Sgk Eğitim Öğretim Yardımı 2020-2021

888

SGK eğitim öğretim yardımı şehit, gazi, vazife malul çocuklarına her yıl Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen bir yardımdır. Malumunuz üzere Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından şehitlerin çocuklarına ve harp ve vazife malullerinin çocuklarında her yıl eğitim ve öğretim dönemi başında eğitim yardımı ödemektedir. 2020/2021 eğitim öğretim yılında 2020 SGK eğitim yardımı zamlı olarak ödenecek.

Bu yazımızda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen eğitim öğretim yardımı talebi nedir, eğitim yardımları ne zaman ödenecek, sgk eğitim yardımı ne kadar konuları hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Eğitim öğretim yardımı kimlere verilir ?

SGK eğitim yardımı;

 • Vazife, harp malullüğü, 2330, 3713 sayılı Kanun kapsamında meydana gelen vakalar sebebiyle aylık alan erbaş ve erlerin 2330 sayılı Kanun gereği aylık bağlanmış olan korucular ve sivillerin,
 • Kız ve erkek ayrımı yapılmaksızın 5434 sayılı kanunun 74. maddesinden tespit edilmiş yaşlarla sınırlı olmak kaydı ile ilk, orta, yükseköğrenimde aktif olarak öğrenim gören çocukları.
 • Yukarıda belirtilenlerden ölenlerin; Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aylık alan çocukları yararlanabilmektedir.

Sgk eğitim yardımı başvuru nasıl yapılır ?

Aktif olarak aylık almaya devam edenler için eğitim öğretim yardımı başvuru şartı 690 sayılı KHK ile başvuru şartı kaldırılmıştır. Bu kişilere başvuru şartı aranmadan ödemeleri banka hesaplarına aktarılacaktır.

Sorgulama yapıp eğitim öğretim yardımları sistemde görünmeyenler, almaları gerektiği halde yardımı alamayanların ise eğitim öğretim yardım talebini iletmesi yani başvuru yapması gerekiyor. Başvuruları Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapmanız gerekiyor. Başvuruda istenen belgeler dilekçe, kimlik fotokopisi ve güncel öğrenim durumu belgesidir. Eğitim öğretim yardımı talebi için belirtilen bu belgeler ve dilekçeyi SGK-Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü-Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı- Mithatpaşa Cad. No: 7 Sıhhıye/Ankara adresine posta yolu ile gönderebilirsiniz. Eğer ödemeniz yapılmaz ya da eksik yapılırsa yine buraya dilekçe ile müraacat gerekmektedir.

Sgk eğitim öğretim yardımı hangi bankadan alınır ?

Eğitim ve öğretim yardımının gönderileceği banka hesabı aylık alınan bankalara göre değişiyor. Buna göre;

 • Emekli maaşınızı Ziraat Bankası, Deniz Bank, Halk Bankası, Şeker Bank, Vakıf Bank, Burgan Bank, Akbank, İNG Bank, Garanti Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve PTT Banktan alıyorsanız kendi hesabınızdan eğitim yardımını alabilirsiniz.
 • Eğer emekli maaşınızı yukarıda belirtilen bankaların dışında bir bankadan alıyorsanız bu durumda eğitim ve öğretim yardımınız Ziraat Bankası’na gönderilecek. Bu durumda da T.C. numaranız ile yardımı herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden alabilirsiniz.

Eğitim ödeneği ne zaman yatar ?

Sgk öğrenci yardımı her yıl genelde eğitim ve öğretim dönemi başladıktan sonra ortalama 1-2 hafta içerisinde ödenmekte.  Cumhurbaşkanı Recep TAYYİP ERDOĞAN 20.10.2020 tarihli kabine toplantısında ödeme tutarlarını açıkladı. Ödeme tutarları net olarak aşağıdaki gibi olacak. Ayrıca ödemelerin de bu hafta içerisinde yapılacağını belirtti. Bu açıklamadan sonra bugün yani 22 Ekim 2020 tarihinde de resmi açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapıldı. Açıklamaya göre ödemeler 22 Ekim 2020 tarihi itibariyle yapılmaya başlandı. Resmi açıklama tam metni aşağıdaki gibidir;

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şehit, harp ve vazife malulleri ve çocuklarına bu yılki eğitim ve öğretim yardımı ödemelerinin bugün başladığını bildirdi.

Bakan Selçuk, bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yaklaşık 20 bin öğrenciye toplam 63 milyon TL eğitim ve öğretim yardımı yapılacağını kaydetti.

2020-2021 eğitim öğretim dönemine ait yıllık yardım miktarların ilişkin bilgileri paylaşan Bakan Selçuk, “Yıllık olarak ilköğretimde öğrenim görenler öğrencilerimiz için 2.317 TL, ortaöğretimde öğrenim görenlere 3.475 TL ve yükseköğretimde öğrenim görenler için de 4.634 lira ödeme gerçekleştireceğiz” dedi.

Buna göre; SGK tarafından öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilenlere müracaata gerek kalmaksızın ödeme yapılacak.

Bakan Selçuk, eğitim ve öğretim yardımı ödemesinin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Sgk eğitim yardımı 2020

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 20.10.2020 tarihli kabine sonrası yapılan açıklamaya göre 2020/2021 Eğitim-Öğretim dönemi için ödenecek SGK eğitim yardımı tutarları şu şekilde olacaktır;

 • İlk-Orta: 2.317,00 TL,
 • Lise: 3475,00 TL,
 • Üniversite: 4634,00 TL Olarak belirlenmiştir.

Sgk eğitim öğretim yardımı sorgulama

Eğitim yardımı ödemenizin ne kadar olduğunu, ne zaman alacağınızı ve hangi banka hesabına ödeneceğini sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Sorgulama için öğrencinin T.C. numarası yeterli olacaktır. uyg.sgk.gov.tr eğitim öğretim yardımı sorgulama menüsünden sgk eğitim yardımı sorgulamas için hemen https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gazi çoçuklarına eğitim yardımı 2020 2021

Şehit çocuklarına olduğu gibi gazi çocuklarına da eğitim yardımı yukarıda belirtilen hükümler çerçevesinde ödenmektedir. Ödeme tutarları 2020-2021 eğitim dönemi için  netleşmiştir ve yukarıda belirtilmiştir.

SGK Eğitim ve Öğretim yardımı konusundaki tüm sorularınızı yazının sonundaki Yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

888 Yorum
 1. seda

  merhabalar, ben bu sene üniversite sınavında kötü bir sonuç yaptım.gazi çocuğu olduğum için okuma parasını almak için bir üniversiteye yazıldım.fakat ben şimdi yks sınavına tekrar çalışıyorum daha iyi bir üniversite kazanmak için.bu yazıldığım üniversitenin derslerine katılmazsam(zaten online dersler) sene içinde bu aldığım paranın mahkeme kararıyla benden alınacağını duydum.bu doğru mudur? nolur hızlı cevap verir misiniz? ben derslere ara ara katılmalıyım değil mi?

 2. BEKİR BERK YARĞIN

  Arkadaşlar bende alamamıştım. Ama arkadaşların belirttiği adrese mail attım 1 hafta içerisinde yattı. Şuan çekmeye gidiyorum. Mail atın!

 3. Muhammed

  Üni 1 okuyorum benim eğitim yardımım yatmadı halen ne yapmam gerekiyor şimdi

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Yorum kısmında arkadaşların belirttikleri mail adreslerine mail atmanızı öneririm.

 4. Hakan

  Rana tekrar mail at bir gelişme var mı diye. Cevap öailini beklersen çok geç dönüş yapabiliyolar. Sabah mail at durum nedir vs diye sonra aldıgın yanıta göre yaz yardımcı olayım tekrar

 5. Rana

  Merhabalar bende 2 üniversite okuyanlardanim ve parayı hala alamadım SGK ye gidip dilekçe yazdım verdiğiniz adresine mail attım ve bana işlemlerin devam ettiğini mail atınca gidip paramı cekebilecegim söylendi ama 1 hafta oldu geri dönüş alamadım sizce ne yapmalıyım

 6. Hakan

  Arkadaşlar sonunda bugün ben de paramı aldım. Alamayanlara tavsiyem 170 i aramayı bırakın. Paylaşılan mail adreslerine direkt öğrenci belgelerinizi gönderin durumunuzu açıklayın yanıt bekleyin. Yanıt geldikten sonra beklemeye devam edin 2-3 gün içerisinde bir gelişme var mı diye tekrar mail atın. Mutlaka sonuç alacaksınız. Mail attıktan sonra size bilgi verilecektir tarzında cevaplar alırsanız dediğim gibi cevabı beklemeden 2-3 gün sonra tekrar mail atın.

 7. Dilek demir

  Merhaba ben şehit kızıyım evlendim ayrıldım benim maaşım bağlandı ama kardeşlerimin maaşının bir kısmı kesildi benim masımda zaten yattı bilgi verebilirmisiniz

 8. Hakan

  Bizim de Pazartesiye kalır o halde.

 9. Gazioglu

  Ömer ve Hakan bana o mail pazartesi gelmişti bugün çektim. Kısa süre sonra alırsınız diye tahmin ediyorum.

 10. Hakan

  Ömer bende aynı durumdayım seninle. Daha bugün aynı maili aldım beklemedeyim.

 11. Gazi çocuğu

  Arkadaslar bende çektim paramı öğlen. Sorgulamada gözükmüyor yattığı ziraat bankasını yada alacağınız bankayı arayıp sorun oyle gidin çekin. Çeken arkadaşlara da hayırlı olsun güle güle kullanın insallah 🙏🏻

 12. Ömer

  ‪2020-2021‬ yılına ait Eğitim öğretim yardımı işlemleriniz devam etmektedir. Adresinize bilgi geldikten sonra TC Ziraat Bankasından T.C. Kimlik numarası ile mosip sistemi üzerinden emsan diğer günlük ödemeler diger odemeler üzerinden alabilirsiniz.

  Saygılarımızla.
  Bana iki gün önce bunu gönderdiler dün bankaya gittim yatırmadığı söylendi. Bu mesaj giden arkadaşlara ne kadar sürede para yatırıldı. 23 Ekimde öğrenci belgelerimi de yolladım bekliyorum halla.

 13. Gazioglu

  Arkadaşlar sabah mail geldi. Param yatmış. Sabah çekip geldim. Hala alamayan arkadaşlar 170 i arasın ve hala mail atmayan varsa kamuodeme@sgk.gov.tr ye öğrenci belgelerini mail atsınlar. Bunun dışında anladığım kadarıyla beklemekten başka bir çare yok. Bugün yattı şükürler olsun. Yapılan hatayı biz çekiyoruz. Sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım.

 14. Beyzanur

  Arkadaşlar doğru maile mesaj atıyorsanız hemen dönüyorlar ben 4 gün boyunca her gün sordum ve ve alo 170 de aradım aynı zaman diliminde. Ben de iki üniversite okuyorum yüksek ve açıktan. Alo 170 i aradıktan sonra paranız bankaya gönderilmiş bulunmakta dediler ve bugün gidip çektim umarım sizlerde alırsınız.

 15. Gazioglu

  Mail adresi olmuyor diyen arkadaşlar aşağıdaki yorumlardan birinde arkadaş mail adresini .tr yazmadan yani eksik vermiş. Doğru mail adresi kamuodeme@sgk.gov.tr bu adresi kopyalayıp yapıştırmayın aynısını gidip alıcı adrese yazın mailde. Para benim de yatmadı daha beklemekteyim.

 16. Semih

  2020-2021 yılına ait Eğitim öğretim yardımı işlemleriniz Muhasebeleşme aşamasında olup adresinize bilgi geldikten sonra Vakıflar Bankasından T.C. Kimlik numarası ile mosip sistemi üzerinden emsan diğer günlük ödemeler diger odemeler üzerinden alabilirsiniz.

  Arkadaşlar 10 gündür bu aşamada durum ödeme maili gelmedi hastanede refakatciyim çıkma imkanım yok sizce yatmismidir mail atıyorum bunu atıyorlar gene

 17. Hakan

  Bizim ikinci üniversite 1.yi bitirdikten sonra yazıldığımız değil. İki tane aynı anda okuyoruz manasında 2. Üniversite o yüzden kykdan aylık alıyoruz. Bu yardımdan da yararlanıcaz sadece pürüz çıktı o kadar. Ama kykdan burs almıyor olman bu yardımı engellemez. Öğrenciliğin aktif şartların yerindeyse sen de alabilirsin. Aşağıdaki mail adresine durumunu iletmeni öneririm

 18. Agt

  Benim ikinci üniversite. İkinci üniversite okuryorsanız 25 yaşın altında olmanızı dikkate almıyorlar. Ve aylık vermiyorlar. Aylık alamayana da eğitim yardımı vermiyorlar. Ben bu durumdayım.

 19. Cansu

  Bu mail dediğiniz nedir nasil atabilirim

 20. Serhat

  Kamuodeme@sgk.gov mail yanlış diyor arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

 21. Cansu

  İyi günler para yattı mı acaba ?

 22. Hakan

  Bir benim mailime mi bakmıyorlar. Arkadaşlar siz nasıl atıyosunuz konuya eğitim öğretim yardımı yazıyorum ben devamında durumu açıklıyorum iki öğrenci belgemi de ekliyorum 2-3 gündür yanıt bekliyorum ama yok. Halleden biri yardımcı olursa cok sevinicem

 23. can

  beyzanur banada 26 sında öyle geldi mesaj aradım 170 i görünüyor bir bankaya gidin dedi sende ara sor bakalım

 24. Beyzanur

  Arkadaşlar ben burda yazan mail adresine gönderdim başvurunuz havale edilmiştir. 27 ekim de ödemenizin hazırlandığı en kısa sürede ziraat bankasındn tc niz ile çekebilirsiniz diyorlar sürekli mail attım süre belirtemiyoruz diyorlar ki ben 23 ünde göndermiştim öğrenci belgemi sizce 2 kasımda çekebilir miyim bana paranız gönderilmiştir diye mail atacaklarını düşünmüyorum

 25. can

  arkadaşlar 170 aradım 2 kasımda ziraat bankasına gönderilmiştir diyor ziraat bankasına bir uğrayın eğer orda gözükmüyorsa tekrar arayın dedi

 26. Hakan

  Selin burda paylaşan arkadaşların yorumlarından tıklayarak mail atma, öyle yapınca adres değişiyor. Kendin yaz alıcı kısmına kamuodeme mail adresini öyle gönderebilirsin

 27. Hakan

  Ben beklemedeyim ???? Herhangi bi gelişme yaşarsam yazarım buraya, sen de bi gelişme olduğunda paylaşırsan sevinirim

 28. ????

  Bende de aynı durum var hakan .

 29. Selin

  Burda verdiğiniz Mail adresine böyle bi adres yok diyip gönderim şaşalamıyor uyarısı geliyor arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz

 30. Gazioglu

  Bugün bankaya gittim fakat hala daha yatırılmamıştı. Bana gelen mail buydu. Hala bekliyorum ve artık canımı sıkmaya başladı. Bir işi de doğru dürüst yapsalar şaşarım. Mağdur olmaktan bıktım.
  Ödemenizin 25/10/2020 tarihinde hazırlandığı ve en kısa sürede Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak adınıza gönderileceği görülmektedir. TC numaranız ile herhangi bir şubesinden tahsil edebileceksiniz.
  Saygılarımızla.

 31. Hakan

  Bir benim işi m mi aksıyor anlamadım bir buçuk haftadır 170 ile irtibattayım ordan beklemedeyim. Evveli gün kamusgk ya mail attım dönmediler bugün attım yine dönülmedi napmam gerekiyor bilmiyorum artık.

 32. can

  Ödemenizin 26/10/2020 tarihinde hazırlandığı ve en kısa sürede Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak adınıza gönderileceği anlaşılmış olup TC numaranız ile herhangi bir şubesinden tahsil edebileceksiniz. Henüz gönderilmemiştir. Tarih belirtememekteyiz.
  Saygılarımızla
  Arkadaşlar mailden attılar bugün tahmin kaç gün sürer

 33. Deniz

  Tekrardan selam dostlar daha önceden belirttiğim 2 üniversite okuyorum tutarı bu gün ziraat bankasından tc kimlik numaram ile merkezi ödeme olarak çektim. UYG Ekranın ödeme gözükmediği halde ödeme yapılmış bulunmakta bankaya gidip kontrol etmenizi öneririm sizlere.

 34. Şahin

  Arkadaşlar bizim paraları da yatırıyorlar. Halen alamayan varsa kamuodeme@sgk.gov ile iletişime geçsin yardımcı oluyorular. Allah devletimize zeval vermesin.

 35. Anonim

  Arkadaslar eğer bankaya gönderilmiştir diyorsa paranızı tc niz ile alabilirsiniz sorgu ekranımda görünmüyor ama az önce çektim tutarı.

 36. 1223

  Deniz daha önce kaç yıılık üniversite okudun peki

 37. fatih

  Enes bey bende ”Kayıtlarımızın tetkikinde 2020-2021 dönemi eğitim yardımı ödemeniz 4.633.83 TL’nin 28/10/2020 tarihinde Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak adınıza gönderildiği görülmekte olup TC numaranız ile herhangi bir şubesinden tahsil edebilirsiniz.” dediler ondan sonra çektim.

 38. can

  arkadaşlar alo 170 aradım basvuru olusturdum adresinize bilgi geldikten sonra ziraat bankası günlük ödemeler diye kontrol ettirip parayı alabileceğimi söyledi sizede böyle oldu mı ?

 39. Tarkan

  Bu sabah sgk ya ödememle ilgili bilgi almak istediğime dair attığım mailden sonra ”Ödemenizin 30/10/2020 tarihinde Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak adınıza gönderildiği görülmektedir. TC numaranız ile herhangi bir şubesinden tahsil edebilirsiniz.” şeklinde cevap geldi. Bankaya gittiğimde ödemem yapılmıştı tahsil ettim. kamuodeme@sgk.gov adresiyle iletişimde kalmanız gerekiyor.

 40. gazi çocuğuyum

  Arkadaşlar bende hem örgün hem açıköğretim olarak 2 üniversite okumaktayım. Sabah sgk aradım sgk 28inde iletmiştir gibi bir cevap aldım. Yaklaşık 1 haftadır her gün aradım. Şimdi bankaya gittim tc numaram üzerinden param (diğer ödemeler, merkezi ödemeler) gibi baktırdım ve paramı an itibariyle çekmiş bulunmaktayım. Gidip paranızı alabilirsiniz yatırılmışşsa sorgulama ekranında cektiğim halde gözükmüyor yani boşuna sotgulatmayın ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN SADECE BİRAZ SABIRLI OLMAMIZ GEREKİYORMUŞ 🇹🇷🇹🇷

 41. enes

  fatih bey mail attığımda havale edilmiş olup en kısa sürede sonuçlancaktır yanıtı aldım.Sorgulama ekranımda gözükmüyor gidip çekebilirmiyim

 42. fatih

  Arkadaşlar ben daha önce durumu anlatmıştım. Bu sabah parayı çektim sorgulama ekranına boşa bakmayın orada tutar yazmayacak.

 43. Deniz

  Evet alıyorum

 44. Onur

  Deniz zaten sizin Tc nize merkezı ödemelerden yatıyor bankadan yine bi sorgulayın isterseniz, banada 26sında adınıza düzenlenmiş olup tarafınıza kısa sürede yatırılıcaktır diyor ama hala hareketlilip yok bankadan kardeşiminkini çekmiştik benimkinide aynı sekilde sorgulattım yok, buraya bazı arkadaşlara mesaj geldiğini söylemiş fakat gidip çekmişlermi söylememişler işini gören gitmiş bilgilendirme yok olumlu bir gelişme olursa buraya yazacağım ben

 45. ???

