GSS Borcu ATM den Nasıl Ödenir ?

0

Gss borcu atm den nasıl ödenir ? Genel Sağlık Sigortası-GSS uygulaması ilk defa 01 Ocak 2012 tarihinden itibaren başlamıştır. Bu tarihten sonra eğer herhangi bir sosyal güvencenizin olmadığı dönem varsa sizin de genel sağlık sigortası kapsamına alınmış olmanız yüksek ihtimaldir.

Bu yüzden GSS tescilinizin olmadığını ve bu kapsamda borcunuz bulunup bulunmadığını e devlet sistemi aracılığı ile sorgulamanızı öneririm. E devlet sisteminde SGK-Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama menüsü aracılığı ile tescil ve borç bilginizi kontrol edebilirsiniz. Bu yazımızda GSS primi nereye, hangi bankalara ödenir konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Yazımıza geçmeden önce https://sgkbilgisi.com/genel-saglik-sigortasi-primi/ sayfamızı ziyaret ederek güncel prim tutarlarına göz atabilirsiniz.

Gss ödemeleri nereye yapılır ?

Genel sağlık sigortası prim borçlarınızı Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı tüm bankalardan, yine ilgili bankaların ATM’lerinden, mobil ya da internet bankacılığı şubelerinden ve Sosyal Güvenlik Kurumu kart ile prim ödeme sisteminden ödeyebilirsiniz. Şimdi tüm kanallar için ayrı ayrı ödemelerin nasıl yapılacağı hususuna değinelim.

Gss prim ödemesi nasıl yapılır ?

Prim ödemelerinizi T.C numaranız ile kolayca yapabilirsiniz. Ödemeler hem bankalarda hem de mobil, internet bankacılığı sistemlerinde, ATM’lerde ve PTT’de aynı menüden alınmaktadır. Ödeme işlemini SGK Ödemeleri- GSS Prim Ödemeleri menüsü üzerinden T.C. numaranız ile yapabilirsiniz.

Gss bankamatikten ödeme ?

Bankamatikten de GSS borcunuzu kolayca ödeyebilirsiniz. Bazı istisnai durumlar dışında tüm bankaların ATM’lerinde bankamatikten genel sağlık sigortası primi ödeme seçeneği vardır.

Atm den gss ödeme

ATM’de de aynı şekilde SGK ödemeleri-GSS prim ödemeleri menüsünden T.C. numaranız ile giriş sağlayarak kolayca ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile GSS ödeme

Prim borçlarınızı SGK kart ile prim ödeme sisteminden de kolayca ödeyebilirsiniz. Bunun için e devlet şifresine ihtiyacınız var. Ayrıca bu sistemden sadece kendinize ait borcu kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Başkasının e devlet şifresi ile başkasına ait borçlar ödenmiyor. Kart ile online sgk gss borcu ödemek için öncelikle SGK kart ile prim ödeme sistemine T.C. numaranız ve e devlet şifreniz ile giriş yapın. Sisteme giriş sağladıktan sonra Sorgu Türü: Diğer Tahsilatlar ve Sorgu Tipi: GSS prim menüsünü seçerek devam edin. Sorgulama sonucunda çıkan borcunuzu kredi kartı bilgilerinizi de girerek kolayca ödeyebilirsiniz.

Gss prim borcu internetten ödeme

Genel sağlık sigortası prim borçlarınızı online olarak e-devlet sistemi üzerinden yukarıda belirtildiği gibi Sosyal Güvenlik Kurumu kredi kartı ile prim ödeme sistemi üzerinden ödeyebilirsiniz. Bunun haricinde ise tüm bankaların online bankacılık kanalları üzerinden SGK ödemeleri-GSS prim ödemeleri menüsünde t.c. Kimlik numaranız ile sorgulama yaparak genel sağlık sigortası prim borcumuzu online olarak ödeyebilirsiniz.

