Sgk Eğitim Öğretim Yardımı 2020-2021

395

SGK eğitim öğretim yardımı şehit, gazi, vazife malulu çocuklarına her yıl Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen bir yardımdır. Malumunuz üzere Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından şehitlerin çocuklarına ve harp ve vazife malullerinin çocuklarında her yıl eğitim ve öğretim dönemi başında eğitim yardımı ödemektedir. 2020/2021 eğitim öğretim yılında 2020 SGK eğitim yardımı zamlı olarak ödenecek.

Bu yazımızda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen eğitim öğretim yardımı talebi nedir, eğitim yardımları ne zaman ödenecek, sgk eğitim yardımı ne kadar konuları hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Eğitim öğretim yardımı kimlere verilir ?

SGK eğitim yardımı;

 • Vazife, harp malullüğü, 2330, 3713 sayılı Kanun kapsamında meydana gelen vakalar sebebiyle aylık alan erbaş ve erlerin 2330 sayılı Kanun gereği aylık bağlanmış olan korucular ve sivillerin,
 • Kız ve erkek ayrımı yapılmaksızın 5434 sayılı kanunun 74. maddesinden tespit edilmiş yaşlarla sınırlı olmak kaydı ile ilk, orta, yükseköğrenimde aktif olarak öğrenim gören çocukları.
 • Yukarıda belirtilenlerden ölenlerin; Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aylık alan çocukları yararlanabilmektedir.

Sgk eğitim yardımı başvuru nasıl yapılır ?

Aktif olarak aylık almaya devam edenler için eğitim öğretim yardımı başvuru şartı 690 sayılı KHK ile başvuru şartı kaldırılmıştır. Bu kişilere başvuru şartı aranmadan ödemeleri banka hesaplarına aktarılacaktır.

Sorgulama yapıp eğitim öğretim yardımları sistemde görünmeyenler, almaları gerektiği halde yardımı alamayanların ise eğitim öğretim yardım talebini iletmesi yani başvuru yapması gerekiyor. Başvuruları Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapmanız gerekiyor. Başvuruda istenen belgeler dilekçe, kimlik fotokopisi ve güncel öğrenim durumu belgesidir. Eğitim öğretim yardımı talebi için belirtilen bu belgeler ve dilekçeyi SGK-Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü-Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı- Mithatpaşa Cad. No: 7 Sıhhıye/Ankara adresine posta yolu ile gönderebilirsiniz. Eğer ödemeniz yapılmaz ya da eksik yapılırsa yine buraya dilekçe ile müraacat gerekmektedir.

Sgk eğitim öğretim yardımı hangi bankadan alınır ?

Eğitim ve öğretim yardımının gönderileceği banka hesabı aylık alınan bankalara göre değişiyor. Buna göre;

 • Emekli maaşınızı Ziraat Bankası, Deniz Bank, Halk Bankası, Şeker Bank, Vakıf Bank, Burgan Bank, Akbank, İNG Bank, Garanti Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve PTT Banktan alıyorsanız kendi hesabınızdan eğitim yardımını alabilirsiniz.
 • Eğer emekli maaşınızı yukarıda belirtilen bankaların dışında bir bankadan alıyorsanız bu durumda eğitim ve öğretim yardımınız Ziraat Bankası’na gönderilecek. Bu durumda da T.C. numaranız ile yardımı herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden alabilirsiniz.

Eğitim ödeneği ne zaman yatar ?

sgk öğrenci yardımı her yıl genelde eğitim ve öğretim dönemi başladıktan sonra ortalama 1-2 hafta içerisinde ödenmekte. Bu sene de yardım tutarlarının en geç Eylül ayı sonunda yatmasını bekliyoruz. Eğitim yardımı ne zaman yatacak konusunda resmi açıklama yapıldığında ve ödeme tarihi netleştiğinde sayfamızda duyurusu yapılacaktır.

Sgk eğitim yardımı 2020

2020/2021 Eğitim-Öğretim dönemi için ödenecek SGK eğitim yardımı tutarları şu şekilde olacaktır;

 • İlk-Orta: 2275,00 TL,
 • Lise: 3400,00 TL,
 • Üniversite: 4500,00 TL Olarak belirlenmiştir.

Not: tutarlar önceki yıllar artış oranları esas alınarak tahmini yazılmıştır. Resmi açıklama geldiğinde ve tutarlar netleştiğinde güncelleme yapılacaktır.

Sgk eğitim öğretim yardımı sorgulama

Eğitim yardımı ödemenizin ne kadar olduğunu, ne zaman alacağınızı ve hangi banka hesabına ödeneceğini sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Sorgulama için öğrencinin T.C. numarası yeterli olacaktır. uyg.sgk.gov.tr eğitim öğretim yardımı sorgulama menüsünden sgk eğitim yardımı sorgulamas için hemen https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gazi çoçuklarına eğitim yardımı 2020 2021

Şehit çocuklarına olduğu gibi gazi çocuklarına da eğitim yardımı yukarıda belirtilen hükümler çerçevesinde ödenmektedir. Ödeme tutarları 2020-2021 eğitim dönemi için  netleşmiştir ve yukarıda belirtilmiştir.

SGK Eğitim ve Öğretim yardımı konusundaki tüm sorularınızı yazının sonundaki Yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

395 Yorum
 1. mehmet güler

  şehit ve gazi çocuklarına 2018-2019 eğitim öğretim yardımları nezaman ödenecek

  1. Ömer Meriç

   Merhaba hocam. SGK tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Yapılınca biz de duyuru yapacağız.

   1. Hasan

    https //uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi/ Sitesine girilmiyor,SGK tarafından açıklama yapılıncamı açılacak.

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Sistemsel hata olabilir. Bilemiyorum.

   2. Hasan göksu

    Asker melül gazıyım açık lise okuyorum bu yardımı alabilirmiyim

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Hayır alamazsınız.

  2. Burcin

   Merhebe gecen sene kizim ilkbokula basladi basvuru yaparak egitim yardimindan yaralanmistik bu sene yenidn basvuru yapmamoza gerek var mi.otomatik olarak hesabimiza yatacak mi

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Başvuru yapmanıza gerek yok. Hesabınıza geçer otomatik olarak.

 2. gazi çocuğu

  2018-2019 eğitim öğretim yardımı eylül ayı içinde yatırılır mı?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yatırılır büyük ihtimalle hocam.

 3. Metin

  Üniversitede okuyorum ve okulum uzadı. Okulun uzaması durumunda da eğitim yardımı alınabiliyor mu? Yaş 25 altında

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Alınabiliyor sorun olmuyor diye biliyorum.

 4. Bernand

  Merhaba. 25 yaş altındayım ve üni okuyorum. Fakat 2 aydır sigortalı işte çalısıyorum sigorta gözüküyor diye ödeme yapılmama ihtimali var mı ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bildiğim kadarıyla sigortalı çalışanlara ödenmiyor. Ama emin de değilim.

 5. Fırat

  Arkadaşlar ödemeler hakkında hiçbir yerde bilgi alamadım bilgisi olan yazabilirim eğitim parası hangi gün yatacak simdiden teşekkürler

  1. hasan

   merhaba23 yasinda gazi cocuguyum 3 senedir bu yardimdan faydalaniyorum kardesimle beraber gecen sene sorgulattimda tcmi ismim cikmisti ama bankaya her gittigimde paraniz gozukmuyor dendi bu senede o sorun var sanirsam . bu senede kardesimin ismi gozukuyor benimkisi gozukmuyor.ben isimi saglama almak icin her sene dilekce gonderirim ogrencilik belgesi ile ikametgah kagidi. bu sene kardesim basvuru yapmadan tcsini sorgulattigimda ismi cikti benimki cikmadi bende size tavsiye dilekce yazin.bide bankaya gittiginizde paraniz gozukmuyor ise işi bilen bir bankaci ile gorusun gecen sene benim para eylulde akbanka yatti gozukmuyor dediler.aradim her yetkilileri biri ziraatte diyor sonra akbank diyor yaklasik 2 ay ugrastim allah kolaylik versin simdiden

 6. Esra

  Normalde bu zamana kadar bir cok haberin cıkması gerekiyordu hala ses yok. Sgk yla görüştüğümde herhangi bildirim yok denildi. Bu ay icinde yatacagı konusunda net miyiz? Takdir edersiniz ki ay bitimine 3 gun var 2 si iş günü bile değil.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet maalesef açıklama yapılmadı. Ekim ayına kalacak gibi.

 7. hikmet tuğcu

  sgk da krizden etkilenmiş galiba o yüzden geçikti

 8. Gulsah

  Merhaba babam gazi benim üniversitesi öğrencisiyim para benim adıma yoksa babamim adına mi yatacak

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Konu hakkında bilgi sahibi değilim maalesef.

  2. Canip Yıldırım

   Para sizin adınıza yatacak babanızın maaş aldığı bankadan hesap açtırmanız gerekiyor o zaman direk hesabınıza yatar

 9. metin

  ziraat bankası t.c numarana yatması gerekiyor bende öyle olmuştu

 10. ibrahim

  maaş aldığınız bankaya öğrenci adına gelir tc ile sorgulanır yaşı 18 altı ise velisi alır 18 üzeride zaten kendisi alır gülşah hanım ama hergün takip ediyorum hala bir ses yok herhalde vermeyecekler bu yıl

 11. Emir

  Ekim ayındayız daha açıklama yok yazık

 12. Nazmi

  Ben sgk aradım.4 ekim de yatırılacak dediler.

 13. erkan

  Merhaba kızım gazi yakını statüsünde yardım alıyordu liseyi bitirdi üniversite sınavında puanı iyi olmasına rağmen tercihlerine yetmedi ve yerleştirilemedi özel hazırlık okuluna yazdırdım (açı dersaneleri) ancak eğitim yardımımız kesildi kayıtlı okul şartına hazırlık dersane/okulları dahil değilmi dahil ise ne yapmalıyım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Hayır dershane kabul edilmez.

