Burger King Maaşları 2024 & Çalışma Şartları, Saatleri

Burger king maaşları ne kadar ? Burger King hem ülkemizde hem de küresel çapta en önemli Fastfood firmalarından birisi. Bu yüzden Burger King’de çalışmak da referans açısından önem arz etmekte. Bu yazımızda burger king çalışmak için aranan şartlar,  Burger King maaş hesaplama ve burger king çalışma saatleri ve maaşı konusunda tüm detayları bulabilirsiniz.

Burger king çalışma şartları 2024

Burger king çalışma koşullarını ve işe alınacak kişilerde aranan şartları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • Erkekler için askerliğini yapmış olmak ya da askerlikle ilişiği olmamak,
 • Fiziken hizmet sektöründe çalışmasına engel bir sağlık problemi olmaması,
 • Tercihen daha önce hizmet sektöründe çalışmış olmak,
 • İletişim becerisi yüksek,
 • Tercihen en az lise ve ya üzerinde mezuniyeti olmak gibi şartlar aranır.

Burger King çalışma saatleri

Genelde AVM’lerde yer aldığı için açılış ve kapanış saatleri de avm açılış ve kapanış saatlerine göre belirlenmektedir. Genel olarak Burger King açılış saati 10.00 kapanış ise akşam 22.00 olmaktadır. Tabi bu AVM politikası ve ya işletmenin bulunduğu yer politikalarına göre farklılık gösterebilmektedir.

Çalışanlar bu saatler arasında çift vardiya usulüne göre çalışırlar. Örneğin 09.00-16.30, 14.00-22.00 gibi çift vardiya mesai saatleri uygulanır. Günlük çalışma süresi iş kanununa göre en fazla 8 saat olduğundan 8 saat üzerindeki çalışmalar için fazla mesai ödenmesi gerekir.

Burger king part time çalışma saatleri

Parttime öteki ismi ile kısmi süreli çalışma iş kanununa göre haftalık çalışma süresinin en az 2/3’ü oranında çalışma anlamına gelir. Dolayısıyla parttime çalışmada kişinin haftalık en az 30 saat çalışması gereklidir. Burger King’de part time çalışanlar haftalık 1 günlük izin de çıkarıldığında kalan 6 günlük sürede günde en az 5 saat çalıştırılırlar. Çalışma süreleri yani iş başı yapılacak saat ve bitiş saati Müdürleri tarafından belirlenir ve saat 10.00-22.00 arasında en az 5 saat çalışacak şekilde Burger King part time saatleri ayarlanır.

Burger king eleman maaşları 2024

Burger king çalışan maaşları çeşitli kriterlere, tecrübeye ya da çalışılan pozisyona göre farklılık gösterir. Tam zamanlı yani aylık 30 gün üzerinden burger king çalışanları maaşları net asgari ücret altında olamaz. 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle bekar ve çocuksuz bir çalışanın alacağı en düşük net maaş tutarı tablosu yapılan işe göre aşağıdaki gibi olacaktır;

Burger king çalışan maaşları17.002,00-18.000 TL
Burger king part time maaş9.100-9.500 TL
Burger king kurye maaşları 17.100-18.000 TL

Maaşlarla ilgili aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir;

Burger king part time maaş 2024

Parttime çalışanlara ödenecek maaş asgari ücret seviyesinden hesap edilir. Kısmi süreli olarak çalışanların 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle alacakları net maaş tutarı en düşük 9.067,00 TL civarında olmaktadır.

Burger king kurye maaşları 2024

Kuryeler paket servislere bakarlar ve diğer personele göre tabi ki yaptıkları iş biraz daha zor olmaktadır. Kuryelere 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle ödenecek en düşük maaş eğer bekar ve çocuksuz ise 17.002,00 TL olmaktadır.