  Deniz aylık aliyor musun sen

 46. Deniz

  Merhaba dostlar. Bende 2 üniversite okuyorum ben bir çoğunuz gibi ödeme alamadım 170 aradığımda bana ayın 28’i itibari ile yattığı söylendi ama banka hesabıma bir tutar yansımadığından bahsettim sonrasında banka ile görüştüm banka ise bana tarafıma bir ödeme yapılmadığını tc kimlik numarasına yatırılmış olabilidiği söylendi uyg ekranında ödemem gözükmemekte konuyla ilgili 30unda bankaya gideceğim ve konuyla ilgili gelişmeleri sizlerle paylacaşacağım

 47. Can

  Burcu hanım kamuodeme@sgk.gov.tr adresine e mail atabilirsiniz. SGK NİN Kendi resmi maili yaklaşık 2 saat içinde de cevap veriyorlar mesai saatlerinde

 48. Tarkan

  Fatih bey ödemeyi çekebildiniz mi? Bugün yarım gün çalışıyor diye biliyorum bankalar.

 49. Agt

  Ikinci üniversite okuyupta alan var mı ?

 50. can

  fatih kardeşim bankaya gittikten sonra bilgi verirmisin

 51. Anonim

  Aynen yatanların sorgu sayfasında gözüküyor mu?

 52. Burcu

  Nereye mail attınız o yanıtı aldınız uyg de gözüküyor mu sorgulama ? Bende gözükmüyor gözükmediği halde yatıyor mu keşke biri bunları söylese herkes bencil olmuş bizde bilelim bana yatsa sizle süreci paylaşırım şahsen

 53. fatih

  son gelen cevap:
  Kayıtlarımızın tetkikinde 2020-2021 dönemi eğitim yardımı ödemeniz 4.633.83 TL’nin 28/10/2020 tarihinde Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak adınıza gönderildiği görülmekte olup TC numaranız ile herhangi bir şubesinden tahsil edebilirsiniz.
  öğleden sonra bankaya gideceğim bi.

 54. Onur

  Samibey hayırlı olsun yatırıldığina dair derken bana gelen mailde 26sında tarafınıza göndermek icin hazirlanmistir en kisa surede yatirilacaktir diyor bana yatmismidir acaba ?

 55. Anonim

  eğitim yardımı ödemenizin 26/10/2020 tarihinde hazırlandığı ve en kısa sürede ödenmek üzere Bankaya Gönderileceği bilgisi aktarılmıs. Hocam net gönderildi demiyor bende sizde direkt bankaya gönderildi mi yazıyor du.

 56. Sami

  Arkadaşlar merhaba. Maille gelen cevapta 27/10/2020 tarihinde paranız gönderilmiştir diyorsa paea bankanıza tc üzerinden yatmış demektir. Ben şimdi çektim turarı. Sorgulama ekranına düşmeyecek oraya boşuna bakmayın.

 57. Tarkan

  Yapabileceğimiz bişey yok lafı ne tür bi terbiyesizlik bu paraya ihtiyacı olan şehit ve gazi aileleri. Bu muhattap olduğumuz yetkililerin söylediği sözler sgk yı temsil ediyor lütfen bu tür cevap aldıgınız yetkililerin bilgilerini kaydedin ve dava açabileceğiniz bilgisini verin bakın bakalım nasıl seve seve yardımcı oluyolar.

 58. Rana

  Ben bizzat SGK ye gidip dilekçe verdim orada dediler ki bu sene sistemde sıkıntı var aralık ayına kadar zamanı var yatarsa yatar yatmazsa yapabileceğimiz bişey yok dediler

 59. Anonim

  Sami bey aynı şeyi bugün bana da söylediler mailden ama numaram onlarda olduğu halde mesaj filan gelmedi. Sorgu ekranınızda görünüyor mu sizin?

 60. Sami

  Arkadaşlar. Mail işlemlerinden sonra bugün ne zaman yatar diye sormuştum. 1-2 güne yansır demişlerdi. SGK nın işlemlerinde benim telefon numaram kayıtlı olduğu için ödeme bankaya geçmiş bana mesaj geldi. Eğer ki SGK ile mail üzerinden görüştükten sonra 27/10/2020 tarihinde paranız bankaya gönderilmiştir diye bir cevap aldıysanız parayı yarın bankadan çekebilirsiniz ama SGK parayı hala yatırmadığını söylerse beklemek zorundasınız.

 61. Tarkan

  Boşuna maille uğraşmayın belli ki üstüne yatıcaklar bu paranın..

 62. Semih

  Arkadaşlar bu mail işinden sonra hesabına yatan oldu mu birinizin?

 63. Anonim

  Arkadaşlar bana da 27’sinde bankaya gönderildiğini 1-2 gün içinde de sorgulama ekranına yansıyacağını söylediler.

 64. Sami

  Arkadaşlar 22′ sinde öğrenci belgemi mail göndermiştim. Bugün ödeme oldu mu diye mail atmıştım. Ödemenin 27/10/2020 tarihinde maaş aldığım hesaba merkezi ödeme olarak aktarıldığını söylediler. Ne zaman geçer bankaya dediğimde ise 1-2 güne yansır diye söylediler.

 65. Hakan

  Ben hiçbir mail atmadım. Sadece 170 i arayarak işlem gerçekleştirdim. Az önce bir daha aradım sadece bekleyin kontrole devam edin yatmazsa bir daha arayın dendi. Mail veya herhangi bi şey yalmam gerekiyor mu diye sorduğumda ise önce işleminizi bekleyelim gelecek yanıta göre hareket ederiz dediler. ArkadaşLar parası yatan olursa haber verirse çok sevinirim

 66. Ali

  Arkadaşlar alo 170 i aradım sistemde sıkıntı olduğu için hizmet vermiyolarmış ne yapayım tekrar mail atayım mı en son başvuru havale edildi diye mail atmışlardı lütfen yardımcı olun

 67. Anonim

  Son gelen cevap bu arkadaşlar…
  “Kayıtlarımızın tetkikinde 2020-2021 dönemi eğitim yardımı ödemenizin 25/10/2020 tarihinde hazırlandığı ve en kısa sürede Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak gönderileceği anlaşılmış olup henüz gönderilmemiştir. Sorgulamanızda gördüğünüzde tahsil ediniz. “

 68. Anonim

  Arkadaşlar sorgu ekranında ödeme ne zaman gözükür diye mail attım
  “Adınıza gönderildiğinden bizzat banka şubesine TC kimlik numaranızı ibraz ederek tahsil edebileceksiniz.” dediler. Sorgu ekranında görünmese bile bankaya gidip çekebileceğimiz anlamına mı geliyor bu?

 69. Tarkan

  ”Kayıtlarımızın tetkikinde 2020-2021 dönemi eğitim yardımı ödemenizin 26/10/2020 tarihinde hazırlandığı ve en kısa sürede Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak adınıza gönderileceği bilgisi alınmıştır. TC numaranız ile herhangi bir şubesinden tahsil edebileceksiniz” şeklinde bi cevap geldi kamu ödemeden. Sorgulama sayfasında hala yok…

 70. HAYAT34

  ömer bey 2 yıllık yardımı hak edişim olmama rağmen alamadım dilekçe yollasam geçmişe yönelik ödememi alma ihtimalim varmı ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Konu hakkında bilgi sahibi değilim. Diğer arkadaşlar cevaplayabilir mi bilgisi olanlar lütfen.

 71. fatih

  mail de attım hala bir cevap gelmedi.

 72. Anonim

  Arkadaşlar para yatmayacak olsa bu şekilde bilgi vermezler ödemeler daha yeni başladı mutlaka yatırmaları gerekir içinizi ferah tutun

 73. Tarkan

  Ben alo 170 den cuma günü tekrardan başvuru yapmıştım bugün sonuçlandırıldıgı mesajı geldi ben de 170 i aradım tekrar. Yetkili kadın kurumdan gelen cevabın ödemenin yapılacagını ve beklemem gerektiğini söyledi fakat sorgulamada hala yok.

 74. sena

  Arkadaşlar bugün mailden cevap geldii sizde mail atıp bekleyin dönüş yapacaklardır

  “Kayıtlarımızın tetkikinde 2020-2021 dönemi eğitim yardımı ödemenizin 25/10/2020 tarihinde hazırlandığı ve en kısa sürede Ziraat Bankasına merkezi ödeme olarak gönderileceği anlaşılmış olup TC kimlik numarası ile herhangi bir şubesinden tahsil edebileceksiniz.

  Saygılarımızla.”

 75. güvenmeyin

  mail ile ne zaman yatacağını sorduğumda şöyle bir cevap alıyorum ; Kayıtlarımızın tetkikinde 2020-2021 dönemi eğitim yardımı ödemenizin 22/10/2020 tarihinde hazırlandığı görülmekte olup en kısa sürede Denizbanka merkezi ödeme olarak adınıza gönderileceği görülmektedir. TC numaranız ile tahsil edebileceksiniz.

  Saygılarımızla.

  Birkez daha Sgk’ya güvenmenin hata olduğunu gösteren bir ders oldu buda bana. Bütün işlerimi bu paraya ayarlamıştım. Hata yapmışım…

 76. Ali

  Hala aynı ya çok sorumsuz insanlar

 77. Anonim

  Maalesef hala bir değişiklik yok sorgulama ekranında.

 78. Hakan

  Arkadaşlar halleden yok mu

 79. Sami

  Tutarlar bugünde yatmamış. Sgk ya ulaşmakta cabası…

 80. Hakan

  Arkadaşlar yok mu bir gelişme yaşayan?

 81. Hakan

  Ömer meriç bey sizin yorumunuz nedir

  1. Ömer Meriç

   Hakan Bey konu hakkında ne yazıkki net bilgi sahibi değilim.

 82. Onur

  2 Üniversiteli olupda parayı alan kimse yok malesef bunun sebebi ne onuda bilmiyoruz bi açıklamada yok malesef sorduğumuzda ödenicek diyor bu kadar yani ama sanmıyorum

 83. ????

  Ikinci üniversite okuyup aylık alan var mı ?

 84. nur

  Arkadaşlar dikey geçiş ile açıköğretime yerleşip alabilen var mı?

 85. Hakan

  Arkadaşlar ben AÜ den ikinci üniversite okumaktayım. İkinci Üniversite okuyan arkadaşlarımız alamadı sadece. Bunun sebebi AÜ kesin kayıtları 23’üne çekti. Önümüzde ki hafta almış olacağız diye tahmin ediyorum.

 86. Şahin

  Ankara’ya dilekçe ve öğrenci belgelerini yollamak istesek hangi adrese yollamamız gerekecek bilen varsa söylerse sevinirim. Arkadaş bizim böyle şeylerle uğraşmamamız gerekiyor. Birimler arasında hiç mi bağlantı yok. Kalan arkadaşım parasını çekti, biz 2 üniversite okuyoruz diye hem uğraşıyoruz hem de sonunda ne olacak bilemiyoruz.
  Keşke görevini yapacak insanları çalıştırsalar, resmen mağdur ediliyoruz.

 87. Anonim

  Evet bende iki üni okuyanlardayım. Çok saçma olmuş bu durum. Umarım düzeltilir.

 88. gazi çocuğuyum

  Ben gazi çoçuğuyum ve üniversite geçen yıl örgün kazandım ve 1. Sınıf 2019 eğitim yardımı sorunsuz bir şekilde yatmıştı. Bu yıl 2. Sınıfım ve 2. Bir üniversite olarak açıköğretim bir bölüm seçtim lakin param sorgu ekranında dahil gözükmüyor, şuan 2 üniversite birden okumaktayım sgk aradım bana denilen ödemeler 22sinde başladı bekleleyiniz şeklinde..

 89. Yaren

  Ben de iki üniversite okuyorum biri örgün biri açık alamadım. Abim okulu uzattı o aldı ben alamadım. Açıköğretim ikinci üniversite okuyanlarda sıkıntı var sanırım. İşbilmez insanlar. Bence beklemeyin dilekçe ile öğrenci belgenizi Ankara’ya yollayın. Verilen maile mesaj da attım başvurunuz havale edilmiş olup en kısa sürede sonuçlanacak dediler hala bir gelişme yok. Cimere de yazdım. Bekliyorum. Bakalım ne olacak. Suçumuz iki üniversite birden okumak heralde.

 90. Burcu

  Çok saçma olanlar bence bende alamayanlardanım herkes aldık Allah bereket versin diyor. Biz üniversite okuyoruz 2 tane alamıyoruz kimsenin bir şey dediği de yok

 91. Hakan

  Ben de alamadım arkadaşlar. Anladığım kadarıyla iki üniversite okuyanlar problem yaşıyor. Ben de bir örgün bi açıktan iki üniversite okuyorum hala sorguda bulunamadı diyor.

 92. can

  mail ile gönderip sorgulama ekranı değişen var mı ?

 93. Şahin

  Arkadaşlar bende biri örgün biri de açıktan 2 üniversite okuyorum. Bende de sorgulama ekranında gözükmüyor. Alo 170 e sordum üniversite sayısına bakılmıyor dediler. Hayırlısıyla bizimkileri de yatırsalardı.

 94. Agt

  Arkadaşlar ikinci üniversite okurken alan var mı ? Benim ikinci üniversite yatmadı mail attım yatmaz dediler.

 95. Ali

  Mailden yeni cevap geldi bu paradan ben umudumu kestim artık çok uzattılar

 96. sena

  Öyle bir ihtimalin olması bizler için adaletsizlik olur. skg ya olumlu bir sonuç alamadığım takdirde ne yapmam gerekiyor diye sordum. belgeleri yollayıp başvuru yapmanız lazım dedi. güya başvuru şartı aranmıyor. nasıl bir iş anlayamadım. saçmalık

 97. Ali

  Ben dünden beri dört mail attım hiç geri dönüş yapmadılar ne yapmam lazım

 98. Tarkan

  Bi şekilde bu parayı alamama ihtimalimiz var mı tüm şartları karşıladığımız halde?

 99. Gazioglu

  Kardeşime yatmasına rağmen bana sorgu ekranında bile düşmedi.Normalde her sene düzenli olarak alıyorum. 22 yaşındayım ve 2 üniversite okuyorum. 21 Ekimde mail attım kamuodeme@sgk.gov.tr ye 2 adet aktif öğrenci belgemi de ekleyerek. 22 Ekim sabahı Başvurunuz havale edilmiş olup işlemleri en kısa sürede sonuçlandırılacaktır cevabı geldi . Hala bekliyorum ve anlam veremiyorum. Devlet benim okuduğumu sistemde nasıl göremiyor ? Ne sene kaybım var ne de okulu uzatma durumum. Bu saçmalık ne zaman sona erecek merak ediyorum. Biz de ekonomik durumumuzu buna göre ayarladık. Sıkıntı yaşıyoruz.

 100. Anonim

  Ben sorgulamada göremeyince bankayada sordum. Ordada gözükmüyor. Bekliyoruz bakalım.

 101. Hakan

  Arkadaşlar sorgulamaya yansımadan parasını alabilen var mı cevaplarsanız sevinirim

 102. Tarkan

  Ben mail atarken yalnızca konuyu belirtmek adına başlığa ”Sgk Eğitim Öğretim Yardımı” yazarak öğrencisi olduğum 2 okulumdan da öğrenci belgemi ekleyerek gönderdim ve cevap olarak ”Sayın (adım soyadım) Başvurunuz havale edilmiş olup işlemleri en kısa sürede sonuçlandırılacaktır. Saygılarımızla.” şeklinde bir cevap geldi mailime 15 dakika sonra. Cevap tam 15.02 de geldi tahminimce bugün sorgulamaya yansır diye düşünüyorum çünkü resmi duyuru yapıldı. Sabah yansımaması durumunda sgk’yı arayıp şikayetimi ileteceğim.

 103. Ali

  Sena hanım size geri dönüş mail olarak mı yapıldı Ve ne kadar sürede geri dönüş yaptılar

 104. sena

  Konuya eğitim öğretim yardımı yazdım. Şehit ve gazi yakını olduğumu ve ödemenin sisteme yansımadığını belirten kısa bir yazı yazdım. Dosya olarakta öğrenci belgemi yükledim ve gönderdim yanlış hatırlamıyorsam saat 15.00 civarıydı

 105. cana

  ben hem mail attım hem faks attım dönüş yapmadılar bana sena hanım siz mail atarken nasıl attınız konuya felan ne yazdınız

 106. Ali

  Nasıl mail gönderdiniz anlatırmısınız

 107. sena

  Benim de hala sorgulamada ödemem görünmüyor. mağduriyetimi belirtip öğrenci belgemi kamuodeme@sgk.gov.tr‘ye mail attım. yarım saat içinde “Başvurunuz havale edilmiş olup işlemleri en kısa sürede sonuçlandırılacaktır.

  Saygılarımızla.” şeklinde dönüş yaptılar. bekliyorum umarım olumlu bir sonuç alırım.

 108. Ali

  Bugun bende mail attım hiç geri dönüş yapmadılar ne yapmam gerekiyor

 109. enes

  bende hala gözükmüyor ne yapmalıyım

 110. can

  tarkan bey işleme alındıgını nasıl anladınız bir cevap mı geldi

 111. Sedat

  Ben bugun aldim orta ogretime giden cocugum ve universiteye giden cocuguma Allah bereket versin Konya/Halkbank

 112. Tarkan

  Bugün 5 ten once mail attım işleme alindi cevabi geldi yarın yatma ihtimali var mıdır Ömer bey

  1. Ömer Meriç

   Bilemiyorum umarım yatar Tarkan Bey.

 113. Tarkan

  Ömer bey Aile ve Sosyal hizmetler hizmetler bakanlığının resmi sitesinde ödemelerin başladığı duyurusu yapıldı fakat benim sorgulama ekranımda hala bir ödeme yok. Nereye başvurmalıyım nasıl bir yok izlemeliyim? Başvuru şartı istenmezken kendilerinin sorumluluğu olan bi ödemeyi ekstradan beklemek zorunda mıyım? Gerekli şikayetimi nereye yapmalıyım?

  1. Ömer Meriç

   Arkadaşların paylaştığı mail adresinden mail atın. Ayrıca sorgulama sayfasında yer alan iletişim numarasından arama yapabilirsiniz.

 114. Ali

  Ömer bey ben iki üniversite okuyordum birinden mezun oldum diğeri hala devam ediyor yardım alabilirmiyim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Ali BEY almanız gerekir.

 115. Anonim

  Hocam ben yollamadım aradıgımda sadece bekleyin dendi. Öğrenci belgemimi yollayacagım attıgınız adrese ? Bilen yardımcı olursa cok sevinirim.

 116. ...

  Ben bugün yolladım maille. Umarım en kısa sürede sonuçlanır can sıkıcı bir durum

 117. can

  anonim kardeşim sen ne zaman gönderdin belgeyi

 118. Anonim

  Arkadaşlar mail atınca parası yatan oldu mu ? Benim hala sgk sorgulamada gözükmüyor. Ne yapılabilir acaba?

 119. Anonim

  ARKADAŞLAR AİLE BAKANI AÇIKLAMA YAPTI ŞU AN A HABERDE ALTYAZI GEÇİYOR ÖDEME YAPACAKLARINA DAİR

 120. Elif

  Bende çektim bı üniversite birde lise öğrencisi çocuklarım var ikisinde yatmış çok şükür

 121. Göktürk

  Arkadaşlar şu an deniz banktan ben de ilköğretimde okuyan çocuğum için eğitim ödeneği ne aldım 2316 tl.
  Bankadaki arkadaş sabahta birkaç kişinin gelip sordun ama yatmadığını söyledi tesadüfen bir bakalım deyince gördük belki de TC kimlik numarası son harfi konusu olabilir ama yatırılmış

 122. fatih

  bence ödenek yok o yüzden bazılarınki yattı bazılarının ki yatmadı. taksit taksit sırayla yatar 31 aralıka kadar. zaten resmi açıklamada yapılmadı. aynı aileden 24 yaşında olanınki yatıp 19 yaşında olanın ki yatmadı. bence durum bu. ilaki yatar ama geç yatar gibi bu gidişte.

 123. HAYAT34

  kamuodeme@sgk.gov.tr şeklinde olacak ÖĞRENCİ belgenizi gmail yollayacaksanız arkadaşlar.