 14. mehmet

  arkadaşlar e devlette sgk kısmında eğitim yardımı talebi var. ben yeni gördüm ve beyanda bulundum. bilmeyenler için yazdım. bir sitede de ekimin 15 ine kadar yatacağını gördüm.

  1. murat

   direkt ordan başvursak başka birşey yapmaya gerek kalmıyor değilmi

  2. İbrahim Aslan

   Bugün İtibari İle Ödemeler Başlamıştır. Hafta Sonuna Kadar Herkesin Ödemesi Yapılacakmış.
   Bu Adresten sorgulayabilirsiniz Hayırlı Olsun.. Rabbim Vatanımıza Milletimize Zeval Vermesin.
   https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi

   1. Hasan

    Haftasonuna kadar kesin yatırılacak mı bilgiyi nerden aldınız kesin mi acaba ibrahim bey

 15. MURAT

  MERHABA , bu yardım için nereye başvuruyorduk birde hangi evraklar isteniyoru önceki senelerde öğrenci belgesi flan istenmişti birde ne zaman başvurmamız gerekiyor.

  1. Ömer Meriç

   Başvuru şartı aranmıyor hocam.

   1. MURAT

    AMA ÖNCEKİ SENELERDE SANKİ ÖĞRENCİ BELGESİİ FLAN GÖNDERİYORDUK ANKARAYADİYE HATIRLIYORUM BİZ İKİ YILDIR ÖYE YAPIYORDUK

    1. Ömer Meriç

     O zaman SGK’dan teyidini yapın hocam. Kurumun kendi paylaştığı yazıda başvuru şartı yok diyordu. Biz ondan böyle yazdık. Mağduriyet olmasın sonra.

 16. İbrahim Aslan

  Bugün İtibari ile Yardımlar Yatırılmaya Başlanmış Hafta Sonuna Kadar Bitirilecekmiş..

 17. Numan

  İyi günler. Sorgulama yaparken ”Sorguladığınız TC Kimlik için eğitim öğretim yardımı bulunamadı” şöyle bir şey çıktı karşıma. Bu sorunu nasıl halledebiliriz ?

  1. ERGİN

   Sorgulama yaparken çocukların TC numarası ile yapınca çıkıyor.

   1. Numan

    Ben zaten öğrenciyim kendi numaramla sorgulama yaptım.

 18. Gazi çocuğu

  Sorgulama yaptım ve adım soyadım banka miktar bilgisi çıktı. Bankaya gidip alabiliyor muyum?

  1. Ömer Meriç

   Bankanız ile görüşün. Ödeme gönderildiyse alabilirsiniz.

 19. Büşra

  Sgk ile görüştüm şimdi ilk kez kayıt yapılan okullarda öğrenci belgesi gönderimi gerekiyor dendi bana bilginiz olsun. İlk kayıtların ödemeleride haftaya yapılacakmış

 20. Özge

  Merhaba bende sorgulama yaptığımda “Sorguladığınız TC Kimlik için eğitim öğretim yardımı bulunamadı” diyor acaba daha yatmadığı için midir?

  1. metin

   Aynı durum bende de oluyor her yeri aradım fakat kesin bir bilgi alamadım

  2. Numan

   Sizin eğitim durumu lisans mı ?

   1. Özge

    Evet lisans bu sene kayıt oldum

   2. Özge

    Evet

    1. ilker

     Lisans okuyan arkadaşlar olur da eğitim öğretim yardımınız yatarsa ve sorgulama ekranında yardımınız gözükürse buradan yazabilir misiniz bende de aynı durum var

 21. mehhmet

  arkadaşlar denizbank (DB) yazıyordu bizimkinde gittim bankaya herhangi bir ödeme yapılmamış daha. alan oldumu ?

  1. Numan

   Geçen sene ben de Denizbank’tan almıştım ama birkaç gün gecikmeyle.

  2. memurbeyy

   Henüz daha kurumdan onaylanmadı paran o yüzden alamıyorsun bankadan adına yatacak o miktarda para ancak kurum muhasebe kullanıcılarının onayından sonra bankaya yatacak

 22. Zübeyir

  Ben lisans öğrencisiyim 3. sınıfa başladım bundan önceki senelerde öğrenci belgesi vererek sıkıntısız param yatmıştı ama bu sene sorgulama yaptığımda bu tc ye kayıtlı yardım bulunmamaktır yazmakta sebebi nedir ?

 23. Ali

  Açık öğretim fakültesi mi sizin acaba

  1. zübeyir

   hayır normal öğretim fakülte

 24. memurbeyy

  “Sorguladığınız TC Kimlik için eğitim öğretim yardımı bulunamadı.” uyarıyı alanlardan daha sonra adına para yatan olur ise bu gönderinin altına yazarlarsa sevinirim

 25. Özge

  “Sorguladığınız TC Kimlik için eğitim öğretim yardımı bulunamadı.” uyarısını alanlar herhangi bir yeri arayıp bilgilendirdiniz mi bizler sgk’yı aramalı mıyız şimdi yoksa bekleyelim mi hafta sonuna kadar

  1. memurbeyy

   ” EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜD. KAMU GÖREVLİLERİ ÖDEMELER DAİRE BAŞKALIĞI ” ‘nı arayıp öğrenebilirsin, öğrenebilirsen bize de bilgi verirmisin.?

   1. Özge

    Sgk ile görüştüm bugün bir başvuru formu doldurttular yardımın nerede olduğuna dair haftaya Çarşamba tekrar aramamı söylediler şuan için kesin bir bilgi yok. Bu sorunu yalnızca üniversite öğrencileri mi yaşıyor?

 26. Lina

  Arkadaşlar bu yıl Ziraat Bankasından yardımı alan varmı ? Benim sorgulama sayfasında adım çıkıyor ama bankaya gidiyorum yatırılmamış diyorlar.

 27. Sami

  Kayseri şehit derneği başkanı ise 9 ekimde yatacak diye bir söylenimde bulunmuş. Bu iş çok karıştı iyice.

 28. Ertan

  Adım sorgulama ekranında çıkıyor ama suan sanırsam banka ekranlarında görünmüyor para kesin yatış tarihi ne zaman acaba bu arada basvuru diye bisey yok arkadaslar sistem kendi belirliyo zaten

 29. memurbeyy

  sistemde parasını görenler 09/10/2018 tarihinde bankalarından alabilirler

 30. emrullah

  “Sorguladığınız TC Kimlik için eğitim öğretim yardımı bulunamadı” BU UYARI 25 YAŞINDA Kİ ABİM İÇİN ÇIKIYOR.

 31. Hasan

  Merhaba arkadaşlar,halkbankdan veya başka bir bankadan parasını çekebilen var mı sorgulama ekranında benim ismim çıkıyor miktarda yazıyor fakat bankaya gidiyorum ödeme yapılmamış diyorlar bu konu hakkında bilgisi olan var mı yarın cuma yatar mı sizce pazartesiye sarkar mı birisi haftasonuna kadar yatar demiş yukarıda bilgisi olan var mı

 32. memurbeyy

  “Sorguladığınız TC Kimlik için eğitim öğretim yardımı bulunamadı” uyarısını almalarının sebeplerinden birileri şunlardır:
  – 25 yaşını doldurmuş olması
  – 4-c (emekli sandığı)’na tabii çalışması
  – 4-a(ssk)’ya tabii çalışmalar
  -Üniversite durumu pasif olup da farkında olmayanlar
  Bu tarz durumlarda olanlara eğitim yardımı yatmayacak.

  1. Zübeyir

   Benim derslerim danışmanım tarafından okullar açıldıktan 3 gün sonra onaylandı ondan dolayı alamıyo olabilir miyim şuan YÖK’te aktif öğrenci konumundayım ama.

   1. metin

    25 yaş altındayım öğrenciliğim de devam ediyor. sorgulama yaptığımda bulunamadı diyor. sgk yı arıyorum 9 unda yatacak diyor. anlamadım gitti

    1. memurbeyy

     09/10/2018 tarihinde yatacak para https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi/ linkinde parası görünenler için yatacak bu bir 25 yaşın altındasınız çalışıyor musunuz ? çalışıyor iseniz de yatmayabilir para

    2. Özge

     Bu şekilde aynı durumu yaşayanlar yardımı aldıklarında bilgi verebilir misiniz?

   2. memurbeyy

    yaşınız 25 ise alamazsınız ayrıca çalışıyor iseniz bu iki faktörden birisi olabilir, 2 senelik üniversite eğitiminin 4. 5. senesinde olanlara bile yatıyor aktif görünüp e devlet üzeriden yada bir şekilde öğrenci belgenize ulaşabiliyorsanız 2018-2019 eğitim yılı yazıyorsa almama gibi durumunuz yok

    1. Ömer Meriç

     Memurbeyy hocam vermiş olduğunuz değerli bilgiler için teşekkürlerimi sunuyorum, saygılarımla.

     1. memurbeyy

      Ne demek Ömer Bey , saygılar bizden insanların kafasındaki soru işaretlerini giderebilirsek ne mutlu bize bende de yatmamış görünüyor öğrenci yardımı çalıştığımdan dolayı bende az çok bi umut bekliyorum

     2. Ömer Meriç

      Teşekkürler tekrar.

    2. zübeyir

     4 senelik üniversitenin 3. yılındayım yök v e devlette öğrenci olarak gözüküyorum öğrenciliğim aktif herhangi bi yerde calısmıyorum ama yinede bulunamadı diyor.

     1. memurbeyy

      yaşınız kaç 25 yaşınızda iseniz alamazsınız birde ilk defa bu yardımı alacaksanız evraklarınızı EHGM Kamu Görevlileri Ödemeler Daire Başkanlığına iletmeniz gerekiyor.

     2. zübeyir

      yaşım 20 ve bu yardımı ilk alışım değil lisedede alıyodum.

