Bağkur Borcu Ödeme Kredi Kartı ile

0

4b bağkur borç ödemesini yapmak için birçok yöntem bulunmaktadır.  bağkur prim borcu ödemesi yöntemlerinden birisi de kredi kartı ile ödeme yapmaktır. Bu yazımızda ise bağkur borcu ödeme kredi kartı ile nasıl yapılır konusunda bilgi bulabilirsiniz.

Bagkur odemesi nasıl yapılır ?

4b borç ödemesini Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı bankalardan, yine bu bankaların mobil ya da internet bankacılığı sistemlerinden, ATM’lerden, PTT şubelerinden ve kk sgk ödeme sisteminden yapabilirsiniz. Bağ-kur ödemesi T.C. numarası ile yapılabilmektedir.

Bagkur borc odemesi yapacağınız menü borcun türüne göre değişir. Borç türüne göre bağ kur prim borcu ödemesi yapabileceğiniz menüler şu şekildedir;

  • Aylık/cari bağkur borç ödemesini SGK Ödemeleri-4B Bağkur Prim menüsünden,
  • Ödeme süresi geçmiş bağkur geçmiş dönem borç ödemesini SGK Ödemeleri-4B Bağkur Geçmiş Dönem menüsünden,
  • Bağkur 48.madde taksitlendirme peşinatını SGK Ödemeleri- 4b Bağkur 48. Madde Taksit Peşinatı Menüsünden,
  • Bağkur 48.madde taksitlendirme ödemesini SGK Ödemeleri-4b Bağkur 48. Madde Taksit Ödemesi menüsünden,
  • 6736 bağkur ödemesini SGK Ödemeleri-4b Bağkur Geçmiş Dönem-6736 4b Bağkur Yapılandırması menüsünden,
  • 7020 bağkur yapılandırma ödemesini SGK Ödemeleri-4b Bağkur Geçmiş Dönem-7020 4b Bağkur Yapılandırması menüsünden,
  • 7143 bağkur yapılandırma ödemesini SGK Ödemeleri-SGK Ödemeleri-4b Bağkur Geçmiş Dönem-7143 4b Bağkur Yapılandırması menüsünden,
  • Diğer tüm yapılandırma ödemelerini de yine  SGK Ödemeleri-4b Bağkur Geçmiş Dönem- ( İlgili Kanun numarası) 4b Bağkur Yapılandırması menüsünden,

Yapabilirsiniz.

Bağkur borç ödeme kredi kartı ile nasıl yapılır ?

Bağkur kredi kartı ödemesi e devlet şifresi ile yapılabilmektedir. Sgk kk ödeme sisteminden sgk kredi kartıyla borç ödeme yapabilmek için e devlet şifrenizin olması gerekiyor. Kredi kartı ile sgk borç ödeme sisteminde sadece kendinize ait borcu ödeyebilirsiniz. Yani başkası için kendi e devlet şifrenizle kredi kartı bağkur ödemesi yapamazsınız. Gelelim bağkur borç ödeme kredi kartı ile nasıl yapıldığına.

Kredi kartı ile bağkur borcu ödemesi için öncelikle SGK kk ile prim ödeme sistemine giriş yapın. Sisteme buradan giriş yapabilirsiniz: SGK kredi kartı ile prim ödeme sistemine giriş

Sgk borç ödeme kredi kartı ile sistemine giriş sağladıktan sonra Sorgu Türü: 4b Tahsilatları ve Sorgu Tipi kısmından ise cari borçlar için Bağ-Kur Cari Dönem, geçmiş borçlar ve bağkur yapılandırma ödemesi için Bağ-Kur Geçmiş Dönem ve 48. madde bağ kur ödemesi peşinatı için Bağ-Kur TP menüsünü seçmeniz gerekiyor.

Bağkur borç dökümü nasıl alınır ?

Bağ kur borç sorgulamasını ve bağkur borç döküm alma işlemini e devlet sisteminden kolayca yapabilirsiniz. E devlet sisteminde bagkur borç sorgulaması işlemini SGK-4b Borç durumu menüsünden yapabilirsiniz.

Bağkur borçlarım için otomatik ödeme talimatı verebilir miyim ?

Bağkur borcu ödemesi için uğraşmak istemiyorsanız bankanıza otomatik ödeme talimatı vererek kredi kartınızdan ya da hesabınızdan çekilmesini sağlayabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatını nasıl verebileceğiniz konusunda bilgileri bağkur otomatik ödeme talimatı nasıl verilir başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Bağkur online ödeme ve bağkur borç yapılandırma ödemesi v.s. konularındaki sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.