Migros Maaşları 2024 Ne Kadar & Çalışma Saatleri ve Şartlar

Migros maaşları. Migros ülkemizde ve global çapta da faaliyet gösteren en büyük market zincirlerinden birisidir. Özellikle sanal market hizmetinden sonra Türkiye’deki Pazar payını oldukça büyüten Migros aynı zamanda bu alanda en çok istihdam sağlayan marketler arasında yer almakta. Bu da Migros’ta çalışmak isteyenlerin Migros eleman alımı, Migros kasiyer ve diğer personel maaşlarını araştırmasına neden olmakta.

Yazımızın devamında Migros çalışma koşulları ve Migros personel maaşları kısacası konu hakkındaki tüm sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Migros çalışma şartları nasıldır?

Migros Kurumsal bir şirket olduğundan personelin nitelikli olmasına ve kalifiye olmasına özen gösterir. Dolayısıyla işe alımlarda buna özen gösterir. Genel olarak Migros’a iş başvurusu için aranan şartlar şunlardır. Bunlara ilave olarak bazı yönetici pozisyonları için ilave şartlar istenebilir;

 • En az lise mezunu olmak,
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,
 • Çalışmaya engel bir durumu olmamak,
 • İletişim becerisi yüksek,
 • Tercihen bu alanda tecrübeli olması istenen başlıca şartlardan bazılarıdır.

Migros part time çalışma saatleri

4857 sayılı iş Kanunu’na göre haftalık çalışma saati 45 saattir. Kısmi süreli yani partime çalışma ise bunun 2/3’ünden az olamaz. Dolayısıyla kısmi süreli çalışmada haftalık çalışma süresi 30 saatten az olamaz.

Migros Marketlerde partime çalışanlar için de haftalık çalışma süresi 30 saatten az olamamaktadır. Bu 30 saatlik sürenin hangi saatler arasında çalışma olacağı yani partime çalışmanın hangi saatler arasında yapılacağı da o marketin ya da Migros’a bağlı diğer birimlerin inisiyatifinde olmaktadır.

Migros çalışan maaşları ne kadar?

Gelelim asıl konumuz olan çalışan maaşlarına. Migros maaşları genellikle net asgari ücret esas alınarak ödenmektedir. Bu durumda 01 Ocak 2024 tarihinden itibaren Migros’un bekar ve çocuğu olmayan çalışanına ödeyeceği net maaş tutarı 17.002,00 TL’den düşük olmamaktadır. Migros ortalama maaş tablosu aşağıda verilmiştir. Yazımızın devamında ayrı başlıklar halinde tüm pozisyonlar için ortalama maaş bilgisi hakkında daha ayrıntılı bilgi verilecektir. 

PozisyonOrtalama Maaş
Kasiyer17.002,00-19.000 TL
Part time çalışan9.067,00-10.000 TL
Yönetici21.000-22.000 TL
Mağaza yöneticisi21.000-22.000 TL
Kurye18.000-20.000 TL

Migros kasiyer maaşları 2024

Kasiyer maaşları Migros çalışanları ne kadar maaş alıyor konusunda cevabı merak edilen sorular arasında yer alır. Güncel Migros maaş bordrosu dikkate alındığında kasiyer olarak görev alanlara asgari ücret tutarında maaş ödemesi yapıldığını söyleyebiliriz. Kasiyerlere ödenen Migros eleman maaşları güncel olarak net 17.002,00 TL’dir. 

Migros part time maaş ne kadar?

Part time çalışmada genellikle yanlış bilinen bir durum vardır. Normal çalışan personelin yarısı kadar maaş ödenir şeklinde yanlış bir algı vardır. Ancak böyle değildir. Zira yukarıda da bahsettiğimiz gibi partime çalışmada haftalık çalışma süresi normal çalışmanın 2/3’ünden az olmamaktadır. Bu durumda ödenecek net maaş da bu tutarın altına düşmemektedir. Yani 01 Ocak 2024 tarihinden itibaren partime çalışma kapsamında ödenmesi gereken en düşük net Migros işçi maaşları 9.067,00 TL’den az olamaz.

