Turkcell Çalışan Maaşları 2024 Çalışma Saatleri, Şartları

Turkcell çalışan maaşları ne kadar oldu ? Turkcell hem ülkemizin hem de Dünyanın önemli iletişim şirketleri arasında yer almaktadır. Binlerce kişiye iş imkanı sağlayan bu devasa şirkette çalışanlara ödenen maaşlar da bu yüzden araştırma konusu olmakta. Kariyer’ini Turkcell’de sürdürmek isteyenler için bu yazımızda gerekli bilgiler verilecektir. Bu yazımızda Turkcell’de çalışmak isteyenler için güncel çağrı merkezi maaşları, Turkcell insan kaynakları politikaları gibi Turkcell çalışanları ve ödenen maaşlar hakkında detaylı bilgi verilecektir.

Turkcell çalışma saatleri 2024

Turkcell çalışma saatleri her yerde aynı olmamakla beraber genellikle şu şekilde olmaktadır;

 • Turkcell İletişim Merkezi olarak bilinen bayiler yani TİM’lerin çalışma saatleri genellikle 08.00-20.00 saatleri arasında olmakta.
 • Turkcell Flagship Mağazaları haftanın 6 günü ve saat 08.00-20.00 saatleri arasında çalışırlar.
 • Bunun dışında çağrı merkezlerinde de genellikle vardiya usulü çalışma sistemi uygulanmaktadır. Yani haftanın 7 günü ve 24 saat hizmet verildiğinden çalışanlar da bu sisteme uygun olarak istihdam edilmektedirler.

Turkcell saha satış temsilcisi çalışma saatleri

Turkcell saha satış temsilcileri genellikle mesai saatleri içerisinde çalışmaktadırlar. Mesai saatleri genellikle 08.00-17.00 saatleri arasında belirlenmektedir. 

Turkcell’de çalışanlar ne kadar maaş alıyor?

Gelelim asıl konumuz olan Turkcell çalışan maaşlarının ne kadar olduğuna. Genellikle yönetici pozisyonu dışındakilere ödenen maaşlar asgari ücret seviyesinde olmaktadır. Tablo olarak ortalama maaşlar aşağıda verilmiştir;

Çalışılan pozisyonOrtalama Maaş
Çağrı merkezi görevlisi17.500-18.000
Çalışan temsilcisi17.500-18.000
Satış danışmanı17.500-18.000
Turkcell Mühendis Maaşları28.000-30.000
Turkcell Genç Yetenek maaşları17.500-18.000
Turkcell Global bilgi maaş17.500-18.000
 • Bu durumda 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle Turkcell çalışanlarına ödenecek net ve en düşük Turkcell çalışan maaşları ortalama 17.002-17.500 TL arasında olacaktır.
 • Yönetici pozisyonunda olanlara ödenen ortalama Turkcell çalışanları maaşları ise değişkenlik gösterse de 2024 yılı için ortalama 22.000-24.000 TL gibi rakamlardan başlamaktadır. Tabi ki daha üst düzey olanlara daha yüksek maaş ödenmektedir.

Turkcell çalışan temsilcisi maaşı ne kadar ?

Turkcell’in en çok istihdam sağladığı alan çağrı merkezidir. Binlerce çalışan çağrı merkezi görevlisi olarak çalışmaktadır. Turkcell çağrı merkezi görevlisine ödenen net Turkcell çağrı merkezi maaşları 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle en düşük 17.002,00 TL’dir.

Eğer çalışan evli ise ve çocuk varsa bu durumda asgari geçim indirimi ile birlikte ödenecek Turkcell personel maaşları tutarı daha da artabilmektedir.  Diğer şirketlerin çağrı merkezi görevlilerine ödedikleri çağrı merkezi müşteri temsilcisi maaşlarına çağrı merkezi maaşları ne kadar sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Turkcell satış danışmanı maaşları 2024

Satış danışmanlarına ödenen maaşlar genellikle asgari ücret ve prim olarak ödenmektedir. Bu durumda en düşük net maaş 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle 17.002 TL olmaktadır. Performans ve ödenecek prime göre net maaş bu tutarın üzerine çıkabilmektedir.

Turkcell mühendis maaşları 2024

Turkcell’de mühendislere ödenecek maaşlar tecrübeye ve istihdam edilen birime göre farklılık göstermektedir. Ancak 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle Turkcell tarafından mühendislere ödenen ortalama maaş 22.000-24.000 TL arasında olmaktadır. Tabi bu ortalama değerdir. Daha tecrübeli ve önemli pozisyonlarda yer alanlara daha yüksek maaşlar ödenmektedir.

Turkcell genç yeteneklere ne kadar maaş ödüyor?

Turkcell hakkında çok araştırılan bir diğer konu da Turkcell genç yetenek maaşlarıdır. Turkcell tarafından yürütülen ve yeni mezunlar ile henüz öğrenime devam edenlere çalışma imkanı sağlayan bu önemli proje ile birçok kişiye iş imkanı sağlanmaktadır. Proje kapsamında;

 • Lisans son sınıf öğrencilerine,
 • Yüksek lisans ve ya doktora öğrencilerine,
 • Yeni mezun olup iş tecrübesi en fazla 2 yıl olanlara,
 • 2024 yılı için 1995 ve sonrasında doğanlar bu proje kapsamında istihdam edilmektedirler.  Ayrıntılı bilgi, şartlar ve online başvuru için Turkcell genç yetenek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu kapsamda istihdam edilenlere tam zamanlı olarak çalıştırılmakta ve sonrasında kariyerlerine yine Turkcell’de devam etme hakkı elde etmektedirler. Ödenen maaş ise asgari ücret seviyesinden başlamakta ve istihdam edilen pozisyona göre farklılık gösterebilmektedir. 2024 yılı için bu proje kapsamında tam zamanlı çalışan birisine ödenen net maaş tutarı 17.002,00 TL’den başlamaktadır.

