım zaten bu yardımımı almama engel olurmu acaba yardım edermisiniz

  1. Ömer Meriç

   Merhaba ben de sizleri seviyorum teşekkür ederim :). Engel olmaması lazım alabilirsiniz diye biliyorum.

   1. Furkan

    Merhaba iyi aksamlar omer bey ben üniversite sınavında baraj altı kaldım ve ek tercihler ekim ayının ortasını bulucak diyolar benim ogrencikigimde ozaman aktif olucak muhtemelen bu yardim eylül ay i içerisinde yatacak deniliyor ben kayıt yaptırmadan önce yatarsa ben alamiyormuyum yani

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Net olarak bilgi sahibi değilim. Bilen varsa cevaplasın lütfen.

 18. Furkan

  20 yaşındayım bu ağustosta askerim inşallah ben açıktan üni okusam askerdeyken bu yardımı alabilirmiyim gazi çocuğuyum

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bu konu hakkında size net bir cevap veremeyeceğim maalesef. Yazımızdaki numarayı bir arayın danışın isterseniz.

   1. furkan

    nerede yazıyor tam olarak ben göremedım numarayı

    1. Ömer Meriç

     Yardım Masası İletişim Bilgileri: 444 88 80/10 62 88 88 – 0 312 595 87 70/8888

  2. Emine

   Alamıyorsunuz benim kızıma vermediler açık öğretime verilmiyormuş

 19. Bayram Türkmen

  Bende Gazi çocuğum ve üniversite öğrencisiyim açıktan da başka bölüm okuyorum ancak yardım hala yatmadı Ankara’ya dilekçe de gönderdim ayrıyetten sgk kurumunu da arayıp ilettim adınıza doysa oluşturucaz dediler 2-3 aydır bu şekilde bekliyorum hiçbir sonuç hiçbir cevap verilmedi ilk defa böyle mağdur oldum

  1. Batuhan

   Paranı yatırdılarmı dostum

  2. Batuhan

   paranı yatırdılarmı peki şuan ?

 20. seda

  merhabalar, ben bu sene üniversite sınavında kötü bir sonuç yaptım.gazi çocuğu olduğum için okuma parasını almak için bir üniversiteye yazıldım.fakat ben şimdi yks sınavına tekrar çalışıyorum daha iyi bir üniversite kazanmak için.bu yazıldığım üniversitenin derslerine katılmazsam(zaten online dersler) sene içinde bu aldığım paranın mahkeme kararıyla benden alınacağını duydum.bu doğru mudur? nolur hızlı cevap verir misiniz? ben derslere ara ara katılmalıyım değil mi?

 21. BEKİR BERK YARĞIN

  Arkadaşlar bende alamamıştım. Ama arkadaşların belirttiği adrese mail attım 1 hafta içerisinde yattı. Şuan çekmeye gidiyorum. Mail atın!

 22. Muhammed

  Üni 1 okuyorum benim eğitim yardımım yatmadı halen ne yapmam gerekiyor şimdi

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yorum kısmında arkadaşların belirttikleri mail adreslerine mail atmanızı öneririm.

 23. Hakan

  Rana tekrar mail at bir gelişme var mı diye. Cevap öailini beklersen çok geç dönüş yapabiliyolar. Sabah mail at durum nedir vs diye sonra aldıgın yanıta göre yaz yardımcı olayım tekrar

 24. Rana

  Merhabalar bende 2 üniversite okuyanlardanim ve parayı hala alamadım SGK ye gidip dilekçe yazdım verdiğiniz adresine mail attım ve bana işlemlerin devam ettiğini mail atınca gidip paramı cekebilecegim söylendi ama 1 hafta oldu geri dönüş alamadım sizce ne yapmalıyım

 25. Hakan

  Arkadaşlar sonunda bugün ben de paramı aldım. Alamayanlara tavsiyem 170 i aramayı bırakın. Paylaşılan mail adreslerine direkt öğrenci belgelerinizi gönderin durumunuzu açıklayın yanıt bekleyin. Yanıt geldikten sonra beklemeye devam edin 2-3 gün içerisinde bir gelişme var mı diye tekrar mail atın. Mutlaka sonuç alacaksınız. Mail attıktan sonra size bilgi verilecektir tarzında cevaplar alırsanız dediğim gibi cevabı beklemeden 2-3 gün sonra tekrar mail atın.

 26. Dilek demir

  Merhaba ben şehit kızıyım evlendim ayrıldım benim maaşım bağlandı ama kardeşlerimin maaşının bir kısmı kesildi benim masımda zaten yattı bilgi verebilirmisiniz

 27. Hakan

  Bizim de Pazartesiye kalır o halde.

 28. Gazioglu

  Ömer ve Hakan bana o mail pazartesi gelmişti bugün çektim. Kısa süre sonra alırsınız diye tahmin ediyorum.

 29. Hakan

  Ömer bende aynı durumdayım seninle. Daha bugün aynı maili aldım beklemedeyim.

 30. Gazi çocuğu

  Arkadaslar bende çektim paramı öğlen. Sorgulamada gözükmüyor yattığı ziraat bankasını yada alacağınız bankayı arayıp sorun oyle gidin çekin. Çeken arkadaşlara da hayırlı olsun güle güle kullanın insallah ??

 31. Ömer

  ‪2020-2021‬ yılına ait Eğitim öğretim yardımı işlemleriniz devam etmektedir. Adresinize bilgi geldikten sonra TC Ziraat Bankasından T.C. Kimlik numarası ile mosip sistemi üzerinden emsan diğer günlük ödemeler diger odemeler üzerinden alabilirsiniz.

  Saygılarımızla.
  Bana iki gün önce bunu gönderdiler dün bankaya gittim yatırmadığı söylendi. Bu mesaj giden arkadaşlara ne kadar sürede para yatırıldı. 23 Ekimde öğrenci belgelerimi de yolladım bekliyorum halla.

 32. Gazioglu

  Arkadaşlar sabah mail geldi. Param yatmış. Sabah çekip geldim. Hala alamayan arkadaşlar 170 i arasın ve hala mail atmayan varsa kamuodeme@sgk.gov.tr ye öğrenci belgelerini mail atsınlar. Bunun dışında anladığım kadarıyla beklemekten başka bir çare yok. Bugün yattı şükürler olsun. Yapılan hatayı biz çekiyoruz. Sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım.

 33. Beyzanur

  Arkadaşlar doğru maile mesaj atıyorsanız hemen dönüyorlar ben 4 gün boyunca her gün sordum ve ve alo 170 de aradım aynı zaman diliminde. Ben de iki üniversite okuyorum yüksek ve açıktan. Alo 170 i aradıktan sonra paranız bankaya gönderilmiş bulunmakta dediler ve bugün gidip çektim umarım sizlerde alırsınız.

 34. Gazioglu

  Mail adresi olmuyor diyen arkadaşlar aşağıdaki yorumlardan birinde arkadaş mail adresini .tr yazmadan yani eksik vermiş. Doğru mail adresi kamuodeme@sgk.gov.tr bu adresi kopyalayıp yapıştırmayın aynısını gidip alıcı adrese yazın mailde. Para benim de yatmadı daha beklemekteyim.

 35. Semih

  2020-2021 yılına ait Eğitim öğretim yardımı işlemleriniz Muhasebeleşme aşamasında olup adresinize bilgi geldikten sonra Vakıflar Bankasından T.C. Kimlik numarası ile mosip sistemi üzerinden emsan diğer günlük ödemeler diger odemeler üzerinden alabilirsiniz.

  Arkadaşlar 10 gündür bu aşamada durum ödeme maili gelmedi hastanede refakatciyim çıkma imkanım yok sizce yatmismidir mail atıyorum bunu atıyorlar gene

 36. Hakan

  Bizim ikinci üniversite 1.yi bitirdikten sonra yazıldığımız değil. İki tane aynı anda okuyoruz manasında 2. Üniversite o yüzden kykdan aylık alıyoruz. Bu yardımdan da yararlanıcaz sadece pürüz çıktı o kadar. Ama kykdan burs almıyor olman bu yardımı engellemez. Öğrenciliğin aktif şartların yerindeyse sen de alabilirsin. Aşağıdaki mail adresine durumunu iletmeni öneririm

 37. Agt

  Benim ikinci üniversite. İkinci üniversite okuryorsanız 25 yaşın altında olmanızı dikkate almıyorlar. Ve aylık vermiyorlar. Aylık alamayana da eğitim yardımı vermiyorlar. Ben bu durumdayım.

 38. Cansu

  Bu mail dediğiniz nedir nasil atabilirim

 39. Serhat

  Kamuodeme@sgk.gov mail yanlış diyor arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

 40. Cansu

  İyi günler para yattı mı acaba ?

 41. Hakan

  Bir benim mailime mi bakmıyorlar. Arkadaşlar siz nasıl atıyosunuz konuya eğitim öğretim yardımı yazıyorum ben devamında durumu açıklıyorum iki öğrenci belgemi de ekliyorum 2-3 gündür yanıt bekliyorum ama yok. Halleden biri yardımcı olursa cok sevinicem

 42. can

  beyzanur banada 26 sında öyle geldi mesaj aradım 170 i görünüyor bir bankaya gidin dedi sende ara sor bakalım

 43. Beyzanur

  Arkadaşlar ben burda yazan mail adresine gönderdim başvurunuz havale edilmiştir. 27 ekim de ödemenizin hazırlandığı en kısa sürede ziraat bankasındn tc niz ile çekebilirsiniz diyorlar sürekli mail attım süre belirtemiyoruz diyorlar ki ben 23 ünde göndermiştim öğrenci belgemi sizce 2 kasımda çekebilir miyim bana paranız gönderilmiştir diye mail atacaklarını düşünmüyorum

 44. can

  arkadaşlar 170 aradım 2 kasımda ziraat bankasına gönderilmiştir diyor ziraat bankasına bir uğrayın eğer orda gözükmüyorsa tekrar arayın dedi

 45. Hakan

  Selin burda paylaşan arkadaşların yorumlarından tıklayarak mail atma, öyle yapınca adres değişiyor. Kendin yaz alıcı kısmına kamuodeme mail adresini öyle gönderebilirsin

 46. Hakan

  Ben beklemedeyim ???? Herhangi bi gelişme yaşarsam yazarım buraya, sen de bi gelişme olduğunda paylaşırsan sevinirim

 47. ????

  Bende de aynı durum var hakan .

 48. Selin

  Burda verdiğiniz Mail adresine böyle bi adres yok diyip gönderim şaşalamıyor uyarısı geliyor arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz

 49. Gazioglu

  Bugün bankaya gittim fakat hala daha yatırılmamıştı. Bana gelen mail buydu. Hala bekliyorum ve artık canımı sıkmaya başladı. Bir işi de doğru dürüst yapsalar şaşarım. Mağdur olmaktan bıktım.
  Ödemenizin 25/10/2020 tarihinde hazırlandığı ve en kısa sürede Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak adınıza gönderileceği görülmektedir. TC numaranız ile herhangi bir şubesinden tahsil edebileceksiniz.
  Saygılarımızla.

 50. Hakan

  Bir benim işi m mi aksıyor anlamadım bir buçuk haftadır 170 ile irtibattayım ordan beklemedeyim. Evveli gün kamusgk ya mail attım dönmediler bugün attım yine dönülmedi napmam gerekiyor bilmiyorum artık.

 51. can

  Ödemenizin 26/10/2020 tarihinde hazırlandığı ve en kısa sürede Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak adınıza gönderileceği anlaşılmış olup TC numaranız ile herhangi bir şubesinden tahsil edebileceksiniz. Henüz gönderilmemiştir. Tarih belirtememekteyiz.
  Saygılarımızla
  Arkadaşlar mailden attılar bugün tahmin kaç gün sürer

 52. Deniz

  Tekrardan selam dostlar daha önceden belirttiğim 2 üniversite okuyorum tutarı bu gün ziraat bankasından tc kimlik numaram ile merkezi ödeme olarak çektim. UYG Ekranın ödeme gözükmediği halde ödeme yapılmış bulunmakta bankaya gidip kontrol etmenizi öneririm sizlere.

 53. Şahin

  Arkadaşlar bizim paraları da yatırıyorlar. Halen alamayan varsa kamuodeme@sgk.gov ile iletişime geçsin yardımcı oluyorular. Allah devletimize zeval vermesin.

 54. Anonim

  Arkadaslar eğer bankaya gönderilmiştir diyorsa paranızı tc niz ile alabilirsiniz sorgu ekranımda görünmüyor ama az önce çektim tutarı.

 55. 1223

  Deniz daha önce kaç yıılık üniversite okudun peki

 56. fatih

  Enes bey bende ”Kayıtlarımızın tetkikinde 2020-2021 dönemi eğitim yardımı ödemeniz 4.633.83 TL’nin 28/10/2020 tarihinde Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak adınıza gönderildiği görülmekte olup TC numaranız ile herhangi bir şubesinden tahsil edebilirsiniz.” dediler ondan sonra çektim.

 57. can

  arkadaşlar alo 170 aradım basvuru olusturdum adresinize bilgi geldikten sonra ziraat bankası günlük ödemeler diye kontrol ettirip parayı alabileceğimi söyledi sizede böyle oldu mı ?

 58. Tarkan

  Bu sabah sgk ya ödememle ilgili bilgi almak istediğime dair attığım mailden sonra ”Ödemenizin 30/10/2020 tarihinde Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak adınıza gönderildiği görülmektedir. TC numaranız ile herhangi bir şubesinden tahsil edebilirsiniz.” şeklinde cevap geldi. Bankaya gittiğimde ödemem yapılmıştı tahsil ettim. kamuodeme@sgk.gov adresiyle iletişimde kalmanız gerekiyor.

 59. gazi çocuğuyum

  Arkadaşlar bende hem örgün hem açıköğretim olarak 2 üniversite okumaktayım. Sabah sgk aradım sgk 28inde iletmiştir gibi bir cevap aldım. Yaklaşık 1 haftadır her gün aradım. Şimdi bankaya gittim tc numaram üzerinden param (diğer ödemeler, merkezi ödemeler) gibi baktırdım ve paramı an itibariyle çekmiş bulunmaktayım. Gidip paranızı alabilirsiniz yatırılmışşsa sorgulama ekranında cektiğim halde gözükmüyor yani boşuna sotgulatmayın ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN SADECE BİRAZ SABIRLI OLMAMIZ GEREKİYORMUŞ ????