 124. Onur

  Arkadaşlar bende 24 yaşındayım 23 24 25 olupda hesabına para yatan arkadaş varmı yoksa genelimi böyle instagramdan ulasabilirmisiniz onurcanhatipoglu

 125. Tarkan

  Bana kendim için başvuru yaptığımda Emekli maaş kaydu bulunamadı hatası veriyor. Ne yapabilirim hala sorgu ekranında bişey yok dalga mı geçiliyor herkes çekti parasını bu ne böyle

 126. Gazi Birol

  SGK kurumu sorgulama ekranında güncel tutar çıkıyorsa bugün SGK merkezi ödemeler diyip çocuğunuzun TC ile alabilirsiniz. Çıkmıyorsa e devletten eğitim öğretim yardım talebi diyiniz çıkan ekranda kendim için ve çocuklar ım için diye seçenek çıkar çocuklarım için diyip talepte bulunun. Benimki bugün yattı ilk öğretim 4. Sınıf 2.316.92 lira saygılar

 127. Ulku

  Arkadaslar paralar hesaba gecmis biz aldik bilginize kizim acikogretimde oglum lisede dun tc yatmisti bu gunde bankadan cektik bilginiz olsun

 128. Tarkan

  170 i arayıp durumu anlattım ama resmi açıklama olmadığı için işlem yapamayacaklarını söylediler. Size nasıl işlem yapıldı acaba?

 129. fatih

  İki üniversite okuyorum. Bana da yatmadı ne yapmamız gerekir. Tüm şatları sağlıyorum. Sorgulayınca gözükmüyor. Ağabeyiminki gözüküyor. Benimki yok. Çok can sıkıcı bir durum. İş bilmez insanlar yüzünden biz uğraşıyoruz.

 130. Kamil

  Özel sektorde asgari ücretli çalışıyorum bu arada…

 131. Kamil

  SGK kadar iş bilmeyen bir kurum yok günlerdir kayıt oluşturmuyorlar çünkü çalışanlar anlamıyor konuşulanları en sonunda bilen birisi çıktı.
  SGK’dan aldığım bilgiye göre kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmadığıniz sürece bu yardımı diğer şartları sağlayarak alabiliyormuşuz.Ama bana yine de yatirmadilar, Kayıt oluşturdum bekliyoruz 25 yaşın altinda ve yüksek lisans öğrencisiyim

 132. Hakan

  170 i arayıp sor ben aradım dilekçe oluşturdular gece sonuçlandı Bugün bir daha aradım babama ithafen “maaş aldığınız bankaya cocugunuzun adına yatırılmıştır” dediker. Bende de sorgulamada hiçbir şey cıkmıyordu hala da yazmıyor birazdan bankaya gidip soracagım söylediklerine göre yatmış olması gerekir

 133. Tarkan

  Sorgulamada ödemesi gözükmeyip parayı çekebilen var mı acaba?

 134. Tarkan

  Nasıl çekebiliyorsunuz arkadaşlar benim daha sorgu ekranında dahi param gözükmüyor. Yaşım 23 2 üniversite okuyorum biri açıktan biri örgün olmak üzere. Endişelenmeli miyim artık gerçekten sıktı bu durum. Tüm şartları karşılıyorum neden böyle bir sorun oldu bu yıl?

 135. Kamill

  SGK merkez ödemelerinden çıkıyor garanti bankasiydi benim cektim

 136. ertuğrul

  arkadaşlar abiler parayı çektim. gidin çekin. sgk merkezi ödeme deyin bebenizin kimliğini verin.

 137. can

  arkadaşlar benim gözükmüyor yardım bilgisi 170 aradım anlattım başvuru yaptım dün gece bugün mesaj geldi öğrenci belgesini kamuodeme@.gov.tr gönderirseniz ödeme gerçekleşir dedi haberiniz olsun

 138. gazi

  para yattı diyen arkadaşlar lütfen bilgi kirliliği yapmayın 3 saat önce yorum yapıyorsunuz para yattı diye daha bankalar açılalı daha 1 saat oldu ne ara çektiniz anlamadım

 139. Eren

  Yattı mı çekebilir miyiz ?

 140. Sevgi

  Arkadaslar paramizi biz cektik sizde gidip cekebilirsiniz hayirli olsun herkese:)

 141. Tarkan

  Yardımı çektiğini söyleyen arkadaşlar lütfen yanlış bilgi vermeyin. Daha bir çok kişinin sorgu ekranına yansımayıp açıklama olmamışken nasıl çekebiliyorsunuz.

 142. Murat

  Arkadaşlar ben gidip parayı çektim bankadan gidip alabilirsiniz Cümleten hayırlı olsun allah’a emanet olun

 143. Mihriban

  Merhaba arkadaşlar resmi açıklama oldu mu bankaya gidebilir miyiz

  1. Ömer Meriç

   Henüz resmi açıklama yapılmadı.

 144. Hakan

  Eğitim yardımını çektim arkadaşlar..

 145. gökhan

  Arkadaşlar tutarım yansımış siteye ama paramı çekemiyorum deniz banktan alamayan varmı benim gibi üniversiteliyim

 146. FİKRET

  ARKADAŞLAR 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRENİM YARDIMIMIZ YATMIŞTIR. HERKESE HAYIRLI OLSUN BEN ÇEKTİM BUGÜN.

 147. kaptan

  Arkadaşlar yok mu parasını çeken

 148. Meriç

  Suan ceken var mi acaba ya?

 149. Onur

  Sadece ilkokul lise ögrencilerine yattı diyen arkadaşlar bunu neye göre söylüyor benim kardesim üniversite ögrencisi onada yattı, yprumlarda ve farklı sitelerde gördüğüm kadarıyla şartları karşılamalarına rağmen 23 24 yaşındaki üniversiteli arkadaşlara ücret yatmamış. Mesai saatleri içerisinde arayıp bilgi edineceğim

 150. Hakan

  Üniversitelilere mi yatmadı bi tek anlamadım. Üniversiteli olup tutarı siteye yansıyan var mı ?

 151. Anonim

  Arkadaşlar daha önceden sorgulama ekranında yardım gözükmüyordu. Bu sabah itibari ile yükseköğretim tutarı sorgulama ekranında gözüktü ögleden önce ve öğleden sonra olmak üzere 2 defa bankaya gittiğimde ödeme gözükmedi fakat akşam üstü 19.02 saatinde sgk tarafından emeklilik işlemi bildirimi diye mesaj geldi alo 170 i aradığımda müşteri temsilcisi eğitim yardımının tc numarama yattığını ve yarın alabileceğimi söyledi sizlerinde bilgisi olsun.

 152. can

  ömer bey yarın sabah açıklama yapılınca aynı gün parayı çekebiliyormuyuz ama sgk sorgulamada bulunamamıştır diyor ikisi birden aynı günde olabilir mi

  1. Ömer Meriç

   Resmi açıklamadan sonra genelde yatıyor. Ama tutar yoksa sizde bilemiyorum.

 153. Ali

  Arkadaşlar ilkokul orta ve lise ye yatmış ama yükseköğretim e daha yatmamış diye duyum aldım haberiniz olsun bende aynı

 154. Onur

  Merhaba, kardeşime yattı bana yatmadı, bu tarz konuları bilgi alabileceğim bir numara mevcutmu acaba yoksa sgk numarasını arayıp oraya mı sorayım

 155. Hilal

  İyi günler ben şehit kızıyım liseyi bitirdim bu sene ünüversite için milli egitime bağlı özel egitim kursuna gidiyorum her sene yardım alıyordum bu sene bu egitim yardımını alabilirmiyim.

 156. Esra

  Hocam merhaba okulumda öğrenci asistanı olarak işe başlarsam , saatliği 8 tl ve haftalık max 15 saat çalışılan bir iş. Sigortalı çalışan olarak gözükmüyoruz ama sanırım ödeme sgk üzerinden yapılıyor emin değilim. Bu şartlar altında eğitim yardımı alabilir miyim ? Bilen var mıdır?

 157. Kamil

  Yüksek lisans öğrencisiyim şartları sağlıyorum ama SGK sisteminde ödeme görünmüyor ne yapmamız lazım?

 158. Esra

  Mustafa bey banka memurları bilemiyor maalesef 5 yıldır alıyorum bu yardımı tecrübeme dayanarak hesap numarasına yatmıyor zaten….. çocuğun kimliğiyle gideceksiniz memura tc numarasına merkezi ödemeler den para gelmiş mi diye soracaksınız hesaba yatmış mı diye sorarsanız hesapta para yok deyip geri gönderiyorlar

 159. Elif

  Bilal bey şimdi bankadan geldim ama yatmamış sorguda çıkıyor TC ile ama bankalarda yok

 160. ertuğrul

  değerli arkadaşlar abiler bankadan parayı çeken olursa buraya yazarlarsa çok sevinirim. çünkü bir süreliğine köyde kalıyorum. eğer para çekilebiliyorsa şehire gidip çekeceğim. şimdiden teşekkürler.

 161. MUSTAFA

  ÖMER MERİÇ BEY.GAZİ VE ŞEHİT ÇOCUKLARININ EĞİTİM YARDIMI ÖDEMELERİNİ.BANKA MEMURLARI SİSTEMDE.NEREYE BAKACAKLARINI BİLMİYORLAR.BANKA MEMURUNA BU ÖDEMEYİ RAHAT BULMASI İÇİN NEREDEN BAKMASI İÇİN .UĞRAŞMAMAK İÇİN.NE SÖYLİYELİMDE UĞRAŞMADAN ALALIM.TEŞEKKÜR EDERİM.AYRICA.ÇOCUĞUN ANNESİ GİTSE ÇOCUĞUN VE BENİM KİMLİĞİMLE ANNEYE VERİRLERMİ.CEVABINIZI YAZARSANIZ.SEVİNİRİZ.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Ödemeler SGK-Merkezi Ödemeler kısmından yatacak. Hesabı olmayanlar ve çocuklar için tabi bu durum. Diğerleri için banka hesaplarına aktarılmakta. Yanlışım varsa tecrübeli arkadaşlar düzeltsinler lütfen.

 162. Şerife

  Ben bugün öğlen kızımın tcsinden sorgulama yaptım. Para yatmış görünüyordu halen de yatdı görünüyor ama pttye gitdiğimde ise yok para denildi. Heralde bir kaç güne yatacak. Hayırlısı diyip bekleyeceğiz.

 163. BİLAL

  Arkadaşlar ödemeler an itibariyle hesaplara yansıdı hayırlı olsun

 164. can

  ekrem sen birader ne biliyorsan söyle ona göre hareket edelim sanki sen yatıyorsun adam çıkmış bu hafta yatacak diyor daha hala bilir bilmezine konusuyon ne kadar boş insansın

  1. Ömer Meriç

   Arkadaşlar Cumhurbaşkanı dün açıklama yaptı. Yarın ya da en geç cumaya kadar ödenir rahat olun. Resmi açıklama olunca zaten paylaşım yapacağız. Şartları sağlıyor olmaları halde ödemeleri görüntülenmeyen arkadaşlar biraz beklesin. Resmi açıklamadan ve ödeme tarihinden sonra da hala ödeme yoksa öyle görüşün SGK ile.

 165. Tarkan

  Yok ilk kez almiyorum bu yardimi normalde basvurusuz yatiyordu bu yıl nedense hala yardım bulunamadı yazıyor anlayamadım

 166. Ekrem

  KAPTAN KARDEŞİM BU HAFTA DEDİLERMİ 2 GÜN KALDAI ÖNÜMÜZDEKİ HAFTADA GÖRÜŞÜRÜZ GENE YAZARIM SİZE

 167. can

  tarkan kardeşim gazi vazife malülü kimse e devlete giricek çocuklarım için diye başvurucak bende de aynı hatayı verdi öyle yaptığımda başvurunuz alınmıştır dedi kendinden yapma onu

 168. Tarkan

  Cumhurbaşkanı duyuru yapmadı mi bu hafta ici yatacak diye neden hala 31 aralik diyorlar

 169. kaptan

  Ekrem bey neden aralık ayı

 170. Ekrem

  VALLA ARKADAŞ BEN SÖYLEDİĞİMİN ARKADINDAYIM SORGUDA GÖZÜKSEDE ARALIKTAN AŞAĞI ALAN OLMAYACAK

 171. fatih

  Benim hesabıma yatmış kardeşime yatmamış gözüküyor. İkimizde öğrenciyiz o benden küçük bir de. Böyle saçmalık mı olur? sgk’yı aradığım da 31 Aralık’a kadar yatar diyor böyle saçmalık mı olur.

 172. Ali

  Kardeşim sgk yı arıyoruz 31 aralığa kadar diyo beklicezmi biz hani aynı anda herkese yatıyordu öğrenciliğim aktif

 173. samet

  bilgisi olan varsa bana bilgi verebilirmi dilekce yada belge istemeden para yatiyormu uvst ogrenciyim gazi cocuguyum

 174. Tarkan

  Gerçekten kabak tadı verdi bu durum. Öğrenciliğim aktif tüm şartları karşılıyorum fakat sorgulama ekranında hala yardım bulunamadı yazısı çıkıyor. Sgk yı aradığımda yanıt alamıyorum telefonlar dahi açılmazken nerden yardım alabilirim? Herkes sistemde paralarının gözüktüğünü söylüyor endişe etmeli miyim bende yok diye acaba?

 175. Zafer

  Liseyi bitirip üniversitesiye girmek için dersaneye giden öğrencilere eğitim yardımı varmı?

 176. fasikul

  üni. öğrencisiyim haftalardır siz gibi bekliyodum, bugün kontrol ettim sisteme 4.600 küsüratlı bir tutar yatmıs görünüyor. sanırım cumaya kadar ödeme alınır bankadan. Kaos ortamı yaratmaya gerek yok, yatmayanlar sgk’yı arayıp durumu düzeltebilir. öğrenci aktifliğini kontrol edin o önemli bir detay, gecen sene pasife düstüğüm icin aralıkta anca alabilmistim. hayırlı olsun tekrardan

 177. ceyda

  Ben 21 yaşında açıköğretim fakültesi öğrencisiyim. Eğitim öğretim yardımı bulunamadı diyor nedeni nedir?

 178. Muhammed

  Kardeşlerimin yatmış ama benimki yatmamış görünüyor neden acaba şuan çalıştığım için olabilir mi

 179. Tarkan

  Sistemde gözüktükten 1-2 gün sonra demişler tamam da bu hafta içi ödemelerin yapılacağı duyurusu olmadı mı? Zaten bugün dahil 3 gün var ne ara sisteme yansıyıp ne ara ödeme alınacak?

 180. Can

  Merhaba öncelikle paralar sistemde gozukenler ödeme emri henüz oluşmadığından çekemiyor bu sistemde öğrenciliği aktif gozukenler ve yardım kaydı bulunamadı diyenler ise SGK yi aradığımda 1-2 gün içinde gözükür ifadesi verildi önce sistemde gözükür sonra 1-2 gün sonra para yatar gidip çekebilirsiniz.

 181. Şahin

  Benim öğretim yardımı da sorgulayınca gözükmüyor. Yaşım vs. hepsi tutuyor. Neden böyle acaba bilginiz var mı

 182. Yunus

  Arkadaşlar çocukların TC sine eğitim yardım tutarları sorgu ekranına düşmüş. Ancak ziraat bankası şuan ödeme yapmıyor. Gidip bankada kuyruk beklemeyin.

 183. enes

  benim sistemime yansımamış sebebi ne olabilir

 184. Lale

  Sistemde gözükmüyor neden bu şekilde acaba?

 185. Melike

  Arkadaşlar bankadan çekebilen varmı

 186. Ali

  Sorgulama yaptım hala eğitim yardımı bulunamadı diyo herkese yattı

 187. Hakan

  Kardeşlerime yatmış fakat bana yatmamış 1 ay önce sigortalı işimden ayrıldım bununla bi alakası var mı nereden yardım alabilirim. Okuyorum öğrenciliğim aktif

 188. Eren

  Bankalara yatmış mı? Çeken var mı?

 189. Kudret

  Hesaplarda görülüyor bankaya gitme fırsatım olmadı Hayırlı olsun güzel dostlar

 190. Kudret

  Hesaplarda görülüyor bankaya gitme fırsatım olmadı Hayırlı olsun

 191. Tarkan

  Ömer bey e-devlette kendim için başvuru yaptığımda Emekli maaş kaydı bulunamadı yazısı çıkıyor. Başarılı bir şekilde başvuruda bulunamıyorum sanırım ve daha önce belge gönderdiğim için başvurusuz geliyordu. Bu yıl tekrar belge göndermem gerekir mi bu yazı yüzünden?

  1. Ömer Meriç

   Bilemiyorum maalesef. Sorunun cevabını bilen arkadaş varsa yanıtlasın lütfen.

 192. Sami

  Bankaya gittim sabah sorgulatma yaptırdım detaylı olarak. Hala yatmamış olarak gözüküyor.

 193. Tarkan

  Bende de durum aynı. Bu yıla kadar böyle bir sorun yaşamamıştım neden anlayamadım.

 194. Semih

  Abilerim 1996 doğumluyum üniversite öğrencisiyim 4 yıllık bölümüm 1 sene uzadı bana yatmamış görünüyor nedendir bilen var mı acaba

 195. Murat

  Sgk ile görüştüm sisteme yansımış ama ödemeleri yarın yapacaz yarın gidip bankadan çekebilirsiniz denildi..Cümleten hayırlı olsun allah’a emanet olun

 196. kaptan

  arkadaşlar bankadan parasını çeken olursa yazsın lütfen

 197. fatih

  Bana yattığı halde kardeşim bu yıl ünversiteye başladığı halde ona sistemde yatmamış gözüküyor. Bu durumda dolan var mı? ne yapmamız gerekir.

 198. Celal

  Arkadaşlar bundan iki eya 3 hafta önce bir yorum yapmıştım 21 de verilecek diye başkada yorum yapmadım gördünüz işte boş kafada boş ses çıkar o yorum olsun diye yorum yapan arkadaşlarada hayırlı olsun🙏

 199. Mihriban

  Üniversite ogrencisiyim Param yatmis bugun gidip cekebilir miyim?

  1. Ömer Meriç

   Henüz bankalara yansımamıştır.Büyük ihtimal bugün resmi açıklama yapılır ve yarın da yatar. Bu arada arkadaşlar sadece eğitim yardımı konusunda değil SGK, çalışma hayatı, emeklilik v.s. gibi tüm problemleriniz ve kafanıza takılanlar için yanınızdayız. Üstelik bunu tamamen ücretsiz yapıyoruz. Hem kendiniz hem de yakınlarınızın SGK, emeklilik, çalışma hayatı ile ilgili soruları Sgk Soru Sor sayfamızdan cevaplıyoruz. Saygılarımla.

 200. Tarkan

  Ben sorgulattığımda hala yardım bulunamadı yazıyor neden bu şekilde acaba? 23 yaşımda üniversite öğrencisiyim bu yıla kadar böyle bir sorun olmamıştı.

  1. Ömer Meriç

   Yansımayan başka arkadaşlar da var. Biraz bekleyip daha sonra tekrar sorgulamanızı öneririm.

 201. fatih

  Slm hayırlı olsun arkadaşlar ekranlarda görünüyor miktarlar

 202. Enez

  An itibariyle para gozükûyor herkese hayırlı olsun bir kaç gune çekikilir

 203. Gazi

  Günaydın arkadaşlar sorgulama ekranına miktarlar girilmiş Hayırlı olsun bügün yarın yatar

 204. Hasan

  Ekranda bakın

 205. Onur

  Arkadaşlar ödemeler yansımış SGK ya, ben 96lıyım 13 ekim 25 doldurma olayı vardı ona rağmen bana yatmamış ama kardeşime ödemesi yatmış demin sorgulattım onun TC sine yatmış

 206. Ekrem

  HAYIR SORGU EKRANI KAPALI DAHA ORAYA YANSIMAYAN ORAYI DA KAPATAN BU HAFTADn 2 GÜN KALDI NASIL ÖDEME YAPILACAK MERAK EDİYORUM HELE ÖNCE Bİ SORGU EKRSNI AÇILSIN

 207. Yunus

  Arkadaşlar…! Egitim yardim miktari yapilan sorgu ekraninda gözukuyormu. Cevap yazarmisiniz. Yoksa benim bilgilerde mi problem var.