 33. Gazi Ergin

  SGK ile görüştüm bugün. Emekli sicil numaram ile sorguladı ve çocuklarım adına yardım çıktığını, 9 Ekim tarihinde vakıfbanka yatıralacağını söylediler. Ben geçen yıl çocuklarım adına açtırdığım hesaptan vakıfbanktan almıştım. Sistemde bankanız nere ise ayın 9 unda hesabınıza yatar.

 34. Sami

  Arkadaşlar 9 ekimde aylık alanların, aylıklarını aldığı bankaya yatıcak. Bankaya gidip T.C kimlik numaraları üzerinden yatacağından dolayı hesaplarda gözükmeyecek. Aylık almayanlar ise T.C numaraları ile ziraate gidip sorgulatma yapacak. Kesin bilgi! Bugün banka ile görüştüm. Deniz Bank genel müdürlüğünden bu şekilde açıklama aldım. 9 EKİM’DE BANKANIZA T.C KİMLİK NUMARALARI ÜZERİNDEN YATACAKTIR!

  1. memurbeyy

   18 yaş altında ise doğru ama 18 i doldurmuş kişilerin eğitim yardımı ziraat bankasına kimlik numarasına yatacak ayrıca ziraat bankasında hesabı var ise sgk ya ziraat bankasındaki hesabını tanımlatır ise oraya yatarr

   1. mihrii

    Sorgulama ekranına param.yatms görünüyor bankaya gittigimde onay gelmediğini söylüyorlar onay geldiğini nasl.anlayacagz

 35. Ahmet

  İyi günler dilerim ben üniversite 1.sınıfım ve ilk defa alacam bu maaşı sistemde bankadı oy diye yazılıyor acaba bu ne demek ve gelen ödemeler biz öğrencilerin hesabına mı yatacak yoksa babamızın hesabına mı
  Şimdiden teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba hocam. Bildiğim kadarıyla öğrencinin hesabına yatıyor. Ama emin değilim.

 36. Melisa

  Memur bey ; geriye dönük almadığım yardım ödemelerini alabilirmiyim bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla.

  1. memurbeyy

   geriye dönük ödemeleri maalesef alamıyoruz bende bu yardımı ilk okul 7.sınıftan sonra almaya başladım.

   1. Fatmagediz

    Açık öğretim fakültesi okuyan öğrenciler de eğitim yardımı alabiliyor mu memur bey

 37. sınan akcıl

  merhaba benım okulum kaydımı henuz aktıflestırmemıs . ayın 8i aktıf olacagım soylendıi ve sgk dan sorgulatma yaptıgımda param gozukmuyordu. aktıflesınce param yatar mı. yatmazsa ne yapabılırım sımdıden tesekkurler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba hocam. Bu hususta net bilgi sahibi değilim. Bilen arkadaş varsa yorumlasın lütfen.

 38. hakan

  iyi günler 3 senedir bu yardımı aliyorum bu sene tcmi sorgulattim gozukmuyor sonra e devlet girdim 4 a hizmet dokumunde calisiyor gozukuyorum staj yaptigim icin buyuk ihtimal o yuzden yatmadigini dusunuyorum ne yapacagimi bilmiyorum bu saatten sonra gelirmi ve gelirse onu illaki tc uzerinden bankadan almak yerine hesabima direk gelemezmi hergun bankaya gidip para yattimi yatmadimi sormak zor

  1. Ömer Meriç

   Merhaba hocam. Bu soruların net cevabını Sgk dan alabilirsiniz.

 39. sevde

  neden bu 25 sınırı var yukseklısass ogrencılerı ıcın hıc düşünmüyorlar hıcbır yerden burs alamadım cok mağdur bır durum sgk bunu yapmamalı şehit cocugu olamam yeterlı deılmı aylık yetım maası 430 tl ıle kım gecınır ?

 40. Metin

  “Sorguladığınız TC Kimlik için eğitim öğretim yardımı bulunamadı.” Diye cevap alan arkadaşlar bir şeyler bulabildiniz mi?
  25 yaş altındayım
  Sigortam yok
  Öğrenciliğin aktif
  Kısacası her şey tamam ama bu hatayı hâlâ alıyorum.

 41. Gulsah

  Nerden sorguluyorsunuz ben e devlet ten bakıyorum emekli maaş kaydı bulunmadı yazıyor bir bilgisi olan var mı

 42. Hasan

  parasını çekebilen var mı bugün 8 ekim

 43. hikmet tuğcu

  öğrenci tcsinde görebilirsiniz https uyg eğitim yard sorgu ,sayfayı açın saygılar

  1. Hasan

   Hikmet bey paranızı çekebildiniz mi

 44. ali mer

  arkadaşlar ben her sene alıyordum bu sene kardşeimde gözüküyor para bende gözükmüyor bulunamadı diyor ne alaka 25 yaş altıyım öğprencilik aktif staj yaptım oda naylon staj sigortalı çalışan değilim yani anlamadım bu işi ben ankaraya öğrencilik belgesi ikamatgah gönderim bu benim sorunumu yaşayıpda çözen varmı tşkler

 45. Mustafa

  25 yas altındayım, aktif öğrenciyim açık öğretim lise her sene yatiyordu. Sorgulatiyorum sgkdan yardim yok diyor. Nedeni ne birde benim gibi olan kimler var. Parasını cekebilen varmı yazarsaniz sevinirim

  1. Alibeygazi

   Geçen sene de açıköğretim lise kaçtınız acaba ?

  2. Gazibey

   Açık öğretim okuyanlar alıyor mu yardım

 46. Turgay

  Merhaba arkadaşlar bugün aynı şey başıma geldi herhangi ödeme yok dendi ben sgk aradım öğrenci yeni kayıt aktiflesmediginden yök tarafından bilgi alınmamış bana hemen öğrenci belgesi ve dilekçe yazarak başvurmami söylediler ben faks çektim ve ödemeyi en kısa sürede yapılacağını söylediler kamu görevli Ödeme başkanlığı olarak geciyo 0312 458 81 89 num hattı arayarak sizde direk durumunuzu anlatın ve faks çekin en kısa sürede tel hemen dusmuyo baya ısrarla aramanızda fayda var.

  1. Ali

   Öğrenci durumunu aktifleştirdikten ve gerekli belgeleri gönderdikten sonra para kaç gün içinde yatar diye herhangi bir bilgi aldınız mı ?

 47. mert

  ödeme alan var mı?

 48. Sami

  Deniz bankası üzerinden parayı teslim aldım şimdi. Hayırlı uğurlu olsun. Eğitim yardımları yatmıştır.

 49. Murat Barış

  Arkadaslar ben vakifbank tan parami cektim bilginiz olsun

  1. celal

   benimde gözüküyor sistemde ama çocuklara hesap açmam gerektigini söylediler alamadım vakıfbankta birde ekranda göremediler ne yapmam gerekiyor acaba

  2. celal

   ben vakıfdan alamadım sgk ekranında yatmış gözüküyor ne yapmam gerekiyor acaba

 50. Fatmagazi

  Açık öğretim fakültesinde okuyan yardım alıyor mu

 51. ilker

  sgk sorgulama ekranında eğitim yardımı bulanamadı diyip parası yatan ve çekebilen var mı acaba?

  1. Gazibey

   Sizin öyle mi yattı

  2. Numan

   Aynı durum bende de var.

 52. Numan

  Lisans düzeyinde parası yatıp da alan var mı ? Çünkü ben sorgulama yaparken hala bir şey görünmüyor.

  1. Damla

   Yardımı alabildiniz mi acaba aynı durum bende de var

   1. Numan

    Hayır,alamadım.

 53. İNCİ

  Bizimkisi şuan henüz yatmamış birkaç güne yatar sanırım bizimkisi de .
  sgk sorgulama ekranında tutar ve banka bilgisi çıkıyor ama bankayı aradığımızda tutar görünmüyor.

  1. Baran

   Sgk sorgulama ekranında tutar banka bilgisi mevcut ise bankaya gidip gişe bölümünden tc kimlik numaranıza yatan parayı sorgulatmanızı tavsiye ederim. Sgk ekranında şahsım adına miktar banka yazısı çıktı bankaya gittiğimde Tc kimlik numaram adına yatan parayı teslim ettiler.

 54. Serkan

  Memur bey bende memurum sgk da sana para yattımı hacı bana yatmadı sgk’yı aradım kayıt actırdım Cuma günü tekrar arayın dediler

 55. Ural

  Yatirilmaya başlanmış ben çektim

 56. celal

  vakıfbankta bugün gözükmüyor dediler başka vakıfbanka gittim onlarda bayagı ugraştılar birde çocuklara hesap açtırmam lazım dediler alamadık ne yapmam gerekiyor acaba

 57. Havva yıldırım

  Ben eşimi kaybettim 10 ay oluyor ikitane çocuğum var ikiside ortaokul öğrencisi bende bu yardimdan faydalanabiliyormuyum bilgi verirmisinz

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yazıda belirtilen şartları sağlıyor musunuz? Eşiniz şehit mi oldu?

 58. Havva yıldırım

  Yok şehit değil

  1. Ömer Meriç

   O zaman bu yardımdan yararlanma hakkınız olmaz maalesef.

   1. Gazibey

    Ömer bey açık öğretim öğrencileri alabiliyor mu bu yardımı

    1. Ömer Meriç

     Bildiğim kadarıyla alabiliyor ancak emin değilim.

   2. gazibey

    açıkk öğretim okuyan öğrencilere de bu yardım ödeniyor mu ömer bey

 59. melis

  sehit kiziyim 25yasinda universite son sinif ogrencisiyim.yas nedeniyle hu yardimi alamiyor muyum?

