Migros Maaşları Ne Kadar 2022

0

Migros maaşları. Migros ülkemizde ve global çapta da faaliyet gösteren en büyük market zincirlerinden birisidir. Özellikle sanal market hizmetinden sonra Türkiye’deki Pazar payını oldukça büyüten Migros aynı zamanda bu alanda en çok istihdam sağlayan marketler arasında yer almakta. Bu da Migros’ta çalışmak isteyenlerin migros eleman alımı, migros kasiyer ve diğer personel maaşlarını araştırmasına neden olmakta.

Yazımızın devamında migros çalışma koşulları ve migros personel maaşları kısacası konu hakkındaki tüm sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Migros çalışma şartları nasıldır ?

Migros Kurumsal bir şirket olduğundan personelin nitelikli olmasına ve kalifiye olmasına özen gösterir. Dolayısıyla işe alımlarda buna özen gösterir. Genel olarak Migros’a iş başvurusu için aranan şartlar şunlardır. Bunlara ilave olarak bazı yönetici pozisyonları için ilave şartlar istenebilir;

  • En az lise mezunu olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,
  • Çalışmaya engel bir durumu olmamak,
  • İletişim becerisi yüksek,
  • Tercihen bu alanda tecrübeli olması istenen başlıca şartlardan bazılarıdır.

Migros part time çalışma saatleri

4857 sayılı iş Kanunu’na göre haftalık çalışma saati 45 saattir. Kısmi süreli yani partime çalışma ise bunun 2/3’ünden az olamaz. Dolayısıyla kısmi süreli çalışmada haftalık çalışma süresi 30 saatten az olamaz.

Migros Marketlerde partime çalışanlar için de haftalık çalışma süresi 30 saatten az olamamaktadır. Bu 30 saatlik sürenin hangi saatler arasında çalışma olacağı yani partime çalışmanın hangi saatler arasında yapılacağı da o marketin ya da Migros’a bağlı diğer birimlerin inisiyatifinde olmaktadır.

Migros çalışan maaşları ne kadar ?

Gelelim asıl konumuz olan çalışan maaşlarına. Migros maaşları genellikle net asgari ücret esas alınarak ödenmektedir. Bu durumda 2022 yılında Migros’un bekar ve çocuğu olmayan çalışanına ödeyeceği net maaş tutarı 4253 TL’den düşük olmamaktadır.

Migros part time maaş ne kadar ?

Part time çalışmada genellikle yanlış bilinen bir durum vardır. Normal çalışan personelin yarısı kadar maaş ödenir şeklinde yanlış bir algı vardır. Ancak böyle değildir. Zira yukarıda da bahsettiğimiz gibi partime çalışmada haftalık çalışma süresi normal çalışmanın 2/3’ünden az olmamaktadır. Bu durumda ödenecek net maaş da bu tutarın altına düşmemektedir. Yani 2022 yılında partime çalışma kapsamında ödenmesi gereken en düşük net maaş 2835 TL’den az olamaz.

Migros yönetici maaşları ne kadar ?

Yönetici maaşları diğer Kurumsal şirketler olduğu gibi Migros’ta da bulunulan pozisyona göre farklılık göstermektedir. Yönetici adayı ile üst düzey bir yöneticiye ödenecek net maaş doğal olarak aynı olmayacaktır. Net bir tutar belirtmek zor olsa da ortalama olarak ödenen maaşlar şu şekildedir;

  • Mağaza Müdürü maaşı 5500-6000 TL,
  • Mağaza sorumlusu maaşı 5000-5500 TL arasında,
  • Mağaza Müdür yardımcısı ortalama 4500-5000 TL arasında maaş almaktadır.

Migros mağaza yönetici adayı maaşı ne kadar ?

Peki Migros yönetici adaylarına ne kadar maaş ödemekte. Yönetici adaylarına ödenen net maaş tutarı 2022 yılı için ortalama 5000-5500 TL arasında değişmektedir. Tabi bu ortalama tutardır ve aşağı ya da yukarı doğru ufak değişiklikler olması olasıdır.

Migros sanal market maaşları 2022

Sanal markette ve online satışlarda da önemli bir Pazar alanına sahip olan Migros bu alanda da birçok kişiyi istihdam etmiştir. Bu kapsamda 2022 yılı için ödenen en düşük net maaş 4253 TL’dir. Yönetici ya da sorumlu olarak görev yapanlara ödenen maaşlar ise 2022 yılı için ortalama 5000 TL civarındadır.

Migros Maaşları ne zaman yatar ?

Bir ayın maaşının ödenebilmesi için o ayın tamamlanması gerekir. Migros’ta her ay eğer varsa yol paranız ayın 4’ünde, maaşlar ise ayın 11’inde yatar.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.