 208. Melike

  Ömer bey bu hafta kesin yatıyor mu bilginiz varmıdır?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Cumhurbaşkanı yatacak dedi. Ötesi var mı 🙂

 209. Erdoğan ❤️

  Arkadaşlar herkese hayırlı uğurlu olsun cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamayı yaptı bizzat kendisi 😍 yatıyor paralarımız hafta ici bu hafta

 210. can

  İstihdamla ilgili kalıcı düzenlemeler içeren bir paketin de geçtiğimiz hafta Meclise sunulduğunu anlatan Erdoğan, şehit çocukları ile harp ve vazife malüllerinin kendilerine ve çocuklarına verilen eğitim öğretim yardımı rakamını 2020-2021 yılı için ilkokul ve ortaokulda 2 bin 317 lira, lisede 3 bin 475 lira, yüksekokulda 4 bin 634 lira olarak belirlediklerini, toplamda 19 bin 440 öğrenciyi kapsayan ödemelerin mevcut kayıtlara göre herhangi bir müracaata gerek kalmaksızın bu hafta içinde yapılacağını bildirdi
  hürriyet haber 1 saat önce paylaşmış arkadaşlar

 211. Hasan

  Arkadaşlar cumurbaşkanı nekadar yatacagini bile söyledi dinlediyseniz ilkokul icin 2317 tl dedi şehit ve gazi vazife malûl leri icin dedi

 212. Ekrem

  DAHA SORGU EKRANINDA BİLE GÖRÜNMEYEN TUTARLAR HEMEN YARIN YATIYOR DİYORSUNUZ ÖYLE BİŞEY YOK Bİ BİLALIMIZ VARDI BU GÜN YATACAK DEMİŞTİ ODA KAYBOLDU DEDIĞİ ÇIKMSYINCA😂

 213. Ekrem

  ARKADAŞIM CUMHUR BAŞKANI BU HAFTA ŞEHİT VE GAZI ÇOCUKLARIN EĞİTİM YARDIMINI YATIRIYORUZ DİYE BİŞEY DEMEDİ İYİ BAKIN KYK BURSLARINDAN VESSYRI BAHS ETİ

 214. Esra

  Tc numarasına mi yatıyor diyen arkadaşa cevaben çocukların tc sine yatıyor hesap numarasına degil ….bazı bankacılar bilmiyor bile ödeme yok diyip geri gönderiyor bankaya tc ye yatmış mı merkezî ödemeler diye geciyor diyeceksiniz.bir de gecmis yıllara baktığımız da resmi açıklama ailevesosyalpolitikalarbakanligi.gov sitesinde sabah 9gibi erken saatte yayinlaniyor eger o gün icersinde açıklama sabah yapılmamış ise o gün beklemeyin artık yatmasını,

 215. Hasan

  Beyler reis açıklama yaptı bu hafta yatacak

 216. twains

  20 ekim 19:45 de cumhurbaşkanı açıklama yaptı AHABER’DE, burslar bu hafta içinde yatacakmış hayırlı akşamlar

 217. Garip

  Abiler iyi günler bu yıl ilk okula başlayan çocuğum için e devlet üzerinden yardım başvurusunu yaptım para benim maaş aldığım hesaba mı yatar yoksa çocuğun adına bankayamı yatar bide sorgulama ekranında çocuğun TC si mi yok kendi TC lemi bakacak şimdiden cevaplarınız çok teşekkür ederim

 218. ertuğrul

  Herkes açıklama yapılmadı diyor ama bakan 1 ay önce şehit/gazi yakınları memur atamalarında ödenecek miktarlar ile birlikte açıklama yapmıştı zaten. ikinci bir açıklamaya ne gerek var reklammı yapılıyor. yardım dediğin gizli olur yardımın reklamı olmaz. sonra 7den 77ye herkes şehit/gazi yakınlarını para içinde yüzüyor sanıyor. halbuki ne acılar çektik ne kayıplar verdik kimse bilmiyor. milletin varı yoğu dini imanı para olmuş. Ayrıca 31 aralığa kadar yolu var elbette yatar kasmayın bu kadar.

 219. Furkan

  Sorguladigim zaman sgk sayfasından kardeşimde de kendimde de TC kimlik için eğitim öğretim yardımı bulunmamaktadır yazıyor sgkyi aramaya çalıştım ama hat düşüremedim asla, neden olabilir düzelir mi değişir mi yatınca? Her yıl aynı sorun yaşanıyor mu veya benim gibi birşeyle karşılaşan var mı acaba ? Üni öğrencisiyim 3 yıldır alıyorum kardeşim de lise daha doğrusu 3 yıldır belge atmadan alıyoruz bu yıl neden böyle oldu bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim

 220. Muhammed+aktaş

  Eğitim öğretim yardımı öğrencinin hakkıdır. Kimse o paraya güvenip borca girme hakkına sahip değildir. Para öğrencinindir öğrencinin daha iyi bir eğitim alması yolunda harcanmasını savunuyorum savunacağım.

 221. Melike

  Herhangi bir açıklama yapılmadı perşembe nasıl yaticakki ilk önce açıklama yapilmiyormu

 222. gazi Şükrü

  arkadaşlar 21 Ekim de para yatacakmış bana sgk operatörü dedi kesinmiş İnşallah yatar 🙂

 223. Meyyit

  22 EKİM PERŞEMBE GÜNÜ HERKES PARASINI BANKADAN ÇEKEBİLİR ŞİMDİDEN HAYIRLI HARCAMALAR KAYITLAR BUGÜN BİTİYOR YARIN TUTARLAR YAZICAK PERŞEMBE BAKAN AÇIKLAMA YAPICAK GİDİP ÇEKİYORSUNUZ <3

 224. Rshmet

  21 Ekim’de yardım yatmasını bekleyen arkadaşlar SGK’dan sorgulayinca 2020-2021 diye yardımınız gözüküyor mu?

 225. fatih

  SLM arkadaşlar sgk aradım daha odemeyle ılgili kesin bi bilgi yok dediler ekim sonunda yatabilir dediler

 226. Hakan

  Arkadaşlar bizler gazi ve şehit ailesiyiz yorum yaparken daha dikkatli olmakta fayda var bugün yarın para yatar sakin olun..

 227. Semih

  Arkadaşlar Perşembe günü paralar yatacakmış öncelikle şunu söyleyeyim ki ben yok paralar bu zaman yatacak yok şu zaman yatacak diyenlerden değilim az önce bilgi aldım sizinle paylaşmak istedim

  1. Ömer Meriç

   Benim aldığım bilgi de 22 Ekimde yatacağı yönünde. Umarım yanılmayız.

 228. Gazioglu

  Ben 1 hafta önce aradım SGK’da ilgili birimi 21 Ekimde yatacak dendi. Yarın yatmazsa tekrar arayacağım.

 229. Ali

  Oğlunuzun atanması ne kadar sürdü kaç ayda atandı

 230. Meyyit

  SELAMUN ALEYKÜM BOZKURT ABİ ABİ DAHA YATMAMIŞ SEN GEÇEN SENENİN TUTARINI GÖRÜYORSUN SANIRIM LÜTFEN POLEMİK YAPMAYIN BURDA KİMSE YANLIŞ BİLGİ VERMEK İSTEMEZ BİRAZ HEVES BİRAZDA HABER OLMADIGI İCİN HERKES KAYGILI LÜTFEN HEPİMİZ SAYGILI OLALIM BİRBİRİMİZE BAKIN 1 TANE ABİMİZ BİLGİYİ VERMİŞ BUGÜN 17 DE SON KAYITDA BİTİYORMUŞ YARIN YATARMIŞ BEKLİYORUZ BAKALIMHADİ ALLAHIN İZNİYLE YATSIN PARALARDA GİDELİM İŞLERİMİZİ GÖRELİM HELEKİ ÜNİVERSİTE OKUYANLARA ALLAH YARDIM ETSİN ŞU UZAKTAN EĞİTİM OLAYINDA FELAN BİLGİSAYARSIZLIK ÇOK ZOR ZORLANIYORUZ HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUM KENDİNİZE İYİ BAKIN ALLAHA EMANET OLUN SAYGILARIMLA… MEYYİT

 231. S

  İyi günler benim oğlum şehit çocuğu 24 yaşında iş hakkını kullanıp memur oldu ve açıköğretimde okuyor. Çalıştığı için eğitim bursundan faydalanabilir mi

 232. Erdoğan

  BOZKURT MUSUN NE KARIN AĞRISISIN NE YANSIMASINDAN BAHSEDİYORSUN. YANSIMIŞSA GIT ÇEK BANKADAN. BOŞ YERE ZIRVALAMA. ÖDENEK YOK ÖDENEK. ……………………. BU GÜNLER BİZ ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİN İYİ GÜNLERİ.. HAK TEALA YARDIMCIMIZ OLSUN.

  1. Ömer Meriç

   Erdoğan BEY lütfen birilerini hedef alacak açıklamalardan uzak duralım.

 233. kaptan

  Arkadaşlar AÖF DGS kayıtları 20 Ekim 2020 salı günü mazeretli olanların kayıtları yapılacak olup saat 5 te sona erecektir. Muhtemelen yarın yatması gerekir.

 234. Gazi

  gazilerin sorunlarıyla ilgilenen dernek başkanları nerdesiniz bu parayı binlerce arkadaş borçlara bağladı bu konu çok ciddi bir konu gidin baskı yapın lütfen

 235. Ekrem

  SGK DA ÇALIŞAN BİLAL BEYİMİZ NET BİLGİ EDİNMEK ZOR DEĞİL SONUÇTA KAYNAĞINDA ÇALIŞIYORSUN BAK BAKIYIM BUGÜN NE BAHANE BULACAKLAR KAYIT YÖK DEMESİNLERDE NE DESELER BAŞKA INANIRIM AMA YÖK KAYIT DEMESINLER😂

 236. Elif

  Bozkurt bey siz nerden bakıyorsunuz yansımış diyorsunuz gidip çekebilirsiniz yansidiyda cekinde bizde emin olalım benim bir lose bir üniversite öğrencim var ikisinde de birşey cikimiyor

 237. Ekrem

  ALLAH AŞKINA KAYITMI KALDI HANGI KAYIT DERMİSİNİZ YENİ ÜNİLER İNŞA EDİLECEK HİZMETE GİRECEK ONA KAIT OLAN ÖGRENCILER BEKLENECEK GALİBA KAYIT MAYIT YOK KALMADI ŞUNA PARA ÖDENEK YOK DESINLER BARİ ANLARIZ AYRICA DERNEK BAŞKANLARI YİYIP İÇECEĢINE Bİ İŞE YARASINLAR BARI BİŞEY YAZSINLAR ( ARALIKTAN AŞAĞI YATMAZ AKSİNI İDA EDEN VARSA AHA BEN BURDAYIM )

 238. Meyyit

  Allah devletimize zeval vermesin arkadaşlar hani tamam geç yatırıyor ama devletimizden dualarımızı eksik etmeyelim sağlıklı sıhhatli olsun daha güzel daha yaşanabilir daha iyi olsun devletimiz şehit yakınlarına gazilerine yakınlarına sahip çıksın öğrencilerine yardımcı olsun anlıyoruz zor bir süreç ama bir tek devlet zor süreçte değil bizde zor süreçte değiliz geçim zorlaşıyor kyk bursları bile daha açıklanmadı hani ondan birşeyler yapayım diyorum oda yok yani gerçekten bilgi sahibi birisi bi cevap verse ne zaman yatar bugünden sonra acaba ya Allaha emanet olun sağolun teşekkür ederim

 239. Meyyit

  Şuan benim laptopum yok üniversitemin derslerini telefondan zor takip ediyorum ve ben şuan eğitim öğretim yardımını bekliyorum kendime bilgisayar alıcam ama hala gelmiyor neden ya ne güzel ekim 8 ekim 9 da yatıyor yani niye şimdi böyle oldu tamam anladık kayıtları bekliyorlar dgs kayıtlarıda bitti aöf dgs var sadece rica ediyorum yatırsınlar onunda son günü bu hafta yatsın yoklama alıyorlar yok yazılıyorum

 240. TATAR AĞA

  Şimdi sgkyı arayan yok mu hiç kimse mi bişey bilmiyor yorumlara bakıyorum biri yattı diyor biri yatmadı diyor biri yatacak para yansımış diyor bende neden yansımıyor neden insanları zora sürükleyen yorumlar yapıyorsunuz kimsenin bi bilgisi yok mu bu nasıl iş bir türlü anlamadım

 241. GAZİ

  Arkadaşlar Az önce SGK da ilgili birime ulastım YÖK kayıtlari tamamlanmadıgı icin Şuan Eğitim yardimları yatma olasilığı yok denildi Boş yere soru sormayıniz ve SGK yı aramaniza gerek yok bilginiz olsun

 242. Ekrem

  BEN EN BAŞTADA DEDİM ARALIKTA N AŞAĞI YATMAZ Kİ PARAMI VARKI YATSIN KENDİMİZİ TESELİ ETMEYELİM NE DGS NE HGS BE UGS NE DÜZ NE EĞRİ HİÇ 1 KAYIT EK KAYIT KALMADI Kİ SADE 1 Rİ İKİ LAV EDİP ARKADAŞLAR SEBEBİ BUDUR DESE BI YETKİLİ ÇOKNU ZOR ARALIĞA ŞUNUN ŞURASINDA NE KALDIKİ O 22 EKİM BİLMEM 25 EKIM DİYEDE AHA BENDE BURDAYIM GÖRŞÜRÜZ

 243. Esra

  Yaa arkadaşlar sgk sayfasina yansımış diye yazanlara ben inanmiyorum çıksa herkesin ekranına çıkar niye boş yere milleti heveslendirip duruyorsunuz bankadan geldim yatmamış diyenler var yazık yaa insanlar umut bağlıyor sgk ekranında çıksa bankaya yatmış demektir ekranda görmeden gitmeyin bankaya

  1. Ömer Meriç

   Esra HANIM’a katılıyorum. Arkadaşlar her yıl olanı söylüyorum. Bakan tarafından Resmi açıklama yapılır ve bu açıklamadan sonra ödemeler gönderilir bankaya. Bunun için resmi açıklama yapılmadan bankaya giderek kendinizi yormayın. zaten takipçisiyiz açıklama yapıldığında sayfamızda anlık olarak duyurusu yapılacak. Bu sene ne yazık ki önceki senelere göre bir hayli gecikti. Ama işin sonunda ödenecek rahat olun.

 244. kaptan

  Bozkurt bey sgk sorgulamada herhangi birşey çıkmıyor

 245. kaptan

  Arkadaşlar üniversite kayıtları daha bitmemiş yani bu ayın sonu gibi olur ödemeler

 246. Berkay

  Arkadaslar bankadan geliyorum hesaplara yatan eden birsey yok bugunde

 247. kaptan

  Bilal bey ay sonunu bulur diyorlar oysa siz dün bugün için yatacağını söylemistiniz.

 248. Gülsever

  Neden hâlâ yatmıyor ya biri bir şey yapsın zor durumdayım ne yapacağımızı şaşırdık

 249. Sami

  Bankaya gittim 09.00 da. Hala yatmamış olarak gözüküyor.

 250. BOZKURT

  Arkadaşlar sgk sorgulama sayfasına ücretler yansımıştır 4634 tl yazmış bize üniversite için

 251. kaptan

  Arkadaşlar bu yardımın bu ay yatmaz

 252. Murat

  Arkadaşlar çeken olursa burdan haber verirse seviniriz Saygılar…

 253. rıza

  merhaba arkadaşlar ne zaman yatacak bu yardım bilgisi olan yok mudur

 254. Zuheda

  Ne zaman yatacak bilgisi olan varmi normalde yatması gerekirdi

 255. Mustafa

  Slm ben gaziyim bu odenek. Bizlere yatmaz Suriyeli olsaydık anında alırdık

 256. BİLAL

  Güney Doğu Gazisiyim Sgk da çalışıyorum iki tane çocuğum ilk okula gidiyor ikisi içinde 2. 316. 92 tl bugün işlem oldu bizim sistemlerde gözüküyor yarın hesaplara yansıyacağını düşünüyorum şehit ailelerine ve Gazilere saygısızlık yapmayın burda herkez bir haber bekliyor ben sizi ailem olarak görüp üzerime düşeni yaptım saygılarımla.

 257. fatih

  slm yorumlarda benim param şu miktar diye söyleyen arkadaşlar var sgk dan daha açıklama gelmemiş kimsenin parası yatmamış neden yanlış bilgi veriyorsonuz birde sgkda çalışıyom param yatmış yarın belki alabilirim diye yorum yazmış ayıp be kardeşim

 258. Enez

  Merhaba ben üniversite son sınifım 21 yaşındayım yükseklisans yaparsam yardım veriyormu acaba

 259. Rshmet

  Şartlarda çalışmayla alakali hiçbir şey göremedim zaten ihtiyacım olduğu için çalışıyorum asgari ücretli olduğum için alamamam saçma değil mi

  1. Ömer Meriç

   Dediğim gibi emin değilim. Belki de alabiliyorsunuzdur. Detayına hakim değilim.

 260. Rshmet

  Merhaba gazı çocuğu yüksek lisans öğrencisiyim yeni kayıt oldum 23 yaşındayım,asgari ücretli çalışıyorum gecimimi sağlamak için,bu yardımı alabilir miyim lisans boyunca almıştım.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Çalıştığınız için ödenmez diye biliyorum. Ama emin değilim. Diğer arkadaşlardan bilen varsa cevaplasın lütfen.

 261. kaptan

  Bilal bey sağlam kaynaktan galiba haber yarın yatar diyorsunuz umarım öyledir.

 262. ????

  Merhaba ömer bey, ben şehit çocuğum ikinci üniversite okuyorum. Yaşım 25 in altında aylığımın bağlanmasını ve eğitim yardımının ödenmesi için talepte bulundum fakat ikinci üniversite okuduğunuz için ne aylığınınız bağlanır ne de eğitim yardımı alabilirsiniz denildi. Bu konuda yapilacak bir şey yok mu ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Böyle birşey olduğunu düşünmüyorum. Öğrencilik aktifse ve 25 yaş tamamlanmadı ise yatar diye biliyorum.

 263. BOZKURT

  Saçma sapan sorular sormayın arkadaşlar ya eğitimi öğretim yardımı daha yatmıyor yarın 17.00da dgs açıköğretim kayıtları bitiyor çarşamba günü belli olur paralarınuz cumada çekersiniz sanırım gazi cocuklarına sehit cocuklarına yatıyor bu para yalan yanlış bilgiler vermeyin her duydugunuza inanmayın arayın sorun yani

 264. Nur

  16 ekim cuma günü şans eseri kontrol için girdim ve 2020-2021 bursu 4.668₺ görünüyordu, ama bugün girdiğimde malesef yardım bulunamadı diyor..

 265. adnan

  ömer bey marhaba ben 15/01/1995 doğumluyum öğrencilik durumum aktif banada yatarmı ? teşekürler.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 25 yaş tamamlandığı için alamazsınız diye biliyorum. Yine de diğer arkadaşların fikri ya da görüşü varsa bu konuda iletsinler size.

 266. Melike

  Ömer bey gazi çocuklarına yatmiyacak diye bi duyum aldım dogrumudur

  1. Ömer Meriç

   Ben öyle bir şey duymadım. Yatar neden yatmasın ki.

 267. Yunus

  16 ekimde sorgu ekranında paranın yattığı görünüyordu. Şimdi sorgu ekranında adına hiçbirşey çıkmıyor. Bu durum normal mi. 12 yaşında ortaokul öğrencisi.

 268. BİLAL

  Ödemeler çocukların kimlik numarasına gönderilmiş yaşı küçükler için baba gidip alabilir sorgulamayı banka dan çocuklar adına yapsınlar ama şuan hesaplara geçmedi henüz ödeme

 269. BİLAL

  Arkadaşlar Gazi yim SGK da çalışıyorum bugün işlem yapılmış daha hesaplara yansımadı yarın yansır diye düşünüyorum ilk okul için 2316 tl işlem olmuş bana

 270. Melik

  Herhangi bir aciklamaaçıklama yapılmadı bilal bey nerden öğrendiniz?