Genel sağlık sigortası prim borçlarının tamamen silinmesi veya yeniden yapılandırılması gündemde. Genel sağlık sigortası prim borçları ile ilgili yeniden yapılandırma düzenlemesi ve af yasası hakkındaki son gelişmeleri takip etmek için hemen https://sgkbilgisi.com/gss-borclari-silinecek/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Genel sağlık sigortası prim borçlarının tamamen silinmesi veya yeniden yapılandırılması gündemde. Genel sağlık sigortası prim borçları ile ilgili yeniden yapılandırma düzenlemesi ve af yasası hakkındaki son gelişmeleri takip etmek için hemen https://sgkbilgisi.com/gss-borclari-silinecek/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Genel sağlık sigortası hangi bankalara ödenir ?

Ödemeler aşağı yukarı Türkiye’de bulunan tüm bankaların şubelerinden, mobil ve internet bankacılığı sistemlerinden, ATM’lerden ve PTT şubelerinden yapılabilmekte. GSS prim borcu ödemesi yapabileceğiniz başlıca bankalar şunlardır;

Ziraat Bankası,
Vakıf Bank,
Halk Bank,
PTT,
Garanti Bankası,
Deniz Bank,
T. İş Bankası,
Akbank,
Yapı ve Kredi Bankası,
Burgan Bank,
TEB ve diğerleri .

Gss borcu ptt den ödenir mi ?

Prim borcunuzu PTT gişelerinden ve PTT ATM’lerinden kolayca yapabilirsiniz. Eğer PTT atmsinden yapacaksanız SGK Ödemeleri-GSS Prim ödeme menüsüne giriş sağladıktan sonra T.C. numaranızı yazıp borç sorgulayarak çıkan borcun tamamını ya da bir kısmını ödeyebilirsiniz.

GSS primleri ayın kaçında ödenir ?

Sosyal Güvenlik Kurumu tüm prim ödemelerinde olduğu gibi GSS primlerinde de her ayın son ödeme tarihi takip eden ayın sonudur. Yani 2019/Ocak ayına ait gss borcu için son ödeme tarihi 28 Şubat 2019’dur.

Ödeme işlemi ayın başından itibaren ay sonuna kadar herhangi bir zamanda yapılabilir. Genelde ayın 1-2’si gibi hemen borç tahakkuk etmez. Ay başından sonra ödeme bankaya tahakkuk oluşur ve ödemeyi yapabilirsiniz.

Gss borç sorgulama ziraat bankası

Sorgulama işlemini e devlet sisteminden yapabileceğiniz gibi bankalarından ATM’lerinden mobil ya da internet bankacılığı şubelerinden de yapabilirsiniz. Ziraat Bankası’nda GSS borç sorgulamasını Ödemeler-SGK/SSK/Bağkur Ödemeleri- SGK Mosip-GSS Prim ödemesi menüsünden yapabilirsiniz. Buradan sorgulama yaptığınızda sistem vadesi geçmiş borç ile cari borçlarınızın toplamını gösterir.

Prim borcunuzu ödedikten 3-4 saat sonra sağlık güvenceniz aktif hale gelecektir. Güvencenizin aktif olup olmadığını https://sgkbilgisi.com/sagliktan-yararlanma-sorgulamasi-nasil-yapilir/ sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Gss borç ödeme ziraat

Yukarıda genel sağlık sigortası prim borçlarınızı Ziraat Bankası online bankacılık kanallarından nasıl sorgulayabileceksiniz anlattık. Sorgulama yaptığınız aynı menü üzerinde Ziraat Bankası hesabınızdan ya da kredi kartınızla online olarak ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Genel sağlık sigortası sorgulama

Genel sağlık sigortası prim borçlarınızı e-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Genel sağlık sigortası tescil ve güncel borç bilginizi sorgulamak için hemen sayfamızı https://sgkbilgisi.com/gss-borc-sorgulama/ ziyaret edebilirsiniz.

SGK GSS prim ödemeleri konusundaki sorularınızı Yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.