Burger King kasiyer maaşları 2024

Kasiyerler her ne kadar sorumluluğu ve hesap verilebilirliği en yüksek pozisyon olsa da ödenen maaşlar ne yazık ki asgari ücret seviyesini geçmemektedir. Kasiyere ödenecek en düşük maaş da eğer bekarsa ve çocuk da yoksa 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle en düşük 17.002,00 TL olmaktadır.

Burger king supervisor maaşları 2024

Supervisor Müdür yardımcısı ya da şef olarak nitelendirilebilir. Supervisor olarak görev yapanlar genelde normal çalışana göre %20-25 oranında daha fazla maaş alırlar. Burger King’de supervisor olarak çalışanların ortalama maaşı 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle 17.500-18.500 TL arasında değişmektedir.

Burger king müdür maaşı 2024

Gelelim Müdür ve burger king vardiya müdürü maaşına. Tabi ki idari sorumluluk ve tecrübeye bağlı olarak çalışanlar arasında en yüksek maaş Müdüre ödenmiş olacaktır. Ortalama en düşük Burger King müdür maaşları 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle 20.000-22.000 TL arasında değişmektedir.

Almanya’da Burger King Maaşları

Almanya’da Burger King Maaşları asgari ücretin ortalama %15-20 üzerinde ödenmektedir. Ortalama maaşlar 2024 için 2500-3000 euro civarındadır.

Burger King Maaşları ayın kaçında yatar?

Maaşların ödenme tarihi her ayın bitiminden sonra yapılmaktadır. Ay bittikten sonra her ayın 10’u gibi maaşlar banka hesabına aktarılmaktadır.

Burger King prim sistemi

Burger King prim sistemi uygulanmıyor diye biliyorum. Net maaş ve yemek parası şeklinde ödemelerin yapıldığını biliyorum. Yine de aşağıdaki yorum kısmından çalışan yorumlarına bakabilirsiniz.

Burger King çalışan yorumları

Burger King çalışan yorumları çalışmak isteyenler için yol gösterici olabilmektedir. İçeriğin altında yorum bölümünde güncel yorumlara göz atabilirsiniz. Ayrıca siz de konu hakkındaki görüşlerinizi bize ilgili kısımdan iletebilirsiniz.

Burger King kaç saat çalışıyor?

Çalışma saatleri genellikle saat 10.00-22.00 saatleri arasındadır. Bu saatler arasında personelin çalışma saati günde 7,5 saatten ve haftalık da 45 saatten fazla olmayacak şekilde ayarlanmaktadır.

Burger King nasıl girilir?

İş Başvurusu yaparsınız. Başvurunuz genel şartlar kapsamında değerlendirilir. Mülakata alınırsınız. Mülakat sürecinde başarılı olursanız çalışmaya başlarsınız.

3.8/5 - (20 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Burger King Maaşları 2024 & Çalışma Şartları, Saatleri” üzerine 9 yorum
 1. Merhaba burger Kingde lobiciyim gerçekten kolay ve güzel bir iş maaşıds gayet iyi bimde kasiyer olmaktan iyidir en azından bir rütben oluyor maaşın yükseliyor

  Yanıtla
 2. Merhaba, ben Burger King de çalışmak niyetindeyim. Mülakat nasıl işliyor, bana eğitim durumundan dolayı müdür olabilirsin dediler. Çokmu yoruyor?(Ordu evi çalışanıyım oradaki işimi istemiyorum).

  Yanıtla
 3. Düşünenler için şöyle söyleyim sizi zorunlu olarak 8 saatten fazla çalıştırıyorlar her işi hızlı yapmak zorundasınız asla oturamıyorsunuz tek iyi yanı yemekte doyuyorsunuz ama kendi paranız ile bir şey alamıyorsunuz yani boş iş ve köftelerde öyle bir yağ var ki yemek istemezsiniz o yüzden hep tavuk yiyorum

  Yanıtla
 4. Genelde şöyle bişey var sigortalı işlerde ilk 15 günkü maaş içerde kalır çıkış yapacağın zaman son maaşına ek olarak onuda yatırırlar burger kingde de böyle bişey varmı

  Yanıtla
Yorum yapın