 271. Tarkan

  Ömer bey eğitim öğretim yardımı bulunamadı yazıyor bende hala bu durum normal mi acaba? Yaşım 23 gazi çocuğuyum ve üniversite öğrencisiyim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Ödemeler onaylandığında sistemde görünecektir.

 272. Enez

  Sorguladığınız TC Kimlik için eğitim öğretim yardımı bulunamadı. Bu uyarı normal mi cünkü bu zaman kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım ve öğrenciliğim son yılı bir bilgisi olan var mı ?

 273. BİLAL

  Paralar bugün gönderilmiş yarın hesaplara geçer

 274. samet

  merhaba uzaktan egitimde dilekce yada og belgesi gerekiyormu unv. okuyorum bir sene ara verdim

 275. sea

  ömer bey şu sitedeki tutarları artık güncellesekmi güncel tutarlar zaten verildi bakanımız tarafından 2020 2021 eğitim öğretim yazıldıgı an sgk ve habertürk sitelerinde güncel miktarlar yazılıyor sizi seviyoruz .) <3

  1. Ömer Meriç

   Resmi açıklama olmadan güncelleme yok :). Ben de sizleri seviyorum.

 276. sea

  iyiyim ömer bey siz nasılsınız 🙂 teşekkür ederim Allah iyi etsin şimdiden

 277. Enez

  Bende öğrenci bilgilerine ulaşılamadı yazıyor.

 278. sea

  Osman Bey Size yatmıyor maalesef ömer bey aynı soruunu bende yaşadım öğrencilik aktifti toplam dönemim 13dü yatmadı hocam yatmıyor toplam döneme bakıyorlar 20 yaş altı olsa bile toplam dönem önemli

  1. Ömer Meriç

   Doğrudur istisna varsa orada bilmiyorum. Nasılsın

 279. Osman

  AÖL sitesine baktım toplam dönem 16 AÖL de okuduğu dönem 10 yazıyor yani böyle olursa eğitim yardımı alabilir miyim yoksa alamaz mıyım.omer bey ben gazi Osman 11.12.2000 doğumlu oğlum bu eğitim yardımını alabilir mi geçen sene de alamamış tı benim şu anda ne yapmam gerekiyor beni aydınlatırsanız sevinirim

  1. Ömer Meriç

   Öğrencilik aktifse ödenmesi gerekir. Başvuru yapın Osman BEY.

 280. Tarkan

  Bende hala yardım bulunamadı yazısı çıkıyor sizde düzeldi mi acaba?

 281. erdem

  merhaba sorgulama ekranını yenilenmişler sanırım önümüzdeki hafta yatar mı acaba bilgi olan varsa paylaşabilir mi

 282. BOZKURT

  Ekrem bey yanlış bilgi vermeyin açıktan okuyanlarada veriyor devlet

 283. Melike

  Mesleki açık lisede okuyorum normalde her sene alıyordum yaşım 19 2001 doğumluyum açık lisede okuduğum toplam dönemim 11 omer bey ben bu yardımdan faydalanirmiyim bu durumda

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. 20 yaşı tamamlamadığınız ve öğrencilik aktif olduğu için almanız gerekir.

 284. Melike

  Benim toplam dönem 11 şuan alabilirmiyim

 285. osman abiye cevap

  Osman Abi bende 2000 dogumluyum bende geçen seneki yardımdan faydalanamadım acık lise okuyordum normalde herkes dediki bana alması gerekiyor ama bir baktım yatmamış neden derseniz oglunuzun toplam dönemi 12 ve üzeri olursa yatmıyor abi bi açık lise sitesine girin ordan toplam dönemine bakın eğer 12den düşükse alırsınız geçen seneninkinide alırsınız

 286. Veli

  Merhabalar, bu yardım tahmini olarak ne yatar acaba? 1 aydır her gün sorguluyorum valla yoruldum artık sorgulamaktanda. Sgk arıyorum bilgimiz yok diyorlar yazı gelmedi diyorlar tahmini bir süre verende yok. Şuan sorgulama sayfasındada sıkıntı var keşke bi vakit verselerde ona göre planımızı yapsak

 287. Ekrem

  OSMAN BEY AÇIK LİSE DERKEN YANI DIŞARDAN LİSEYİ BİTİRMEYE ÇALIŞIYOR ANLADIM AÇIKTAN OKUYANLARA ÖDENMİYOR HERHANGİ 1 OKULDA OKUYACAK KAYITLI OLACAK

 288. Osman

  Ömer bey ben harp malulü gazisiyim benim 11.12.2000 doğumlu oğlum var şu anda açık lise okuyor ve öğrencilik durumu aktif oğlum eğitim yardımı alabilir mi geçen sene oğlum eğitim yardımı alamadı ama bazı gazi arkadaşların 2000 doğumlu çocukları alıyor bunun sebebi nedir benim oğlum alabilir mi bu sene

 289. Osman

  Ömer bey ben harp malulü gazisiyim 11.12.2000 doğumlu oğlum var şu an açık lise okuyor.ogrencilik durumu aktif bu sene oğlum eğitim yardımı alabilir mi geçen sene alamadı bunun sebebi nedir bazı arkadaşlar ın çocukları almış benim çocuk neden alamıyor

  1. Ömer Meriç

   Merbaba. Normalde almanız gerekir. Eğitim yardımı başvurusu yapmanızı öneririm.

 290. Yaren

  Merhaba. Ben üç sene bu yardımı aldım. Fakat eğitimime bir sene ara verdim. Bu sene okulum başladı. Öğrenciliğimde aktif gözüküyor. Yaşımda tutuyor. Sgk sorgulama ekranına girdiğimde ise eğitim öğretim yardımı bulunamamaktadır diyor. Daha yatmadığı icin mi öyle gözüküyor? Yoksa baska bir nedeni var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

 291. Erkan

  Bu gün ilk baktığım eğitim yardımı görünüyordu.Daha sonra ise yardım kaydı bulunamadı yazıyordu niçin böyle oldu bilgisi olan varmı

 292. can

  benimde hiç yazmıyor bulunamadı yazıyor yani 30 dakikada bir bakıyorum ama pazwrtesi belli olr ömer beyde 22 dedi zaten

 293. BOZKURT

  Benimde yazmıyor arkadaşlar ödeme bulunamadı ögrencilik aktifde sıkıntıda yok başka kimlerde var ögrencilik aktif olup ödemesi gözükmeyen kim var

 294. Gazi

  Öglen sorguladıgımda gözüküyodu şimdi tekrar gözükmüyo yeni tutarları yazmışlardı şimdi silinmiş tekrar

 295. Tarkan

  Bende hala ödeme bulunamadı yazısı çıkıyor. Sizde bu durum düzeldi mi acaba?

 296. Hakan

  Yatan var mı başka bende hala bulunamadı diyor

 297. Anıl

  Arkadaşlar üniversite öğrencisiyim tutar tc kimlik numarama yatmıs velimin imzası ile alabileceğimi söylediler ing banka yatiyor benimki haberiniz olsun.

 298. cenk

  esra hn yeni tutarlar yazıyordu

 299. Göktürk

  SGK kanın internet sitesindeki uygulama adresinden baktığımızda eğitim yardımı yatmış görünüyor fakat şu an bankadan çıktım herhangi bir ödeme görünmüyor

 300. Esra

  Cenk bey biz sabahtan beri giriyoruz asla görünmüyor bu görünüyordu diyen arkadaşlar yeni tutar mi yaziyordu yoksa gecen senenin ki mi cikiyordu merak ettim .ömer bey bu arada verdiğiniz bilgiler için size de ayrıca teşekkür ederim

 301. cenk

  arkadaşlar 1 saat önce gözüküyordu rakamlar şimdi gözükmüyor ya yüklenme oldu sitede yada tekrar güncelleme yapılıyor bankaya sorgulamakta yarar var.

  1. Ömer Meriç

   Arkadaşlar resmi açıklama yapılmadı henüz. Açıklama yapılmadan ödemeler bankaya gönderilmez. Birazcık daha sabır. Haftaya yatar inşallah.

 302. Esra

  Çıksa herkese çıkar tc girince arkadaşlar kimisi çıktı diyor yalan yanlış bilgi verip durmayın bize de çıkmıyor hala çoğunluk çıkmadı diyor sgk nin sitesinde kime inanacagimizi şaşırdık valla

  1. Ömer Meriç

   Arkadaşlar en son aldığım duyuma ve sağlam bir kaynağa göre 22 Ekimde yatacak. Tabi kesin değil ama büyük olasılık.

 303. kaptan

  Bozkurt bey biraz önce sistemde miktar tutarları yazılıydı simdi tekrar eskisi gibi ne olmuş olabilir acaba .

 304. ali

  bende çıkmıyor arkadaşlar kesin yattı mı

 305. Gazi

  Elm arkadaşlar tutarlar tc sorgulamaya girilmiş bilginiz olsun

 306. Murat

  Tutarlar belli oldu arkadaşlar tc ile sorgulama yaptığınız da çıkıyor bilgilerinize

 307. Berkay

  Arkadaslar bi haber var mi bankaya giden oldu mu

 308. BOZKURT

  Sami Bey Ödemeler yapılmadı neden diye sorarsanız ödemeler sisteme isim yazıldığı an yapılır mesela uygsgk eğitim öğretim yardımı sayfasına tc yazdıgınızda günce ltutar yazdıgı an ödeme yapılmıştır size şuan ödeme yapılmaya başlandı sitedeki güncel tutarlar en geç pazartesi yazıcak ödemelerde salı veyata çarşamba yapılacak herkes bankasından TC KİMLİK KARTI VEYA GAZİ VEYA ŞEHİT YAKINI KARTINI KULLANARAK ALICAK HERKESİN PARASI BEREKETLİ OLSUN ALLAH DEVLETİMİZDEN RAZI OLSUN DEVLETİMİZİ BÜTÜN ZARARLARDAN KORUUSUN DEVLET DÜŞMANLARINI KAHRETSİN HAYIRLI CUMALAR

 309. sami

  Arkadaşlar 13/10/2020 de ödemeler yapıldı fakat bankaya aktarılmadı. Bakanlık uygun bir anda bizlere söyleyecek bizde gidip çekeceğiz. tabi ki tam tarihi kimse veremez ama ödenek var ve paralar hazır. Sadece bankaya aktarılmasını bekleyeceğiz. Bugün yarın olur inşallah.

 310. Mehmet

  Bende de aynı hata sanırım sistemi güncelliyorlar, Pazartesi gününe öğrenmiş oluruz umarım

 311. Sedat

  Evet bizde baktığımızda eğitim yardımı bulumamadı yazıyor .yeni tutarlar girilecek .tek sıkıntımız arkadaşların verdiği tahmini tarihler yüzünden beklentiye girmemiz oldu.

 312. Ergin

  Ömer Bey doğum tarihim 26/03/95

  1. Ömer Meriç

   Bu durumda 25 yaş tamamlanmış oluyor. Alamazsınız maalesef.

 313. Ergin

  1-Merhaba arkadaşlar sorgulama ekraninda “Sorguladiginiz TC kimlik için eğitim öğretim yardımı bulunamadı.” Yazıyor . Acaba sizlerin de ekranda böyle mi yazıyor yani “TC kimlik için” ibaresi yer alıyor mu?
  2-25 yaşındayım Ömer bey ve hala üniversitede okuyorum geçen sene de aldim, bu yıl da alır mıyım acaba? Mevzuatta 25yas sınır olarak belirlenmis fakat 25yas dahil mi ya da 25e kadar mı bununla ilgili net bir ifade yok . Beni aydınlatırsanız sevinirim.

  1. Ömer Meriç

   Tam doğum tarihiniz nedir?

 314. can

  bozkurt kardeşim bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.
  Ömer bey geçen sene sorgulama yapıldığında böyle bir şey oldu mu sistemi mi güncelleniyor acaba

  1. Ömer Meriç

   Arkadaşlar birazcık sabır yatacak. Geçen sene öyle birşey olmadı. Ödemeler onaylandığında yansımıştı güncel tutarlar.

 315. Tarkan

  Bende de şuan Bu tc kimlik numarası adına eğitim öğretim yardımı bulunamamıştır yazıyor. 23 Yaşımda 2 üniversite öğrencisiyim biri açıktan biri vakıf üniversitesi olmak üzere. Gazi çocuğuyum 25 yaşıma da çok var ve şuan çok saçma bi durum bu. Sistem güncellendiği için mi böyle bir yazı var şuan acaba?

 316. Hayat34

  Aöf kayıt süresini uzattı bu yardımı sekteye uğratırmı??

 317. Celal

  Para geliyor galiba sorgulama ekranı değişmiş eğitim parası bulunamadı diyor 😂😂

 318. Ali

  Bize verilmicek mi ondan mı öyle yazıyor acaba

 319. Muhammet ali

  Bende de aynısı yazıyor

 320. Ali

  Bende de aynı yazı çıkıyor

 321. Onur

  Arkadaşlar kayıtlarla alakalı değil ben dgs ile kayıt yaptığımda yardım paraları yatmıştı benimde ögrenciliğim onaylandıkdan sonra alıp belgeyi gönderdim 1 2 hafta sonrada bana yattı, bu durum dgs kaydıymış ek tercihmiş onlarla alakası yok 2020 2021 ögrenim yılı içerisinde bi sınır yok basvuruyu yapıp alıyorsun parayı aralıkdada alďığım oldu kasımdada.

 322. Fatih

  Az önce bir değişiklik oldu geçen senenin yatan parası gözüküyordu şimdi gözükmüyor sadece şu yazı var öğrenim ücreti bulunamadı yazıyor

 323. BOZKURT

  can kardeşim ek tercihler beklenmiyor neden dersen geçen sene paralar aslında 27 eylülde hesaba yattı ama 8 ekimde çekilmeye izin verildi yani 28 eylüle kadar olan öğrenciler alındı yks yks ek tercih ve dgs dgs ek tercihler alınmadı şunu söylemek isterimki yarın 16 ekim yarın en geç pazartesi veya yarın bilmiyorum tam artık paralar yazar sitede pazartesi %100 yazar ama yarında bir nebze yazabilir belki yarın tutarı yazıp pazartesi salı yatırırlar tam emin değilim ama haftaya %100 yatıyor herkese şimdiden hayırlı uğurlu olsun hadi eyvallah

 324. Ümit

  AÖF DGS KAYITLARI NE ZAMAN?

  AÖF Dikey Geçiş Sınavı (DGS) kayıt işlemleri 14 Ekim 2020 Çarşamba günü saat 09:00’da başlayıp, 19 Ekim 2020 Pazartesi günü arasında yapılacaktır. İnternet Başvurularınızı https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/ adresinden yapabilir, ödemenizi de yaptıktan sonra ilgili kayıt tarihleri içinde AÖF bürolarına başvurarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz. 20 Ekim 2020 Salı günü mazeretli olanların kayıtları yapılacak olup saat 17:00’da sona erecektir. Sanırım arkadaşlar 20 Ekim Salı gününden sonra yatacak herhalde bundan sonra başka kayıt yoktur umarım.

 325. Kaptan

  Bozkurt bey bu bilgi umarim dogrudur herkes birseyler yaziyor hangisine inanalim !

 326. can

  2019 da 9 ekimde yatmış yardımlar dgs ek tercihlerde 7 ekimde bitmiş dgs ilk tercihler 15 inde bitiyor ama ek tercihler daha bitmedi ve açıklammadı ne zaman olduğuda bence ek tercihlerden sonra yatacak yani 2,3 hafta daha var belki daha fazl

 327. ramazan

  ömer bey torba yasasıyla 20 yıl sigortalı çalışıp 5000 günü tamamlandığında; emekliliği 20 yıl dolduğundamı yoksa doğum tarihindemi hak edeceğiz iyi geceler

  1. Ömer Meriç

   Hangi torba yasa Ramazan Bey?

 328. ertuğrul

  Hepimiz vatanımız için canımızı , kolumuzu,bacagımızı gözlerimizi, ….. verdik. Daha ne yapalım hüseyin bey. Hadi kurtuluş savaşı zamanındaki gibi yokluk olsa bir tas çorbayı , bir dilim ekmeği, ateş edecek bir mühimmatı v.s bulamayacak bir durumda olsak hiç birşey istemezdik… (Allah o günleri göstermesin bir daha) Fakat şuan durum öyle değil devlet büyükleri çok büyüdük ve ekonomimiz en üst seviyelerde diyorsa; şehidine , şehitin ailesine ve gazisine sonuna kadar sahip çıkmalı. çünkü şehit ve gazi cumhuriyetimiz , ulusumuzun ve türkiyemizin bekası için bu uğurda gözünü bile kırpmadan gögüs gögüse çarpışan herşeyini veren kişilerdir…

 329. Mustafa

  ihtiyacímız olmasa bu hakkımız olan eğitim yardímınín peşinede biz düşmeyiz. Keşke hepiniz Atamıza layık olabilseydiniz.

 330. BOZKURT

  SELAMUN ALEYKÜM BAZILARI YALAN YANLIŞ BİLGİ VERİYOR BAZILARI IRKÇILIK FELAN YAPIYOR AMA BU KONUYLA ALAKALI OLMAYAN HERŞEY KONUSULUYOR BAKIN ARKADAŞLAR TUTARLAR ÖNCELİKLE BELLİ OLDU BUNU BİLİN MEB KAYITLARI TAMAMLANDI YÖK KAYITLARI YKS YKS EK TERCİH VE DGS KAYITLARI DİYE AYRILIYOR YKS YKS EK TERCİH OLDU DGS KAYITLARI YARIN 23.59DA BİTİYOR SGK CUMA VEYA PAZARTESİ ÜCRETLERİ UYGSGK SİTESİNE YANSITIR 2 3 GÜNEDE PARALARINIZ YATAR HADİ HAYIRLI AKŞAMLAR

 331. Hüseyin

  Buradaki üslup lar ve sabırsızlık lar çok saçma özellikle az önce gördüğüm yorumdan sonra sizin ataniz bir para uğruna kan döktürmedi alçalmayın .

  1. Ömer Meriç

   Arkadaşlar bu yazı altında yapılacak seviyesiz ya da bir kesimi hedef alan yorumlar onaylanmayacak. Lütfen birbirimize saygımızı yitirmeyelim.

 332. burak

  bağışlarla verilen eğitim yardımını bile elimizden alıyorlar 18bin tane öğrencinin parasına bile göz diktiler artık yazılaklar olsun

 333. Erdoğan Akgül

  Omer bey , 18 yıl çalışıp emekli oldum. 1 yıl emekli maaşı aldım daha sonra ssk sehven emekli oldunuz deyip maaşımı kesti. 1 yıl ıçerisinde çıkardıkları torba yasasıyla 20 yıl sigortalı çalışıp 5000 günü tamamlayıp emekli olun dendi ve tekrar 1 yıl aradan sonra emekli oldum. Geçen 1 yıllık zaman zarfı ıçerisinde oluşan maddî ve manevi zararımı karşılamaları için ssk mahkemeye verebilir miyim.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Dediğiniz durumda davalık bir durum görülmüyor maalesef. Ama yine de tercih sizin açabilirsiniz tabi.

 334. Dilek demir

  Ömer bey ben evlendim bir yılı doldurmadan boşandım cehiz parasını da aldım bu para maaşımdan kesilirmi teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   12 aylık ödeniyor sanırım emekli sandığı ise. Eğer 12 aylık ise kesilmez.

 335. Tarkan

  Kesin olmayan bilgilerle bilgi kirliliği yapmayın lütfen.

 336. Erdoğan Akgül

  Arkadaşlar ülkemizdeki ekonomik durum sebebiyle bu yılki eğitim öğretim yardımları ıkinci bir emire kadar yatmayacak. NOT : Suriyeli din kardeşlerimizden borç isteyin.

 337. Bozkurt

  SGK’yı aradım 31 aralığa kadar herhangi bir gün yatacak dediler. şuan ödenek yokmuş. ödenek bugün gelsin bugün yatırırız dediler. sanırım ekonomik buhran bizim yardımlarıda vurdu.