 60. enes

  fatih bey mail attığımda havale edilmiş olup en kısa sürede sonuçlancaktır yanıtı aldım.Sorgulama ekranımda gözükmüyor gidip çekebilirmiyim

 61. fatih

  Arkadaşlar ben daha önce durumu anlatmıştım. Bu sabah parayı çektim sorgulama ekranına boşa bakmayın orada tutar yazmayacak.

 62. Deniz

  Evet alıyorum

 63. Onur

  Deniz zaten sizin Tc nize merkezı ödemelerden yatıyor bankadan yine bi sorgulayın isterseniz, banada 26sında adınıza düzenlenmiş olup tarafınıza kısa sürede yatırılıcaktır diyor ama hala hareketlilip yok bankadan kardeşiminkini çekmiştik benimkinide aynı sekilde sorgulattım yok, buraya bazı arkadaşlara mesaj geldiğini söylemiş fakat gidip çekmişlermi söylememişler işini gören gitmiş bilgilendirme yok olumlu bir gelişme olursa buraya yazacağım ben

 64. ???

  Deniz aylık aliyor musun sen

 65. Deniz

  Merhaba dostlar. Bende 2 üniversite okuyorum ben bir çoğunuz gibi ödeme alamadım 170 aradığımda bana ayın 28’i itibari ile yattığı söylendi ama banka hesabıma bir tutar yansımadığından bahsettim sonrasında banka ile görüştüm banka ise bana tarafıma bir ödeme yapılmadığını tc kimlik numarasına yatırılmış olabilidiği söylendi uyg ekranında ödemem gözükmemekte konuyla ilgili 30unda bankaya gideceğim ve konuyla ilgili gelişmeleri sizlerle paylacaşacağım

 66. Can

  Burcu hanım kamuodeme@sgk.gov.tr adresine e mail atabilirsiniz. SGK NİN Kendi resmi maili yaklaşık 2 saat içinde de cevap veriyorlar mesai saatlerinde

 67. Tarkan

  Fatih bey ödemeyi çekebildiniz mi? Bugün yarım gün çalışıyor diye biliyorum bankalar.

 68. Agt

  Ikinci üniversite okuyupta alan var mı ?

 69. can

  fatih kardeşim bankaya gittikten sonra bilgi verirmisin

 70. Anonim

  Aynen yatanların sorgu sayfasında gözüküyor mu?

 71. Burcu

  Nereye mail attınız o yanıtı aldınız uyg de gözüküyor mu sorgulama ? Bende gözükmüyor gözükmediği halde yatıyor mu keşke biri bunları söylese herkes bencil olmuş bizde bilelim bana yatsa sizle süreci paylaşırım şahsen

 72. fatih

  son gelen cevap:
  Kayıtlarımızın tetkikinde 2020-2021 dönemi eğitim yardımı ödemeniz 4.633.83 TL’nin 28/10/2020 tarihinde Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak adınıza gönderildiği görülmekte olup TC numaranız ile herhangi bir şubesinden tahsil edebilirsiniz.
  öğleden sonra bankaya gideceğim bi.

 73. Onur

  Samibey hayırlı olsun yatırıldığina dair derken bana gelen mailde 26sında tarafınıza göndermek icin hazirlanmistir en kisa surede yatirilacaktir diyor bana yatmismidir acaba ?

 74. Anonim

  eğitim yardımı ödemenizin 26/10/2020 tarihinde hazırlandığı ve en kısa sürede ödenmek üzere Bankaya Gönderileceği bilgisi aktarılmıs. Hocam net gönderildi demiyor bende sizde direkt bankaya gönderildi mi yazıyor du.

 75. Sami

  Arkadaşlar merhaba. Maille gelen cevapta 27/10/2020 tarihinde paranız gönderilmiştir diyorsa paea bankanıza tc üzerinden yatmış demektir. Ben şimdi çektim turarı. Sorgulama ekranına düşmeyecek oraya boşuna bakmayın.

 76. Tarkan

  Yapabileceğimiz bişey yok lafı ne tür bi terbiyesizlik bu paraya ihtiyacı olan şehit ve gazi aileleri. Bu muhattap olduğumuz yetkililerin söylediği sözler sgk yı temsil ediyor lütfen bu tür cevap aldıgınız yetkililerin bilgilerini kaydedin ve dava açabileceğiniz bilgisini verin bakın bakalım nasıl seve seve yardımcı oluyolar.

 77. Rana

  Ben bizzat SGK ye gidip dilekçe verdim orada dediler ki bu sene sistemde sıkıntı var aralık ayına kadar zamanı var yatarsa yatar yatmazsa yapabileceğimiz bişey yok dediler

 78. Anonim

  Sami bey aynı şeyi bugün bana da söylediler mailden ama numaram onlarda olduğu halde mesaj filan gelmedi. Sorgu ekranınızda görünüyor mu sizin?

 79. Sami

  Arkadaşlar. Mail işlemlerinden sonra bugün ne zaman yatar diye sormuştum. 1-2 güne yansır demişlerdi. SGK nın işlemlerinde benim telefon numaram kayıtlı olduğu için ödeme bankaya geçmiş bana mesaj geldi. Eğer ki SGK ile mail üzerinden görüştükten sonra 27/10/2020 tarihinde paranız bankaya gönderilmiştir diye bir cevap aldıysanız parayı yarın bankadan çekebilirsiniz ama SGK parayı hala yatırmadığını söylerse beklemek zorundasınız.

 80. Tarkan

  Boşuna maille uğraşmayın belli ki üstüne yatıcaklar bu paranın..

 81. Semih

  Arkadaşlar bu mail işinden sonra hesabına yatan oldu mu birinizin?

 82. Anonim

  Arkadaşlar bana da 27’sinde bankaya gönderildiğini 1-2 gün içinde de sorgulama ekranına yansıyacağını söylediler.

 83. Sami

  Arkadaşlar 22′ sinde öğrenci belgemi mail göndermiştim. Bugün ödeme oldu mu diye mail atmıştım. Ödemenin 27/10/2020 tarihinde maaş aldığım hesaba merkezi ödeme olarak aktarıldığını söylediler. Ne zaman geçer bankaya dediğimde ise 1-2 güne yansır diye söylediler.

 84. Hakan

  Ben hiçbir mail atmadım. Sadece 170 i arayarak işlem gerçekleştirdim. Az önce bir daha aradım sadece bekleyin kontrole devam edin yatmazsa bir daha arayın dendi. Mail veya herhangi bi şey yalmam gerekiyor mu diye sorduğumda ise önce işleminizi bekleyelim gelecek yanıta göre hareket ederiz dediler. ArkadaşLar parası yatan olursa haber verirse çok sevinirim

 85. Ali

  Arkadaşlar alo 170 i aradım sistemde sıkıntı olduğu için hizmet vermiyolarmış ne yapayım tekrar mail atayım mı en son başvuru havale edildi diye mail atmışlardı lütfen yardımcı olun

 86. Anonim

  Son gelen cevap bu arkadaşlar…
  “Kayıtlarımızın tetkikinde 2020-2021 dönemi eğitim yardımı ödemenizin 25/10/2020 tarihinde hazırlandığı ve en kısa sürede Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak gönderileceği anlaşılmış olup henüz gönderilmemiştir. Sorgulamanızda gördüğünüzde tahsil ediniz. “

 87. Anonim

  Arkadaşlar sorgu ekranında ödeme ne zaman gözükür diye mail attım
  “Adınıza gönderildiğinden bizzat banka şubesine TC kimlik numaranızı ibraz ederek tahsil edebileceksiniz.” dediler. Sorgu ekranında görünmese bile bankaya gidip çekebileceğimiz anlamına mı geliyor bu?

 88. Tarkan

  ”Kayıtlarımızın tetkikinde 2020-2021 dönemi eğitim yardımı ödemenizin 26/10/2020 tarihinde hazırlandığı ve en kısa sürede Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak adınıza gönderileceği bilgisi alınmıştır. TC numaranız ile herhangi bir şubesinden tahsil edebileceksiniz” şeklinde bi cevap geldi kamu ödemeden. Sorgulama sayfasında hala yok…

 89. HAYAT34

  ömer bey 2 yıllık yardımı hak edişim olmama rağmen alamadım dilekçe yollasam geçmişe yönelik ödememi alma ihtimalim varmı ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Konu hakkında bilgi sahibi değilim. Diğer arkadaşlar cevaplayabilir mi bilgisi olanlar lütfen.

 90. fatih

  mail de attım hala bir cevap gelmedi.

 91. Anonim

  Arkadaşlar para yatmayacak olsa bu şekilde bilgi vermezler ödemeler daha yeni başladı mutlaka yatırmaları gerekir içinizi ferah tutun

 92. Tarkan

  Ben alo 170 den cuma günü tekrardan başvuru yapmıştım bugün sonuçlandırıldıgı mesajı geldi ben de 170 i aradım tekrar. Yetkili kadın kurumdan gelen cevabın ödemenin yapılacagını ve beklemem gerektiğini söyledi fakat sorgulamada hala yok.

 93. sena

  Arkadaşlar bugün mailden cevap geldii sizde mail atıp bekleyin dönüş yapacaklardır

  “Kayıtlarımızın tetkikinde 2020-2021 dönemi eğitim yardımı ödemenizin 25/10/2020 tarihinde hazırlandığı ve en kısa sürede Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak gönderileceği anlaşılmış olup TC kimlik numarası ile herhangi bir şubesinden tahsil edebileceksiniz.

  Saygılarımızla.”

 94. güvenmeyin

  mail ile ne zaman yatacağını sorduğumda şöyle bir cevap alıyorum ; Kayıtlarımızın tetkikinde 2020-2021 dönemi eğitim yardımı ödemenizin 22/10/2020 tarihinde hazırlandığı görülmekte olup en kısa sürede Denizbanka merkezi ödeme olarak adınıza gönderileceği görülmektedir. TC numaranız ile tahsil edebileceksiniz.

  Saygılarımızla.

  Birkez daha Sgk’ya güvenmenin hata olduğunu gösteren bir ders oldu buda bana. Bütün işlerimi bu paraya ayarlamıştım. Hata yapmışım…

 95. Ali

  Hala aynı ya çok sorumsuz insanlar

 96. Anonim

  Maalesef hala bir değişiklik yok sorgulama ekranında.

 97. Hakan

  Arkadaşlar halleden yok mu

 98. Sami

  Tutarlar bugünde yatmamış. Sgk ya ulaşmakta cabası…

 99. Hakan

  Arkadaşlar yok mu bir gelişme yaşayan?

 100. Hakan

  Ömer meriç bey sizin yorumunuz nedir

  1. Ömer Meriç

   Hakan Bey konu hakkında ne yazıkki net bilgi sahibi değilim.

 101. Onur

  2 Üniversiteli olupda parayı alan kimse yok malesef bunun sebebi ne onuda bilmiyoruz bi açıklamada yok malesef sorduğumuzda ödenicek diyor bu kadar yani ama sanmıyorum

 102. ????

  Ikinci üniversite okuyup aylık alan var mı ?

 103. nur

  Arkadaşlar dikey geçiş ile açıköğretime yerleşip alabilen var mı?

 104. Hakan

  Arkadaşlar ben AÜ den ikinci üniversite okumaktayım. İkinci Üniversite okuyan arkadaşlarımız alamadı sadece. Bunun sebebi AÜ kesin kayıtları 23’üne çekti. Önümüzde ki hafta almış olacağız diye tahmin ediyorum.

 105. Şahin

  Ankara’ya dilekçe ve öğrenci belgelerini yollamak istesek hangi adrese yollamamız gerekecek bilen varsa söylerse sevinirim. Arkadaş bizim böyle şeylerle uğraşmamamız gerekiyor. Birimler arasında hiç mi bağlantı yok. Kalan arkadaşım parasını çekti, biz 2 üniversite okuyoruz diye hem uğraşıyoruz hem de sonunda ne olacak bilemiyoruz.
  Keşke görevini yapacak insanları çalıştırsalar, resmen mağdur ediliyoruz.

 106. Anonim

  Evet bende iki üni okuyanlardayım. Çok saçma olmuş bu durum. Umarım düzeltilir.

 107. gazi çocuğuyum

  Ben gazi çoçuğuyum ve üniversite geçen yıl örgün kazandım ve 1. Sınıf 2019 eğitim yardımı sorunsuz bir şekilde yatmıştı. Bu yıl 2. Sınıfım ve 2. Bir üniversite olarak açıköğretim bir bölüm seçtim lakin param sorgu ekranında dahil gözükmüyor, şuan 2 üniversite birden okumaktayım sgk aradım bana denilen ödemeler 22sinde başladı bekleleyiniz şeklinde..

 108. Yaren

  Ben de iki üniversite okuyorum biri örgün biri açık alamadım. Abim okulu uzattı o aldı ben alamadım. Açıköğretim ikinci üniversite okuyanlarda sıkıntı var sanırım. İşbilmez insanlar. Bence beklemeyin dilekçe ile öğrenci belgenizi Ankara’ya yollayın. Verilen maile mesaj da attım başvurunuz havale edilmiş olup en kısa sürede sonuçlanacak dediler hala bir gelişme yok. Cimere de yazdım. Bekliyorum. Bakalım ne olacak. Suçumuz iki üniversite birden okumak heralde.

 109. Burcu

  Çok saçma olanlar bence bende alamayanlardanım herkes aldık Allah bereket versin diyor. Biz üniversite okuyoruz 2 tane alamıyoruz kimsenin bir şey dediği de yok

 110. Hakan

  Ben de alamadım arkadaşlar. Anladığım kadarıyla iki üniversite okuyanlar problem yaşıyor. Ben de bir örgün bi açıktan iki üniversite okuyorum hala sorguda bulunamadı diyor.

 111. can

  mail ile gönderip sorgulama ekranı değişen var mı ?

 112. Şahin

  Arkadaşlar bende biri örgün biri de açıktan 2 üniversite okuyorum. Bende de sorgulama ekranında gözükmüyor. Alo 170 e sordum üniversite sayısına bakılmıyor dediler. Hayırlısıyla bizimkileri de yatırsalardı.

 113. Agt

  Arkadaşlar ikinci üniversite okurken alan var mı ? Benim ikinci üniversite yatmadı mail attım yatmaz dediler.