Migros yönetici maaşları ne kadar?

Yönetici maaşları diğer Kurumsal şirketler olduğu gibi Migros’ta da bulunulan pozisyona göre farklılık göstermektedir. Yönetici adayı ile üst düzey bir yöneticiye ödenecek net maaş doğal olarak aynı olmayacaktır. Net bir tutar belirtmek zor olsa da ortalama olarak ödenen Migros mağaza yöneticisi maaşları şu şekildedir;

 • Migros müdür maaşları 22.000-24.000 TL,
 • Migros mağaza müdürü maaşı 22.000-24.000 TL,
 • Migros müdür yardımcısı maaşı 20.000-22.000 TL,
 • Migros bölge müdürü maaşı ise ortalama 25.000-30.000 TL civarındadır. 

Migros mağaza yönetici adayı maaşı ne kadar?

Peki Migros yönetici adaylarına ne kadar maaş ödemekte. Yönetici adaylarına ödenen net maaş tutarı 01 Ocak 2024 tarihinden itibaren ortalama 22.000-24.000 TL arasında değişmektedir. Tabi bu ortalama tutardır ve aşağı ya da yukarı doğru ufak değişiklikler olması olasıdır.

Migros sanal market maaşları 2024

Sanal markette ve online satışlarda da önemli bir Pazar alanına sahip olan Migros bu alanda da birçok kişiyi istihdam etmiştir. Bu kapsamda 01 Ocak 2024 tarihinden itibaren ödenen en düşük net maaş 17.002,00 TL’dir. Yönetici ya da sorumlu olarak görev yapanlara ödenen maaşlar ise 2024 yılı için ortalama 20.000-22.000 TL civarındadır.

Migros kurye maaşları 2024

Diğer Kurumsal firmalarda olduğu gibi Migros da genellikle kurye işini dışarıdan hizmet alımı şeklinde yapmaktadır. Yani kurye dağıttığı ürün başına aylık olarak ödeme almaktadır. Dolayısıyla bölgeden bölgeye ve performansa göre aylık gelir değişkenlik gösterecektir. Migros kuryesi 2024’te ortalama olarak 18.000-20.000 TL arasında gelir elde etmektedir. 

Migros kasap maaşları 2024

Kasaplık özel yetenek gerektiren meslek grupları arasında yer almaktadır. Dolayısıyla ödenecek maaşlar da normal çalışan maaşlarının üzerinde olmaktadır. Genellikle ödenen maaşlar asgari ücretin üzerinde olmaktadır. 2024’te Migros’ta kasap olarak çalışanlara ödenen ortalama maaş tutarı güncel olarak 19.000-20.000 TL aralığında olmaktadır. 

Migros yol parası ne kadar 2024

Migros’ta çalışanlara yol parası da ödenmektedir. Ödenen yol parası maaşa ilave olarak ödenmektedir. 2024 yılı için ortalama olarak ödenen yol parası tutarı 1500-2000 TL aralığında olmaktadır. 

Migros sezonluk eleman maaşları

Migros sezonluk olarak yoğun dönemlerde geçici istihdam sağlayabilmektedir. Bu doğrultuda sezonluk olarak istihdam edilenlere asgari ücret seviyesinde maaş ödemesi yapmaktadır. Ödenen maaş tutarı sezonluk ve geçici işçi için 17.002,00 TL olmaktadır. 

Migros Maaşları ne zaman yatar?

Migros maaşları ayın kaçında yatıyor sorusunun cevabını da vermiş olalım son olarak. Bir ayın maaşının ödenebilmesi için o ayın tamamlanması gerekir. Migros’ta her ay eğer varsa yol paranız ayın 4’ünde, maaşlar ise ayın 11’inde yatar. Yani Migros maaş günleri her ayın 11’i olarak belirlenmiştir. 