 338. Dilek demir

  Merhaba ben şehit kızıyım elendim ayrıldım iki ay önce maaşıma müracaat ettim ne zaman bağlanır maaşım

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Genelde ortalama 2-3 ay sürmekte. E-devletten sorgulama yaptınız mı bağlanmıştır belki.

 339. Onur

  Cansu hanım bana hiçbir zaman otomatik yatmadı her sene belge gönderdim gönderdikden genelde 1 1.5 hafta içerisinde hep yatti

 340. Afacan

  Ömer bey siz bi bize bilgi aktarımı yapın size zahmet ya rica ediyorum siz birşeyler biliyorsunuz yardımcı olun

  1. Ömer Meriç

   İnanın biz de sizin gibi bihaberiz. Maalesef bir gelişme yok henüz. Resmi açıklama yapıldığında sayfamızda duyurulacaktır.

 341. Afacan

  Bu para neden yatmadı acaba?

 342. Nurten

  Merhaba ;
  Ben 2020-2021 şehit,Gazi ve vazife malülü çocuklarına eğitim yardımının ne zaman ödeneceği konusunda bilgi almak istiyorum.

  1. Ömer Meriç

   Açıklama yok henüz arkadaşlar. Bekliyoruz. Belli bir tarih yok.

 343. Afacan

  Ozaman biz şunu soralım eğitim öğretim yardımı yatıcakmı yatacaksa hangi tarih ya beklemekten yorulduk

 344. Cansu

  Merhaba ben gazı cocuguyum geçen sene dilekçe yollamıştım bu sene yollamama gerek var mı ? Otomatik olarak yollanır mi para

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Aktif öğrencilik devam ediyorsa gerek yok bence. Bekleyin ödemeler onaylandığında sorgulama yapın.

 345. can

  göktürk herkes araştırıyor soruyor ama 1 hafta önce bugün yatacaktı yada ayın 9 unda deniliyordu herkesin araştırdığını tamam dersek iş zor. anlayıp dinlemeden sen baştan sonra oku sonra yorum yap istersen

 346. can

  ömer bey paralar hesaba geçtimi bir değişiklik oldu mu bizi bilgilendirebilirmisiniz

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Henüz geçmedi maalesef.

 347. Sedat

  Arkadaslar sorgulama ekraninda 2020_2021 egitim yardimi diye degismesi lazim bu degismeden bosa beklemeyelim bakin yazilan tarihlerin hicbiri tutmadi

 348. Göktürk

  Ya arkadaş ne üşengeç milletiz ya, onlarca insan yazmış sorduk bugün bişey yok diye hala kafadan okumadan soruyorsunuz , ne zaman yatacak diye. Az okuyun yorumları!!!

  Dip not: yeni yorumlar üste lütfen

  1. Ömer Meriç

   Gereğini yaptım bugün Göktürk BEY. Rahat olun :).

 349. osman

  ben gaziyim 2020 2021 gazi çocukları eğitim ve öğretim yardımları ne zaman ödenecek

 350. can

  ömer bey bir haber var mı

 351. Kübra

  Şehit ve gazi çocukları için eğitim öğretim yardımı ne zamam yatacak ?

 352. Nuri Can

  Onur Bey lise öğrencileri 20, üniversite öğrencileri ise 25 yaşına kadar alabiliyor diye biliyorum

 353. Göktürk

  Çok Teşekkürler

 354. Ali

  Bi gelişme yokmu

 355. Berkay

  Arkadaslar simdi ziraaat bankasından dönüyorum herhangibi birsey yok yatmamış daha

 356. Ekrem

  1 EYLÜL İLE 31 ARALIK ARASINDA ÖDEME YETKİLERI VAR YANI İSTERSE YARIN İSTERSE ARALIK AYINDA ÖDER Kİ BEN ARALIĞA KADAR ODENMİYECEK DİYENLERDENIM

 357. Esrefun

  Eğitim yardımı yattımı acaba bir bilginiz varmı ??

 358. Sami

  Bankaya gidip sorgulatma yaptırdım. Hatta işimi sağlama alıp geçen sene ki yardıma göre soegulatma yapmasını istedim görevliden. Yatmamış…

 359. Onur

  Arkadaşlar yaş durumu hiçbiryerde yazmıyor öğrenciliği aktif devam ediyorsa 25 yasında olsa problem olurmu bilgi varmı acaba bununla ilgili

 360. Göktürk

  Bu arada sevgili Admin şu yorum sıralamasını düzelt, yeni yorum en altta olmaz. Mobilde aşşağı inmek zulüm oluyor

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Öneriniz dikkate alınacaktır. Saygılar.

 361. Göktürk

  Geçen seneki dekonta baktım 20 eylülde bankadan çekmişim. Bu sene. Hala ses yok. Bir haberde bakan açıkladı 7 ekim için bugün eğitim yardımları yapıldı demiş

 362. Ali

  Bence bu yardım parasının verilmesi baya uzayacak gibi çünkü Üniversite kayıt yenileme 16 ekimde bitiyor

 363. Sinem keskin

  Omer bey pazartesi yatma olasiligi varmidir ?

 364. Tarkan

  Yetkili yerleri arayıp bilgi alanlar lütfen net olarak aldığı bilgileri söyleyebilir mi? Tahmin değil yetkililer tarafından alınan bilgi.

 365. Büşra

  Kesin bi bilgi yok mu hâlâ

 366. Merve

  Onurcan bey yatmismi paralar şuan?

 367. can

  Bu kapsamda 2020-2021 dönemi itibariyle, ilköğretim için 2.317, ortaöğretim için 3.475, yükseköğretim için 4.634 TL eğitim-öğretim yardımı ödeniyor. – Kredi Yurtlar Kurumunun verdiği yükseköğrenim bursundan öncelikli olarak yararlanma imkanı tanındı.
  2020 2021 eğitim öğretim yardımı deyince bu çıkıyoe baktığımda da burslar kyk ödemeleri 6-10 kasımda yatacak diyor bence 2,3 güne kadar yatar kişisel görüşüm tabi

 368. Tarkan

  Nasıl yani yatmış mı eğitim öğretim yardımları?

 369. Onurcan

  Adres Tuna Caddesi N:7 değilmiydi. Arkadaşlar parayı bankadan çekiyorken her defasında öyle bir para yatırılmamış diyorlar perseonelle alakalı bir durum o para aslında yatmış yani sgk emeklilik felan herseye bakmasını söyleyin.

 370. Celal

  Arkadaşlar şehit ve gazi derneklerinden aldığım bilgiye göre aramışlar 21 Ekim söylenmiş nekadar doğru bilemiyorum

 371. can

  teşekkürler ömer bey geçen seneye baktım dgs ek tercihler 21 kasımda felan olmuş yanlış hatırlamıyosam 8,9 ekimde yattı 2019 da bence dgs yi beklemiycekler yatırım için

 372. Ekrem

  ABICAN 27 EYLÜLDEDE ODENDİĞİNİ GÖRDÜM 8 EKIM 9 EKIMDEDE GÖRDÜK OZAMANLAR DGS KAYITLARI FALAN YOKMUYDU

 373. can

  ömer bey bu dgs buna etki eder mi sizce onu bekler mi

  1. Ömer Meriç

   Olabilir ikinci kere uğraşmamak adına DGS’yi bekliyor olabilirler.

 374. Afacan

  Arkadaşlar haftaya ödenir üniversite kayıtları bugün bitiyor herkes ders kayıtlarını yapsın ve uygsgk eğitim öğretim yardımı sorgulama sayfasına tc yazıp kontrol edin arkadaşlar bende daga çıkmadı

 375. Ümit

  Yukarı da verdiğim numarayı arayıp biriniz tam tarih öğrenip burada paylaşır mı ben çok sık aradığım için utanıyorum artık aramaya. YÖK diyorduk şimdi DGS diyorsunuz daha ne çıkar kimbilir.

 376. mehmet

  DGS kayıtları ekim 15’te bitiyor. 15 ekim’den sonra muhtemelen bu ay içinde herhangi birgün yatırılacaktır.

 377. Şahin

  2020-2021 dönemi için ne zaman yatırılır sizce?

 378. Ali

  YÖK kayıtlar ne zaman bitiyor ki

 379. Ümit

  Can bey iyiki aradınız ben çok sık aradığım için utanıyordum teşekkür ederim.

 380. can

  Arkadaşın verdiği numarayı aradım yök kayıtları tamamladıktan sonra yardım olucak dedi yani kayıtlar bittikten sonra program yükleniyor programda da sıkıntı yok zaten hızlı bir şekilde olur dedi ne zaman tercihler bitti o zaman ödenecek denildi

 381. gazi mehmet güler

  2020/2021şehit yakını ve gazi çocuklarına eğitim öğretim yardımları nezaman ödenecek

 382. Ali pekdemir

  2020 2021 eğitim yardımı ne zaman yatacak teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Kesin değil henüz açıklama yapılmadı.

 383. Ümit

  03124587461 arkadaşlar sorunuzun cevabı şehit ve gaziler birimi bu numaradan bilgi alabilirsiniz.

 384. Esra

  Söylenildiği gibi ek tercih sonucları bekleniyorsa geçen yıl 19eylül de açıklanmış 8ekimde de yardım yatmış bu yıl ki ek tercih sonucları 2 ekim de olduğuna göre nerden baksanız kasım ya da bu ayın sonunu bulur gibi geliyor

 385. Sedat

  Arkadaşlar kesin bilgi olmadan nicin tahmini tarihlerle insanları beklenti icine sokuyorsunuz SGK dan doğru bilgi alan arkadaşlar yazsın lütfen

 386. Ali

  Eğitim ücreti sorgulandığında bu sene yatacak olan para miktarı yazıyormu yoksa geçen senenin parasımı yazıyor ?

 387. Sinuzen

  Merhaba eğitim öğretim yardımı ek kayıtlardan sonra yatar net tarih 12 ekim

  1. Ömer Meriç

   Pardon ama dalga mı geçiyorsunuz ? Farklı isimlerle aynı yorumları yapıyorsunuz. Aynı şeyi yaparsanız engelleyeceğim sizi.

 388. can

  zişan pazartesi 1 kasım değil yalnız 🙂

 389. Zişan

  Pazartesi herkes parasını çekebilir

 390. Muhammed aktaş

  2020 2021 şehit gazi eğitim öğretim yardımı ne zaman yatacak?

  1. Ömer Meriç

   Kesin bir tarih yok. Bekliyoruz.

 391. Muharrem

  Arkadaşlar 5 ila 9 ekim arası ek yerleştirme kayıtları süreci bu insanlar kayıt yaptıktan sonra paralarınızı alıcaksınız sorunsuz bir şekilde yatıcak miktarlar zaten belli Bu kapsamda 2020-2021 dönemi itibariyle, ilköğretim için 2.317, ortaöğretim için 3.475, yükseköğretim için 4.634 TL eğitim-öğretim yardımı ödeniyor.
  Herkes rahat olsun en geç 11 12.ekimde yatar

 392. Merve

  Ömer bey siz bizden daha fazla bilgiye sahipsinizdrir bizi bilgilendirebilirmisiniz hangi gün yatabilcegi ihtimaliyle şimdide 1 kasım diyolar biz neye inanicaz 9 ekimemi ? 12 ekimemi ? yoksa 1 kasımamı ?

  1. Ömer Meriç

   Merve HANIM, Resmi bir açıklama gelmeden birşeyler söylemek zor. Sanırım ek kontenjan yerleştirmeleri bekleniyor. Beklemekten başka yapacak bir şey yok.

 393. can

  zişan çok merak ediyorum 1 kasımda yatabilir fikrini neye göre söylüyorsun bunu açıklayabilir misin ne biliyorsun da ne öğrendin de 1 kasım diyorsun bizimle payşalmanı istiyorum

 394. Zişan

  Kesin olmamakla birlikte 1 kasımda yatabilir arkadaşlar

 395. Nuri Can

  Bakan açıklama yapmadan nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsunuz. Birisi 9 ekim diğeri 12 ekim diyor.

 396. Metincan

  Paraların bu hafta yatma olasılığı varmıdır cuma gününe kadar ?

  1. Ömer Meriç

   Kesin bir şey demek zor.

 397. Sinuzen

  12 ekim pazartesi paranızı belirtilen bankadan çekebileceğinizi söylemek istiyorum ❤️

 398. Semih

  Merhaba hocam gazı çocuklarına bu yıl eğitim yardımı nezaman ödenecek

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Net bir şey yok. 10 Ekim sonrası deniliyor.

 399. ŞENDOĞAN KAYA

  Kızım açık lisede okuyor ve kayıtı yenilendi evrak vermeme gerek varmı teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Öğrencilik sistemde aktif görünüyorsa evrak vermenize gerek yok.

 400. Ali

  Şehit veya gazi yakını olup iş istihdam hakkını kullanıp atanan biri varmı acaba bende başvurdum 3 aydır bekliyorum atananlar istedikleri yere atanıyor mu bilen varsa yardımcı olurda sevinirim

 401. Duygu

  İyi akşamlar SGK yardımını sorguladığımda geçen senenin yardımı çıkıyor ekrana 2020 yılının ödemesi ne zaman yapılacak

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Kesin olmamakla birlikte 10 Ekim 2020 tarihinden sonra ödenmesi beklenmekte.

 402. Asd

  Hocam inanmama hakkın var fakat biraz mantıklı düşünürsek ve üstteki yaptığım açıklamalara dikkatli bakarsak kafamızda birşey ler oluşur
  9 ekimde yatıcak birşey biliyorum ki geçen senede 8 ekim dedim yattı mantıkla bilgiyle hareket ediyoruz

 403. can

  belki 15 inde 13 ünde yatacak kardeşim sen nerden bu kadar eminsin kesin gözüyle bakıyorsun anlamadım

 404. Asd

  9 ekimde yatıcak paralar hocam

 405. ugur

  Ne zaman yatar bir bilgin var mı

 406. Asd

  Tutarlar belli oldu arkadaşlar Bu kapsamda 2020-2021 dönemi itibariyle, ilköğretim için 2.317, ortaöğretim için 3.475, yükseköğretim için 4.634 TL eğitim-öğretim yardımı ödeniyor.

 407. Asd

  Üniversite ek kayıtlar 5-7 ekim arası Olucak bu kayıtlar 7 ekim 23.59da biticek 8 ekimde eğitim öğretim yardımı yapılacak şahısların eğitim bilgileri kontrol edilecek tutarlar uygsgk eğitim öğretim yardımı bölümüne geçilcek 9 ekimde ödenicek herkesin dikkatine bu son açıklama başkanla görüşen arkadaşlsr diyor erken yatmasını beklemeyin üniversite kayıtları olduktan sonra yatıcak arkadaşlar merak etmesin kimse üniversite ders kayıtları yapamayıp pasif gözüken arkadaşlar sgkya cimerden yazabilir derdini anlatabilir yardımcı olurlar

 408. Sdf

  Eylül ayının sonunda yatacak yazıyordu acaba bu hafta yatma olasılığı varmıdır omer bey

  1. Ömer Meriç

   Bu hafta için zor görünüyor. Resmi açıklama gelmedi.

 409. Asd

  Lise sonda okuyorum bu yıl staj gorucem staj görmem bu yardımdan faydalanmami engellermi?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Hayır engellemez.

 410. can

  üniversite kayıtları 4 ünde bitiyor o zaman 4 ünden sonra bir hafta içerisinde yatacak

 411. Sedat

  Arkadaşlar bugün Eren bey ile görüştüm YÖK henüz kayıtları tamamlamamış en geç ekim ortasında yatar dediler. Yani şu anda YÖK ‘ün kayıtları tamamlaması bekleniyor.

 412. Ömer bey hayranı

  Arkadaşlar ekim ayının 9unda yatırılması planlanıyomus

 413. Mrl

  İkinci üniverste okuyana yatıyor mu yaş 25 altı

  1. Ömer Meriç

   Merhaba aktif öğrencilik varsa yatar.

 414. can

  ömer bey 9 ekimde yatacakmı hesaplara arkadaş yatacak demiş sizin haberiniz var mı ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Bir duyum almadım ben de.

 415. Asd

  Haber geldi arkadaşlar 9 ekimde hesaplara yatıcak
  Öğrencilik pasif olan ders kayıtları yapmayan üniversite öğrencileri cimerden sorunu dile getirerek mesaj gönderirse onlarında sorunları ortadan kalkıcak iyi günler

 416. Ne zaman yatacak

  Ortalama nr zaman yatar gibi ya önümüzdeki hafta içi yatma olasılığı varmıdır acaba ?

 417. Asd

  Universitesi öğrencisi olupta kayıtları pasif olanlar varmı

 418. can

  sedat bey aradıktan sonra haberleri bekliyoruz

 419. Sedat

  Eren bey ‘in numarası bende mevcut öğleden sonra ararım tarih bilgisi alırsam burada paylaşır ım.

 420. Ömer bey hayranı

  Arkadaşlar cimerden sgkya eğitim öğretim yardımı ne zaman yatıcak diye bilgide alabilirsiniz ve üniversite öğrenciliğinde sorun yaşayanların zaten bildirmesi gerek pandemiden dolayı cimerden kontrol ediliyor

 421. can

  nihal veya eren beyin numarası ömer beyde vardır heralde yada bizim için bulabilir bizi bilgilendirebilir

  1. Ömer Meriç

   Maalesef yok bende :). Sorgulama sayfasında dahili numaralar mevcut. Orayı aramanızı öneririm.

 422. Ömer bey hayranı

  Bu parayı yatırmak zorundalar eğitim öğretim yardımı bir hak olarak görülüyor alacağımız bi 4000 5000 tl para oda senede alıyoruz yatırsınlar bir zahmet sgk kamu görevlileri emeklilik daire başkanlığında Nihal hanım veya eren bey var onlardan birisini arayan olsa net bilgiyi alıcaz cünkü bende vardu benimki silindi oraya ulasırsanız ne zaman yatacağı bilgisini alırsınız

 423. Salih

  SGKyı aradığınız zaman net bilgi vermiyorlar sadece eylül sonunda yatacak lafı dolanıyor ama o da net değil. Sadece yatacağı kesin ve bu senenin gaziler için olan ücretleri paylaşıldı.

 424. Celal

  Arkadaşlar bu seneki eğitim parası hakkında hiç kimse sağlam kaynaklardan haber alan varmı ödeme ne zaman yapılacak bununla ilgili duyum alan yokmu yapılıp yapılmayacağıyla ilgili arayan soran varmı saygılar

 425. fatih

  slm hocam 218de kızım liseyi bitirdi ama 2019da üniversiteye giriş yapmadı bu sene üniversite öğrencisi yardım alabilmesi için evrak göndermemiz şartmı birde benim hesabıma mı yatar

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Evet sizin adınıza yatar. Başvuru gerekli mi bilmiyorum ama. Sorgulama sayfasında iletişim numarası var. Oraya yarın arayıp bir sorun.

 426. Ömer bey hayranı

  Yok yok ömer bey bu dediğim şey ek tercihler 23 eylülde bitiyor 2 3 günede açıklanır 26 Eylül kayıtlarda 2 güne açılır yani hemen biter ekim 9 gibi gene alırız gibi

  1. Ömer Meriç

   Bilemiyorum gerçekten. Bekleyip görmek lazım :).

 427. Ömer bey hayranı

  Arkadaşlar yks ek tercihler belli olsun kayıtlarını yapsın herkes ödemeler yapılır gibi sanki öyle düsünüyorum Ömer bey dogrumudur

  1. Ömer Meriç

   O da bir olasılık ama o kadar gecikeceğini sanmıyorum. Sizin dediğiniz süreç en az 1 ay daha sürer.

 428. Furkan

  Paraların bu hafta yararmı tahminen

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Resmi bir açıklama gelmedi ancak yatması biraz zor görünüyor bu hafta.