 114. Ali

  Mailden yeni cevap geldi bu paradan ben umudumu kestim artık çok uzattılar

 115. sena

  Öyle bir ihtimalin olması bizler için adaletsizlik olur. skg ya olumlu bir sonuç alamadığım takdirde ne yapmam gerekiyor diye sordum. belgeleri yollayıp başvuru yapmanız lazım dedi. güya başvuru şartı aranmıyor. nasıl bir iş anlayamadım. saçmalık

 116. Ali

  Ben dünden beri dört mail attım hiç geri dönüş yapmadılar ne yapmam lazım

 117. Tarkan

  Bi şekilde bu parayı alamama ihtimalimiz var mı tüm şartları karşıladığımız halde?

 118. Gazioglu

  Kardeşime yatmasına rağmen bana sorgu ekranında bile düşmedi.Normalde her sene düzenli olarak alıyorum. 22 yaşındayım ve 2 üniversite okuyorum. 21 Ekimde mail attım kamuodeme@sgk.gov.tr ye 2 adet aktif öğrenci belgemi de ekleyerek. 22 Ekim sabahı Başvurunuz havale edilmiş olup işlemleri en kısa sürede sonuçlandırılacaktır cevabı geldi . Hala bekliyorum ve anlam veremiyorum. Devlet benim okuduğumu sistemde nasıl göremiyor ? Ne sene kaybım var ne de okulu uzatma durumum. Bu saçmalık ne zaman sona erecek merak ediyorum. Biz de ekonomik durumumuzu buna göre ayarladık. Sıkıntı yaşıyoruz.

 119. Anonim

  Ben sorgulamada göremeyince bankayada sordum. Ordada gözükmüyor. Bekliyoruz bakalım.

 120. Hakan

  Arkadaşlar sorgulamaya yansımadan parasını alabilen var mı cevaplarsanız sevinirim

 121. Tarkan

  Ben mail atarken yalnızca konuyu belirtmek adına başlığa ”Sgk Eğitim Öğretim Yardımı” yazarak öğrencisi olduğum 2 okulumdan da öğrenci belgemi ekleyerek gönderdim ve cevap olarak ”Sayın (adım soyadım) Başvurunuz havale edilmiş olup işlemleri en kısa sürede sonuçlandırılacaktır. Saygılarımızla.” şeklinde bir cevap geldi mailime 15 dakika sonra. Cevap tam 15.02 de geldi tahminimce bugün sorgulamaya yansır diye düşünüyorum çünkü resmi duyuru yapıldı. Sabah yansımaması durumunda sgk’yı arayıp şikayetimi ileteceğim.

 122. Ali

  Sena hanım size geri dönüş mail olarak mı yapıldı Ve ne kadar sürede geri dönüş yaptılar

 123. sena

  Konuya eğitim öğretim yardımı yazdım. Şehit ve gazi yakını olduğumu ve ödemenin sisteme yansımadığını belirten kısa bir yazı yazdım. Dosya olarakta öğrenci belgemi yükledim ve gönderdim yanlış hatırlamıyorsam saat 15.00 civarıydı

 124. cana

  ben hem mail attım hem faks attım dönüş yapmadılar bana sena hanım siz mail atarken nasıl attınız konuya felan ne yazdınız

 125. Ali

  Nasıl mail gönderdiniz anlatırmısınız

 126. sena

  Benim de hala sorgulamada ödemem görünmüyor. mağduriyetimi belirtip öğrenci belgemi kamuodeme@sgk.gov.tr‘ye mail attım. yarım saat içinde “Başvurunuz havale edilmiş olup işlemleri en kısa sürede sonuçlandırılacaktır.

  Saygılarımızla.” şeklinde dönüş yaptılar. bekliyorum umarım olumlu bir sonuç alırım.

 127. Ali

  Bugun bende mail attım hiç geri dönüş yapmadılar ne yapmam gerekiyor

 128. enes

  bende hala gözükmüyor ne yapmalıyım

 129. can

  tarkan bey işleme alındıgını nasıl anladınız bir cevap mı geldi

 130. Sedat

  Ben bugun aldim orta ogretime giden cocugum ve universiteye giden cocuguma Allah bereket versin Konya/Halkbank

 131. Tarkan

  Bugün 5 ten once mail attım işleme alindi cevabi geldi yarın yatma ihtimali var mıdır Ömer bey

  1. Ömer Meriç

   Bilemiyorum umarım yatar Tarkan Bey.

 132. Tarkan

  Ömer bey Aile ve Sosyal hizmetler hizmetler bakanlığının resmi sitesinde ödemelerin başladığı duyurusu yapıldı fakat benim sorgulama ekranımda hala bir ödeme yok. Nereye başvurmalıyım nasıl bir yok izlemeliyim? Başvuru şartı istenmezken kendilerinin sorumluluğu olan bi ödemeyi ekstradan beklemek zorunda mıyım? Gerekli şikayetimi nereye yapmalıyım?

  1. Ömer Meriç

   Arkadaşların paylaştığı mail adresinden mail atın. Ayrıca sorgulama sayfasında yer alan iletişim numarasından arama yapabilirsiniz.

 133. Ali

  Ömer bey ben iki üniversite okuyordum birinden mezun oldum diğeri hala devam ediyor yardım alabilirmiyim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Ali BEY almanız gerekir.

 134. Anonim

  Hocam ben yollamadım aradıgımda sadece bekleyin dendi. Öğrenci belgemimi yollayacagım attıgınız adrese ? Bilen yardımcı olursa cok sevinirim.

 135. ...

  Ben bugün yolladım maille. Umarım en kısa sürede sonuçlanır can sıkıcı bir durum

 136. can

  anonim kardeşim sen ne zaman gönderdin belgeyi

 137. Anonim

  Arkadaşlar mail atınca parası yatan oldu mu ? Benim hala sgk sorgulamada gözükmüyor. Ne yapılabilir acaba?

 138. Anonim

  ARKADAŞLAR AİLE BAKANI AÇIKLAMA YAPTI ŞU AN A HABERDE ALTYAZI GEÇİYOR ÖDEME YAPACAKLARINA DAİR

 139. Elif

  Bende çektim bı üniversite birde lise öğrencisi çocuklarım var ikisinde yatmış çok şükür

 140. Göktürk

  Arkadaşlar şu an deniz banktan ben de ilköğretimde okuyan çocuğum için eğitim ödeneği ne aldım 2316 tl.
  Bankadaki arkadaş sabahta birkaç kişinin gelip sordun ama yatmadığını söyledi tesadüfen bir bakalım deyince gördük belki de TC kimlik numarası son harfi konusu olabilir ama yatırılmış

 141. fatih

  bence ödenek yok o yüzden bazılarınki yattı bazılarının ki yatmadı. taksit taksit sırayla yatar 31 aralıka kadar. zaten resmi açıklamada yapılmadı. aynı aileden 24 yaşında olanınki yatıp 19 yaşında olanın ki yatmadı. bence durum bu. ilaki yatar ama geç yatar gibi bu gidişte.

 142. HAYAT34

  kamuodeme@sgk.gov.tr şeklinde olacak ÖĞRENCİ belgenizi gmail yollayacaksanız arkadaşlar.

 143. Onur

  Arkadaşlar bende 24 yaşındayım 23 24 25 olupda hesabına para yatan arkadaş varmı yoksa genelimi böyle instagramdan ulasabilirmisiniz onurcanhatipoglu

 144. Tarkan

  Bana kendim için başvuru yaptığımda Emekli maaş kaydu bulunamadı hatası veriyor. Ne yapabilirim hala sorgu ekranında bişey yok dalga mı geçiliyor herkes çekti parasını bu ne böyle

 145. Gazi Birol

  SGK kurumu sorgulama ekranında güncel tutar çıkıyorsa bugün SGK merkezi ödemeler diyip çocuğunuzun TC ile alabilirsiniz. Çıkmıyorsa e devletten eğitim öğretim yardım talebi diyiniz çıkan ekranda kendim için ve çocuklar ım için diye seçenek çıkar çocuklarım için diyip talepte bulunun. Benimki bugün yattı ilk öğretim 4. Sınıf 2.316.92 lira saygılar

 146. Ulku

  Arkadaslar paralar hesaba gecmis biz aldik bilginize kizim acikogretimde oglum lisede dun tc yatmisti bu gunde bankadan cektik bilginiz olsun

 147. Tarkan

  170 i arayıp durumu anlattım ama resmi açıklama olmadığı için işlem yapamayacaklarını söylediler. Size nasıl işlem yapıldı acaba?

 148. fatih

  İki üniversite okuyorum. Bana da yatmadı ne yapmamız gerekir. Tüm şatları sağlıyorum. Sorgulayınca gözükmüyor. Ağabeyiminki gözüküyor. Benimki yok. Çok can sıkıcı bir durum. İş bilmez insanlar yüzünden biz uğraşıyoruz.

 149. Kamil

  Özel sektorde asgari ücretli çalışıyorum bu arada…

 150. Kamil

  SGK kadar iş bilmeyen bir kurum yok günlerdir kayıt oluşturmuyorlar çünkü çalışanlar anlamıyor konuşulanları en sonunda bilen birisi çıktı.
  SGK’dan aldığım bilgiye göre kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmadığıniz sürece bu yardımı diğer şartları sağlayarak alabiliyormuşuz.Ama bana yine de yatirmadilar, Kayıt oluşturdum bekliyoruz 25 yaşın altinda ve yüksek lisans öğrencisiyim

 151. Hakan

  170 i arayıp sor ben aradım dilekçe oluşturdular gece sonuçlandı Bugün bir daha aradım babama ithafen “maaş aldığınız bankaya cocugunuzun adına yatırılmıştır” dediker. Bende de sorgulamada hiçbir şey cıkmıyordu hala da yazmıyor birazdan bankaya gidip soracagım söylediklerine göre yatmış olması gerekir

 152. Tarkan

  Sorgulamada ödemesi gözükmeyip parayı çekebilen var mı acaba?

 153. Tarkan

  Nasıl çekebiliyorsunuz arkadaşlar benim daha sorgu ekranında dahi param gözükmüyor. Yaşım 23 2 üniversite okuyorum biri açıktan biri örgün olmak üzere. Endişelenmeli miyim artık gerçekten sıktı bu durum. Tüm şartları karşılıyorum neden böyle bir sorun oldu bu yıl?

 154. Kamill

  SGK merkez ödemelerinden çıkıyor garanti bankasiydi benim cektim

 155. ertuğrul

  arkadaşlar abiler parayı çektim. gidin çekin. sgk merkezi ödeme deyin bebenizin kimliğini verin.

 156. can

  arkadaşlar benim gözükmüyor yardım bilgisi 170 aradım anlattım başvuru yaptım dün gece bugün mesaj geldi öğrenci belgesini kamuodeme@.gov.tr gönderirseniz ödeme gerçekleşir dedi haberiniz olsun

 157. gazi

  para yattı diyen arkadaşlar lütfen bilgi kirliliği yapmayın 3 saat önce yorum yapıyorsunuz para yattı diye daha bankalar açılalı daha 1 saat oldu ne ara çektiniz anlamadım

 158. Eren

  Yattı mı çekebilir miyiz ?

 159. Sevgi

  Arkadaslar paramizi biz cektik sizde gidip cekebilirsiniz hayirli olsun herkese:)

 160. Tarkan

  Yardımı çektiğini söyleyen arkadaşlar lütfen yanlış bilgi vermeyin. Daha bir çok kişinin sorgu ekranına yansımayıp açıklama olmamışken nasıl çekebiliyorsunuz.

 161. Murat

  Arkadaşlar ben gidip parayı çektim bankadan gidip alabilirsiniz Cümleten hayırlı olsun allah’a emanet olun

 162. Mihriban

  Merhaba arkadaşlar resmi açıklama oldu mu bankaya gidebilir miyiz

  1. Ömer Meriç

   Henüz resmi açıklama yapılmadı.

 163. Hakan

  Eğitim yardımını çektim arkadaşlar..

 164. gökhan

  Arkadaşlar tutarım yansımış siteye ama paramı çekemiyorum deniz banktan alamayan varmı benim gibi üniversiteliyim

 165. FİKRET

  ARKADAŞLAR 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRENİM YARDIMIMIZ YATMIŞTIR. HERKESE HAYIRLI OLSUN BEN ÇEKTİM BUGÜN.

 166. kaptan

  Arkadaşlar yok mu parasını çeken

 167. Meriç

  Suan ceken var mi acaba ya?

 168. Onur

  Sadece ilkokul lise ögrencilerine yattı diyen arkadaşlar bunu neye göre söylüyor benim kardesim üniversite ögrencisi onada yattı, yprumlarda ve farklı sitelerde gördüğüm kadarıyla şartları karşılamalarına rağmen 23 24 yaşındaki üniversiteli arkadaşlara ücret yatmamış. Mesai saatleri içerisinde arayıp bilgi edineceğim

 169. Hakan

  Üniversitelilere mi yatmadı bi tek anlamadım. Üniversiteli olup tutarı siteye yansıyan var mı ?

 170. Anonim

  Arkadaşlar daha önceden sorgulama ekranında yardım gözükmüyordu. Bu sabah itibari ile yükseköğretim tutarı sorgulama ekranında gözüktü ögleden önce ve öğleden sonra olmak üzere 2 defa bankaya gittiğimde ödeme gözükmedi fakat akşam üstü 19.02 saatinde sgk tarafından emeklilik işlemi bildirimi diye mesaj geldi alo 170 i aradığımda müşteri temsilcisi eğitim yardımının tc numarama yattığını ve yarın alabileceğimi söyledi sizlerinde bilgisi olsun.

 171. can

  ömer bey yarın sabah açıklama yapılınca aynı gün parayı çekebiliyormuyuz ama sgk sorgulamada bulunamamıştır diyor ikisi birden aynı günde olabilir mi

  1. Ömer Meriç

   Resmi açıklamadan sonra genelde yatıyor. Ama tutar yoksa sizde bilemiyorum.

 172. Ali

  Arkadaşlar ilkokul orta ve lise ye yatmış ama yükseköğretim e daha yatmamış diye duyum aldım haberiniz olsun bende aynı

 173. Onur

  Merhaba, kardeşime yattı bana yatmadı, bu tarz konuları bilgi alabileceğim bir numara mevcutmu acaba yoksa sgk numarasını arayıp oraya mı sorayım

 174. Hilal

  İyi günler ben şehit kızıyım liseyi bitirdim bu sene ünüversite için milli egitime bağlı özel egitim kursuna gidiyorum her sene yardım alıyordum bu sene bu egitim yardımını alabilirmiyim.