 60. Ercan

  Benim çocuğum ilk okul 1 e başladı internette sistemden kayıtlara göre yatacak diyordu bakıyorum bankaya da gittim ödeme çıkmıyor ne yapmam lazım arkadaşlar sgk da cevap vermiyor tel e

  1. memurbeyy

   ilk kez olduğu için öğrenci belgenizi kamu görevlileri ödemeler daire başkanlığına dilekçe ekinde göndermeniz gerekiyor ilk sefere mahsus

 61. celal

  arkadaşlar bir gelişme varmı alamadık hala bankada dahi göründü ama ödemeyi yapamadılar anlamış deyilim

 62. Ece

  25 yasindayim,dgs ile gecis yaptim. Sehit cocuguyum. Sorgulama yaptim,yardim bulunamadi diyor..

 63. Uggur

  Ing banktan maasımı alıyorum .. çocugumun nufus kagıdıyla birlikte subeye gittim . Sorunsuz paramı aldım .

 64. Büşra

  Yardımları yatmamış kişilerin başvuru yapması gerekiyormuş. Sgk yaptığı açıklamadada yazmış bunu. Ben dilekçe ve öğrenci belgemi Ankaraya gönderdim sonucunu bekliyorum. Umarım sizede bi yardımı dokunur

  1. Tuğçe

   Nerden bu bilgiyi edindiniz ben gazi kızıyım ve 25 yaşımdayım kardeşim lise öğrencisi onun ki sistemde görünüyor bnm tc ile baktığımda adınıza işlem bulanamdı diyor ki ben bir ay önce evraklarımı gönderdim yine mi göndericem bu nasıl bi saçmalık yatmıycaksa yatmıycak densin günler orayı ara burayı ara zaten Ankarada kimse telefonlara bakmıyor nasıl memuriyet bu ya?

   1. Büşra

    Sgk ile görüştüğümde bana bu söylendi ki. Sgk.gov.tr de ki duyurunun altındada bu yazıyordu. Benimde henüz bi dönüş olmadı bekliyorum. Aramalara bende cevap alamıyorum

  2. Numan

   İyi akşamlar. Başvuru için gönderilmesi gereken belgeleri hangi adrese gönderdiniz?

 65. tugce

  25 yaşını dolduran kimse aldı mı bu yardımı?

 66. Uggur

  Tuğçe hanım . Basvuruyu bizzat babanız yapmalı . E devlettende yapabiliyorsunuz . Bosuna evrak göndermenize gerek yok ve daha hızlı sonuç alırsınız . Reşit değilse kardesiniz yinede tc numarasına yatar ve ebeveyn lerden biri ile birlikte çekebilir.:

  1. tuğçe bahar doğan

   Uğur Bey zaten babam yaptı başvuruyu

 67. Memur-SGK

  Arkadaslar alamayanız oldu mu ?

  1. Numan

   Evet. Ben hala alamadım.

 68. Metin

  Bende alamadım daha, evrak gönderdim bekliyorum bakalım

  1. Numan

   İyi günler. Evrakları yolladığınız adresin bilgilerini yazar mısınız ?

 69. Metin

  KAMU GÖREVLİLERİ ÖDEMELER DAİRE BAŞKANLIĞI ‘ na gönderdim adreside MİTHATPAŞA CAD. NO:7 SIHHIYE ÇANKAYA/ANKARA

  1. Numan

   Çok sağ olun.

 70. Numan

  Dilekçe ile başvurup parasını alabilen var mı ?

 71. furkan

  arkadaşlar ben 2 yillik uni okuyorum 4.senem ust uste 2 kere kaldim bu yardimi alabilirmiyim tskler biraz arastirdim verilmiyor sanirsam verilse cikarda sorgulama ekraninda zaten

 72. Metin

  Numan, benim param yattı.

  25 yaş altında öğrenciğin devam ediyorsa alabilirsin

  1. Numan

   Geri dönüş için sağol.

 73. mihriban

  Onay kagidigi geliyor Mu bankaya para yattiktan Snra alabileceğimizi nasl ogrenecegiz

  1. metin

   onay kağıdı gelmiyor. Telefonla görüştüm onaylanmış dediler 3-4 gün sonrada bankaya gittim, yatmış.

   1. Numan

    Hangi numarayı arayıp görüştünüz ?

 74. Ksm

  Ben hala alamadım alamayan var mı? Başvurumuzu yaptık e-devletten öğrenci belgemizi de gönderdik

 75. Numan

  Gerekli dilekçe ve öğrenci belgesini gönderdim.Onaylanmış mı diye kontrol etmek için hangi numarayı aradın acaba ?

 76. hasan

  ya arkadaslar kardesimin ismi sgk sorgulattiginda cikiyor benimki cikmiyor anlamadim ben bu isi e devlrttede yokum kardesim var ben 2 yillik okuyom 4.cu senem 22 yasindayim evrakda gonderdik

 77. Hacer

  Merhaba oglum lise bittikten sonra iki yil universite alamadi bu yil kazandi ve egitim yardimi alamadik lise donemi hersene aldi bu sene dilekce ile ogrenci belgesi gonderdik ve hala bir bilgi vervediler bu durumda olan varmi bilgisi olan varmi ogul yetim

 78. Fatih

  E devlette “TUTUN EGITIM YARDIMI YAZDIRILDI” yaziyor muracaatimdan sonra. Henuz yatmis degil. Baslngicta yatmayan, sonradan muracaat edenlerin ne zaman yatacak acaba?

 79. Hamdi taş

  Gazi Hamdi eğitim yardımı hala yatmadı nasıl öğrenebilirim

 80. Slvr

  Iyi gunler ben sehit kiziyim ikinci kez on lisans okuyorum egitim yardimu icin dilekce verdim hala egitim yardimu yatmadi neden yatmamis olabilir

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Sebebini Sgk ya sormanız gerekir hocam. Bilemiyorum.

 81. Irmak

  Merhabalar ben üniversite son sınıf ögrencisiyim yeni haberim oldu bu durumdan şu an nereye hangi belgelerle müracaat ederek bundan yararlanabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Başvuruyu Sosyal Güvenlik Kurumuna yapmanız gerekir. Yardım için gerekli şartları sağlıyorsanız dilekçe yazmanız yeterli olacaktır. Kamu görevlileri daire başkanlığı Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ankara adresine göndermeniz gerekiyor dilekçeyi.

 82. Irmak

  Dilekçe örneği varsa atabilirmisiniz acaba ?

  1. Ömer Meriç

   Maalesef yok dilekçe örneği.

 83. gokhancCc

  merhaba arkadaşlar yaş 19 egitim yardımını 2017 den beri alıyorum lise okuyorum açık lise öğrencilik durumum aktif yatırılırmı bana ? arkadaşlar

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet yatması gerekir.

 84. Tamam

  Arkadaslar eğitim yardımı ne zaman yatar hangi ay

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Eylül/Ekim ayı gibi yatıyor.

 85. devasal007

  arkadaşlar birşey sorucam eğitim öğretim yardımı 18 den büyüklere tclerine yatıyor değilmi herhangi bir değişiklik olurmu gene aynı tc yemi yatar ve hatta yatarmı ? bu senede eğitim öğretim yardımı nerden bilgi alabiliriz ücretleri ne kadar oldu

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. T.C. numaralarına yatıyor. Henüz ödeme tutarları ile ilgili SGK’dan resmi açıklama gelmedi. Eylül ayında resmi açıklama gelecektir.

 86. hanife

  bavuruyu nereye nezaman yatmamız gerekiyor bilgi verir misiniz ? e devletten başvuru oluyor mu

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Başvuruya gerek yok. Ancak öğrencinin durumunda değişiklik varsa yeniden başvuru yapmanız lazım.

   1. hanife

    acık öğretim de üniversite okuyorum geçen sene aldım fakat bu sene okulum bitmedi uzadı yine de yatar mı bilginiz var mı ? bununla ilgili basvuru yapmam gerkiyor mu tekrardan nereden ögrenebilirim

    1. Ömer Meriç

     Merhaba. Aktif öğrencilik devam ediyor ise almanız gerekiyor.

  2. Cccc

   Bu yardim bu senede yatar deme ya ben 2000 haziran 27 liyim acik lise okuyorum ogrenciligim aktif alabilirmiyim tahminen miktar kac tl olur

   1. Ömer Meriç

    Merhaba. Açık öğretimde okuyan öğrenciler konusunda net bilgi sahibi değilim. Net bilgi için lütfen SGK ile iletişime geçin.

 87. Yakini

  Bana kimse saglikli bir bilgi vermiyor 2000liyim ogrenciligim aktif acik lise okuyorum egitim yardimi yatarmi bu sene cunku yaklasiyor sgkyi ariyorum kendilerinden haberleri yok bana saglikli cevap veren olursa minnetar olurum

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Konu hakkında ben de çok fikir sahibi değilim. Almanız gerekiyor diye biliyorum. Yine de kesin cevap için bilen arkadaşlardan birisi cevaplar ise sevinirim.

 88. Gergin

  Merhaba omer bey yukarda hanife hanima ogrencide degisiklik varsa demissiniz degisiklikten kasit nedir acaba aciklayabilirmisiniz yardimi alicamda yardim edin yanmasin yapmam gereken nedir

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Sorunuzu tam anlayamadım?

 89. Mahmut

  Sgk ne zaman duyuru yapar arkadaslar ya eylulde yatarmi bu yardim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Genelde okullar açıldıktan 1 hafta sonra yatıyor.

 90. burak

  merhaba arkadaşlar tc yemi yatacak yoksa gazinin banka hesabınamı ? yaş 22

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Banka hesabına yatıyor her yıl. Resmi açıklama olduğunda buradan duyuru yapılacak.

 91. Utku

  Resmi bir açıklama yapıldı mı acaba?

  1. Ömer Meriç

   Şuan için bir açıklama yapılmadı. Gelişmeler oldukça sitemiz üzerinden bilgi vereceğiz.

 92. Ömer

  2018 yılında üniversiteye yerleşemediğinden öğrenim yardımı alamadık 2019 yılı itibariyle üniversiteye yerleşti eğitim öğretim yardımı alabilmek için ne yapmamız gerekiyor
  -Gazi

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Öğrenci belgesi ile eğitim yardımı için SGK’ya başvuru yapabilirsiniz.

