Turkcell Çalışan Maaşları Ne Kadar 2022

0

Turkcell çalışan maaşları ne kadar oldu ? Turkcell hem ülkemizin hem de Dünyanın önemli iletişim şirketleri arasında yer almaktadır. Binlerce kişiye iş imkanı sağlayan bu devasa şirkette çalışanlara ödenen maaşlar da bu yüzden araştırma konusu olmakta. Kariyer’ini Turkcell’de sürdürmek isteyenler için bu yazımızda gerekli bilgiler verilecektir. Bu yazımızda Turkcell’de çalışmak isteyenler için güncel çağrı merkezi maaşları, Turkcell insan kaynakları politikaları gibi Turkcell çalışanları  ve ödenen maaşlar hakkında detaylı bilgi verilecektir.

Turkcell çalışma saatleri 2022

Malum pandemi ile birlikte tüm işletmelerde olduğu gibi Turkcell çalışma saatlerinde de İl ya da ilçe bazında farklılıklar oluşmuştur. Çalışma saatleri her yerde aynı olmamakla beraber genellikle şu şekilde olmaktadır;

 • Turkcell İletişim Merkezi olarak bilinen bayiler yani TİM’lerin çalışma saatleri genellikle 10.00-20.00 saatleri arasında olmakta.
 • Turkcell Flagship Mağazaları haftanın 6 günü ve saat 10.00-20.00 saatleri arasında çalışırlar.
 • Bunun dışında çağrı merkezlerinde de genellikle vardiya usulü çalışma sistemi uygulanmaktadır. Yani haftanın 7 günü ve 24 saat hizmet verildiğinden çalışanlar da bu sisteme uygun olarak istihdam edilmektedirler.

Turkcell’de çalışanlar ne kadar maaş alıyor ?

Gelelim asıl konumuz olan Turkcell çalışan maaşlarının ne kadar olduğuna. Genellikle yönetici pozisyonu dışındakilere ödenen maaşlar asgari ücret seviyesinde olmaktadır. Bu durumda 01 Ocak 2022-31 Aralık 2022 tarihleri arasında Turkcell çalışanlarına ödenecek net ve en düşük Turkcell çalışan maaşları ortalama 4253- 4750 TL arasında olacaktır. Yönetici pozisyonunda olanlara ödenen ortalama maaşlar ise değişkenlik gösterse de 2022 yılı için ortalama 5000-6000 TL gibi rakamlardan başlamaktadır. Tabi ki daha üst düzey olanlara daha yüksek maaş ödenmektedir.

Turkcell çalışan temsilcisi maaşı ne kadar ?

Turkcell’in en çok istihdam sağladığı alan çağrı merkezidir. Binlerce çalışan çağrı merkezi görevlisi olarak çalışmaktadır. Pandemi süreci ile birlikte insanların eve kapanması ve çağrı merkezine olan ihtiyacın artması ile birlikte buradaki personel yoğun bir tempo ile çalışmaktadır. Turkcell çağrı merkezi görevlisine ödenen net Turkcell çağrı merkezi maaşları 2022 yılı için en düşük 4253,00 TL’dir.

Eğer çalışan evli ise ve çocuk varsa bu durumda asgari geçim indirimi ile birlikte ödenecek Turkcell personel maaşları tutarı daha da artabilmektedir.  Diğer şirketlerin çağrı merkezi görevlilerine ödedikleri çağrı merkezi müşteri temsilcisi maaşlarına çağrı merkezi maaşları ne kadar sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Turkcell satış danışmanı maaşları 2022

Satış danışmanlarına ödenen maaşlar genellikle asgari ücret ve prim olarak ödenmektedir. Bu durumda en düşük net maaş 2022 yılı için 4253,00 TL olmaktadır. Performans ve ödenecek prime göre net maaş bu tutarın üzerine çıkabilmektedir.

Turkcell mühendis maaşları 2022

Turkcell’de mühendislere ödenecek maaşlar tecrübeye ve istihdam edilen birime göre farklılık göstermektedir. Ancak 2022 yılı için Turkcell tarafından mühendislere ödenen ortalama maaş 6500-7500 TL arasında olmaktadır. Tabi bu ortalama değerdir. Daha tecrübeli ve önemli pozisyonlarda yer alanlara daha yüksek maaşlar ödenmektedir.

Turkcell genç yeteneklere ne kadar maaş ödüyor ?

Turkcell hakkında çok araştırılan bir diğer konu da Turkcell genç yetenek maaşlarıdır. Turkcell tarafından yürütülen ve yeni mezunlar ile henüz öğrenime devam edenlere çalışma imkanı sağlayan bu önemli proje ile birçok kişiye iş imkanı sağlanmaktadır. Proje kapsamında;

 • Lisans son sınıf öğrencilerine,
 • Yüksek lisans ve ya doktora öğrencilerine,
 • Yeni mezun olup iş tecrübesi en fazla 2 yıl olanlara,
 • 2022 yılı için 1994 ve sonrasında doğanlar bu proje kapsamında istihdam edilmektedirler.  Ayrıntılı bilgi, şartlar ve online başvuru için Turkcell genç yetenek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu kapsamda istihdam edilenlere tam zamanlı olarak çalıştırılmakta ve sonrasında kariyerlerine yine Turkcell’de devam etme hakkı elde etmektedirler. Ödenen maaş ise asgari ücret seviyesinden başlamakta ve istihdam edilen pozisyona göre farklılık gösterebilmektedir. 2022 yılı için bu proje kapsamında tam zamanlı çalışan birisine ödenen net maaş tutarı 4253,00 TL’den başlamaktadır.

Turkcell bayisinde çalışmak için gerekli şartlar nelerdir ?

Turkcell’de çalışmak için aranan bazı genel şartlar vardır. Bu genel şartlar aşağıda belirtilmiştir. Bunlara ilave olarak alım yapılacak pozisyon için bazı özel şartlar istenmektedir. Turkcell’de çalışmak için gerekli olan temel şartlar;

 • En az lise mezunu olmak,
 • İletişim becerisinin yüksek olması,
 • Tercihen daha önce sektörde çalışmış olmak ve tecrübeli olmak,
 • Erkekler için askerlikle ilişiği olmamak.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.