 175. Esra

  Hocam merhaba okulumda öğrenci asistanı olarak işe başlarsam , saatliği 8 tl ve haftalık max 15 saat çalışılan bir iş. Sigortalı çalışan olarak gözükmüyoruz ama sanırım ödeme sgk üzerinden yapılıyor emin değilim. Bu şartlar altında eğitim yardımı alabilir miyim ? Bilen var mıdır?

 176. Kamil

  Yüksek lisans öğrencisiyim şartları sağlıyorum ama SGK sisteminde ödeme görünmüyor ne yapmamız lazım?

 177. Esra

  Mustafa bey banka memurları bilemiyor maalesef 5 yıldır alıyorum bu yardımı tecrübeme dayanarak hesap numarasına yatmıyor zaten….. çocuğun kimliğiyle gideceksiniz memura tc numarasına merkezi ödemeler den para gelmiş mi diye soracaksınız hesaba yatmış mı diye sorarsanız hesapta para yok deyip geri gönderiyorlar

 178. Elif

  Bilal bey şimdi bankadan geldim ama yatmamış sorguda çıkıyor TC ile ama bankalarda yok

 179. ertuğrul

  değerli arkadaşlar abiler bankadan parayı çeken olursa buraya yazarlarsa çok sevinirim. çünkü bir süreliğine köyde kalıyorum. eğer para çekilebiliyorsa şehire gidip çekeceğim. şimdiden teşekkürler.

 180. MUSTAFA

  ÖMER MERİÇ BEY.GAZİ VE ŞEHİT ÇOCUKLARININ EĞİTİM YARDIMI ÖDEMELERİNİ.BANKA MEMURLARI SİSTEMDE.NEREYE BAKACAKLARINI BİLMİYORLAR.BANKA MEMURUNA BU ÖDEMEYİ RAHAT BULMASI İÇİN NEREDEN BAKMASI İÇİN .UĞRAŞMAMAK İÇİN.NE SÖYLİYELİMDE UĞRAŞMADAN ALALIM.TEŞEKKÜR EDERİM.AYRICA.ÇOCUĞUN ANNESİ GİTSE ÇOCUĞUN VE BENİM KİMLİĞİMLE ANNEYE VERİRLERMİ.CEVABINIZI YAZARSANIZ.SEVİNİRİZ.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Ödemeler SGK-Merkezi Ödemeler kısmından yatacak. Hesabı olmayanlar ve çocuklar için tabi bu durum. Diğerleri için banka hesaplarına aktarılmakta. Yanlışım varsa tecrübeli arkadaşlar düzeltsinler lütfen.

 181. Şerife

  Ben bugün öğlen kızımın tcsinden sorgulama yaptım. Para yatmış görünüyordu halen de yatdı görünüyor ama pttye gitdiğimde ise yok para denildi. Heralde bir kaç güne yatacak. Hayırlısı diyip bekleyeceğiz.

 182. BİLAL

  Arkadaşlar ödemeler an itibariyle hesaplara yansıdı hayırlı olsun

 183. can

  ekrem sen birader ne biliyorsan söyle ona göre hareket edelim sanki sen yatıyorsun adam çıkmış bu hafta yatacak diyor daha hala bilir bilmezine konusuyon ne kadar boş insansın

  1. Ömer Meriç

   Arkadaşlar Cumhurbaşkanı dün açıklama yaptı. Yarın ya da en geç cumaya kadar ödenir rahat olun. Resmi açıklama olunca zaten paylaşım yapacağız. Şartları sağlıyor olmaları halde ödemeleri görüntülenmeyen arkadaşlar biraz beklesin. Resmi açıklamadan ve ödeme tarihinden sonra da hala ödeme yoksa öyle görüşün SGK ile.

 184. Tarkan

  Yok ilk kez almiyorum bu yardimi normalde basvurusuz yatiyordu bu yıl nedense hala yardım bulunamadı yazıyor anlayamadım

 185. Ekrem

  KAPTAN KARDEŞİM BU HAFTA DEDİLERMİ 2 GÜN KALDAI ÖNÜMÜZDEKİ HAFTADA GÖRÜŞÜRÜZ GENE YAZARIM SİZE

 186. can

  tarkan kardeşim gazi vazife malülü kimse e devlete giricek çocuklarım için diye başvurucak bende de aynı hatayı verdi öyle yaptığımda başvurunuz alınmıştır dedi kendinden yapma onu

 187. Tarkan

  Cumhurbaşkanı duyuru yapmadı mi bu hafta ici yatacak diye neden hala 31 aralik diyorlar

 188. kaptan

  Ekrem bey neden aralık ayı

 189. Ekrem

  VALLA ARKADAŞ BEN SÖYLEDİĞİMİN ARKADINDAYIM SORGUDA GÖZÜKSEDE ARALIKTAN AŞAĞI ALAN OLMAYACAK

 190. fatih

  Benim hesabıma yatmış kardeşime yatmamış gözüküyor. İkimizde öğrenciyiz o benden küçük bir de. Böyle saçmalık mı olur? sgk’yı aradığım da 31 Aralık’a kadar yatar diyor böyle saçmalık mı olur.

 191. Ali

  Kardeşim sgk yı arıyoruz 31 aralığa kadar diyo beklicezmi biz hani aynı anda herkese yatıyordu öğrenciliğim aktif

 192. samet

  bilgisi olan varsa bana bilgi verebilirmi dilekce yada belge istemeden para yatiyormu uvst ogrenciyim gazi cocuguyum

 193. Tarkan

  Gerçekten kabak tadı verdi bu durum. Öğrenciliğim aktif tüm şartları karşılıyorum fakat sorgulama ekranında hala yardım bulunamadı yazısı çıkıyor. Sgk yı aradığımda yanıt alamıyorum telefonlar dahi açılmazken nerden yardım alabilirim? Herkes sistemde paralarının gözüktüğünü söylüyor endişe etmeli miyim bende yok diye acaba?

 194. Zafer

  Liseyi bitirip üniversitesiye girmek için dersaneye giden öğrencilere eğitim yardımı varmı?

 195. fasikul

  üni. öğrencisiyim haftalardır siz gibi bekliyodum, bugün kontrol ettim sisteme 4.600 küsüratlı bir tutar yatmıs görünüyor. sanırım cumaya kadar ödeme alınır bankadan. Kaos ortamı yaratmaya gerek yok, yatmayanlar sgk’yı arayıp durumu düzeltebilir. öğrenci aktifliğini kontrol edin o önemli bir detay, gecen sene pasife düstüğüm icin aralıkta anca alabilmistim. hayırlı olsun tekrardan

 196. ceyda

  Ben 21 yaşında açıköğretim fakültesi öğrencisiyim. Eğitim öğretim yardımı bulunamadı diyor nedeni nedir?

 197. Muhammed

  Kardeşlerimin yatmış ama benimki yatmamış görünüyor neden acaba şuan çalıştığım için olabilir mi

 198. Tarkan

  Sistemde gözüktükten 1-2 gün sonra demişler tamam da bu hafta içi ödemelerin yapılacağı duyurusu olmadı mı? Zaten bugün dahil 3 gün var ne ara sisteme yansıyıp ne ara ödeme alınacak?

 199. Can

  Merhaba öncelikle paralar sistemde gozukenler ödeme emri henüz oluşmadığından çekemiyor bu sistemde öğrenciliği aktif gozukenler ve yardım kaydı bulunamadı diyenler ise SGK yi aradığımda 1-2 gün içinde gözükür ifadesi verildi önce sistemde gözükür sonra 1-2 gün sonra para yatar gidip çekebilirsiniz.

 200. Şahin

  Benim öğretim yardımı da sorgulayınca gözükmüyor. Yaşım vs. hepsi tutuyor. Neden böyle acaba bilginiz var mı

 201. Yunus

  Arkadaşlar çocukların TC sine eğitim yardım tutarları sorgu ekranına düşmüş. Ancak ziraat bankası şuan ödeme yapmıyor. Gidip bankada kuyruk beklemeyin.

 202. enes

  benim sistemime yansımamış sebebi ne olabilir

 203. Lale

  Sistemde gözükmüyor neden bu şekilde acaba?

 204. Melike

  Arkadaşlar bankadan çekebilen varmı

 205. Ali

  Sorgulama yaptım hala eğitim yardımı bulunamadı diyo herkese yattı

 206. Hakan

  Kardeşlerime yatmış fakat bana yatmamış 1 ay önce sigortalı işimden ayrıldım bununla bi alakası var mı nereden yardım alabilirim. Okuyorum öğrenciliğim aktif

 207. Eren

  Bankalara yatmış mı? Çeken var mı?

 208. Kudret

  Hesaplarda görülüyor bankaya gitme fırsatım olmadı Hayırlı olsun güzel dostlar

 209. Kudret

  Hesaplarda görülüyor bankaya gitme fırsatım olmadı Hayırlı olsun

 210. Tarkan

  Ömer bey e-devlette kendim için başvuru yaptığımda Emekli maaş kaydı bulunamadı yazısı çıkıyor. Başarılı bir şekilde başvuruda bulunamıyorum sanırım ve daha önce belge gönderdiğim için başvurusuz geliyordu. Bu yıl tekrar belge göndermem gerekir mi bu yazı yüzünden?

  1. Ömer Meriç

   Bilemiyorum maalesef. Sorunun cevabını bilen arkadaş varsa yanıtlasın lütfen.

 211. Sami

  Bankaya gittim sabah sorgulatma yaptırdım detaylı olarak. Hala yatmamış olarak gözüküyor.

 212. Tarkan

  Bende de durum aynı. Bu yıla kadar böyle bir sorun yaşamamıştım neden anlayamadım.

 213. Semih

  Abilerim 1996 doğumluyum üniversite öğrencisiyim 4 yıllık bölümüm 1 sene uzadı bana yatmamış görünüyor nedendir bilen var mı acaba

 214. Murat

  Sgk ile görüştüm sisteme yansımış ama ödemeleri yarın yapacaz yarın gidip bankadan çekebilirsiniz denildi..Cümleten hayırlı olsun allah’a emanet olun

 215. kaptan

  arkadaşlar bankadan parasını çeken olursa yazsın lütfen

 216. fatih

  Bana yattığı halde kardeşim bu yıl ünversiteye başladığı halde ona sistemde yatmamış gözüküyor. Bu durumda dolan var mı? ne yapmamız gerekir.

 217. Celal

  Arkadaşlar bundan iki eya 3 hafta önce bir yorum yapmıştım 21 de verilecek diye başkada yorum yapmadım gördünüz işte boş kafada boş ses çıkar o yorum olsun diye yorum yapan arkadaşlarada hayırlı olsun?

 218. Mihriban

  Üniversite ogrencisiyim Param yatmis bugun gidip cekebilir miyim?

  1. Ömer Meriç

   Henüz bankalara yansımamıştır.Büyük ihtimal bugün resmi açıklama yapılır ve yarın da yatar. Bu arada arkadaşlar sadece eğitim yardımı konusunda değil SGK, çalışma hayatı, emeklilik v.s. gibi tüm problemleriniz ve kafanıza takılanlar için yanınızdayız. Üstelik bunu tamamen ücretsiz yapıyoruz. Hem kendiniz hem de yakınlarınızın SGK, emeklilik, çalışma hayatı ile ilgili soruları Sgk Soru Sor sayfamızdan cevaplıyoruz. Saygılarımla.

 219. Tarkan

  Ben sorgulattığımda hala yardım bulunamadı yazıyor neden bu şekilde acaba? 23 yaşımda üniversite öğrencisiyim bu yıla kadar böyle bir sorun olmamıştı.

  1. Ömer Meriç

   Yansımayan başka arkadaşlar da var. Biraz bekleyip daha sonra tekrar sorgulamanızı öneririm.

 220. fatih

  Slm hayırlı olsun arkadaşlar ekranlarda görünüyor miktarlar

 221. Enez

  An itibariyle para gozükûyor herkese hayırlı olsun bir kaç gune çekikilir

 222. Gazi

  Günaydın arkadaşlar sorgulama ekranına miktarlar girilmiş Hayırlı olsun bügün yarın yatar

 223. Hasan

  Ekranda bakın

 224. Onur

  Arkadaşlar ödemeler yansımış SGK ya, ben 96lıyım 13 ekim 25 doldurma olayı vardı ona rağmen bana yatmamış ama kardeşime ödemesi yatmış demin sorgulattım onun TC sine yatmış

 225. Ekrem

  HAYIR SORGU EKRANI KAPALI DAHA ORAYA YANSIMAYAN ORAYI DA KAPATAN BU HAFTADn 2 GÜN KALDI NASIL ÖDEME YAPILACAK MERAK EDİYORUM HELE ÖNCE Bİ SORGU EKRSNI AÇILSIN

 226. Yunus

  Arkadaşlar…! Egitim yardim miktari yapilan sorgu ekraninda gözukuyormu. Cevap yazarmisiniz. Yoksa benim bilgilerde mi problem var.

 227. Melike

  Ömer bey bu hafta kesin yatıyor mu bilginiz varmıdır?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Cumhurbaşkanı yatacak dedi. Ötesi var mı 🙂

 228. Erdoğan ❤️

  Arkadaşlar herkese hayırlı uğurlu olsun cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamayı yaptı bizzat kendisi ? yatıyor paralarımız hafta ici bu hafta

 229. can

  İstihdamla ilgili kalıcı düzenlemeler içeren bir paketin de geçtiğimiz hafta Meclise sunulduğunu anlatan Erdoğan, şehit çocukları ile harp ve vazife malüllerinin kendilerine ve çocuklarına verilen eğitim öğretim yardımı rakamını 2020-2021 yılı için ilkokul ve ortaokulda 2 bin 317 lira, lisede 3 bin 475 lira, yüksekokulda 4 bin 634 lira olarak belirlediklerini, toplamda 19 bin 440 öğrenciyi kapsayan ödemelerin mevcut kayıtlara göre herhangi bir müracaata gerek kalmaksızın bu hafta içinde yapılacağını bildirdi
  hürriyet haber 1 saat önce paylaşmış arkadaşlar

 230. Hasan

  Arkadaşlar cumurbaşkanı nekadar yatacagini bile söyledi dinlediyseniz ilkokul icin 2317 tl dedi şehit ve gazi vazife malûl leri icin dedi

 231. Ekrem

  DAHA SORGU EKRANINDA BİLE GÖRÜNMEYEN TUTARLAR HEMEN YARIN YATIYOR DİYORSUNUZ ÖYLE BİŞEY YOK Bİ BİLALIMIZ VARDI BU GÜN YATACAK DEMİŞTİ ODA KAYBOLDU DEDIĞİ ÇIKMSYINCA?

