Bağkur Borcu Ödeme Kredi Kartı ile

0

Bağkur borcu ödeme kredi kartı ile de kolayca yapılabilmekte. 4b bağkur borç ödemesini yapmak için birçok yöntem bulunmaktadır.  bağkur prim borcu ödemesi yöntemlerinden birisi de kredi kartı ile ödeme yapmaktır.

Prim borçlarını zamanında ödeyen bağkurlular 5 puanlık prim indiriminden yararlanabilmekte. Bu yüzden bankalardan ödeme yapamadığınızda kredi kartı ile ödeme seçeneği önem arz etmekte. Bu yazımızda bağkur borcu ödeme kredi kartı ile nasıl yapılır konusunda bilgi bulabilirsiniz.

Bağkur borcu sorgulama

Bağ kur borç sorgulamasını ve bağkur borç döküm alma işlemini e devlet sisteminden kolayca yapabilirsiniz. E devlet sisteminde bagkur borç sorgulaması işlemini SGK-4b Borç durumu menüsünden yapabilirsiniz. Dilerseniz hemen https://sgkbilgisi.com/bagkur-primi-ne-kadar/ sayfamızı ziyaret ederek hem güncel bağkur primlerine göz atabilir hem de geçmiş yıllar primlerine bakabilirsiniz.

Bağkur borç ödeme

4b borç ödemesini Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı bankalardan, yine bu bankaların mobil ya da internet bankacılığı sistemlerinden, ATM’lerden, PTT şubelerinden ve kk sgk ödeme sisteminden yapabilirsiniz. Bağ-kur ödemesi T.C. numarası ile yapılabilmektedir.

Bagkur borc odemesi yapacağınız menü borcun türüne göre değişir. Borç türüne göre bağ kur prim borcu ödemesi yapabileceğiniz menüler şu şekildedir;

  • Aylık/cari bağkur borç ödemesini SGK Ödemeleri-4B Bağkur Prim menüsünden,
  • Ödeme süresi geçmiş bağkur geçmiş dönem borç ödemesini SGK Ödemeleri-4B Bağkur Geçmiş Dönem menüsünden,
  • Bağkur 48.madde taksitlendirme peşinatını SGK Ödemeleri- 4b Bağkur 48. Madde Taksit Peşinatı Menüsünden,
  • Bağkur 48.madde taksitlendirme ödemesini SGK Ödemeleri-4b Bağkur 48. Madde Taksit Ödemesi menüsünden,
  • 6736 bağkur ödemesini SGK Ödemeleri-4b Bağkur Geçmiş Dönem-6736 4b Bağkur Yapılandırması menüsünden,
  • 7020 bağkur yapılandırma ödemesini SGK Ödemeleri-4b Bağkur Geçmiş Dönem-7020 4b Bağkur Yapılandırması menüsünden,
  • 7143 bağkur yapılandırma ödemesini SGK Ödemeleri-SGK Ödemeleri-4b Bağkur Geçmiş Dönem-7143 4b Bağkur Yapılandırması menüsünden,
  • Diğer tüm yapılandırma ödemelerini de yine  SGK Ödemeleri-4b Bağkur Geçmiş Dönem- ( İlgili Kanun numarası) 4b Bağkur Yapılandırması menüsünden,Yapabilirsiniz.

Bağkur ödeme ve yapılandırma ödemeleri hakkında daha fazla ayrıntı için hemen https://sgkbilgisi.com/bagkur-primi-odeme-islemleri/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kredi kartı ile bağkur ödeme

Bağkur kredi kartı ödemesi e devlet şifresi ile yapılabilmektedir. Sgk kk ödeme sisteminden sgk kredi kartıyla borç ödeme yapabilmek için e devlet şifrenizin olması gerekiyor. Kredi kartı ile sgk borç ödeme sisteminde sadece kendinize ait borcu ödeyebilirsiniz. Yani başkası için kendi e devlet şifrenizle kredi kartı bağkur ödemesi yapamazsınız. Gelelim bağkur borç ödeme kredi kartı ile nasıl yapıldığına.

Kredi kartı ile bağkur borcu ödemesi için öncelikle SGK kk ile prim ödeme sistemine giriş yapın. Sisteme buradan giriş yapabilirsiniz: SGK kredi kartı ile prim ödeme sistemine giriş.

Sgk borç ödeme kredi kartı ile sistemine giriş sağladıktan sonra Sorgu Türü: 4b Tahsilatları ve Sorgu Tipi kısmından ise cari borçlar için Bağ-Kur Cari Dönem, geçmiş borçlar ve bağkur yapılandırma ödemesi için Bağ-Kur Geçmiş Dönem ve 48. madde bağ kur ödemesi peşinatı için Bağ-Kur TP menüsünü seçmeniz gerekiyor.

Online bağkur ödeme

Online olarak bağkur ödeme yollarından birisi kart ile ödemedir. Yukarıda belirtilen şekilde ve belirtilen menüden kart ile kolayca ödeme yapılabilir. Kart ile ödeme haricinde ise mobil ya da internet bankacılık kanallarından da kolayca ödemeyi yapabilirsiniz.

Bağkur otomatik ödeme talimatı verme

Bağkur borcu ödemesi için uğraşmak istemiyorsanız bankanıza otomatik ödeme talimatı vererek kredi kartınızdan ya da hesabınızdan çekilmesini sağlayabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı vermek için hemen https://sgkbilgisi.com/bagkur-otomatik-odeme-talimati-nasil-verilir/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bağkur online ödeme ve bağkur borç yapılandırma ödemesi v.s. konularındaki sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.