 • Eğer Bim’e iş başvurusu yapacaksanız güncel maaşlar ve referans kodumuza ulaşmak için Bim Maaşları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 
 • Eğer A101’de çalışmak isterseniz güncel maaşlar ve referans kodumuza ulaşmak için A101 maaşları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 
 • Şok zincir marketlerinde ödenen güncel maaşlar için Şok Market maaşları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Migros personel bonosu ne kadar?

Migros personeline maaşa ilave olarak her ay belirlenen tutarlarda bono adında ayrıca para yatar. Bu para karta ödenir ve alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Bono için yatırılan para tutarı değişkenlik gösterir.

Migros prim sistemi

Migros maaşa ilave olarak yol, yemek parası ve bono adı altında ödeme yapmaktadır. Ayrıca bunlara ilave olarak mağazanın satış kotasını aşması durumunda da değişen oranlarda prim ödemesi yapmaktadır.

Migros çalışan Yorumları

Çalışan yorumlarına yazımızın alt kısmından erişebilirsiniz. Ayrıca daha önce çalıştıysanız ya da çalışmak istiyorsanız siz de konu hakkındaki görüşlerinizi ilgili bölümden iletebilirsiniz.

Migros maaşları hangi bankaya yatıyor?

Migros çalışanları maaşları her ayın 11’inde Garanti Bankası aracılığı ile ödenmektedir. Eğer işe yeni girdiyseniz zaten insan kaynakları hesap bilgisini sizden isteyecektir.

Migros kaç saat çalıştırıyor?

Ortalama günlük çalışma süresi 7,5, haftalık çalışma süresi ise 45 saattir. Fazla mesai yapılması gereken durumlarda günlük 10 saate kadar çalışma yaptırılabilmektedir.

Migros prim veriyor mu?

Migros çalışanlarına yemek ve yol parası ödemektedir. Ayrıca mağaza belli satış kotasını aşarsa prim ödemesi de yapılmaktadır.

Migros öğrenci alıyor mu?

Migros genellikle part time çalışmalar için öğrencileri istihdam edebilmektedir. Tam zamanlı çalışanlar için öğrenci alımı yapmamaktadır.

2.9/5 - (15 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Migros Maaşları 2024 Ne Kadar & Çalışma Saatleri ve Şartlar” üzerine 10 yorum
 1. Merhaba ise başlıcam ama sarkuteri olarak görüştüm 2 ay egitim dendi staj mağazamız belli oldu başlanacak nasipse 2 aydan sonra çıkış verilir mi maaşları ne kadar bide yeni ise girenler neden bono alamıyor yol parası ne kadar

  Yanıtla
  • Çıkış her zaman verilebilir. Ancak 2 aylık deneme sürecinde ihbar süresi uygulanmaz. 2 aydan sonra çıkış verilecekse ihbar sürelerine uyularak çıkış yapılması gerekir.

   Yanıtla
 2. Merhaba benim üstümde bi market var sigortam devlet tarafından karşılanıyor migros başvurusunu engeller mi orda çalışmıyorum sadece üstüme yapılmış

  Yanıtla
 3. iyi günler ben migrosa başvuru yapıcam ama maaşları net asgari ücreti mi başka sayfalara baktığımda 6500 7000 tl arası olduğu yazıyor kasiyer olarak başvurucam teşekkür ederim

  Yanıtla
 4. Merhaba Migros çalışanı olarak yol parası aylik verdiğim 572 TL ve yatan yol parası 273 TL bu neden böyle yatıyor acaba birde yazıda okuduğumda yol parası 300yada 500 TL yatıyor ama bizi neden kapsamıyor bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

  Yanıtla
  • Merhaba. Yazıdaki ortalama tutarlar. Size ödenen tutarlar ise şirketinizin uygun gördüğü tutar. İtirazınızı şirketinize yapmanız gerek.

   Yanıtla
Yorum yapın