Şok Market Maaşları 2024 & Çalışma Saatleri ve Zamlı Yeni Maaşlar

Şok market maaşları zincir marketler için maaşı en çok araştırılanlar arasında yer almaktadır. Ülkemizde birçok şubesi bulunan Şok Market binlerce kişiye de iş imkanı sağlamaktadır. Şok market çalışma saatleri diğer Kurumsal işletmelerde olduğu gibi 4857 Sayılı İş Kanunu hükümleri esas alınarak belirlenmektedir. Bu yazımızda güncel 2024 Şok maaşları ve Şok market çalışma şartları konusunda bilgi bulabilirsiniz.

Şok çalışma şartları

Şok’ta çalışmak için aranan şartlar şu şekilde sıralanabilir;

  • İş başvurusunda bulunacak kişi için en az lise ya da dengi okul mezun olması şartı aranır.
  • Sorumluluk bilinci gelişmiş, iletişim becerisi yüksek ve tercihen daha önce mağazacılık sektöründe çalışan kişilere öncelik verilir.
  • Erkekler için askerlikle ilişiği olmama şartı aranır.
  • Mesaili çalışma sistemine uygun olunması gerekir.

Şok markette çalışmak için yukarıda belirtilen şartları sağlıyorsanız Şok market iş başvurusu sayfasından iş başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Şok çalışma saatleri

Şok mesai saatleri:

  • Çalışanlar için genellikle 08.30’da başlamaktadır.
  • Marketlerin Türkiye genelinde Şok açılma saati ve kapanış saatleri genellikle 09.00-21.00 saatleri arasında olmaktadır.
  • Bu saatler arasında vardiyalı çalışma sistemi uygulanmaktadır.
  • Genellikle 2 vardiya sistemi uygulanmaktadır. Mesai 08.30-16.00 ve 13.30-21.00 olacak şekilde 2 ayrı vardiya ile düzenlenmektedir.

Şok market part time çalışma saatleri

Şok çalışma saati konusunda sık sorulan sorulardan birisi de part time diğer adı ile kısmi süreli çalışanların mesai süreleridir. Part time çalışanların Şok market mesai saatleri mağaza sorumlusu tarafından belirlenmektedir ve genellikle farklılık göstermektedir. Kısmi süreli çalışmada haftalık maksimum çalışma süresi 30 saat olarak belirlenmektedir ve kısmi süreli çalışanlar bu 30 saati dolduracak şekilde mesai süreleri belirlenmektedir. Genellikle 09.00-14.00 ya da 16.00-21.00 saatleri olacak şekilde ve haftanın 6 günü işe gelecek şekilde mesai süreleri ayarlanmaktadır.

Şok çalışan maaşları ne kadar?

Şok market maaşları 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle aşağıdaki gibi olacaktır;

Şok market kasiyer maaşları17.002,00-18.500 TL Arası
Şok mağaza yönetici maaşı19.000-21.000 TL arası
Şok Part time maaşı9.100-10.000 TL arası
Şok Market İşkur maaşı17.002,00-18.000 TL arası

Şok mağaza yöneticisi maaşı

  • Mağaza sorumluları normal çalışanlara göre %10-15 daha fazla maaş almaktadır. Şok mağaza sorumlusu maaşı ortalama 19.000-21.000 TL civarındadır.
  • Müdürler ve bölge müdürlerinin Şok market eleman maaşları ise 2024 yılı için ortalama 22.000-24.000 TL civarında ödenmektedir.

⇒Bim market güncel maaşları için Bim market maaşları,

A101 market Maaşları için A101 maaşları ne kadar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Şok part time maaşı ne kadar?

Şok market part time maaş tutarları son zamla birlikte net 9.067,00 TL olmuştur. Bu maaş haftada 30 saate kadar çalışan kısmi süreli çalışan için geçerlidir. Daha az süreli çalışma varsa daha az maaş ödenecektir. Part time asgari ücret hesaplama sayfamızdan asgari ücret üzerinden güncel part time maaş hesaplamasına göz atabilirsiniz.

Şok market İşkur maaşı

Şok market İşkur maaşı İşkur aracılığı ile işe girenlere ödenen maaşlardır. İşkur aracılığı ile işe girenlere asgari ücret seviyesinde maaş ödenmektedir. Güncel olarak bu kapsamda işe alınanlara ödenen net maaş tutarı 17.002,00 TL’dir.

Şok market çalışan yorumları

Şok market çalışan yorumları bölümüne aşağıdan göz atabilirsiniz. Eğer Şok’ta çalışmak istiyorsanız ya da çalışansanız aşağıdaki yorum bölümünden siz de yorumunuzu iletebilirsiniz.

Şok market maaş ayın kaçında yatar?

Kurumsal tüm firmalarda maaşlar genellikle her ayın 1-10’u arasında yatmaktadır. Şok Market’lerde de personel maaşları her ayın 5’i gibi ödenmektedir.

Şok Maaşları hangi bankaya yatıyor?

Şok market maaşları Yapı ve Kredi Bankası aracılığı ile ödenmektedir. Maaşların ödeneceği banka dönem dönem değişebilmektedir. İnsan kaynakları servisinden teyit ettirmenizi öneririm.

Şok market yemek parası ne kadar?

Yemek parası ortalama 1500-2000 TL aralığında olmaktadır. Personel karta yüklenen bu para ile anlaşmalı marketler, kafe ve restoranlardan alışveriş yapabilmektedir.

Bim, A101 Şok maaşları 2024 güncel tüm tutarları hakkında sayfamızda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Şok’ta kaç saat çalışılıyor?

İş Kanunu’na göre günlük çalışma süresi 7,5 saattir. Şok da Kanun hükümlerine göre günde 7,5 saat çalıştırmaktadır. Günde 3,5 saate kadar fazla mesai de uygulanabilmektedir. Bu durumda fazla mesai için ayrıca ödeme yapılması ya da izin olarak kullandırılması gerekmektedir.

Şokta çalışmak için yaş sınırı var mı?

İş şartları arasında yaş sınırı konulmamıştır. Ancak genellikle aranan şartlar 18 yaşın tamamlanması ve 40 yaş üzerinde olunmaması gerekmektedir.

ŞOK yemek kartı veriyor mu?

Şok, personeline net maaşa ilave olarak bir de yemek kartı veriyor. Personel bu kartla kafe ve restoranlardan alışveriş yapabiliyor.

İçeriğimizi Puanlayın
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Şok Market Maaşları 2024 & Çalışma Saatleri ve Zamlı Yeni Maaşlar” üzerine 8 yorum
Yorum yapın