 232. Ekrem

  ARKADAŞIM CUMHUR BAŞKANI BU HAFTA ŞEHİT VE GAZI ÇOCUKLARIN EĞİTİM YARDIMINI YATIRIYORUZ DİYE BİŞEY DEMEDİ İYİ BAKIN KYK BURSLARINDAN VESSYRI BAHS ETİ

 233. Esra

  Tc numarasına mi yatıyor diyen arkadaşa cevaben çocukların tc sine yatıyor hesap numarasına degil ….bazı bankacılar bilmiyor bile ödeme yok diyip geri gönderiyor bankaya tc ye yatmış mı merkezî ödemeler diye geciyor diyeceksiniz.bir de gecmis yıllara baktığımız da resmi açıklama ailevesosyalpolitikalarbakanligi.gov sitesinde sabah 9gibi erken saatte yayinlaniyor eger o gün icersinde açıklama sabah yapılmamış ise o gün beklemeyin artık yatmasını,

 234. Hasan

  Beyler reis açıklama yaptı bu hafta yatacak

 235. twains

  20 ekim 19:45 de cumhurbaşkanı açıklama yaptı AHABER’DE, burslar bu hafta içinde yatacakmış hayırlı akşamlar

 236. Garip

  Abiler iyi günler bu yıl ilk okula başlayan çocuğum için e devlet üzerinden yardım başvurusunu yaptım para benim maaş aldığım hesaba mı yatar yoksa çocuğun adına bankayamı yatar bide sorgulama ekranında çocuğun TC si mi yok kendi TC lemi bakacak şimdiden cevaplarınız çok teşekkür ederim

 237. ertuğrul

  Herkes açıklama yapılmadı diyor ama bakan 1 ay önce şehit/gazi yakınları memur atamalarında ödenecek miktarlar ile birlikte açıklama yapmıştı zaten. ikinci bir açıklamaya ne gerek var reklammı yapılıyor. yardım dediğin gizli olur yardımın reklamı olmaz. sonra 7den 77ye herkes şehit/gazi yakınlarını para içinde yüzüyor sanıyor. halbuki ne acılar çektik ne kayıplar verdik kimse bilmiyor. milletin varı yoğu dini imanı para olmuş. Ayrıca 31 aralığa kadar yolu var elbette yatar kasmayın bu kadar.

 238. Furkan

  Sorguladigim zaman sgk sayfasından kardeşimde de kendimde de TC kimlik için eğitim öğretim yardımı bulunmamaktadır yazıyor sgkyi aramaya çalıştım ama hat düşüremedim asla, neden olabilir düzelir mi değişir mi yatınca? Her yıl aynı sorun yaşanıyor mu veya benim gibi birşeyle karşılaşan var mı acaba ? Üni öğrencisiyim 3 yıldır alıyorum kardeşim de lise daha doğrusu 3 yıldır belge atmadan alıyoruz bu yıl neden böyle oldu bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim

 239. Muhammed+aktaş

  Eğitim öğretim yardımı öğrencinin hakkıdır. Kimse o paraya güvenip borca girme hakkına sahip değildir. Para öğrencinindir öğrencinin daha iyi bir eğitim alması yolunda harcanmasını savunuyorum savunacağım.

 240. Melike

  Herhangi bir açıklama yapılmadı perşembe nasıl yaticakki ilk önce açıklama yapilmiyormu

 241. gazi Şükrü

  arkadaşlar 21 Ekim de para yatacakmış bana sgk operatörü dedi kesinmiş İnşallah yatar 🙂

 242. Meyyit

  22 EKİM PERŞEMBE GÜNÜ HERKES PARASINI BANKADAN ÇEKEBİLİR ŞİMDİDEN HAYIRLI HARCAMALAR KAYITLAR BUGÜN BİTİYOR YARIN TUTARLAR YAZICAK PERŞEMBE BAKAN AÇIKLAMA YAPICAK GİDİP ÇEKİYORSUNUZ <3

 243. Rshmet

  21 Ekim’de yardım yatmasını bekleyen arkadaşlar SGK’dan sorgulayinca 2020-2021 diye yardımınız gözüküyor mu?

 244. fatih

  SLM arkadaşlar sgk aradım daha odemeyle ılgili kesin bi bilgi yok dediler ekim sonunda yatabilir dediler

 245. Hakan

  Arkadaşlar bizler gazi ve şehit ailesiyiz yorum yaparken daha dikkatli olmakta fayda var bugün yarın para yatar sakin olun..

 246. Semih

  Arkadaşlar Perşembe günü paralar yatacakmış öncelikle şunu söyleyeyim ki ben yok paralar bu zaman yatacak yok şu zaman yatacak diyenlerden değilim az önce bilgi aldım sizinle paylaşmak istedim

  1. Ömer Meriç

   Benim aldığım bilgi de 22 Ekimde yatacağı yönünde. Umarım yanılmayız.

 247. Gazioglu

  Ben 1 hafta önce aradım SGK’da ilgili birimi 21 Ekimde yatacak dendi. Yarın yatmazsa tekrar arayacağım.

 248. Ali

  Oğlunuzun atanması ne kadar sürdü kaç ayda atandı

 249. Meyyit

  SELAMUN ALEYKÜM BOZKURT ABİ ABİ DAHA YATMAMIŞ SEN GEÇEN SENENİN TUTARINI GÖRÜYORSUN SANIRIM LÜTFEN POLEMİK YAPMAYIN BURDA KİMSE YANLIŞ BİLGİ VERMEK İSTEMEZ BİRAZ HEVES BİRAZDA HABER OLMADIGI İCİN HERKES KAYGILI LÜTFEN HEPİMİZ SAYGILI OLALIM BİRBİRİMİZE BAKIN 1 TANE ABİMİZ BİLGİYİ VERMİŞ BUGÜN 17 DE SON KAYITDA BİTİYORMUŞ YARIN YATARMIŞ BEKLİYORUZ BAKALIMHADİ ALLAHIN İZNİYLE YATSIN PARALARDA GİDELİM İŞLERİMİZİ GÖRELİM HELEKİ ÜNİVERSİTE OKUYANLARA ALLAH YARDIM ETSİN ŞU UZAKTAN EĞİTİM OLAYINDA FELAN BİLGİSAYARSIZLIK ÇOK ZOR ZORLANIYORUZ HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUM KENDİNİZE İYİ BAKIN ALLAHA EMANET OLUN SAYGILARIMLA… MEYYİT

 250. S

  İyi günler benim oğlum şehit çocuğu 24 yaşında iş hakkını kullanıp memur oldu ve açıköğretimde okuyor. Çalıştığı için eğitim bursundan faydalanabilir mi

 251. Erdoğan

  BOZKURT MUSUN NE KARIN AĞRISISIN NE YANSIMASINDAN BAHSEDİYORSUN. YANSIMIŞSA GIT ÇEK BANKADAN. BOŞ YERE ZIRVALAMA. ÖDENEK YOK ÖDENEK. ……………………. BU GÜNLER BİZ ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİN İYİ GÜNLERİ.. HAK TEALA YARDIMCIMIZ OLSUN.

  1. Ömer Meriç

   Erdoğan BEY lütfen birilerini hedef alacak açıklamalardan uzak duralım.

 252. kaptan

  Arkadaşlar AÖF DGS kayıtları 20 Ekim 2020 salı günü mazeretli olanların kayıtları yapılacak olup saat 5 te sona erecektir. Muhtemelen yarın yatması gerekir.

 253. Gazi

  gazilerin sorunlarıyla ilgilenen dernek başkanları nerdesiniz bu parayı binlerce arkadaş borçlara bağladı bu konu çok ciddi bir konu gidin baskı yapın lütfen

 254. Ekrem

  SGK DA ÇALIŞAN BİLAL BEYİMİZ NET BİLGİ EDİNMEK ZOR DEĞİL SONUÇTA KAYNAĞINDA ÇALIŞIYORSUN BAK BAKIYIM BUGÜN NE BAHANE BULACAKLAR KAYIT YÖK DEMESİNLERDE NE DESELER BAŞKA INANIRIM AMA YÖK KAYIT DEMESINLER?

 255. Elif

  Bozkurt bey siz nerden bakıyorsunuz yansımış diyorsunuz gidip çekebilirsiniz yansidiyda cekinde bizde emin olalım benim bir lose bir üniversite öğrencim var ikisinde de birşey cikimiyor

 256. Ekrem

  ALLAH AŞKINA KAYITMI KALDI HANGI KAYIT DERMİSİNİZ YENİ ÜNİLER İNŞA EDİLECEK HİZMETE GİRECEK ONA KAIT OLAN ÖGRENCILER BEKLENECEK GALİBA KAYIT MAYIT YOK KALMADI ŞUNA PARA ÖDENEK YOK DESINLER BARİ ANLARIZ AYRICA DERNEK BAŞKANLARI YİYIP İÇECEĢINE Bİ İŞE YARASINLAR BARI BİŞEY YAZSINLAR ( ARALIKTAN AŞAĞI YATMAZ AKSİNI İDA EDEN VARSA AHA BEN BURDAYIM )

 257. Meyyit

  Allah devletimize zeval vermesin arkadaşlar hani tamam geç yatırıyor ama devletimizden dualarımızı eksik etmeyelim sağlıklı sıhhatli olsun daha güzel daha yaşanabilir daha iyi olsun devletimiz şehit yakınlarına gazilerine yakınlarına sahip çıksın öğrencilerine yardımcı olsun anlıyoruz zor bir süreç ama bir tek devlet zor süreçte değil bizde zor süreçte değiliz geçim zorlaşıyor kyk bursları bile daha açıklanmadı hani ondan birşeyler yapayım diyorum oda yok yani gerçekten bilgi sahibi birisi bi cevap verse ne zaman yatar bugünden sonra acaba ya Allaha emanet olun sağolun teşekkür ederim

 258. Meyyit

  Şuan benim laptopum yok üniversitemin derslerini telefondan zor takip ediyorum ve ben şuan eğitim öğretim yardımını bekliyorum kendime bilgisayar alıcam ama hala gelmiyor neden ya ne güzel ekim 8 ekim 9 da yatıyor yani niye şimdi böyle oldu tamam anladık kayıtları bekliyorlar dgs kayıtlarıda bitti aöf dgs var sadece rica ediyorum yatırsınlar onunda son günü bu hafta yatsın yoklama alıyorlar yok yazılıyorum

 259. TATAR AĞA

  Şimdi sgkyı arayan yok mu hiç kimse mi bişey bilmiyor yorumlara bakıyorum biri yattı diyor biri yatmadı diyor biri yatacak para yansımış diyor bende neden yansımıyor neden insanları zora sürükleyen yorumlar yapıyorsunuz kimsenin bi bilgisi yok mu bu nasıl iş bir türlü anlamadım

 260. GAZİ

  Arkadaşlar Az önce SGK da ilgili birime ulastım YÖK kayıtlari tamamlanmadıgı icin Şuan Eğitim yardimları yatma olasilığı yok denildi Boş yere soru sormayıniz ve SGK yı aramaniza gerek yok bilginiz olsun

 261. Ekrem

  BEN EN BAŞTADA DEDİM ARALIKTA N AŞAĞI YATMAZ Kİ PARAMI VARKI YATSIN KENDİMİZİ TESELİ ETMEYELİM NE DGS NE HGS BE UGS NE DÜZ NE EĞRİ HİÇ 1 KAYIT EK KAYIT KALMADI Kİ SADE 1 Rİ İKİ LAV EDİP ARKADAŞLAR SEBEBİ BUDUR DESE BI YETKİLİ ÇOKNU ZOR ARALIĞA ŞUNUN ŞURASINDA NE KALDIKİ O 22 EKİM BİLMEM 25 EKIM DİYEDE AHA BENDE BURDAYIM GÖRŞÜRÜZ

 262. Esra

  Yaa arkadaşlar sgk sayfasina yansımış diye yazanlara ben inanmiyorum çıksa herkesin ekranına çıkar niye boş yere milleti heveslendirip duruyorsunuz bankadan geldim yatmamış diyenler var yazık yaa insanlar umut bağlıyor sgk ekranında çıksa bankaya yatmış demektir ekranda görmeden gitmeyin bankaya

  1. Ömer Meriç

   Esra HANIM’a katılıyorum. Arkadaşlar her yıl olanı söylüyorum. Bakan tarafından Resmi açıklama yapılır ve bu açıklamadan sonra ödemeler gönderilir bankaya. Bunun için resmi açıklama yapılmadan bankaya giderek kendinizi yormayın. zaten takipçisiyiz açıklama yapıldığında sayfamızda anlık olarak duyurusu yapılacak. Bu sene ne yazık ki önceki senelere göre bir hayli gecikti. Ama işin sonunda ödenecek rahat olun.

 263. kaptan

  Bozkurt bey sgk sorgulamada herhangi birşey çıkmıyor

 264. kaptan

  Arkadaşlar üniversite kayıtları daha bitmemiş yani bu ayın sonu gibi olur ödemeler

 265. Berkay

  Arkadaslar bankadan geliyorum hesaplara yatan eden birsey yok bugunde

 266. kaptan

  Bilal bey ay sonunu bulur diyorlar oysa siz dün bugün için yatacağını söylemistiniz.

 267. Gülsever

  Neden hâlâ yatmıyor ya biri bir şey yapsın zor durumdayım ne yapacağımızı şaşırdık

 268. Sami

  Bankaya gittim 09.00 da. Hala yatmamış olarak gözüküyor.

 269. BOZKURT

  Arkadaşlar sgk sorgulama sayfasına ücretler yansımıştır 4634 tl yazmış bize üniversite için

 270. kaptan

  Arkadaşlar bu yardımın bu ay yatmaz

 271. Murat

  Arkadaşlar çeken olursa burdan haber verirse seviniriz Saygılar…

 272. rıza

  merhaba arkadaşlar ne zaman yatacak bu yardım bilgisi olan yok mudur

 273. Zuheda

  Ne zaman yatacak bilgisi olan varmi normalde yatması gerekirdi

 274. Mustafa

  Slm ben gaziyim bu odenek. Bizlere yatmaz Suriyeli olsaydık anında alırdık

 275. BİLAL

  Güney Doğu Gazisiyim Sgk da çalışıyorum iki tane çocuğum ilk okula gidiyor ikisi içinde 2. 316. 92 tl bugün işlem oldu bizim sistemlerde gözüküyor yarın hesaplara yansıyacağını düşünüyorum şehit ailelerine ve Gazilere saygısızlık yapmayın burda herkez bir haber bekliyor ben sizi ailem olarak görüp üzerime düşeni yaptım saygılarımla.