Turkcell global bilgi maaş 2024

Bu kapsamda Turkcell maaşları asgari ücret seviyesinden başlamaktadır. Buna göre 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle net ödenen en düşük maaş tutarı 11.402,00 TL altında olmayacaktır. 

Turkcell insan kaynakları maaşları

İnsan kaynaklarında çalışanlar için Turkcell maaş politikası idari pozisyonda olan ve olmayan arasında değişiklik göstermektedir. İdari birimde olmayan ve yönetici pozisyonunda çalışmayanlara asgari ücret seviyesinde maaş ödenmektedir. Bunun tutarı ise güncel olarak 17.002,00 TL’dir. Yönetici pozisyonunda olanlara ise daha yüksek maaş ödenmektedir. 

Turkcell yazılımcı maaşları

Turkcell’de çalışma şartları en zor olanlar arasında yazılımcılar yer almaktadır. İşin zor olması ve herkes tarafından yapılamıyor olması da maaşların diğer çalışanlara nazaran yüksek olmasını sağlamaktadır. Net bir maaş belirtmek zordur ancak 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle Turkcell yazılımcısına ödenen net maaşın ortalama 30.000-32.000 TL civarında olduğunu söylemek mümkündür. 

Turkcell Genel müdürlük maaşları

Turkcell Genel müdürlük maaşları da yukarıda belirtilen ortalama tutarlara yakındır. 2024 çin ortalama en düşük maaşlar 17.002-18.500 TL civarındayken idareci sınıfında olanlar da kalifiye olarak nitelendirilebilecek personel ortalama maaşı 22.000-24.000 TL aralığında olacaktır.

Turkcell bayisinde çalışmak için gerekli şartlar nelerdir?

Turkcell’de çalışmak için aranan bazı genel şartlar vardır. Bu genel Turkcell çalışma şartları aşağıda belirtilmiştir. Bunlara ilave olarak alım yapılacak pozisyon için bazı özel şartlar istenmektedir. Turkcell’de çalışmak için gerekli olan temel şartlar;

 • En az lise mezunu olmak,
 • İletişim becerisinin yüksek olması,
 • Tercihen daha önce sektörde çalışmış olmak ve tecrübeli olmak,
 • Erkekler için askerlikle ilişiği olmamak.

Turkcell çalışanları avantajları

Turkcell çalışanları avantajları da merak edilen konuların başında gelir. Başlıca avantajları şu şekilde sıralanabilir;

 • Kurumsal firma olduğu için çalışanların maaşları zamanında ve eksiksiz ödenir. 
 • Fazla mesai, yıllık izin ve mazeret izin hakları olması gerektiği gibi kullandırılır. 
 • İş Kanununa göre belirlenen haftalık çalışma süresinin üzerinde çalışma yaptırılmaz. Yaptırılsa bile fazla mesai ya da izin olarak kullandırılır. 
 • Turkcell çalışanlarına özel kampanyalar düzenler. 
 • Sonraki iş hayatı için iyi bir referans oluşturur. 

Turkcell çalışan yorumları

Turkcell evden çalışma maaşları ve diğer hususlar araştırılan ve cevabı merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Turkcell’de çalışanların yorumlarına yazının altındaki yorum kısmından göz atabilirsiniz. Siz de Turkcell çalışanı iseniz ya da çalışmayı düşünüyorsanız yorumlarınızı yazı altındaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. 

Turkcell’de çalışmak zor mu?

Özellikle çağrı merkezi görevlileri için bu sorunun cevabı kesinlikle evet olacaktır. Abone sayısının fazla olması çağrı merkezinin bir hayli yoğun olmasına neden olmaktadır. Bu durum da işi zorlaştırmaktadır. Çağrı merkezi dışındaki birimlerde çalışmak kısmen biraz daha kolaydır.

Turkcell’de çalışmak için ne gerekli?

Çalışabilmeniz için Turkcell bayi çalışma şartları ve diğer birimler için aranan genel şartları sağlamanız gerekmektedir. Genel olarak aranan şartlar iletişim becerisinin yüksek olması, en az lise mezunu olmak, askerlikle bağının olmaması.

Turkcell Çağrı Merkezi kaç saat çalışır?

Çağrı merkezi görevlilerinin günlük çalışma süresi 7,5 saat haftalık ise 45 saattir. Çalışmalar vardiyalı olarak yapılır ve 7/24 vardiya sistemi uygulanır.

3/5 - (12 {oy})
Photo of author

Ömer Meriç

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Bağımsız SGK uzmanı olarak çalışıyorum. Hacettepe Üniversitesinde İş Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için buradayım. Sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümünden bana iletebilirsiniz.
“Turkcell Çalışan Maaşları 2024 Çalışma Saatleri, Şartları” üzerine 9 yorum
 1. Merhaba yazılım genç yetenek için 6 ay boyunca herhangi bir ödeme yapılıyor mu ve sonrasında iş imkanı ve maaş ne kadardır?

  Yanıtla
 2. Merhabalar bugün turkcell togg projesi için (müşteri temsilcisi) iş görüşmem vardı . Maaş beklentimi sordular bende 16.000 dedim sizce fazla mı söyledim:)

  Yanıtla
 3. Merhabalar hocam home ofis olarak çalışmada çağrı merkezinde günlük belli dakika kıtalarımız mevcut mudur?

  Yanıtla
 4. Mühendis maaş bilgilerini acil değiştirin ya da silin. 12-14 bin mühendis maaşı mı olur? Tüm çalışan mühendisler yeni mezun mu burada? Yanıltmayın kimseyi.

  Yanıtla
Yorum yapın