 93. Gazi çocuğu

  Ömer Meriç Bey Gazi çocuğuyum 17 yaşındayım eğitim yardımını velim olmadan alabilir miyim ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Ödemeler banka hesabınıza aktarılıyor. Hesap kartı varsa atmden veli olmadan çekebilirsiniz. Ama banka gişesinden çekecekseniz velinizi isteyebilirler.

 94. qwerty

  ömer bey bu ödemeleri 18 yaş üstü gişedenmi alıyor yoksa babanın hesap numarasınamı yatırılıyor yardımcı olurmusunuz

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Konu hakkında net bilgi sahibi değilim. Hesaba yatıyor diye biliyorum. Sgkya danışmanızda fayda var.

   1. Celal

    Merhaba arkadaslar Ben hersene ögrenci belgesi gönderiyorum bazi yorumlarda göndermemize gerek yok diye okuyorum acaba dogrumu but göndermeme gerek varmi saygilar

 95. Gökhan

  Hayir gerek yok ogrenci belgesi felan gondermenize arkadaslar e devlette ogrencilik aktifse tamamdir ogrencilikten yana sikintiniz yok arada aksiyanlar olabilir basvurup alabilirsiniz ve tutarlar belli segil daha

 96. onur

  iyi günler 20 yaşındayım kaymakamlıkta çalışıyorum gazi çocuguyum açık öğretime kayıt oldum bende eğitim yardımı alabiliyormuyum

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Sigortalı olarak çalışanlara ödenmiyor diye biliyorum. Yine de emekli sandığı ile iletişime geçmenizde fayda var.

   1. Onur

    Arıyorum 2 gündür kimseye ulaşamadım ulaşabileceğim bir numara varmı ya da kimi aramalıyım teşekkürler

    1. Ömer Meriç

     Maalesef emekli sandığı öyle. Telefonla ulaşmak biraz zor. Cimer üzerinden kayıt oluşturarak sorabilirsiniz. Ya da 170 hattını da arayabilirsiniz.

 97. Sevda

  Mrb kolay gelsin.bu yıl ilk defa eğitim yardımı alacak çocuklarım.bulundugumuz yerdeki SGK herhangi birşey yapmanıza gerek yok zaten üzerinizde görünür öğrenci oldukları diyorlar.fakat internetten araştırdığım kadarıyla birtakım evraklar göndermeniz gerekmekte.bize yol gosterirseniz çok seviniriz.simdiden teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Sevda HANIM. Çocuklar ve siz SGK’dan aktif olarak aylık alıyorsanız başvuru yapmanıza gerek yok. 690 Sayılı KHK ile başvuru şartı kaldırılmıştır. Ödemeler otomatik olarak yatacaktır.

 98. Ett

  Babam 5434 sayili kanuna tabii ben alabilecekmiyim yas 19 lise okuyorum

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Babanız yazımızda belirtilen durumlardan birisi kapsamında aylık alıyorsa alabilirsiniz.

 99. Amet

  Merhabalar ben 2 yıllık bir üniversite bitirdim ve şimdide dışardan bir bölüm okuyorum gazi çocuğuyum acaba dışardan okuyanlar içinde geçerli mi bu eğitim yardımı

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Eğer 25 yaşı geçmedi iseniz ödenmesi gerekir size. Öyle biliyorum yanlış değilse tabi.

 100. Gazi çocuğu

  17 yaşındayım babamın hesabına yatan parayı velilerimden herhangi birisiyle gidip alabilir miyim ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Babanız alabilir bu parayı.

 101. Bahattin

  Ortalama ne zaman yatar bilgisi olan var mı

  1. Ömer Meriç

   Bu ayın 20’sinden sonra yatmasını bekliyoruz.

 102. Burak

  Bazı sayfalarda Ekim ayında ödenecek yazıyor bu ne kadar doğru

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Henüz konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Ekime kalacağını sanmam.

 103. Gazi yakini

  Omer bey bazen istemsizce yanlis bilgi vermis olabilirsiniz egitim yardimlari ayin 20sinde uyg sgk ya duscek miktarlar butun kisilerin tcsine yaticak yani hak sahibinin ornegin baban gaziyse senin adina yattigi icin 18 den kucuksen babanla gidip parani alabilirsin buyuksen sen direk alabilirsin babalarin hesaplarina yatmiyor paralar Kisinin tcsine dikkatli olun arkadaslar yas sinirina gelicek olursak acik veya orgun okuyan ilk okul dakilere 18 yasina kadar orta ogretim acik veya orgun okuyanlara 20 yasina kadar uni acik veya orgun okuyanlara 25 yasina kadar veriliyo dikkatli olun ogrencilikler aktif olsun herkes yardimlarini alicak ogrenci belgesi osu busu gondermeyin sistemden taranicaksiniz

  1. Ömer Meriç

   Tam emin olamadığım hususlarda SGK’ya yönlendiriyorum. Değerli bilgileriniz için teşekkür ediyorum.

 104. Engin

  Merhaba bir şehit gazi derneği sozkonusu ödemenin ekim ayında yapılacağını sgk’dan öğrendiği doğrultusunda bir duyuru yapmış. Sizin net bir bilginiz var mi yoksa ihtimaller üzerinden mi eylül ayı diyorsunuz ? Aslında sozkonusu yardımın kırtasiye gereçlerini karşılamak üzere tahsis edildiği için donemin hemen başında verilmesi gerekiyor ama galiba ek tercih ve nakille yerleşen öğrencileri de bekledikleri için belki sureyi sarkıtıyorlar! Siz ne düşünüyorsunuz Omer Bey bu konu hakkında?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Dün bir arkadaş yazmıştı. Kesin bir duyum olmamakla birlikte 220 Eylül 2019 tarihinden sonra alınabileceği söyleniyor. Ama resmi bir açıklama değil. Bana kalırsa da 20 Eylül sonrası yatar diye düşünüyorum.

 105. Adsız

  Kyk dõnüşümsüz bursu alıyorum bu durum õğretim yardımı almamı etkiler mi yardım alabilir miyim ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Konu hakkında bilgi sahibi değilim maalesef.

  2. Özge

   Hayır etkilemez.Her ikisini de alabilirsiniz.

 106. Ksm

  Herhangi bir yere bildiri göndermemiz gerekiyor mu (üniversite 2 sınıf)

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Başvuru yapmanıza gerek yok.

  2. Ömer Meriç

   Merhaba. Hayır bildirmeniz gerekmez.

 107. Bilgi

  2019-2020 DÖNEMİ ŞEHİT GAZİ ÇOCUKLARI EĞİTM YARDIMI MİKTARLARI BELLİ BELLİ OLDU

  Değerli üyelerimiz Sgk Emekli Sandığı 2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi Şehit Gazi Çocukları Eğitim Yardımı Miktarları Belli Olmuştur.

  Buna Göre;

  İlk-Orta: 2076,89 TL

  Lise: 3115,33 TL

  Üniversite: 4153,77 TL Olarak belirlenmiştir.

  Ödemeler SGK tarafından otomatik olarak maaş hesaplarına yapılacak. Ankara’ya Evrak Gönderilmeyecektir. Hayırlı Günler.

  1. Ömer Meriç

   Bilgilendirme için teşekkürler.

 108. Ülkü

  Sorguladığınız tc kimlik numarasına eğitim öğretim yardımı bulunamadı , yazıyor . Ne yapmam u

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Biraz bekleyin ve 20 Eylül 2020 tarihinden sonra tekrar sorgulama yapın. Eğer yoksa sorgulama sayfasındaki ilgili numaralardan bilgi alabilirsiniz.

 109. Arda

  merhaba 18.08.1999 doğumluyum gerekli evrakları yolladim açık lise okuyorum para yatarmi yaşım gecmedi demj

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Başvuru gerekmiyor normalde. Siz 20 yaşı tamamlamış olduğunuz için alamazsınız.

   1. Arda

    Ben 20 yasindaim şu an tamamlamadim daha

    1. Ömer Meriç

     18.08.1999 doğumlu iseniz 18.08.2019 itibariyle tamamlamış oluyorsunuz:)

 110. Esra

  Merhaba 12.11.1994 doğumluyum lisans egitimi alıyorum, 25 yaşım tamamlanmadı henüz. Yardım alır mıyım teşekkür ederim

 111. Eren

  Ne zaman yatıcak acaba

 112. SEÇİL

  9 ekimde yatacağını duydum doğrumudur

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bizim duyumumuza göre 20 Eylül 2019 tarihinden sonra hesaplara yatacak.

   1. Esra

    Kasım 94 doğumluyum 25 yaşım dolmadı lisans egitimi alıyorum yardım alabilirmiyim ?

 113. Esra

  12.11.94 doğummluyum lisans egitimi alıyorum yaş engeline takılır mıyım 25 yaşım kasım 2019 da tamamlanıyor

 114. mahmut

  merhabalar aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığının sitesinde şehit ve gazi çocuklarına verilen eğitim yardımında bulunduğumuz yıl içerisinde belirlenen memur maaşının aylık maaş katsayısı ve ilköğretim öğrencileri için (1250), lise öğrencileri için (1875) ve yüksek öğrenim öğrencileri için (2500) ek gösterge ile çarpıldığında ortaya çıkan rakama yakın bir şekilde olacak şekilde eğitim yardımı verilmektedir. hesaplamalara göre bu yıl ki memur maaş kat sayısı 2,1672 olarak belirtilmiştir.

  hesaplamalara göre;

  ilkokul öğrencisi için 2,1672*1250=2,709 tl
  lise öğrencileri için 2.1672*1875=4063 tl
  yüksek öğrenim öğrencisi için 2,1672*2500=5418 tl

  olarak çıkmaktadır. 2018 yılında verilen eğitim yardımındaki miktarlar 2018 memur maaş katsayısı ve ek göstergeler çarpımı ile birebir UYUŞMAMAKTADIR! Ama 2018 yılında verilen tutarlar ve yapılan hesaplamalar birebir yakın bir miktardır. Ömer Meriç bey konuyla alakalı olacak şekilde hesaplamalar bu şekilde olmuyor mu?