 276. fatih

  slm yorumlarda benim param şu miktar diye söyleyen arkadaşlar var sgk dan daha açıklama gelmemiş kimsenin parası yatmamış neden yanlış bilgi veriyorsonuz birde sgkda çalışıyom param yatmış yarın belki alabilirim diye yorum yazmış ayıp be kardeşim

 277. Enez

  Merhaba ben üniversite son sınifım 21 yaşındayım yükseklisans yaparsam yardım veriyormu acaba

 278. Rshmet

  Şartlarda çalışmayla alakali hiçbir şey göremedim zaten ihtiyacım olduğu için çalışıyorum asgari ücretli olduğum için alamamam saçma değil mi

  1. Ömer Meriç

   Dediğim gibi emin değilim. Belki de alabiliyorsunuzdur. Detayına hakim değilim.

 279. Rshmet

  Merhaba gazı çocuğu yüksek lisans öğrencisiyim yeni kayıt oldum 23 yaşındayım,asgari ücretli çalışıyorum gecimimi sağlamak için,bu yardımı alabilir miyim lisans boyunca almıştım.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Çalıştığınız için ödenmez diye biliyorum. Ama emin değilim. Diğer arkadaşlardan bilen varsa cevaplasın lütfen.

 280. kaptan

  Bilal bey sağlam kaynaktan galiba haber yarın yatar diyorsunuz umarım öyledir.

 281. ????

  Merhaba ömer bey, ben şehit çocuğum ikinci üniversite okuyorum. Yaşım 25 in altında aylığımın bağlanmasını ve eğitim yardımının ödenmesi için talepte bulundum fakat ikinci üniversite okuduğunuz için ne aylığınınız bağlanır ne de eğitim yardımı alabilirsiniz denildi. Bu konuda yapilacak bir şey yok mu ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Böyle birşey olduğunu düşünmüyorum. Öğrencilik aktifse ve 25 yaş tamamlanmadı ise yatar diye biliyorum.

 282. BOZKURT

  Saçma sapan sorular sormayın arkadaşlar ya eğitimi öğretim yardımı daha yatmıyor yarın 17.00da dgs açıköğretim kayıtları bitiyor çarşamba günü belli olur paralarınuz cumada çekersiniz sanırım gazi cocuklarına sehit cocuklarına yatıyor bu para yalan yanlış bilgiler vermeyin her duydugunuza inanmayın arayın sorun yani

 283. Nur

  16 ekim cuma günü şans eseri kontrol için girdim ve 2020-2021 bursu 4.668₺ görünüyordu, ama bugün girdiğimde malesef yardım bulunamadı diyor..

 284. adnan

  ömer bey marhaba ben 15/01/1995 doğumluyum öğrencilik durumum aktif banada yatarmı ? teşekürler.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 25 yaş tamamlandığı için alamazsınız diye biliyorum. Yine de diğer arkadaşların fikri ya da görüşü varsa bu konuda iletsinler size.

 285. Melike

  Ömer bey gazi çocuklarına yatmiyacak diye bi duyum aldım dogrumudur

  1. Ömer Meriç

   Ben öyle bir şey duymadım. Yatar neden yatmasın ki.

 286. Yunus

  16 ekimde sorgu ekranında paranın yattığı görünüyordu. Şimdi sorgu ekranında adına hiçbirşey çıkmıyor. Bu durum normal mi. 12 yaşında ortaokul öğrencisi.

 287. BİLAL

  Ödemeler çocukların kimlik numarasına gönderilmiş yaşı küçükler için baba gidip alabilir sorgulamayı banka dan çocuklar adına yapsınlar ama şuan hesaplara geçmedi henüz ödeme

 288. BİLAL

  Arkadaşlar Gazi yim SGK da çalışıyorum bugün işlem yapılmış daha hesaplara yansımadı yarın yansır diye düşünüyorum ilk okul için 2316 tl işlem olmuş bana

 289. Melik

  Herhangi bir aciklamaaçıklama yapılmadı bilal bey nerden öğrendiniz?

 290. Tarkan

  Ömer bey eğitim öğretim yardımı bulunamadı yazıyor bende hala bu durum normal mi acaba? Yaşım 23 gazi çocuğuyum ve üniversite öğrencisiyim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Ödemeler onaylandığında sistemde görünecektir.

 291. Enez

  Sorguladığınız TC Kimlik için eğitim öğretim yardımı bulunamadı. Bu uyarı normal mi cünkü bu zaman kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım ve öğrenciliğim son yılı bir bilgisi olan var mı ?

 292. BİLAL

  Paralar bugün gönderilmiş yarın hesaplara geçer

 293. samet

  merhaba uzaktan egitimde dilekce yada og belgesi gerekiyormu unv. okuyorum bir sene ara verdim

 294. sea

  ömer bey şu sitedeki tutarları artık güncellesekmi güncel tutarlar zaten verildi bakanımız tarafından 2020 2021 eğitim öğretim yazıldıgı an sgk ve habertürk sitelerinde güncel miktarlar yazılıyor sizi seviyoruz .) <3

  1. Ömer Meriç

   Resmi açıklama olmadan güncelleme yok :). Ben de sizleri seviyorum.

 295. sea

  iyiyim ömer bey siz nasılsınız 🙂 teşekkür ederim Allah iyi etsin şimdiden

 296. Enez

  Bende öğrenci bilgilerine ulaşılamadı yazıyor.

 297. sea

  Osman Bey Size yatmıyor maalesef ömer bey aynı soruunu bende yaşadım öğrencilik aktifti toplam dönemim 13dü yatmadı hocam yatmıyor toplam döneme bakıyorlar 20 yaş altı olsa bile toplam dönem önemli

  1. Ömer Meriç

   Doğrudur istisna varsa orada bilmiyorum. Nasılsın

 298. Osman

  AÖL sitesine baktım toplam dönem 16 AÖL de okuduğu dönem 10 yazıyor yani böyle olursa eğitim yardımı alabilir miyim yoksa alamaz mıyım.omer bey ben gazi Osman 11.12.2000 doğumlu oğlum bu eğitim yardımını alabilir mi geçen sene de alamamış tı benim şu anda ne yapmam gerekiyor beni aydınlatırsanız sevinirim

  1. Ömer Meriç

   Öğrencilik aktifse ödenmesi gerekir. Başvuru yapın Osman BEY.

 299. Tarkan

  Bende hala yardım bulunamadı yazısı çıkıyor sizde düzeldi mi acaba?

 300. erdem

  merhaba sorgulama ekranını yenilenmişler sanırım önümüzdeki hafta yatar mı acaba bilgi olan varsa paylaşabilir mi

 301. BOZKURT

  Ekrem bey yanlış bilgi vermeyin açıktan okuyanlarada veriyor devlet

 302. Melike

  Mesleki açık lisede okuyorum normalde her sene alıyordum yaşım 19 2001 doğumluyum açık lisede okuduğum toplam dönemim 11 omer bey ben bu yardımdan faydalanirmiyim bu durumda

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 20 yaşı tamamlamadığınız ve öğrencilik aktif olduğu için almanız gerekir.

 303. Melike

  Benim toplam dönem 11 şuan alabilirmiyim

 304. osman abiye cevap

  Osman Abi bende 2000 dogumluyum bende geçen seneki yardımdan faydalanamadım acık lise okuyordum normalde herkes dediki bana alması gerekiyor ama bir baktım yatmamış neden derseniz oglunuzun toplam dönemi 12 ve üzeri olursa yatmıyor abi bi açık lise sitesine girin ordan toplam dönemine bakın eğer 12den düşükse alırsınız geçen seneninkinide alırsınız

 305. Veli

  Merhabalar, bu yardım tahmini olarak ne yatar acaba? 1 aydır her gün sorguluyorum valla yoruldum artık sorgulamaktanda. Sgk arıyorum bilgimiz yok diyorlar yazı gelmedi diyorlar tahmini bir süre verende yok. Şuan sorgulama sayfasındada sıkıntı var keşke bi vakit verselerde ona göre planımızı yapsak

 306. Ekrem

  OSMAN BEY AÇIK LİSE DERKEN YANI DIŞARDAN LİSEYİ BİTİRMEYE ÇALIŞIYOR ANLADIM AÇIKTAN OKUYANLARA ÖDENMİYOR HERHANGİ 1 OKULDA OKUYACAK KAYITLI OLACAK

 307. Osman

  Ömer bey ben harp malulü gazisiyim benim 11.12.2000 doğumlu oğlum var şu anda açık lise okuyor ve öğrencilik durumu aktif oğlum eğitim yardımı alabilir mi geçen sene oğlum eğitim yardımı alamadı ama bazı gazi arkadaşların 2000 doğumlu çocukları alıyor bunun sebebi nedir benim oğlum alabilir mi bu sene

 308. Osman

  Ömer bey ben harp malulü gazisiyim 11.12.2000 doğumlu oğlum var şu an açık lise okuyor.ogrencilik durumu aktif bu sene oğlum eğitim yardımı alabilir mi geçen sene alamadı bunun sebebi nedir bazı arkadaşlar ın çocukları almış benim çocuk neden alamıyor

  1. Ömer Meriç

   Merbaba. Normalde almanız gerekir. Eğitim yardımı başvurusu yapmanızı öneririm.

 309. Yaren

  Merhaba. Ben üç sene bu yardımı aldım. Fakat eğitimime bir sene ara verdim. Bu sene okulum başladı. Öğrenciliğimde aktif gözüküyor. Yaşımda tutuyor. Sgk sorgulama ekranına girdiğimde ise eğitim öğretim yardımı bulunamamaktadır diyor. Daha yatmadığı icin mi öyle gözüküyor? Yoksa baska bir nedeni var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

 310. Erkan

  Bu gün ilk baktığım eğitim yardımı görünüyordu.Daha sonra ise yardım kaydı bulunamadı yazıyordu niçin böyle oldu bilgisi olan varmı

 311. can

  benimde hiç yazmıyor bulunamadı yazıyor yani 30 dakikada bir bakıyorum ama pazwrtesi belli olr ömer beyde 22 dedi zaten

 312. BOZKURT

  Benimde yazmıyor arkadaşlar ödeme bulunamadı ögrencilik aktifde sıkıntıda yok başka kimlerde var ögrencilik aktif olup ödemesi gözükmeyen kim var

 313. Gazi

  Öglen sorguladıgımda gözüküyodu şimdi tekrar gözükmüyo yeni tutarları yazmışlardı şimdi silinmiş tekrar

 314. Tarkan

  Bende hala ödeme bulunamadı yazısı çıkıyor. Sizde bu durum düzeldi mi acaba?

 315. Hakan

  Yatan var mı başka bende hala bulunamadı diyor

 316. Anıl

  Arkadaşlar üniversite öğrencisiyim tutar tc kimlik numarama yatmıs velimin imzası ile alabileceğimi söylediler ing banka yatiyor benimki haberiniz olsun.

 317. cenk

  esra hn yeni tutarlar yazıyordu

 318. Göktürk

  SGK kanın internet sitesindeki uygulama adresinden baktığımızda eğitim yardımı yatmış görünüyor fakat şu an bankadan çıktım herhangi bir ödeme görünmüyor

 319. Esra

  Cenk bey biz sabahtan beri giriyoruz asla görünmüyor bu görünüyordu diyen arkadaşlar yeni tutar mi yaziyordu yoksa gecen senenin ki mi cikiyordu merak ettim .ömer bey bu arada verdiğiniz bilgiler için size de ayrıca teşekkür ederim

 320. cenk

  arkadaşlar 1 saat önce gözüküyordu rakamlar şimdi gözükmüyor ya yüklenme oldu sitede yada tekrar güncelleme yapılıyor bankaya sorgulamakta yarar var.

  1. Ömer Meriç

   Arkadaşlar resmi açıklama yapılmadı henüz. Açıklama yapılmadan ödemeler bankaya gönderilmez. Birazcık daha sabır. Haftaya yatar inşallah.

 321. Esra

  Çıksa herkese çıkar tc girince arkadaşlar kimisi çıktı diyor yalan yanlış bilgi verip durmayın bize de çıkmıyor hala çoğunluk çıkmadı diyor sgk nin sitesinde kime inanacagimizi şaşırdık valla

  1. Ömer Meriç

   Arkadaşlar en son aldığım duyuma ve sağlam bir kaynağa göre 22 Ekimde yatacak. Tabi kesin değil ama büyük olasılık.

 322. kaptan

  Bozkurt bey biraz önce sistemde miktar tutarları yazılıydı simdi tekrar eskisi gibi ne olmuş olabilir acaba .

 323. ali

  bende çıkmıyor arkadaşlar kesin yattı mı

 324. Gazi

  Elm arkadaşlar tutarlar tc sorgulamaya girilmiş bilginiz olsun

 325. Murat

  Tutarlar belli oldu arkadaşlar tc ile sorgulama yaptığınız da çıkıyor bilgilerinize

 326. Berkay

  Arkadaslar bi haber var mi bankaya giden oldu mu

 327. BOZKURT

  Sami Bey Ödemeler yapılmadı neden diye sorarsanız ödemeler sisteme isim yazıldığı an yapılır mesela uygsgk eğitim öğretim yardımı sayfasına tc yazdıgınızda günce ltutar yazdıgı an ödeme yapılmıştır size şuan ödeme yapılmaya başlandı sitedeki güncel tutarlar en geç pazartesi yazıcak ödemelerde salı veyata çarşamba yapılacak herkes bankasından TC KİMLİK KARTI VEYA GAZİ VEYA ŞEHİT YAKINI KARTINI KULLANARAK ALICAK HERKESİN PARASI BEREKETLİ OLSUN ALLAH DEVLETİMİZDEN RAZI OLSUN DEVLETİMİZİ BÜTÜN ZARARLARDAN KORUUSUN DEVLET DÜŞMANLARINI KAHRETSİN HAYIRLI CUMALAR

 328. sami

  Arkadaşlar 13/10/2020 de ödemeler yapıldı fakat bankaya aktarılmadı. Bakanlık uygun bir anda bizlere söyleyecek bizde gidip çekeceğiz. tabi ki tam tarihi kimse veremez ama ödenek var ve paralar hazır. Sadece bankaya aktarılmasını bekleyeceğiz. Bugün yarın olur inşallah.