 429. Salih

  Merhabalar ben sgkdan yararlanan bir gazi oğluyum üniversitedeyim bu sene ücretlerin yatma tarihinde aksama olur mu ya da kesin yatar mı? ve en geç kaçına kadar yardım yatmış olur? şimdiden teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Bilemiyoruz bir açıklama gelmedi henüz bizi takipte kalın.

 430. Ömer bey hayranı

  Anıl kardeşim aynı konudan muzdariptik çözümü edevletine girip cimer iletişim merkezine girerek sgkya bütün durumunu anlat tarihli bir şekilde net tarihli hallolucak

 431. Anıl

  Merhaba başvuru yapmamıza gerek var mı ? üniversiteyi kazandım kayıtlıyım ancak ders seçimleri 28 eylülde başlayacağı için ve okul 5 ekimde açılacağı için pasif öğrenci gözüküyor e devletten çıkardığım öğrenci belgesini SGK’da bir yere vermeme gerek var mı ? varsa hangi birime gitmeliyim ? teşekkürler…

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Başvuru şartı aranmıyor normalde. Sorgulama sayfasında iletişim numaraları var orayı arayıp bilgi alabilirsiniz.

 432. Furkan

  Yaş sorunu yok degilmi bu yardımdan faydalanmak için belirli bir yaş varmıdır ?

  1. Ömer Meriç

   Lisede okuyanlar için 20 yaşın tamamlanmamış olması gerekiyor.

 433. Furkan

  Merhabalar ben 19 yaşındayım lise sonda okuyorum acaba bu sene bu yardımdan faydalanabilirmiyim babam gazi her yıl alıyordum ama yaşım 19 olduğu için tam anlayamadım?

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Lisede aktif öğrencilik devam ediyorsa yatar sanırım.

 434. Ömer bey hayranı

  Benimde sorunum su yönde ben aktif öğrenci gözükmüyorum çünkü ders seçmedim sgk bunu algılayıp yatırırmı yoksa sorun yaşarmıyım acaba ders seçme 5 ekimde

  1. Ömer Meriç

   Aktif öğrencilik yoksa sistem görmeyebilir. SGK ile iletişime geçmenizde yarar var.

 435. Ömer bey hayranı

  Adem bey öncelikle başımız sağ olsun mekanı cennet olsun şehidimizin adem bey edevlete girip sgk şahıs ödemeleri kısmına giriniz orada eğer para yatmışsa çıkar sizde sgkya gidip blokeyi açtırıp alabilirsiniz paranızı

 436. Adem

  Merhaba iyi günler babam 2016 da şehit oldu ama biz 2017 nın sonunda maaş almaya başladık 2017-2018 yılda eğitim yardım olduğunu bilmiyorduk o yıllara ait ödeme olup olmadığını nasıl öğreniriz

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Sorgulama yaptığınızda bir şey çıkıyor mu ? Sorgulama sayfasında iletişim numaraları mevcut. Orayı arayarak sorabilirsiniz.

 437. Furkan

  Arkadaşlar para ne zmn yatar

 438. Asd

  Ömer bey eğitim yardımı ekim de yatmış olurmu sarkma felan olurmu ya?

  1. Ömer Meriç

   Vallahi hiç bilemiyoruz. Resmi bir açıklama gelmedi maalesef.

 439. Agt

  Merhaba ömer bey bir sorum olacaktı. Bu sene üniversiteden mezun oldum ama İKİNCİ üniversite kazandım kaydımı yaptım . Maaşım felan kesildi yaşım 24 eğitim yardımından yararlanır miyim bu sene.veya aylığım bağlanır bu sene

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Öğrencilik devam ediyorsa 25 yaşına kadar aylık alırsınız. Aylık aldığınızda eğitim yardımı da ödenir.

 440. Ömer bey hayranı

  Ömer bey sizde sgkdan Nihal hanım veya eren beyin numarası varmış acaba benim sorunun cevabını bulamadığım için yardım gerekiyor

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. İletişim bilgileri şu şekilde : Yardım Masası İletişim Bilgileri: 444 88 80/10 62 88 88 – 0 312 595 87 70/8888.
   Bu numaraları arayarak bilgi alabilirsiniz.

 441. Gul

  Mhb ömer bey ben her yıl okuldan öğrenci belgesi alıp yolluyorum kızım için bu yıl almadım eğitim yardımı alabilmemiz için tekrardan öğrenci belgesi alıp yollamam gerekiyor mu teşekkür ederim

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Aktif öğrencilik varsa öğrenci belgesi göndermenize gerek yok. Henüz ödemeler sistemde yok zaten. Ödemeler onaylandığında sorgulama yapın. Eğer yoksa gönderirsiniz.

 442. cahmet

  20 eylülden sonra yatar demişsin ömer bey ekime sarkarmı

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Resmi bir açıklama gelmedi maalesef. Kesin bir şey söylemek zor.

 443. Ömer bey hayranı

  Ömer bey merhaba ya bir sorum daha olucak şimdi Ömer bey ben üniversiteye kayıtım yaptım yaşım felan tutuyor daha 20 yaşındayım 5434e tabiiyim şimdi ben üniye kayıt yaptırdım ama edevlette benim yök sisteminde öğrenci belgemde öğrencilik ders sevmediğim için aktif değil 5 ekimde dersler seçilmeye başlanacak bu bir sorun oluştururmu acaba hiçbir bilgim yok

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bilemedim gerçekten. Ama öğrenci belgesini üniversiteden alarak Sgkya verebilirsiniz.

 444. Hayat34

  Ben şehit çocuğuyum bundan dolayı bir kamu kurumda çalışıyorum ve aöf fakültesinde aktif öğrenciyim bu seneki eğitim öğretim yardımı alırmıyım iş hayatım buna engel olurmu ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Aktif çalışanlara ödenmiyor sanırım. Emin değilim ancak.

 445. Murat

  Selam ben kendim gaziyim ve çocukların adına başvurdum eğitim öğretim yardımı hakkında tahmini bir tarih varmıdır…Saygilar

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar Murat BEY. Resmi bir açıklama gelmedi ancak 20 Eylül 2020 tarihinden sonra ödenmesini bekliyoruz.

 446. Adnan

  Ben gaziyim Oglumu bu sene acikogretim universitesine kaydettirdik egitim yardimi alabilirmiyiz bizde

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Alabilirsiniz diye biliyorum ama emin değilim. Sgkya sormanızı öneririm yine de.

 447. Abide

  Hayırlı günler Benim kızım şehit çocuğudur bu sene mezununa kaldı tercih yapmadı busene dershaneye basladi egitim yardimindan yararlanabiliyormuyuz.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Mezun olduysa alamaz maalesef.

 448. can

  iyi günler ömer bey bu seneki eğitim öğretim yardımı ne zaman yatacak bir bilginiz varmı üniversiteler 1 ekimde açılıyor eylül ayında mı yatar her zmaan ki gibi bilgi verirseniz sevinirim. kolay gelsin

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Henüz bir resmi açıklama yapılmadı. Bu yüzden bir şey söylemek zor. İlk ve ortaöğretimde okuyanlar da yardımdan yararlandıkları için Eylül ayı içerisinde ödenmesini bekliyoruz açıkçası.

 449. Ömer bey hayranı

  Ömer bey merhabalar bu yıl eğitim öğretim yardımı yatarmı üniversiteler uzaktan eğitim ile açılıyor okullar bi nebze öyle nasıl olur biraz bilgi verirmisiniz yatarmı yatarsa ne zaman yatar gene ekim gibimi

  1. Ömer Meriç

   Merhabalar. Eğitim yardımı yatar tabi ki. Üniversitelerin açılması ya da uzaktan eğitim verilmesi eğitim yardımını etkilemez. Kanuni haktır bu. Bu arada isim süper. “” Ömer Bey Hayranı” :))

 450. Abide

  Hayırlı akşamlar benim kızım şehit kızı bu yıl mezuna kaldı dershaneye gidecek egitim yardımından bu yıl yararlanirmi acaba.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Mezuna kaldı derken mezun mu oldu? Eğer aktif öğrencilik yoksa alamaz.

 451. yunus

  2020 – 2021 çocuğum yeni birinci sınıfa başlıyo nasıl kayıt yaptırmalıyım.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Eğer şartları sağlıyorsanız başvuru ya da kayıt yaptırmanıza gerek yok.

 452. KIVANÇ

  Anladım bu zamana kadar hiç almadım. E devlet üzerinden başvuru da bulundum başka yapmam gereken bir şey var mı acaba?

  1. Ömer Meriç

   Normalde başvuru şartı aranmıyor otomatik ödenmesi gerekiyor. Ama başvuru yaptıysanız başka bir şey yapmanız gerekmez.

   1. KIVANÇ

    Teşekkürler inşallah yararlanabilirim

    1. Ömer Meriç

     Rica ederim. Umarım yararlanırsınız. Geçmişe dönük ödenir mi bilmiyorum gerçekten. Süreç konusunda burada bilgilendirme yaparsanız diğer arkadaşlara da yardımcı olacaktır.

     1. KIVANÇ

      Tabi paylaşırım teşekkür ederim iyi günler

   2. KIVANÇ

    Birde bu zamana kadar otomatık odenmedıgı ıcın gecmıs senelerın ucretını alma gıbı bır hakkım var mı

 453. KIVANÇ

  Merhaba sivil şehit yakınıyım 5233 sayılı kanundan yararlanıyorum sgk dan aylık alıyorum. Ben de bu yardımdan yararlanabiliyor muyum acaba ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Hayır yararlanamazsınız. Çocukları alır sadece.

   1. Kıvanç

    Merhaba babam kendisi bu kanun numarası kapsamındayız bu kanunda ki sivil şehit yakınları olarak yararlanabiliyor muyuz

    1. Ömer Meriç

     Merhabalar. Sivil şehitlerin öğrenim gören çocukları yararlanabilmekte. Siz maaş alıyorsanız hali hazırda ve öğrenim görüyorsanız otomatik yatması gerekir. Ödeme sadece çocuklara yapılmakta onu belirtmek isterim.

 454. Gazi Çocuğu

  2019-2020 Eğitim Öğretim Yardımı Hangi Ayda Yatacak Saygılar.

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Eylül ayında ödenmesini bekliyoruz.

 455. Rabia kızılkaya

  Merhaba ben gazi kızıyım.Üniversite öğrencisiyim.Babam kıbrıs gazisi.Bu yardımı alabilir miyim?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Almanız gerekiyor. Eğer alamadı iseniz Sgk ile görüşün

 456. Ayça

  Fatma hanim bende vazife malülü yakiniyim görev basinda vefat etti yakinim ondan dolayi maas baģlandi ama Dana tütün yardimi almadim Daha yeni alacaz ocakta ne kadar alicaz bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Ömer Meriç

   Ayça Hanım, Tutarlar zam oranının netleşmesi ile birlikte netleşecektir. Tutarlar açıklandığında sayfamızda duyurusu yapılacaktır.

 457. Fatma

  Ömer bey benim sorum farklı şimdiden kusura bakmayın
  Eşim devlet memuru iken vefat etti ondan dolayı vazife malulü olduğundan maaş almaktayım.Yılda 1 defa verilen her yılın ilk 3 ayında hesabımıza yatan tütün ikramiyesi almaktayız.bu tütün ikramiyeleri bildiğiniz üzere ne kadar hak sahibi varsa eşit bir şekilde bölünüyor,kayınvalidem ve ben alıyorduk kayınvalidem gecen ay vefat etti. Şimdi 2020 yılının ilk 3 ayında yatacak olan tütün ikramiyesinin tamamı bana mı gececek nasıl bir yol izlemeliyim,tek hak sahibi ben kaldım bunun için dilekçe vs bir şey yapmama gerek var mı şimdiden çok teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Tek maaş alan sizseniz zaten maaşınızın da hisse oranınının en az %75’e çıkması gerek. Eğer vefat ettikten sonra dilekçe yazdıysanız tekrar yazmanız gerekmez. Ama hiç yazmadıysanız maaş hissenizin arttırılması için dilekçe yazmalısınız. Zaten hisse değiştiğinde tütün ikramiyesi de değişecektir.

   1. Fatma

    Cimer üzerinden yazmam yeterli olur mu yoksa direk posta yolu ile mi göndereyim

    1. Ömer Meriç

     Cimer başvurusunu kabul etmeyebilirler. Bence dilekçe yazarak posta ile gönderin.

 458. Mislina

  Merhabalar benim babam gazi bende üniversite öğrencisiyim bankada benim adıma mı yatıyor para yoksa babamın adına mı? Çünkü bankaya kaç kere gittim sizin adınıza hiç bir para bulunmuyor diyorlar

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Ödeme öğrenci adına yapılır. Ödemeniz yoksa SGK ile iletişime geçin.

 459. Mehmet

  Merhabalar, bu yıl eğitim öğretim yardımı yatmayan kişiler ALO 170’i arayıp başvuru oluştursunlar. Daha sonra ALO 170 başvuru sonucu için size döndüğünde büyük ihtimalle eğer 25 altındaysanız ama SGK’da öğrenciliğiniz aktif gözükmemişse sizden öğrenci belgesi isteyecektir ve size SGK’dan bir faks numarası vererek oraya belgenizi göndermenizi isteyecektir. Benim durumum böyle oldu AÖF’lü olduğum için pasif gözüktüğünden dolayı aktif yapıp belgemi gönderecektim ancak faks numarası hep meşgul çalıyor yani iletemiyorsunuz, bu yüzden Ankara’da olduğum için gidip SGK binasına kendim teslim ettim. Ama farklı bir durumunuz için olsun veya aynı durumda olsanız bile ilk olarak ALO 170’i arayıp başvuru kaydı oluşturun paranızı alamadığınız için. İyi günler…

  1. Ömer Meriç

   Bilgilendirme için teşekkürler.

 460. DENİZ16

  ÜNİVERSİTE AÖF AKTİF ÖĞRENCİYİM SORGULADIĞIMDA YATMADI DİYOR AÖF AÇIKÖĞRETİME YATARMI ACABA ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bildiğim kadarı ile yatması gerekiyor. Tabi 25 yaşı geçmediyseniz. SGK ile iletişime geçmenizi öneririm eğitim yardımı ile ilgili.

 461. 122357789

  Bende alamadim hala var ki ayni durumda olan baska kimse ben universitede dönem Uzattım yaşım 25 altı yatar mı acaba bilgisi olan var mı

 462. Dilek

  Bende alamadım daha belgeyi yolladım bekliyorum

 463. gg

  biz alamadık daha bakalım kaç bin yıl sonra yatar acaba benim gibi bekleyenler varmı ögrencilik belgesini verip

 464. haydar

  Eğitim yardımlarını aldık çok şükür. Allah bu eğitim desteğini verenlerden razı olsun. Allah devlete millete zeval vermesin

 465. 123456

  Arkadaşlar üniversite de dönem uzattım bu 1. dönem dersim yok 2.dönem dersim var acaba yatar mı bu sene de.
  bilgisi olanlar cevap verirlerse sevinirim.

 466. hakan

  2 yillik universite mezunuyum su anda aöfden 2 yillik okumaktayim bu yardimdan yararlanabilirmiyim yas 23

 467. Caglar

  Bugun aldım Ödeme yapılıyor çocuğun TC si ile

  1. Mert

   Akbank zar zoraki verdi beklete beklete.yok diyip cikiyolar diretmesen vetmiyor maas aldigin banka.170 aradim ailr bakanligi alabilrisiniz dedi sgk parayi gonderdi ayin 3 diyince zarzor.parayi verdi

 468. Ahmet

  Benim çocuğum bu sene ilkokula yeni başladı ona eğitim öğretim yardımı yatmamış ne yapmam lazım

 469. Mustafa

  Slm arkadaşlar ödeme maaş hesabina yati alan arkadaşlar

 470. ????

  Arkadaslar sistemde benim yardım bulunamadı diyor aynı durumda olan var mı

  1. Mehmet

   Benim de bulunamadı yazıyor. Lisede mi, üniversitede mi okuyorsun ?

 471. Gazi

  Slm arkadaşlar ben şimdi ziraat bank dan çektim
  Allah bereket versin

 472. Sedat

  Bakan açiklama yaptı arkadaşlar bügün ödeniyor

 473. Üzeyir

  Bakan zehra zümrüt açıklama yapmış arkadaslar bugün ödemeler yapiliyor tc kimlik no ile kontrol ettirmeye gidebilirsiniz iyi günler

 474. Mustafa

  Slm günaydın arkadaşlar egitim parasını alan varmi

  1. Ural

   Evet ben aldım

 475. Agt

  Merhaba arkadaşlar ben şehit çocuğuyum üniversite öğrencisiyim dönem uzattım acaba yatar mı sorguladım yapılmış eğitim yardımı bulunamadı diyor. Bölgesi olan var mı ? Yatar mi acaba

 476. Fevzi

  onların 3. ünü 5.ini 15 ini yiyim. Yeter kardeşim ya dalga geçiyorlar milletle net bir bilgide yok bu kadar mı olur

 477. Mert

  Arkadaslar 9 ekimde alacaksiniz .dernek baskani aile bakanligi ile gorusmus.

 478. Ersin

  Bankaya sordum yatmamış ankaraya sordum 15 i dedi

 479. Fatih

  Eğitim yardımını bugün bankadan alabilen var mı ?

 480. Mert

  Bankaya gidip alabilirmiyiz bugun bilgilendirirmisiniz

 481. Mustafa

  Slm herkese günaydın arkadaşlar egitim parasini alan varmi acaba

 482. Sedat

  Eğitim paraları sisteme girdi fakat muhtemelen çarşamba gunu Aile bakanımızın basın açıklamasından sonra alabileceğiz sgk kendi sitesinden acıklama yapacakmiş .açıklama olmadan bankaya gitmeyin

 483. Mustafa

  Slm arkadaşlar egitim parasini alan varmi

 484. Fuat

  Daha banka hesaplarına yatmadı sistem üzerinde gözüküyor sadece pazartesi yatar diye düşünüyorum yada bugün giden varsa bilgilendirsin

  1. yargun

   sabah 10 da sordum yatmamış halkbank

 485. aslı

  mrb lar eğitim öğretim yardımını sgknın sayfasında sorguladıgımda 2076 lira yatmış olarak görünüyor ama bankaya gittiğimde geçen seneki tutar görünüyor bu durumda ne yapabiliriz sgk yatırmıs ama banka öyle bir tutar yok diyor

 486. Bilgi

  Benimde tcmi yazinca egitim yardimi yok diyo ama arkadaslar aradim ve dedilerki hata oldu bazi kisilerde faksla ogrenci belgesi ve babanin tcsi adi soyadi dedi gonderdim sizde oylr yapin no yu veriyim 0312 434 0975

 487. Mehmet

  Merhabalar, AÖF öğrencisiyim sorgulama yaptığımda TC numarama ait bir eğitim öğretim yardımı bulunmamaktadır diyor ama geçen sene 3538 lira almıştım. Şu an pasif öğrenci durumundayım, kayıt yenileme tarihi 7 ekimde başlıyor. Kayıt yeniledikten sonra gözükür mü acaba veya başka bir nedenden dolayı mı gözükmüyor sizce ? (Yaşım 19)

  1. Engin

   Açık öğretimde okuyanlar yararlanamıyor diye biliyorum .
   Bankaya gidip çeken var mı parayı ?

   1. Mehmet

    Hocam geçen yıl kaydolmuştum AÖF’e ama parayı almıştım bu yıl niye gözükmüyor onu merak ettim.

 488. Mehmet

  Gaziyim oglum busene okula basladi egitim yardimi hangi tarihte ve kimin. Adina yatacak bilgi verirsenez sevinirim

 489. AGIT

  Arkadaşlar benimkinde adınıza eğitim yardımı yapılmamıştır yazıyor bu durumda olam başka kimse var mı yoksa sadece benim mo öyle

 490. Veli

  Parayı çeken var mı ?

 491. meral

  slm arkadaşlar oğlumun tc’sıykw sgk.gov.tr’den sorgulattım oğlum liseye gidiyor 3.115,00.-TL yatmıs.