 115. SEÇİL

  170 i aradım ve 9 ekimde yatacağını söylediler. Daha önce sorgulama yapmayın 9 ekimde yatmazsa ararsınız dediler

  1. Murat

   Bende aradım170 i bana ayın 9 u felan demediler herkese ayrı şekilde mi cevap veriyor bunlar

 116. Eren

  Ssk yı aradım resmi bi açıklama yok dendi ekimin 15 ine kadar yatacağı söylendi hiç bir belge göndermeyin dediler. Eğer yatmazsa arayın dediler.

 117. Mustafa

  Slm arkadaşlar egitim parasini TC sorguluyorum çocukların TC nosunda gorunuyor gitsem bankadan cekebilirmiyiz

  1. SEÇİL

   Geçen sene ödenen miktar görünüyor benimkinde

 118. Mustafa

  Yok geçen sene bin beşyüz kusurluydu şimdi görünen bin yediyuz kusurlu

 119. Murat

  Hayır geçen sene 1769.10 kuruş ödendi görünen tutar 2018 ödemesi

 120. Mustafa

  Slm hocam edevleten alinan ayile nufus kayit orgegiyle ala biliyormuyuz peki saygılar

 121. Sanane

  Yahu okullar basladi para yatmadi yatirsalar iyi olcak artik bilgi alabilen oldumu ne zaman yatiyor

 122. Fatih

  BU yıl ne zaman ödeneceği hakkında bir bilgi var mı? Ekim ayına mı sarkacak yine.

 123. celal

  mustafa bey yanlışın var 1769 geçen seneki yani 2018 2019 ödemesi o

 124. Mustafa

  Slm arkadaşlar öğrenim parasi yatan varmi acaba herkese iyi gunler

 125. Murat

  Halen yatmadı tutarlar ve kesin tarih daha belli değil

 126. Murat

  Ankara sgk emeklilik hizmetleri genel müdürlüğüyle konuştum ekim ayının ikinci haftası ödenecek dedi

 127. Mert

  Merhaba egitim yardimi nezaman odenecek bir bilgi varmi tesekkurler

 128. Mustafa

  Slm herkese hayırlı aksamlar eğitim odenegini alan varmi nezaman ödenecek bilen varmı

 129. Ferdi

  Bu her sene niye böyle oluyor. Ne gün belli ne birşey söyleniyor habire girip sgk nın sitesinden sorgulsma yapıyoruz geçen senenin bilgileri çıkıyor. Harbi bilgisi olan aydınkatsbilir mi? ve birde geçen sene ayın kaçında yatmıştı bilgisi olan yazabilir mi

  1. Ömer Meriç

   Geçen sene ayın 20’si gibi yatmıştı. Bu sene biraz gecikti maalesef.

 130. Mert

  Ankara sgk sihhiye aradim telefona cevap vermiyorlar.170 aradim bilgi yok diyorlar.cocuklarimiza kitap giysi alacagiz .neden bi aciklama yapmiyorlar.acil bekliyoruz

 131. Esma

  Gecen sene 9 ekimde yatmıştı önceki yıl 26 eylüldü.

 132. Barış

  Merhabalar bana geçen sene 3.081 TL para yattı bu sene 3.538 TL yatmış olarak görünüyor Ziraat bankasına bankaya gittigim zaman merkezi ödemeleri sorgulattıgım zaman paranın yatmadıgını söylüyorlar ne zaman yatar bilgisi olan aydınlatabilirmi ?

 133. Barış

  Bana merkezi ödemelerde 3538 TL yatmış olarak görünüyor ama bankaya gittigim zaman böyle bir paranın daha yatmadıgını söylüyorlar ne zaman yatar bilgisi olan ?

 134. Barış

  Mosib denilen bir sistem varmış merkezi ödemeler ile ilgili Ziraat bankasına yatırılan paralar her ayın 8 i ile 14 ü arasında ödeme yapılacakmış diye bir bilgiye ulaştım yatan parayı çekemiyorum ne yani şimdi o tarihler arasında mı çekebilecem yalnızca bilgisi olan ?

  1. Ömer Meriç

   Barış Bey eğitim yardımının ödeneceği tarih resmi olarak açıklanmadı henüz.

 135. ömer

  kesin bilgi varmı yattı mı acaba hesaplara ceken arkadaşlar var mı

 136. Tufan

  Ses seda yok çok değer veriyorlar bize.. Internette bile hep şahısların kurduğu siteler de acabada olarak yorumlar ve bilgiler veriliyor. Sgk dır vs bilgi paylaşımı bile yok..

 137. ÖMER K.

  Arkadaşlar dün 25 eylül itibari ile sgk eğitim yardımı sorgulama sayfasının altında bulunan numaralardan birtanesini aramam sonucunda verilen cvp 27 eylül itibari ile sorgulaya bilirsiniz ve ödeme tarihi olarakta 27 eylül görüküyor dendi Saygılarımla

 138. celal

  inşallah ömer bey

 139. Eren

  Sgk yı arıyorum 15 ine kadar yatacak diyorlar başka bilgi vermiyorlar

 140. Nadir

  Bunların Eylül ayında birşey yatıracağı yok belli, ses seda bir açıklama falan da yok. Beklemeye devam

 141. Emine

  Her sene böyle yapılıyor kesin bir tarih söylenmiş olsa bizlerde sürekli para yatmış yatmamış diye bakmayız anlaşılan Ekim ayına kaldı

 142. ÖMER K.

  25 temmuzda aradım 27 temmuzda yatacak o tarihte alabilirsiniz denmişti bugün de aradım 1 eylül 31 aralık tarihleri arasında hesaplara yatacak dendi komedi gibi

 143. bilgi

  ekim ayı içerisinde herkesin tcsine yatıcak

 144. Mustafa

  Slm herkese hayırlı gunler eğitim parasını alan varmi nezaman yatacakmis bilgisi olan varmi acaba

 145. agit

  merhaba arkadaşlar ne zaman yatacak acaba bilgisi olan var mı ?

 146. Çiğdem

  2019 2020 egitim yardımları yattı mı acaba

 147. Mustafa

  Yatan olursa hesabına bilgi verirse bizde bilgileniriz.

 148. Demet

  Merhabalar 2019-2020 senesi eğitim ödeneği ne zaman hesaplara yatırılacak acaba?

  1. Ömer Meriç

   Şu an için resmi bir açıklama yok arkadaşlar. Biz de bekliyoruz.

 149. Mustafa

  20 yaşını doldurmuş gazı çocuğu faydalanamiyormu şimdi. 20 yasina kadar mı geçerli okumaya devam ediyor olsa bile?

  1. Emine

   25 yaşına kadar benim kızım 22 yaşında

 150. Ahmet

  Tc sorgulama yerinden bakıyorum geçen yıl ınki gözüküyor sadece

 151. Dursun

  Arkadasllar açık öğretim lisesinde okuyan öğrencilerde egitim parasi alıyordu bilgisi olan veya açık lisede olup egitim parasi alan varmi

 152. Goktuk

  Vall adurum garip https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi/ sorguladığımda geçen sene için 1769 tl yatan parayı gösteriyor. Bu sene ortalama +10 artış olması gerekiyor ve tahmini 1945TL civarı bir para yatması gerekiyor. 4-5 gün önce Maaş Bankama gittim ve sorguladığımıda SGK havuzda 1700 TL görünüyor dedi ve çekmek istiyormusunuz dediler bende istiyorum dedim ama çektiğim paranın ne olduğu ile uzak yakın fikrim yok. Açıklama kısmında Emekli Sandığı ödemesi yazıyordu.

  Konu ile ilgil olarak benim gibi Deniz Banktan Emekli maaşı alan varsa gidip sorsun. Yatan para eğitim yardımı mı bilemedim. Malum rakam çok alakasız.

  Saygılar.

 153. Ahmet

  Geçen sene aldığım miktar 3.081 tl bu siteye göre aldığım miktar 3.538 tl aradaki fark nereden gelmektedir bilgisi olan?

  1. celal

   ahmet bey siz geçen sene zaten 3538 tl almanız gerekiyordu o para geçen senenin sorgulama yaptıgınızda zaten 2018 2019 yılı diye çıkıyordur eminim

 154. Eren

  1 ekim itibariyle ödenmeye başlanmıştır dediler.

 155. Bilgii

  2 yıllık üniversite okuyorum 2. Yılım bitti alttan dersim kaldı aktif öğrenci olarak gözüküyorum 21 yaşındayım para yatar mı?

 156. celal

  sgk 1 ekim itibariyle ödemeler başlamıştır diyor fakat sorgulama yaptıgımda geçen seneki ücret gözüküyor bilgisi olan varmı arkadaşlar

 157. fuat

  Sgk nereden diyor öyle aradınız mı

 158. Ersin

  Ekim ayının 2.haftası ödenecek

 159. Bilgi

  Omer bey yanlis bilgileri onaylamayalim 2 saat once konustum sgk ile gelecek hafta tutarlar yazicak diger hafta odenecek haberiniz olsun

 160. SEÇİL

  Sgk tarafından ödemelerin 1 Ekim tarihi itibari ile başladığı söyleniyor fakat sorgulama yaptığımda geçen senenin miktarı çıkıyor. Bankaya sorduğumda hesapta para olmadığı söyleniyor. Bekleyelim bakalım

 161. fuat

  2019-2020 yeni ödeme sorgulama da gözüküyor artık fakat bankaya gidince para gözükmüyor diyorlar

 162. Mustafa

  Slm arkadaslar az önce SGK dan sordum ayin 6 sondan sonra hesaplara yatar bilgisini soylediler herkes 6 sinda hesaplari kontrol etsinler iyi gunler herkese

 163. Emine

  Merhabalar sgk göndermiş paraları kardeşim bankacı fakat genel müdürlükteymiş paralar pazartesi aktarılırmış

 164. Sedat

  Sgk yeni eğitim yardım tutarlarını sisteme girmiş bilginize

 165. meral

  slm arkadaşlar oğlumun tc’sıykw sgk.gov.tr’den sorgulattım oğlum liseye gidiyor 3.115,00.-TL yatmıs.