 329. Mehmet

  Bende de aynı hata sanırım sistemi güncelliyorlar, Pazartesi gününe öğrenmiş oluruz umarım

 330. Sedat

  Evet bizde baktığımızda eğitim yardımı bulumamadı yazıyor .yeni tutarlar girilecek .tek sıkıntımız arkadaşların verdiği tahmini tarihler yüzünden beklentiye girmemiz oldu.

 331. Ergin

  Ömer Bey doğum tarihim 26/03/95

  1. Ömer Meriç

   Bu durumda 25 yaş tamamlanmış oluyor. Alamazsınız maalesef.

 332. Ergin

  1-Merhaba arkadaşlar sorgulama ekraninda “Sorguladiginiz TC kimlik için eğitim öğretim yardımı bulunamadı.” Yazıyor . Acaba sizlerin de ekranda böyle mi yazıyor yani “TC kimlik için” ibaresi yer alıyor mu?
  2-25 yaşındayım Ömer bey ve hala üniversitede okuyorum geçen sene de aldim, bu yıl da alır mıyım acaba? Mevzuatta 25yas sınır olarak belirlenmis fakat 25yas dahil mi ya da 25e kadar mı bununla ilgili net bir ifade yok . Beni aydınlatırsanız sevinirim.

  1. Ömer Meriç

   Tam doğum tarihiniz nedir?

 333. can

  bozkurt kardeşim bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.
  Ömer bey geçen sene sorgulama yapıldığında böyle bir şey oldu mu sistemi mi güncelleniyor acaba

  1. Ömer Meriç

   Arkadaşlar birazcık sabır yatacak. Geçen sene öyle birşey olmadı. Ödemeler onaylandığında yansımıştı güncel tutarlar.

 334. Tarkan

  Bende de şuan Bu tc kimlik numarası adına eğitim öğretim yardımı bulunamamıştır yazıyor. 23 Yaşımda 2 üniversite öğrencisiyim biri açıktan biri vakıf üniversitesi olmak üzere. Gazi çocuğuyum 25 yaşıma da çok var ve şuan çok saçma bi durum bu. Sistem güncellendiği için mi böyle bir yazı var şuan acaba?

 335. Hayat34

  Aöf kayıt süresini uzattı bu yardımı sekteye uğratırmı??

 336. Celal

  Para geliyor galiba sorgulama ekranı değişmiş eğitim parası bulunamadı diyor ??

 337. Ali

  Bize verilmicek mi ondan mı öyle yazıyor acaba

 338. Muhammet ali

  Bende de aynısı yazıyor

 339. Ali

  Bende de aynı yazı çıkıyor

 340. Onur

  Arkadaşlar kayıtlarla alakalı değil ben dgs ile kayıt yaptığımda yardım paraları yatmıştı benimde ögrenciliğim onaylandıkdan sonra alıp belgeyi gönderdim 1 2 hafta sonrada bana yattı, bu durum dgs kaydıymış ek tercihmiş onlarla alakası yok 2020 2021 ögrenim yılı içerisinde bi sınır yok basvuruyu yapıp alıyorsun parayı aralıkdada alďığım oldu kasımdada.

 341. Fatih

  Az önce bir değişiklik oldu geçen senenin yatan parası gözüküyordu şimdi gözükmüyor sadece şu yazı var öğrenim ücreti bulunamadı yazıyor

 342. BOZKURT

  can kardeşim ek tercihler beklenmiyor neden dersen geçen sene paralar aslında 27 eylülde hesaba yattı ama 8 ekimde çekilmeye izin verildi yani 28 eylüle kadar olan öğrenciler alındı yks yks ek tercih ve dgs dgs ek tercihler alınmadı şunu söylemek isterimki yarın 16 ekim yarın en geç pazartesi veya yarın bilmiyorum tam artık paralar yazar sitede pazartesi %100 yazar ama yarında bir nebze yazabilir belki yarın tutarı yazıp pazartesi salı yatırırlar tam emin değilim ama haftaya %100 yatıyor herkese şimdiden hayırlı uğurlu olsun hadi eyvallah

 343. Ümit

  AÖF DGS KAYITLARI NE ZAMAN?

  AÖF Dikey Geçiş Sınavı (DGS) kayıt işlemleri 14 Ekim 2020 Çarşamba günü saat 09:00’da başlayıp, 19 Ekim 2020 Pazartesi günü arasında yapılacaktır. İnternet Başvurularınızı adresinden yapabilir, ödemenizi de yaptıktan sonra ilgili kayıt tarihleri içinde AÖF bürolarına başvurarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz. 20 Ekim 2020 Salı günü mazeretli olanların kayıtları yapılacak olup saat 17:00’da sona erecektir. Sanırım arkadaşlar 20 Ekim Salı gününden sonra yatacak herhalde bundan sonra başka kayıt yoktur umarım.

 344. Kaptan

  Bozkurt bey bu bilgi umarim dogrudur herkes birseyler yaziyor hangisine inanalim !

 345. can

  2019 da 9 ekimde yatmış yardımlar dgs ek tercihlerde 7 ekimde bitmiş dgs ilk tercihler 15 inde bitiyor ama ek tercihler daha bitmedi ve açıklammadı ne zaman olduğuda bence ek tercihlerden sonra yatacak yani 2,3 hafta daha var belki daha fazl

 346. ramazan

  ömer bey torba yasasıyla 20 yıl sigortalı çalışıp 5000 günü tamamlandığında; emekliliği 20 yıl dolduğundamı yoksa doğum tarihindemi hak edeceğiz iyi geceler

  1. Ömer Meriç

   Hangi torba yasa Ramazan Bey?

 347. ertuğrul

  Hepimiz vatanımız için canımızı , kolumuzu,bacagımızı gözlerimizi, ….. verdik. Daha ne yapalım hüseyin bey. Hadi kurtuluş savaşı zamanındaki gibi yokluk olsa bir tas çorbayı , bir dilim ekmeği, ateş edecek bir mühimmatı v.s bulamayacak bir durumda olsak hiç birşey istemezdik… (Allah o günleri göstermesin bir daha) Fakat şuan durum öyle değil devlet büyükleri çok büyüdük ve ekonomimiz en üst seviyelerde diyorsa; şehidine , şehitin ailesine ve gazisine sonuna kadar sahip çıkmalı. çünkü şehit ve gazi cumhuriyetimiz , ulusumuzun ve türkiyemizin bekası için bu uğurda gözünü bile kırpmadan gögüs gögüse çarpışan herşeyini veren kişilerdir…

 348. Mustafa

  ihtiyacímız olmasa bu hakkımız olan eğitim yardímınín peşinede biz düşmeyiz. Keşke hepiniz Atamıza layık olabilseydiniz.

 349. BOZKURT

  SELAMUN ALEYKÜM BAZILARI YALAN YANLIŞ BİLGİ VERİYOR BAZILARI IRKÇILIK FELAN YAPIYOR AMA BU KONUYLA ALAKALI OLMAYAN HERŞEY KONUSULUYOR BAKIN ARKADAŞLAR TUTARLAR ÖNCELİKLE BELLİ OLDU BUNU BİLİN MEB KAYITLARI TAMAMLANDI YÖK KAYITLARI YKS YKS EK TERCİH VE DGS KAYITLARI DİYE AYRILIYOR YKS YKS EK TERCİH OLDU DGS KAYITLARI YARIN 23.59DA BİTİYOR SGK CUMA VEYA PAZARTESİ ÜCRETLERİ UYGSGK SİTESİNE YANSITIR 2 3 GÜNEDE PARALARINIZ YATAR HADİ HAYIRLI AKŞAMLAR

 350. Hüseyin

  Buradaki üslup lar ve sabırsızlık lar çok saçma özellikle az önce gördüğüm yorumdan sonra sizin ataniz bir para uğruna kan döktürmedi alçalmayın .

  1. Ömer Meriç

   Arkadaşlar bu yazı altında yapılacak seviyesiz ya da bir kesimi hedef alan yorumlar onaylanmayacak. Lütfen birbirimize saygımızı yitirmeyelim.

 351. burak

  bağışlarla verilen eğitim yardımını bile elimizden alıyorlar 18bin tane öğrencinin parasına bile göz diktiler artık yazılaklar olsun

 352. Erdoğan Akgül

  Omer bey , 18 yıl çalışıp emekli oldum. 1 yıl emekli maaşı aldım daha sonra ssk sehven emekli oldunuz deyip maaşımı kesti. 1 yıl ıçerisinde çıkardıkları torba yasasıyla 20 yıl sigortalı çalışıp 5000 günü tamamlayıp emekli olun dendi ve tekrar 1 yıl aradan sonra emekli oldum. Geçen 1 yıllık zaman zarfı ıçerisinde oluşan maddî ve manevi zararımı karşılamaları için ssk mahkemeye verebilir miyim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Dediğiniz durumda davalık bir durum görülmüyor maalesef. Ama yine de tercih sizin açabilirsiniz tabi.

 353. Dilek demir

  Ömer bey ben evlendim bir yılı doldurmadan boşandım cehiz parasını da aldım bu para maaşımdan kesilirmi teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   12 aylık ödeniyor sanırım emekli sandığı ise. Eğer 12 aylık ise kesilmez.

 354. Tarkan

  Kesin olmayan bilgilerle bilgi kirliliği yapmayın lütfen.

 355. Erdoğan Akgül

  Arkadaşlar ülkemizdeki ekonomik durum sebebiyle bu yılki eğitim öğretim yardımları ıkinci bir emire kadar yatmayacak. NOT : Suriyeli din kardeşlerimizden borç isteyin.

 356. Bozkurt

  SGK’yı aradım 31 aralığa kadar herhangi bir gün yatacak dediler. şuan ödenek yokmuş. ödenek bugün gelsin bugün yatırırız dediler. sanırım ekonomik buhran bizim yardımlarıda vurdu.

 357. Dilek demir

  Merhaba ben şehit kızıyım elendim ayrıldım iki ay önce maaşıma müracaat ettim ne zaman bağlanır maaşım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Genelde ortalama 2-3 ay sürmekte. E-devletten sorgulama yaptınız mı bağlanmıştır belki.

 358. Onur

  Cansu hanım bana hiçbir zaman otomatik yatmadı her sene belge gönderdim gönderdikden genelde 1 1.5 hafta içerisinde hep yatti

 359. Afacan

  Ömer bey siz bi bize bilgi aktarımı yapın size zahmet ya rica ediyorum siz birşeyler biliyorsunuz yardımcı olun

  1. Ömer Meriç

   İnanın biz de sizin gibi bihaberiz. Maalesef bir gelişme yok henüz. Resmi açıklama yapıldığında sayfamızda duyurulacaktır.

 360. Afacan

  Bu para neden yatmadı acaba?

 361. Nurten

  Merhaba ;
  Ben 2020-2021 şehit,Gazi ve vazife malülü çocuklarına eğitim yardımının ne zaman ödeneceği konusunda bilgi almak istiyorum.

  1. Ömer Meriç

   Açıklama yok henüz arkadaşlar. Bekliyoruz. Belli bir tarih yok.

 362. Afacan

  Ozaman biz şunu soralım eğitim öğretim yardımı yatıcakmı yatacaksa hangi tarih ya beklemekten yorulduk

 363. Cansu

  Merhaba ben gazı cocuguyum geçen sene dilekçe yollamıştım bu sene yollamama gerek var mı ? Otomatik olarak yollanır mi para

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Aktif öğrencilik devam ediyorsa gerek yok bence. Bekleyin ödemeler onaylandığında sorgulama yapın.

 364. can

  göktürk herkes araştırıyor soruyor ama 1 hafta önce bugün yatacaktı yada ayın 9 unda deniliyordu herkesin araştırdığını tamam dersek iş zor. anlayıp dinlemeden sen baştan sonra oku sonra yorum yap istersen

 365. can

  ömer bey paralar hesaba geçtimi bir değişiklik oldu mu bizi bilgilendirebilirmisiniz

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Henüz geçmedi maalesef.

 366. Sedat

  Arkadaslar sorgulama ekraninda 2020_2021 egitim yardimi diye degismesi lazim bu degismeden bosa beklemeyelim bakin yazilan tarihlerin hicbiri tutmadi

 367. Göktürk

  Ya arkadaş ne üşengeç milletiz ya, onlarca insan yazmış sorduk bugün bişey yok diye hala kafadan okumadan soruyorsunuz , ne zaman yatacak diye. Az okuyun yorumları!!!

  Dip not: yeni yorumlar üste lütfen

  1. Ömer Meriç

   Gereğini yaptım bugün Göktürk BEY. Rahat olun :).

 368. osman

  ben gaziyim 2020 2021 gazi çocukları eğitim ve öğretim yardımları ne zaman ödenecek

 369. can

  ömer bey bir haber var mı

 370. Kübra

  Şehit ve gazi çocukları için eğitim öğretim yardımı ne zamam yatacak ?

 371. Nuri Can

  Onur Bey lise öğrencileri 20, üniversite öğrencileri ise 25 yaşına kadar alabiliyor diye biliyorum

 372. Göktürk

  Çok Teşekkürler

 373. Ali

  Bi gelişme yokmu

 374. Berkay

  Arkadaslar simdi ziraaat bankasından dönüyorum herhangibi birsey yok yatmamış daha

 375. Ekrem

  1 EYLÜL İLE 31 ARALIK ARASINDA ÖDEME YETKİLERI VAR YANI İSTERSE YARIN İSTERSE ARALIK AYINDA ÖDER Kİ BEN ARALIĞA KADAR ODENMİYECEK DİYENLERDENIM

 376. Esrefun

  Eğitim yardımı yattımı acaba bir bilginiz varmı ??

 377. Sami

  Bankaya gidip sorgulatma yaptırdım. Hatta işimi sağlama alıp geçen sene ki yardıma göre soegulatma yapmasını istedim görevliden. Yatmamış…

 378. Onur

  Arkadaşlar yaş durumu hiçbiryerde yazmıyor öğrenciliği aktif devam ediyorsa 25 yasında olsa problem olurmu bilgi varmı acaba bununla ilgili

 379. Göktürk

  Bu arada sevgili Admin şu yorum sıralamasını düzelt, yeni yorum en altta olmaz. Mobilde aşşağı inmek zulüm oluyor

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Öneriniz dikkate alınacaktır. Saygılar.

 380. Göktürk

  Geçen seneki dekonta baktım 20 eylülde bankadan çekmişim. Bu sene. Hala ses yok. Bir haberde bakan açıkladı 7 ekim için bugün eğitim yardımları yapıldı demiş

 381. Ali

  Bence bu yardım parasının verilmesi baya uzayacak gibi çünkü Üniversite kayıt yenileme 16 ekimde bitiyor

 382. Sinem keskin

  Omer bey pazartesi yatma olasiligi varmidir ?