 492. Sedat

  Sgk yeni eğitim yardım tutarlarını sisteme girmiş bilginize

 493. Emine

  Merhabalar sgk göndermiş paraları kardeşim bankacı fakat genel müdürlükteymiş paralar pazartesi aktarılırmış

 494. Mustafa

  Slm arkadaslar az önce SGK dan sordum ayin 6 sondan sonra hesaplara yatar bilgisini soylediler herkes 6 sinda hesaplari kontrol etsinler iyi gunler herkese

 495. fuat

  2019-2020 yeni ödeme sorgulama da gözüküyor artık fakat bankaya gidince para gözükmüyor diyorlar

 496. SEÇİL

  Sgk tarafından ödemelerin 1 Ekim tarihi itibari ile başladığı söyleniyor fakat sorgulama yaptığımda geçen senenin miktarı çıkıyor. Bankaya sorduğumda hesapta para olmadığı söyleniyor. Bekleyelim bakalım

 497. Bilgi

  Omer bey yanlis bilgileri onaylamayalim 2 saat once konustum sgk ile gelecek hafta tutarlar yazicak diger hafta odenecek haberiniz olsun

 498. Ersin

  Ekim ayının 2.haftası ödenecek

 499. fuat

  Sgk nereden diyor öyle aradınız mı

 500. celal

  sgk 1 ekim itibariyle ödemeler başlamıştır diyor fakat sorgulama yaptıgımda geçen seneki ücret gözüküyor bilgisi olan varmı arkadaşlar

 501. Bilgii

  2 yıllık üniversite okuyorum 2. Yılım bitti alttan dersim kaldı aktif öğrenci olarak gözüküyorum 21 yaşındayım para yatar mı?

 502. Eren

  1 ekim itibariyle ödenmeye başlanmıştır dediler.

 503. Ahmet

  Geçen sene aldığım miktar 3.081 tl bu siteye göre aldığım miktar 3.538 tl aradaki fark nereden gelmektedir bilgisi olan?

  1. celal

   ahmet bey siz geçen sene zaten 3538 tl almanız gerekiyordu o para geçen senenin sorgulama yaptıgınızda zaten 2018 2019 yılı diye çıkıyordur eminim

 504. Goktuk

  Vall adurum garip https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi/ sorguladığımda geçen sene için 1769 tl yatan parayı gösteriyor. Bu sene ortalama +10 artış olması gerekiyor ve tahmini 1945TL civarı bir para yatması gerekiyor. 4-5 gün önce Maaş Bankama gittim ve sorguladığımıda SGK havuzda 1700 TL görünüyor dedi ve çekmek istiyormusunuz dediler bende istiyorum dedim ama çektiğim paranın ne olduğu ile uzak yakın fikrim yok. Açıklama kısmında Emekli Sandığı ödemesi yazıyordu.

  Konu ile ilgil olarak benim gibi Deniz Banktan Emekli maaşı alan varsa gidip sorsun. Yatan para eğitim yardımı mı bilemedim. Malum rakam çok alakasız.

  Saygılar.

 505. Dursun

  Arkadasllar açık öğretim lisesinde okuyan öğrencilerde egitim parasi alıyordu bilgisi olan veya açık lisede olup egitim parasi alan varmi

 506. Ahmet

  Tc sorgulama yerinden bakıyorum geçen yıl ınki gözüküyor sadece

 507. Mustafa

  20 yaşını doldurmuş gazı çocuğu faydalanamiyormu şimdi. 20 yasina kadar mı geçerli okumaya devam ediyor olsa bile?

  1. Emine

   25 yaşına kadar benim kızım 22 yaşında

 508. Demet

  Merhabalar 2019-2020 senesi eğitim ödeneği ne zaman hesaplara yatırılacak acaba?

  1. Ömer Meriç

   Şu an için resmi bir açıklama yok arkadaşlar. Biz de bekliyoruz.

 509. Mustafa

  Yatan olursa hesabına bilgi verirse bizde bilgileniriz.

 510. Çiğdem

  2019 2020 egitim yardımları yattı mı acaba

 511. agit

  merhaba arkadaşlar ne zaman yatacak acaba bilgisi olan var mı ?

 512. Mustafa

  Slm herkese hayırlı gunler eğitim parasını alan varmi nezaman yatacakmis bilgisi olan varmi acaba

 513. bilgi

  ekim ayı içerisinde herkesin tcsine yatıcak

 514. ÖMER K.

  25 temmuzda aradım 27 temmuzda yatacak o tarihte alabilirsiniz denmişti bugün de aradım 1 eylül 31 aralık tarihleri arasında hesaplara yatacak dendi komedi gibi

 515. Emine

  Her sene böyle yapılıyor kesin bir tarih söylenmiş olsa bizlerde sürekli para yatmış yatmamış diye bakmayız anlaşılan Ekim ayına kaldı

 516. Nadir

  Bunların Eylül ayında birşey yatıracağı yok belli, ses seda bir açıklama falan da yok. Beklemeye devam

 517. Eren

  Sgk yı arıyorum 15 ine kadar yatacak diyorlar başka bilgi vermiyorlar

 518. celal

  inşallah ömer bey

 519. ÖMER K.

  Arkadaşlar dün 25 eylül itibari ile sgk eğitim yardımı sorgulama sayfasının altında bulunan numaralardan birtanesini aramam sonucunda verilen cvp 27 eylül itibari ile sorgulaya bilirsiniz ve ödeme tarihi olarakta 27 eylül görüküyor dendi Saygılarımla

 520. Tufan

  Ses seda yok çok değer veriyorlar bize.. Internette bile hep şahısların kurduğu siteler de acabada olarak yorumlar ve bilgiler veriliyor. Sgk dır vs bilgi paylaşımı bile yok..

 521. ömer

  kesin bilgi varmı yattı mı acaba hesaplara ceken arkadaşlar var mı

 522. Barış

  Mosib denilen bir sistem varmış merkezi ödemeler ile ilgili Ziraat bankasına yatırılan paralar her ayın 8 i ile 14 ü arasında ödeme yapılacakmış diye bir bilgiye ulaştım yatan parayı çekemiyorum ne yani şimdi o tarihler arasında mı çekebilecem yalnızca bilgisi olan ?

  1. Ömer Meriç

   Barış Bey eğitim yardımının ödeneceği tarih resmi olarak açıklanmadı henüz.

 523. Barış

  Bana merkezi ödemelerde 3538 TL yatmış olarak görünüyor ama bankaya gittigim zaman böyle bir paranın daha yatmadıgını söylüyorlar ne zaman yatar bilgisi olan ?

 524. Barış

  Merhabalar bana geçen sene 3.081 TL para yattı bu sene 3.538 TL yatmış olarak görünüyor Ziraat bankasına bankaya gittigim zaman merkezi ödemeleri sorgulattıgım zaman paranın yatmadıgını söylüyorlar ne zaman yatar bilgisi olan aydınlatabilirmi ?

 525. Esma

  Gecen sene 9 ekimde yatmıştı önceki yıl 26 eylüldü.

 526. Mert

  Ankara sgk sihhiye aradim telefona cevap vermiyorlar.170 aradim bilgi yok diyorlar.cocuklarimiza kitap giysi alacagiz .neden bi aciklama yapmiyorlar.acil bekliyoruz

 527. Ferdi

  Bu her sene niye böyle oluyor. Ne gün belli ne birşey söyleniyor habire girip sgk nın sitesinden sorgulsma yapıyoruz geçen senenin bilgileri çıkıyor. Harbi bilgisi olan aydınkatsbilir mi? ve birde geçen sene ayın kaçında yatmıştı bilgisi olan yazabilir mi

  1. Ömer Meriç

   Geçen sene ayın 20’si gibi yatmıştı. Bu sene biraz gecikti maalesef.

 528. Mustafa

  Slm herkese hayırlı aksamlar eğitim odenegini alan varmi nezaman ödenecek bilen varmı

 529. Mert

  Merhaba egitim yardimi nezaman odenecek bir bilgi varmi tesekkurler

 530. Murat

  Ankara sgk emeklilik hizmetleri genel müdürlüğüyle konuştum ekim ayının ikinci haftası ödenecek dedi

 531. Murat

  Halen yatmadı tutarlar ve kesin tarih daha belli değil

 532. Mustafa

  Slm arkadaşlar öğrenim parasi yatan varmi acaba herkese iyi gunler

 533. celal

  mustafa bey yanlışın var 1769 geçen seneki yani 2018 2019 ödemesi o

 534. Fatih

  BU yıl ne zaman ödeneceği hakkında bir bilgi var mı? Ekim ayına mı sarkacak yine.

 535. Sanane

  Yahu okullar basladi para yatmadi yatirsalar iyi olcak artik bilgi alabilen oldumu ne zaman yatiyor

 536. Mustafa

  Slm hocam edevleten alinan ayile nufus kayit orgegiyle ala biliyormuyuz peki saygılar

 537. Murat

  Hayır geçen sene 1769.10 kuruş ödendi görünen tutar 2018 ödemesi

 538. Mustafa

  Yok geçen sene bin beşyüz kusurluydu şimdi görünen bin yediyuz kusurlu

 539. Mustafa

  Slm arkadaşlar egitim parasini TC sorguluyorum çocukların TC nosunda gorunuyor gitsem bankadan cekebilirmiyiz

  1. SEÇİL

   Geçen sene ödenen miktar görünüyor benimkinde

 540. Eren

  Ssk yı aradım resmi bi açıklama yok dendi ekimin 15 ine kadar yatacağı söylendi hiç bir belge göndermeyin dediler. Eğer yatmazsa arayın dediler.

 541. SEÇİL

  170 i aradım ve 9 ekimde yatacağını söylediler. Daha önce sorgulama yapmayın 9 ekimde yatmazsa ararsınız dediler

  1. Murat

   Bende aradım170 i bana ayın 9 u felan demediler herkese ayrı şekilde mi cevap veriyor bunlar

 542. mahmut

  merhabalar aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığının sitesinde şehit ve gazi çocuklarına verilen eğitim yardımında bulunduğumuz yıl içerisinde belirlenen memur maaşının aylık maaş katsayısı ve ilköğretim öğrencileri için (1250), lise öğrencileri için (1875) ve yüksek öğrenim öğrencileri için (2500) ek gösterge ile çarpıldığında ortaya çıkan rakama yakın bir şekilde olacak şekilde eğitim yardımı verilmektedir. hesaplamalara göre bu yıl ki memur maaş kat sayısı 2,1672 olarak belirtilmiştir.

  hesaplamalara göre;

  ilkokul öğrencisi için 2,1672*1250=2,709 tl
  lise öğrencileri için 2.1672*1875=4063 tl
  yüksek öğrenim öğrencisi için 2,1672*2500=5418 tl

  olarak çıkmaktadır. 2018 yılında verilen eğitim yardımındaki miktarlar 2018 memur maaş katsayısı ve ek göstergeler çarpımı ile birebir UYUŞMAMAKTADIR! Ama 2018 yılında verilen tutarlar ve yapılan hesaplamalar birebir yakın bir miktardır. Ömer Meriç bey konuyla alakalı olacak şekilde hesaplamalar bu şekilde olmuyor mu?

 543. Esra

  12.11.94 doğummluyum lisans egitimi alıyorum yaş engeline takılır mıyım 25 yaşım kasım 2019 da tamamlanıyor

 544. SEÇİL

  9 ekimde yatacağını duydum doğrumudur

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Bizim duyumumuza göre 20 Eylül 2019 tarihinden sonra hesaplara yatacak.

   1. Esra

    Kasım 94 doğumluyum 25 yaşım dolmadı lisans egitimi alıyorum yardım alabilirmiyim ?

 545. Eren

  Ne zaman yatıcak acaba

 546. Esra

  Merhaba 12.11.1994 doğumluyum lisans egitimi alıyorum, 25 yaşım tamamlanmadı henüz. Yardım alır mıyım teşekkür ederim

 547. Arda

  merhaba 18.08.1999 doğumluyum gerekli evrakları yolladim açık lise okuyorum para yatarmi yaşım gecmedi demj

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Başvuru gerekmiyor normalde. Siz 20 yaşı tamamlamış olduğunuz için alamazsınız.

   1. Arda

    Ben 20 yasindaim şu an tamamlamadim daha

    1. Ömer Meriç

     18.08.1999 doğumlu iseniz 18.08.2019 itibariyle tamamlamış oluyorsunuz:)

 548. Ülkü

  Sorguladığınız tc kimlik numarasına eğitim öğretim yardımı bulunamadı , yazıyor . Ne yapmam u

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Biraz bekleyin ve 20 Eylül 2020 tarihinden sonra tekrar sorgulama yapın. Eğer yoksa sorgulama sayfasındaki ilgili numaralardan bilgi alabilirsiniz.

 549. Bilgi

  2019-2020 DÖNEMİ ŞEHİT GAZİ ÇOCUKLARI EĞİTM YARDIMI MİKTARLARI BELLİ BELLİ OLDU

  Değerli üyelerimiz Sgk Emekli Sandığı 2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi Şehit Gazi Çocukları Eğitim Yardımı Miktarları Belli Olmuştur.

  Buna Göre;

  İlk-Orta: 2076,89 TL

  Lise: 3115,33 TL

  Üniversite: 4153,77 TL Olarak belirlenmiştir.

  Ödemeler SGK tarafından otomatik olarak maaş hesaplarına yapılacak. Ankara’ya Evrak Gönderilmeyecektir. Hayırlı Günler.

  1. Ömer Meriç

   Bilgilendirme için teşekkürler.

 550. Ksm

  Herhangi bir yere bildiri göndermemiz gerekiyor mu (üniversite 2 sınıf)

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Başvuru yapmanıza gerek yok.

  2. Ömer Meriç

   Merhaba. Hayır bildirmeniz gerekmez.

 551. Adsız

  Kyk dõnüşümsüz bursu alıyorum bu durum õğretim yardımı almamı etkiler mi yardım alabilir miyim ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Konu hakkında bilgi sahibi değilim maalesef.

  2. Özge

   Hayır etkilemez.Her ikisini de alabilirsiniz.

 552. Engin

  Merhaba bir şehit gazi derneği sozkonusu ödemenin ekim ayında yapılacağını sgk’dan öğrendiği doğrultusunda bir duyuru yapmış. Sizin net bir bilginiz var mi yoksa ihtimaller üzerinden mi eylül ayı diyorsunuz ? Aslında sozkonusu yardımın kırtasiye gereçlerini karşılamak üzere tahsis edildiği için donemin hemen başında verilmesi gerekiyor ama galiba ek tercih ve nakille yerleşen öğrencileri de bekledikleri için belki sureyi sarkıtıyorlar! Siz ne düşünüyorsunuz Omer Bey bu konu hakkında?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Dün bir arkadaş yazmıştı. Kesin bir duyum olmamakla birlikte 220 Eylül 2019 tarihinden sonra alınabileceği söyleniyor. Ama resmi bir açıklama değil. Bana kalırsa da 20 Eylül sonrası yatar diye düşünüyorum.

 553. Gazi yakini

  Omer bey bazen istemsizce yanlis bilgi vermis olabilirsiniz egitim yardimlari ayin 20sinde uyg sgk ya duscek miktarlar butun kisilerin tcsine yaticak yani hak sahibinin ornegin baban gaziyse senin adina yattigi icin 18 den kucuksen babanla gidip parani alabilirsin buyuksen sen direk alabilirsin babalarin hesaplarina yatmiyor paralar Kisinin tcsine dikkatli olun arkadaslar yas sinirina gelicek olursak acik veya orgun okuyan ilk okul dakilere 18 yasina kadar orta ogretim acik veya orgun okuyanlara 20 yasina kadar uni acik veya orgun okuyanlara 25 yasina kadar veriliyo dikkatli olun ogrencilikler aktif olsun herkes yardimlarini alicak ogrenci belgesi osu busu gondermeyin sistemden taranicaksiniz

  1. Ömer Meriç

   Tam emin olamadığım hususlarda SGK’ya yönlendiriyorum. Değerli bilgileriniz için teşekkür ediyorum.

 554. Burak

  Bazı sayfalarda Ekim ayında ödenecek yazıyor bu ne kadar doğru

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Henüz konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Ekime kalacağını sanmam.

 555. Bahattin

  Ortalama ne zaman yatar bilgisi olan var mı

  1. Ömer Meriç

   Bu ayın 20’sinden sonra yatmasını bekliyoruz.

 556. Gazi çocuğu

  17 yaşındayım babamın hesabına yatan parayı velilerimden herhangi birisiyle gidip alabilir miyim ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Babanız alabilir bu parayı.

 557. Amet

  Merhabalar ben 2 yıllık bir üniversite bitirdim ve şimdide dışardan bir bölüm okuyorum gazi çocuğuyum acaba dışardan okuyanlar içinde geçerli mi bu eğitim yardımı

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Eğer 25 yaşı geçmedi iseniz ödenmesi gerekir size. Öyle biliyorum yanlış değilse tabi.

 558. Ett

  Babam 5434 sayili kanuna tabii ben alabilecekmiyim yas 19 lise okuyorum

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Babanız yazımızda belirtilen durumlardan birisi kapsamında aylık alıyorsa alabilirsiniz.

 559. Sevda

  Mrb kolay gelsin.bu yıl ilk defa eğitim yardımı alacak çocuklarım.bulundugumuz yerdeki SGK herhangi birşey yapmanıza gerek yok zaten üzerinizde görünür öğrenci oldukları diyorlar.fakat internetten araştırdığım kadarıyla birtakım evraklar göndermeniz gerekmekte.bize yol gosterirseniz çok seviniriz.simdiden teşekkürler

  1. Ömer Meriç

   Merhaba Sevda HANIM. Çocuklar ve siz SGK’dan aktif olarak aylık alıyorsanız başvuru yapmanıza gerek yok. 690 Sayılı KHK ile başvuru şartı kaldırılmıştır. Ödemeler otomatik olarak yatacaktır.

 560. onur

  iyi günler 20 yaşındayım kaymakamlıkta çalışıyorum gazi çocuguyum açık öğretime kayıt oldum bende eğitim yardımı alabiliyormuyum

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Sigortalı olarak çalışanlara ödenmiyor diye biliyorum. Yine de emekli sandığı ile iletişime geçmenizde fayda var.

   1. Onur

    Arıyorum 2 gündür kimseye ulaşamadım ulaşabileceğim bir numara varmı ya da kimi aramalıyım teşekkürler

    1. Ömer Meriç

     Maalesef emekli sandığı öyle. Telefonla ulaşmak biraz zor. Cimer üzerinden kayıt oluşturarak sorabilirsiniz. Ya da 170 hattını da arayabilirsiniz.

 561. Gökhan

  Hayir gerek yok ogrenci belgesi felan gondermenize arkadaslar e devlette ogrencilik aktifse tamamdir ogrencilikten yana sikintiniz yok arada aksiyanlar olabilir basvurup alabilirsiniz ve tutarlar belli segil daha

 562. qwerty

  ömer bey bu ödemeleri 18 yaş üstü gişedenmi alıyor yoksa babanın hesap numarasınamı yatırılıyor yardımcı olurmusunuz

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Konu hakkında net bilgi sahibi değilim. Hesaba yatıyor diye biliyorum. Sgkya danışmanızda fayda var.

   1. Celal

    Merhaba arkadaslar Ben hersene ögrenci belgesi gönderiyorum bazi yorumlarda göndermemize gerek yok diye okuyorum acaba dogrumu but göndermeme gerek varmi saygilar

 563. Gazi çocuğu

  Ömer Meriç Bey Gazi çocuğuyum 17 yaşındayım eğitim yardımını velim olmadan alabilir miyim ?

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Ödemeler banka hesabınıza aktarılıyor. Hesap kartı varsa atmden veli olmadan çekebilirsiniz. Ama banka gişesinden çekecekseniz velinizi isteyebilirler.

 564. Ömer

  2018 yılında üniversiteye yerleşemediğinden öğrenim yardımı alamadık 2019 yılı itibariyle üniversiteye yerleşti eğitim öğretim yardımı alabilmek için ne yapmamız gerekiyor
  -Gazi

  1. Ömer Meriç

   Merhaba. Öğrenci belgesi ile eğitim yardımı için SGK’ya başvuru yapabilirsiniz.