 166. Veli

  Parayı çeken var mı ?

 167. AGIT

  Arkadaşlar benimkinde adınıza eğitim yardımı yapılmamıştır yazıyor bu durumda olam başka kimse var mı yoksa sadece benim mo öyle

 168. Mehmet

  Gaziyim oglum busene okula basladi egitim yardimi hangi tarihte ve kimin. Adina yatacak bilgi verirsenez sevinirim

 169. Mehmet

  Merhabalar, AÖF öğrencisiyim sorgulama yaptığımda TC numarama ait bir eğitim öğretim yardımı bulunmamaktadır diyor ama geçen sene 3538 lira almıştım. Şu an pasif öğrenci durumundayım, kayıt yenileme tarihi 7 ekimde başlıyor. Kayıt yeniledikten sonra gözükür mü acaba veya başka bir nedenden dolayı mı gözükmüyor sizce ? (Yaşım 19)

  1. Engin

   Açık öğretimde okuyanlar yararlanamıyor diye biliyorum .
   Bankaya gidip çeken var mı parayı ?

   1. Mehmet

    Hocam geçen yıl kaydolmuştum AÖF’e ama parayı almıştım bu yıl niye gözükmüyor onu merak ettim.

 170. Bilgi

  Benimde tcmi yazinca egitim yardimi yok diyo ama arkadaslar aradim ve dedilerki hata oldu bazi kisilerde faksla ogrenci belgesi ve babanin tcsi adi soyadi dedi gonderdim sizde oylr yapin no yu veriyim 0312 434 0975

 171. aslı

  mrb lar eğitim öğretim yardımını sgknın sayfasında sorguladıgımda 2076 lira yatmış olarak görünüyor ama bankaya gittiğimde geçen seneki tutar görünüyor bu durumda ne yapabiliriz sgk yatırmıs ama banka öyle bir tutar yok diyor

 172. Fuat

  Daha banka hesaplarına yatmadı sistem üzerinde gözüküyor sadece pazartesi yatar diye düşünüyorum yada bugün giden varsa bilgilendirsin

  1. yargun

   sabah 10 da sordum yatmamış halkbank

 173. Mustafa

  Slm arkadaşlar egitim parasini alan varmi

 174. Sedat

  Eğitim paraları sisteme girdi fakat muhtemelen çarşamba gunu Aile bakanımızın basın açıklamasından sonra alabileceğiz sgk kendi sitesinden acıklama yapacakmiş .açıklama olmadan bankaya gitmeyin

 175. Mustafa

  Slm herkese günaydın arkadaşlar egitim parasini alan varmi acaba

 176. Mert

  Bankaya gidip alabilirmiyiz bugun bilgilendirirmisiniz

 177. Fatih

  Eğitim yardımını bugün bankadan alabilen var mı ?

 178. Ersin

  Bankaya sordum yatmamış ankaraya sordum 15 i dedi

 179. Mert

  Arkadaslar 9 ekimde alacaksiniz .dernek baskani aile bakanligi ile gorusmus.

 180. Fevzi

  onların 3. ünü 5.ini 15 ini yiyim. Yeter kardeşim ya dalga geçiyorlar milletle net bir bilgide yok bu kadar mı olur

 181. Agt

  Merhaba arkadaşlar ben şehit çocuğuyum üniversite öğrencisiyim dönem uzattım acaba yatar mı sorguladım yapılmış eğitim yardımı bulunamadı diyor. Bölgesi olan var mı ? Yatar mi acaba

 182. Mustafa

  Slm günaydın arkadaşlar egitim parasını alan varmi

  1. Ural

   Evet ben aldım

 183. Üzeyir

  Bakan zehra zümrüt açıklama yapmış arkadaslar bugün ödemeler yapiliyor tc kimlik no ile kontrol ettirmeye gidebilirsiniz iyi günler

 184. Sedat

  Bakan açiklama yaptı arkadaşlar bügün ödeniyor

 185. Gazi

  Slm arkadaşlar ben şimdi ziraat bank dan çektim
  Allah bereket versin

 186. ????

  Arkadaslar sistemde benim yardım bulunamadı diyor aynı durumda olan var mı

  1. Mehmet

   Benim de bulunamadı yazıyor. Lisede mi, üniversitede mi okuyorsun ?

 187. Mustafa

  Slm arkadaşlar ödeme maaş hesabina yati alan arkadaşlar

 188. Ahmet

  Benim çocuğum bu sene ilkokula yeni başladı ona eğitim öğretim yardımı yatmamış ne yapmam lazım

 189. Caglar

  Bugun aldım Ödeme yapılıyor çocuğun TC si ile

  1. Mert

   Akbank zar zoraki verdi beklete beklete.yok diyip cikiyolar diretmesen vetmiyor maas aldigin banka.170 aradim ailr bakanligi alabilrisiniz dedi sgk parayi gonderdi ayin 3 diyince zarzor.parayi verdi

 190. hakan

  2 yillik universite mezunuyum su anda aöfden 2 yillik okumaktayim bu yardimdan yararlanabilirmiyim yas 23

 191. 123456

  Arkadaşlar üniversite de dönem uzattım bu 1. dönem dersim yok 2.dönem dersim var acaba yatar mı bu sene de.
  bilgisi olanlar cevap verirlerse sevinirim.

 192. haydar

  Eğitim yardımlarını aldık çok şükür. Allah bu eğitim desteğini verenlerden razı olsun. Allah devlete millete zeval vermesin

 193. gg

  biz alamadık daha bakalım kaç bin yıl sonra yatar acaba benim gibi bekleyenler varmı ögrencilik belgesini verip

 194. Dilek

  Bende alamadım daha belgeyi yolladım bekliyorum

 195. 122357789

  Bende alamadim hala var ki ayni durumda olan baska kimse ben universitede dönem Uzattım yaşım 25 altı yatar mı acaba bilgisi olan var mı

 196. DENİZ16

  ÜNİVERSİTE AÖF AKTİF ÖĞRENCİYİM SORGULADIĞIMDA YATMADI DİYOR AÖF AÇIKÖĞRETİME YATARMI ACABA ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bildiğim kadarı ile yatması gerekiyor. Tabi 25 yaşı geçmediyseniz. SGK ile iletişime geçmenizi öneririm eğitim yardımı ile ilgili.

 197. Mehmet

  Merhabalar, bu yıl eğitim öğretim yardımı yatmayan kişiler ALO 170’i arayıp başvuru oluştursunlar. Daha sonra ALO 170 başvuru sonucu için size döndüğünde büyük ihtimalle eğer 25 altındaysanız ama SGK’da öğrenciliğiniz aktif gözükmemişse sizden öğrenci belgesi isteyecektir ve size SGK’dan bir faks numarası vererek oraya belgenizi göndermenizi isteyecektir. Benim durumum böyle oldu AÖF’lü olduğum için pasif gözüktüğünden dolayı aktif yapıp belgemi gönderecektim ancak faks numarası hep meşgul çalıyor yani iletemiyorsunuz, bu yüzden Ankara’da olduğum için gidip SGK binasına kendim teslim ettim. Ama farklı bir durumunuz için olsun veya aynı durumda olsanız bile ilk olarak ALO 170’i arayıp başvuru kaydı oluşturun paranızı alamadığınız için. İyi günler…

  1. Ömer Meriç

   Bilgilendirme için teşekkürler.

 198. Mislina

  Merhabalar benim babam gazi bende üniversite öğrencisiyim bankada benim adıma mı yatıyor para yoksa babamın adına mı? Çünkü bankaya kaç kere gittim sizin adınıza hiç bir para bulunmuyor diyorlar

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Ödeme öğrenci adına yapılır. Ödemeniz yoksa SGK ile iletişime geçin.

 199. Fatma

  Ömer bey benim sorum farklı şimdiden kusura bakmayın
  Eşim devlet memuru iken vefat etti ondan dolayı vazife malulü olduğundan maaş almaktayım.Yılda 1 defa verilen her yılın ilk 3 ayında hesabımıza yatan tütün ikramiyesi almaktayız.bu tütün ikramiyeleri bildiğiniz üzere ne kadar hak sahibi varsa eşit bir şekilde bölünüyor,kayınvalidem ve ben alıyorduk kayınvalidem gecen ay vefat etti. Şimdi 2020 yılının ilk 3 ayında yatacak olan tütün ikramiyesinin tamamı bana mı gececek nasıl bir yol izlemeliyim,tek hak sahibi ben kaldım bunun için dilekçe vs bir şey yapmama gerek var mı şimdiden çok teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Tek maaş alan sizseniz zaten maaşınızın da hisse oranınının en az %75’e çıkması gerek. Eğer vefat ettikten sonra dilekçe yazdıysanız tekrar yazmanız gerekmez. Ama hiç yazmadıysanız maaş hissenizin arttırılması için dilekçe yazmalısınız. Zaten hisse değiştiğinde tütün ikramiyesi de değişecektir.

   1. Fatma

    Cimer üzerinden yazmam yeterli olur mu yoksa direk posta yolu ile mi göndereyim

    1. Ömer Meriç

     Cimer başvurusunu kabul etmeyebilirler. Bence dilekçe yazarak posta ile gönderin.

 200. Ayça

  Fatma hanim bende vazife malülü yakiniyim görev basinda vefat etti yakinim ondan dolayi maas baģlandi ama Dana tütün yardimi almadim Daha yeni alacaz ocakta ne kadar alicaz bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Ömer Meriç

   Ayça Hanım, Tutarlar zam oranının netleşmesi ile birlikte netleşecektir. Tutarlar açıklandığında sayfamızda duyurusu yapılacaktır.