 383. Tarkan

  Yetkili yerleri arayıp bilgi alanlar lütfen net olarak aldığı bilgileri söyleyebilir mi? Tahmin değil yetkililer tarafından alınan bilgi.

 384. Büşra

  Kesin bi bilgi yok mu hâlâ

 385. Merve

  Onurcan bey yatmismi paralar şuan?

 386. can

  Bu kapsamda 2020-2021 dönemi itibariyle, ilköğretim için 2.317, ortaöğretim için 3.475, yükseköğretim için 4.634 TL eğitim-öğretim yardımı ödeniyor. – Kredi Yurtlar Kurumunun verdiği yükseköğrenim bursundan öncelikli olarak yararlanma imkanı tanındı.
  2020 2021 eğitim öğretim yardımı deyince bu çıkıyoe baktığımda da burslar kyk ödemeleri 6-10 kasımda yatacak diyor bence 2,3 güne kadar yatar kişisel görüşüm tabi

 387. Tarkan

  Nasıl yani yatmış mı eğitim öğretim yardımları?

 388. Onurcan

  Adres Tuna Caddesi N:7 değilmiydi. Arkadaşlar parayı bankadan çekiyorken her defasında öyle bir para yatırılmamış diyorlar perseonelle alakalı bir durum o para aslında yatmış yani sgk emeklilik felan herseye bakmasını söyleyin.

 389. Celal

  Arkadaşlar şehit ve gazi derneklerinden aldığım bilgiye göre aramışlar 21 Ekim söylenmiş nekadar doğru bilemiyorum

 390. can

  teşekkürler ömer bey geçen seneye baktım dgs ek tercihler 21 kasımda felan olmuş yanlış hatırlamıyosam 8,9 ekimde yattı 2019 da bence dgs yi beklemiycekler yatırım için

 391. Ekrem

  ABICAN 27 EYLÜLDEDE ODENDİĞİNİ GÖRDÜM 8 EKIM 9 EKIMDEDE GÖRDÜK OZAMANLAR DGS KAYITLARI FALAN YOKMUYDU

 392. can

  ömer bey bu dgs buna etki eder mi sizce onu bekler mi

  1. Ömer Meriç

   Olabilir ikinci kere uğraşmamak adına DGS’yi bekliyor olabilirler.

 393. Afacan

  Arkadaşlar haftaya ödenir üniversite kayıtları bugün bitiyor herkes ders kayıtlarını yapsın ve uygsgk eğitim öğretim yardımı sorgulama sayfasına tc yazıp kontrol edin arkadaşlar bende daga çıkmadı

 394. Ümit

  Yukarı da verdiğim numarayı arayıp biriniz tam tarih öğrenip burada paylaşır mı ben çok sık aradığım için utanıyorum artık aramaya. YÖK diyorduk şimdi DGS diyorsunuz daha ne çıkar kimbilir.

 395. mehmet

  DGS kayıtları ekim 15’te bitiyor. 15 ekim’den sonra muhtemelen bu ay içinde herhangi birgün yatırılacaktır.

 396. Şahin

  2020-2021 dönemi için ne zaman yatırılır sizce?

 397. Ali

  YÖK kayıtlar ne zaman bitiyor ki

 398. Ümit

  Can bey iyiki aradınız ben çok sık aradığım için utanıyordum teşekkür ederim.

 399. can

  Arkadaşın verdiği numarayı aradım yök kayıtları tamamladıktan sonra yardım olucak dedi yani kayıtlar bittikten sonra program yükleniyor programda da sıkıntı yok zaten hızlı bir şekilde olur dedi ne zaman tercihler bitti o zaman ödenecek denildi

 400. gazi mehmet güler

  2020/2021şehit yakını ve gazi çocuklarına eğitim öğretim yardımları nezaman ödenecek

 401. Ali pekdemir

  2020 2021 eğitim yardımı ne zaman yatacak teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Kesin değil henüz açıklama yapılmadı.

 402. Ümit

  03124587461 arkadaşlar sorunuzun cevabı şehit ve gaziler birimi bu numaradan bilgi alabilirsiniz.

 403. Esra

  Söylenildiği gibi ek tercih sonucları bekleniyorsa geçen yıl 19eylül de açıklanmış 8ekimde de yardım yatmış bu yıl ki ek tercih sonucları 2 ekim de olduğuna göre nerden baksanız kasım ya da bu ayın sonunu bulur gibi geliyor

 404. Sedat

  Arkadaşlar kesin bilgi olmadan nicin tahmini tarihlerle insanları beklenti icine sokuyorsunuz SGK dan doğru bilgi alan arkadaşlar yazsın lütfen

 405. Ali

  Eğitim ücreti sorgulandığında bu sene yatacak olan para miktarı yazıyormu yoksa geçen senenin parasımı yazıyor ?

 406. Sinuzen

  Merhaba eğitim öğretim yardımı ek kayıtlardan sonra yatar net tarih 12 ekim

  1. Ömer Meriç

   Pardon ama dalga mı geçiyorsunuz ? Farklı isimlerle aynı yorumları yapıyorsunuz. Aynı şeyi yaparsanız engelleyeceğim sizi.

 407. can

  zişan pazartesi 1 kasım değil yalnız 🙂

 408. Zişan

  Pazartesi herkes parasını çekebilir

 409. Muhammed aktaş

  2020 2021 şehit gazi eğitim öğretim yardımı ne zaman yatacak?

  1. Ömer Meriç

   Kesin bir tarih yok. Bekliyoruz.

 410. Muharrem

  Arkadaşlar 5 ila 9 ekim arası ek yerleştirme kayıtları süreci bu insanlar kayıt yaptıktan sonra paralarınızı alıcaksınız sorunsuz bir şekilde yatıcak miktarlar zaten belli Bu kapsamda 2020-2021 dönemi itibariyle, ilköğretim için 2.317, ortaöğretim için 3.475, yükseköğretim için 4.634 TL eğitim-öğretim yardımı ödeniyor.
  Herkes rahat olsun en geç 11 12.ekimde yatar

 411. Merve

  Ömer bey siz bizden daha fazla bilgiye sahipsinizdrir bizi bilgilendirebilirmisiniz hangi gün yatabilcegi ihtimaliyle şimdide 1 kasım diyolar biz neye inanicaz 9 ekimemi ? 12 ekimemi ? yoksa 1 kasımamı ?

  1. Ömer Meriç

   Merve HANIM, Resmi bir açıklama gelmeden birşeyler söylemek zor. Sanırım ek kontenjan yerleştirmeleri bekleniyor. Beklemekten başka yapacak bir şey yok.

 412. can

  zişan çok merak ediyorum 1 kasımda yatabilir fikrini neye göre söylüyorsun bunu açıklayabilir misin ne biliyorsun da ne öğrendin de 1 kasım diyorsun bizimle payşalmanı istiyorum

 413. Zişan

  Kesin olmamakla birlikte 1 kasımda yatabilir arkadaşlar

 414. Nuri Can

  Bakan açıklama yapmadan nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsunuz. Birisi 9 ekim diğeri 12 ekim diyor.

 415. Metincan

  Paraların bu hafta yatma olasılığı varmıdır cuma gününe kadar ?

  1. Ömer Meriç

   Kesin bir şey demek zor.

 416. Sinuzen

  12 ekim pazartesi paranızı belirtilen bankadan çekebileceğinizi söylemek istiyorum ❤️

 417. Semih

  Merhaba hocam gazı çocuklarına bu yıl eğitim yardımı nezaman ödenecek

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Net bir şey yok. 10 Ekim sonrası deniliyor.

 418. ŞENDOĞAN KAYA

  Kızım açık lisede okuyor ve kayıtı yenilendi evrak vermeme gerek varmı teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Öğrencilik sistemde aktif görünüyorsa evrak vermenize gerek yok.

 419. Ali

  Şehit veya gazi yakını olup iş istihdam hakkını kullanıp atanan biri varmı acaba bende başvurdum 3 aydır bekliyorum atananlar istedikleri yere atanıyor mu bilen varsa yardımcı olurda sevinirim

 420. Duygu

  İyi akşamlar SGK yardımını sorguladığımda geçen senenin yardımı çıkıyor ekrana 2020 yılının ödemesi ne zaman yapılacak

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Kesin olmamakla birlikte 10 Ekim 2020 tarihinden sonra ödenmesi beklenmekte.

 421. Asd

  Hocam inanmama hakkın var fakat biraz mantıklı düşünürsek ve üstteki yaptığım açıklamalara dikkatli bakarsak kafamızda birşey ler oluşur
  9 ekimde yatıcak birşey biliyorum ki geçen senede 8 ekim dedim yattı mantıkla bilgiyle hareket ediyoruz

 422. can

  belki 15 inde 13 ünde yatacak kardeşim sen nerden bu kadar eminsin kesin gözüyle bakıyorsun anlamadım

 423. Asd

  9 ekimde yatıcak paralar hocam

 424. ugur

  Ne zaman yatar bir bilgin var mı

 425. Asd

  Tutarlar belli oldu arkadaşlar Bu kapsamda 2020-2021 dönemi itibariyle, ilköğretim için 2.317, ortaöğretim için 3.475, yükseköğretim için 4.634 TL eğitim-öğretim yardımı ödeniyor.

 426. Asd

  Üniversite ek kayıtlar 5-7 ekim arası Olucak bu kayıtlar 7 ekim 23.59da biticek 8 ekimde eğitim öğretim yardımı yapılacak şahısların eğitim bilgileri kontrol edilecek tutarlar uygsgk eğitim öğretim yardımı bölümüne geçilcek 9 ekimde ödenicek herkesin dikkatine bu son açıklama başkanla görüşen arkadaşlsr diyor erken yatmasını beklemeyin üniversite kayıtları olduktan sonra yatıcak arkadaşlar merak etmesin kimse üniversite ders kayıtları yapamayıp pasif gözüken arkadaşlar sgkya cimerden yazabilir derdini anlatabilir yardımcı olurlar

 427. Sdf

  Eylül ayının sonunda yatacak yazıyordu acaba bu hafta yatma olasılığı varmıdır omer bey

  1. Ömer Meriç

   Bu hafta için zor görünüyor. Resmi açıklama gelmedi.

 428. Asd

  Lise sonda okuyorum bu yıl staj gorucem staj görmem bu yardımdan faydalanmami engellermi?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Hayır engellemez.

 429. can

  üniversite kayıtları 4 ünde bitiyor o zaman 4 ünden sonra bir hafta içerisinde yatacak

 430. Sedat

  Arkadaşlar bugün Eren bey ile görüştüm YÖK henüz kayıtları tamamlamamış en geç ekim ortasında yatar dediler. Yani şu anda YÖK ‘ün kayıtları tamamlaması bekleniyor.

 431. Ömer bey hayranı

  Arkadaşlar ekim ayının 9unda yatırılması planlanıyomus

 432. Mrl

  İkinci üniverste okuyana yatıyor mu yaş 25 altı

  1. Ömer Meriç

   Merhaba aktif öğrencilik varsa yatar.

 433. can

  ömer bey 9 ekimde yatacakmı hesaplara arkadaş yatacak demiş sizin haberiniz var mı ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Bir duyum almadım ben de.

 434. Asd

  Haber geldi arkadaşlar 9 ekimde hesaplara yatıcak
  Öğrencilik pasif olan ders kayıtları yapmayan üniversite öğrencileri cimerden sorunu dile getirerek mesaj gönderirse onlarında sorunları ortadan kalkıcak iyi günler

 435. Ne zaman yatacak

  Ortalama nr zaman yatar gibi ya önümüzdeki hafta içi yatma olasılığı varmıdır acaba ?

 436. Asd

  Universitesi öğrencisi olupta kayıtları pasif olanlar varmı

 437. can

  sedat bey aradıktan sonra haberleri bekliyoruz

 438. Sedat

  Eren bey ‘in numarası bende mevcut öğleden sonra ararım tarih bilgisi alırsam burada paylaşır ım.

 439. Ömer bey hayranı

  Arkadaşlar cimerden sgkya eğitim öğretim yardımı ne zaman yatıcak diye bilgide alabilirsiniz ve üniversite öğrenciliğinde sorun yaşayanların zaten bildirmesi gerek pandemiden dolayı cimerden kontrol ediliyor

 440. can

  nihal veya eren beyin numarası ömer beyde vardır heralde yada bizim için bulabilir bizi bilgilendirebilir

  1. Ömer Meriç

   Maalesef yok bende :). Sorgulama sayfasında dahili numaralar mevcut. Orayı aramanızı öneririm.

 441. Ömer bey hayranı

  Bu parayı yatırmak zorundalar eğitim öğretim yardımı bir hak olarak görülüyor alacağımız bi 4000 5000 tl para oda senede alıyoruz yatırsınlar bir zahmet sgk kamu görevlileri emeklilik daire başkanlığında Nihal hanım veya eren bey var onlardan birisini arayan olsa net bilgiyi alıcaz cünkü bende vardu benimki silindi oraya ulasırsanız ne zaman yatacağı bilgisini alırsınız

 442. Salih

  SGKyı aradığınız zaman net bilgi vermiyorlar sadece eylül sonunda yatacak lafı dolanıyor ama o da net değil. Sadece yatacağı kesin ve bu senenin gaziler için olan ücretleri paylaşıldı.

 443. Celal

  Arkadaşlar bu seneki eğitim parası hakkında hiç kimse sağlam kaynaklardan haber alan varmı ödeme ne zaman yapılacak bununla ilgili duyum alan yokmu yapılıp yapılmayacağıyla ilgili arayan soran varmı saygılar

 444. fatih

  slm hocam 218de kızım liseyi bitirdi ama 2019da üniversiteye giriş yapmadı bu sene üniversite öğrencisi yardım alabilmesi için evrak göndermemiz şartmı birde benim hesabıma mı yatar

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet sizin adınıza yatar. Başvuru gerekli mi bilmiyorum ama. Sorgulama sayfasında iletişim numarası var. Oraya yarın arayıp bir sorun.

 445. Ömer bey hayranı

  Yok yok ömer bey bu dediğim şey ek tercihler 23 eylülde bitiyor 2 3 günede açıklanır 26 Eylül kayıtlarda 2 güne açılır yani hemen biter ekim 9 gibi gene alırız gibi

  1. Ömer Meriç

   Bilemiyorum gerçekten. Bekleyip görmek lazım :).