Burger King Maaşları, Çalışma Şartları 2022

0

Burger king maaşları ne kadar ? Burger King hem ülkemizde hem de küresel çapta en önemli Fastfood firmalarından birisi. Bu yüzden burger king de çalışmak da referans açısından önem arz etmekte. Bu yazımızda burger king çalışmak için aranan şartlar,  Burger King maaş hesaplama ve burger king çalışma saatleri ve maaşı konusunda tüm detayları bulabilirsiniz.

Burger king çalışma şartları 2022

Burger king çalışma koşullarını ve işe alınacak kişilerde aranan şartları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Erkekler için askerliğini yapmış olmak ya da askerlikle ilişiği olmamak,
  • Fiziken hizmet sektöründe çalışmasına engel bir sağlık problemi olmaması,
  • Tercihen daha önce hizmet sektöründe çalışmış olmak,
  • İletişim becerisi yüksek,
  • Tercihen en az lise ve ya üzerinde mezuniyeti olmak gibi şartlar aranır.

Burger King çalışma saatleri

Genelde AVM’lerde yer aldığı için açılış ve kapanış saatleri de avm açılış ve kapanış saatlerine göre belirlenmektedir. Genel olarak burger king açılış saati 10.00 kapanış ise akşam 22.00 olmaktadır. Tabi bu AVM politikası ve ya işletmenin bulunduğu yer politikalarına göre farklılık gösterebilmektedir.

Çalışanlar bu saatler arasında çift vardiya usulüne göre çalışırlar. Örneğin 09.00-16.30, 14.00-22.00 gibi çift vardiya mesai saatleri uygulanır. Günlük çalışma süresi iş kanununa göre en fazla 8 saat olduğundan 8 saat üzerindeki çalışmalar için fazla mesai ödenmesi gerekir.

Burger king part time çalışma saatleri

Parttime öteki ismi ile kısmi süreli çalışma iş kanununa göre haftalık çalışma süresinin en az 2/3’ü oranında çalışma anlamına gelir. Dolayısıyla parttime çalışmada kişinin haftalık en az 30 saat çalışması gereklidir. Burger King’de part time çalışanlar haftalık 1 günlük izin de çıkarıldığında kalan 6 günlük sürede günde en az 5 saat çalıştırılırlar. Çalışma süreleri yani iş başı yapılacak saat ve bitiş saati Müdürleri tarafından belirlenir ve saat 10.00-22.00 arasında en az 5 saat çalışacak şekilde ayarlanır.

Burger king eleman maaşları 2022

Burger king çalışan maaşları çeşitli kriterlere, tecrübeye ya da çalışılan pozisyona göre farklılık gösterir. Tam zamanlı yani aylık 30 gün üzerinden burger king çalışanları maaşları net asgari ücretin altında olamaz. 2022 yılında bekar ve çocuksuz bir çalışanın alacağı en düşük net maaş tutarı 4253 TL’dir. Kadrolar bazında güncel maaşlar ise aşağıda ayrı ayrı belirtilmiştir.

Burger king part time maaş 2022

Parttime çalışanlara ödenecek maaş asgari ücret seviyesinden hesap edilir. Kısmi süreli olarak çalışanların 2022 yılı için alacakları net maaş tutarı en düşük 2835,00 TL civarında olmaktadır.

Burger king kurye maaşları 2022

Kuryeler paket servislere bakarlar ve diğer personele göre tabi ki yaptıkları iş biraz daha zor olmaktadır. Kuryelere ödenecek en düşük maaş eğer bekar ve çocuksuz ise 4253,00 TL olmaktadır.

Burger king kasiyer maaşları 2022

Kasiyerler her ne kadar sorumluluğu ve hesap verilebilirliği en yüksek pozisyon olsa da ödenen maaşlar ne yazık ki asgari ücret seviyesini geçmemektedir. Kasiyere ödenecek en düşük maaş da eğer bekarsa ve çocuk da yoksa 2022 için en düşük 4253,00 TL olmaktadır.

Burger king supervisor maaşları 2022

Supervisor Müdür yardımcısı ya da şef olarak nitelendirilebilir. Supervisor olarak görev yapanlar genelde normal çalışana göre %20-25 oranında daha fazla maaş alırlar. Burger King’de supervisor olarak çalışanların ortalama maaşı 2022’de 4500-5000 TL arasında değişmektedir.

Burger king müdür maaşı 2022

Gelelim Müdür ve burger king vardiya müdürü maaşına. Tabi ki idari sorumluluk ve tecrübeye bağlı olarak çalışanlar arasında en yüksek maaş Müdüre ödenmiş olacaktır. Ortalama en düşük burger king müdür maaşları 2022 yılı için 5500-6000 TL arasında değişmektedir.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.