 201. Rabia kızılkaya

  Merhaba ben gazi kızıyım.Üniversite öğrencisiyim.Babam kıbrıs gazisi.Bu yardımı alabilir miyim?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Almanız gerekiyor. Eğer alamadı iseniz Sgk ile görüşün

 202. Gazi Çocuğu

  2019-2020 Eğitim Öğretim Yardımı Hangi Ayda Yatacak Saygılar.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Eylül ayında ödenmesini bekliyoruz.

 203. KIVANÇ

  Merhaba sivil şehit yakınıyım 5233 sayılı kanundan yararlanıyorum sgk dan aylık alıyorum. Ben de bu yardımdan yararlanabiliyor muyum acaba ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Hayır yararlanamazsınız. Çocukları alır sadece.

   1. Kıvanç

    Merhaba babam kendisi bu kanun numarası kapsamındayız bu kanunda ki sivil şehit yakınları olarak yararlanabiliyor muyuz

    1. Ömer Meriç

     Merhabalar. Sivil şehitlerin öğrenim gören çocukları yararlanabilmekte. Siz maaş alıyorsanız hali hazırda ve öğrenim görüyorsanız otomatik yatması gerekir. Ödeme sadece çocuklara yapılmakta onu belirtmek isterim.

 204. KIVANÇ

  Anladım bu zamana kadar hiç almadım. E devlet üzerinden başvuru da bulundum başka yapmam gereken bir şey var mı acaba?

  1. Ömer Meriç

   Normalde başvuru şartı aranmıyor otomatik ödenmesi gerekiyor. Ama başvuru yaptıysanız başka bir şey yapmanız gerekmez.

   1. KIVANÇ

    Teşekkürler inşallah yararlanabilirim

    1. Ömer Meriç

     Rica ederim. Umarım yararlanırsınız. Geçmişe dönük ödenir mi bilmiyorum gerçekten. Süreç konusunda burada bilgilendirme yaparsanız diğer arkadaşlara da yardımcı olacaktır.

     1. KIVANÇ

      Tabi paylaşırım teşekkür ederim iyi günler

   2. KIVANÇ

    Birde bu zamana kadar otomatık odenmedıgı ıcın gecmıs senelerın ucretını alma gıbı bır hakkım var mı

 205. yunus

  2020 – 2021 çocuğum yeni birinci sınıfa başlıyo nasıl kayıt yaptırmalıyım.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Eğer şartları sağlıyorsanız başvuru ya da kayıt yaptırmanıza gerek yok.

 206. Abide

  Hayırlı akşamlar benim kızım şehit kızı bu yıl mezuna kaldı dershaneye gidecek egitim yardımından bu yıl yararlanirmi acaba.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Mezuna kaldı derken mezun mu oldu? Eğer aktif öğrencilik yoksa alamaz.

 207. Ömer bey hayranı

  Ömer bey merhabalar bu yıl eğitim öğretim yardımı yatarmı üniversiteler uzaktan eğitim ile açılıyor okullar bi nebze öyle nasıl olur biraz bilgi verirmisiniz yatarmı yatarsa ne zaman yatar gene ekim gibimi

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Eğitim yardımı yatar tabi ki. Üniversitelerin açılması ya da uzaktan eğitim verilmesi eğitim yardımını etkilemez. Kanuni haktır bu. Bu arada isim süper. “” Ömer Bey Hayranı” :))

 208. can

  iyi günler ömer bey bu seneki eğitim öğretim yardımı ne zaman yatacak bir bilginiz varmı üniversiteler 1 ekimde açılıyor eylül ayında mı yatar her zmaan ki gibi bilgi verirseniz sevinirim. kolay gelsin

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Henüz bir resmi açıklama yapılmadı. Bu yüzden bir şey söylemek zor. İlk ve ortaöğretimde okuyanlar da yardımdan yararlandıkları için Eylül ayı içerisinde ödenmesini bekliyoruz açıkçası.

 209. Abide

  Hayırlı günler Benim kızım şehit çocuğudur bu sene mezununa kaldı tercih yapmadı busene dershaneye basladi egitim yardimindan yararlanabiliyormuyuz.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Mezun olduysa alamaz maalesef.

 210. Adnan

  Ben gaziyim Oglumu bu sene acikogretim universitesine kaydettirdik egitim yardimi alabilirmiyiz bizde

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Alabilirsiniz diye biliyorum ama emin değilim. Sgkya sormanızı öneririm yine de.

 211. Murat

  Selam ben kendim gaziyim ve çocukların adına başvurdum eğitim öğretim yardımı hakkında tahmini bir tarih varmıdır…Saygilar

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar Murat BEY. Resmi bir açıklama gelmedi ancak 20 Eylül 2020 tarihinden sonra ödenmesini bekliyoruz.

 212. Hayat34

  Ben şehit çocuğuyum bundan dolayı bir kamu kurumda çalışıyorum ve aöf fakültesinde aktif öğrenciyim bu seneki eğitim öğretim yardımı alırmıyım iş hayatım buna engel olurmu ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Aktif çalışanlara ödenmiyor sanırım. Emin değilim ancak.

 213. Ömer bey hayranı

  Ömer bey merhaba ya bir sorum daha olucak şimdi Ömer bey ben üniversiteye kayıtım yaptım yaşım felan tutuyor daha 20 yaşındayım 5434e tabiiyim şimdi ben üniye kayıt yaptırdım ama edevlette benim yök sisteminde öğrenci belgemde öğrencilik ders sevmediğim için aktif değil 5 ekimde dersler seçilmeye başlanacak bu bir sorun oluştururmu acaba hiçbir bilgim yok

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bilemedim gerçekten. Ama öğrenci belgesini üniversiteden alarak Sgkya verebilirsiniz.

 214. cahmet

  20 eylülden sonra yatar demişsin ömer bey ekime sarkarmı

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Resmi bir açıklama gelmedi maalesef. Kesin bir şey söylemek zor.

 215. Gul

  Mhb ömer bey ben her yıl okuldan öğrenci belgesi alıp yolluyorum kızım için bu yıl almadım eğitim yardımı alabilmemiz için tekrardan öğrenci belgesi alıp yollamam gerekiyor mu teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Aktif öğrencilik varsa öğrenci belgesi göndermenize gerek yok. Henüz ödemeler sistemde yok zaten. Ödemeler onaylandığında sorgulama yapın. Eğer yoksa gönderirsiniz.

 216. Ömer bey hayranı

  Ömer bey sizde sgkdan Nihal hanım veya eren beyin numarası varmış acaba benim sorunun cevabını bulamadığım için yardım gerekiyor

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. İletişim bilgileri şu şekilde : Yardım Masası İletişim Bilgileri: 444 88 80/10 62 88 88 – 0 312 595 87 70/8888.
   Bu numaraları arayarak bilgi alabilirsiniz.

 217. Agt

  Merhaba ömer bey bir sorum olacaktı. Bu sene üniversiteden mezun oldum ama İKİNCİ üniversite kazandım kaydımı yaptım . Maaşım felan kesildi yaşım 24 eğitim yardımından yararlanır miyim bu sene.veya aylığım bağlanır bu sene

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Öğrencilik devam ediyorsa 25 yaşına kadar aylık alırsınız. Aylık aldığınızda eğitim yardımı da ödenir.

 218. Asd

  Ömer bey eğitim yardımı ekim de yatmış olurmu sarkma felan olurmu ya?

  1. Ömer Meriç

   Vallahi hiç bilemiyoruz. Resmi bir açıklama gelmedi maalesef.

 219. Furkan

  Arkadaşlar para ne zmn yatar

 220. Adem

  Merhaba iyi günler babam 2016 da şehit oldu ama biz 2017 nın sonunda maaş almaya başladık 2017-2018 yılda eğitim yardım olduğunu bilmiyorduk o yıllara ait ödeme olup olmadığını nasıl öğreniriz

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Sorgulama yaptığınızda bir şey çıkıyor mu ? Sorgulama sayfasında iletişim numaraları mevcut. Orayı arayarak sorabilirsiniz.

 221. Ömer bey hayranı

  Adem bey öncelikle başımız sağ olsun mekanı cennet olsun şehidimizin adem bey edevlete girip sgk şahıs ödemeleri kısmına giriniz orada eğer para yatmışsa çıkar sizde sgkya gidip blokeyi açtırıp alabilirsiniz paranızı

 222. Ömer bey hayranı

  Benimde sorunum su yönde ben aktif öğrenci gözükmüyorum çünkü ders seçmedim sgk bunu algılayıp yatırırmı yoksa sorun yaşarmıyım acaba ders seçme 5 ekimde

  1. Ömer Meriç

   Aktif öğrencilik yoksa sistem görmeyebilir. SGK ile iletişime geçmenizde yarar var.

 223. Furkan

  Merhabalar ben 19 yaşındayım lise sonda okuyorum acaba bu sene bu yardımdan faydalanabilirmiyim babam gazi her yıl alıyordum ama yaşım 19 olduğu için tam anlayamadım?

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Lisede aktif öğrencilik devam ediyorsa yatar sanırım.

 224. Furkan

  Yaş sorunu yok degilmi bu yardımdan faydalanmak için belirli bir yaş varmıdır ?

  1. Ömer Meriç

   Lisede okuyanlar için 20 yaşın tamamlanmamış olması gerekiyor.

 225. Anıl

  Merhaba başvuru yapmamıza gerek var mı ? üniversiteyi kazandım kayıtlıyım ancak ders seçimleri 28 eylülde başlayacağı için ve okul 5 ekimde açılacağı için pasif öğrenci gözüküyor e devletten çıkardığım öğrenci belgesini SGK’da bir yere vermeme gerek var mı ? varsa hangi birime gitmeliyim ? teşekkürler…

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Başvuru şartı aranmıyor normalde. Sorgulama sayfasında iletişim numaraları var orayı arayıp bilgi alabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.